Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Büdös szőnyeg? büdös kanap

milcsi7
Létrehozva: 2009. október 5. 09:34

Sziasztok!

 

Én marha a hétvégén nekiálltam vanish-sel kisikálni a szőnyeget, meg az egyik sarok kanapét. Szép tiszta is lett, csak azt nem kalkuláltam bele, hogy ez bizony ebben az időjárásban annyira nem akar rendesen kiszáradni, és jól be is büdsödött (olyan szaga van, mintha "berohadt" volna - lehet, hogy be is rohadt??). Szóval tudtok valami jó praktikát, amivel el lehet űzni ezt a szagot? Nem lehet így megmaradni a szobában...

  1. 2017. szeptember 21. 13:089.

    Szia!


    Az itteni tisztítási tanácsok lehet, hogy segíthetnek.


    Üdv,
    Gizi

  2. 2009. október 5. 11:368.
    attól félek, hogy nekem a bebüdösödést pont az okozza, hogy vizes lett, és hát mostmár nem szárad úgy meg... De azért ez érdekes, hogy a vanishtől büdösödik mindenkinek...
    előzmény:
    KisCleo (6)
    2009-10-05  10:30
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. október 5. 10:527.

    Sziasztok!

     

    A szobámban világos színű padlószőnyeg van, ami már kicsit koszos.  A Vanish szőnyegtisztítóport valaki használta már? Amit csak belekell dörzsölni és felporszívózni. Előre is köszi a választ!

     

    (De bármilyen tippnek örülnék, csak ne kelljen vizet használni, mert már nem szárad olyan könnyen és bedohosodna.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. október 5. 10:306.

    Sziasztok ,ém is jártam így,nem volt szönyegtisztítom a gépbe való és vanish-t öntöttem bele,jó büdös lett!

    Utána mégegyszer át kellett mosnom,de mivel már tiszta volt,így csak öblítős vízzel szaladtam végig rajta, bár vékony szőúnyeg van a lenti szobákba,csak az a filcszőnyeg,könnyen szárad. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. október 5. 09:525.
  6. 2009. október 5. 09:474.

    ajjajjj... akkor úgy látom ez nem egyedi eset...

    szellőztetni sajna csak esténként tudok, mert csak akkor vagyok otthon, és mivel ez egy körfolyösós lakás, és az ablak a gangra néz, nem hagyhatom úgy a lakást egész napra. Az esti szellőzéstől, meg nem tudom, hogy mennyire lesz jobb... 

     

    Hallottam mostanában mindenre ajánlgatni a szódabikarbónát. Erről nem tudtok valamit? Nem szeretnék rontani helyzeten még ezzel is, de hátha segít... Bár fogalmam sincs, hogy hogyan kellene alkalmazni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. október 5. 09:443.

    Hali, én is így jártam nemrég...

    U.azzal sikáltam ki...nekünk csak akkor lehetett érezni, ha lennt voltam a szőnyegen..

    Ha ez nyugtat.. már nem érezni.

    Mi is sokat szellőztetünk, de azt alapból is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. október 5. 09:402.
    Én is így jártem ezzel a tisztítóval,és nem lehet,csak várni és állandóan szellőztetni,esetleg elnyomni valamiylen illóolaj párologtatásával....pedig én nyáron csináltam,és kint a teraszon,meg is száradt és utána mégis büdös lett....
    előzmény:
    milcsi7 (1)
    2009-10-05  09:34

Címlap

top