Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ibolya betegség help!

koalabear
Létrehozva: 2009. június 13. 10:31

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek, mi történt az ibolyáimmal? Mentett ibolyák a Bau..x-ból, akkor még jól volt a levelük és egy hét alatt így néznek ki. Kint vannak az asztalon a teraszon illetve az ablakban, vizet kaptak naponta-kétnaponta, szeretetet is, és ez történt!! :( Segítsetek, mi lehet ez?

  1. 2014. november 7. 13:0916.

    Szia!


    Nem néz ki túl jól, szerintem gomba. Próbáld permetezni, de nem kizárt, hogy már késő.


    Ha van kedved kísérletezni az ibolyákkal tavasszal keress meg, szívesen küldök leveleket, lehet, hogy sarjakat is. Van egy "kisebb" gyűjteményem belőlük.

    előzmény:
    flora.csoke (15)
    2014-11-06  11:09
  2. 2014. november 6. 11:0915.

    Sziasztok! Beteg az ibolyam es nem tudom mi baja lehet, nem locsoltam tul csak alulrol locsolom a felesleget leontom. Nem fejlodik rendesen csak szenved, a levelei bepordultek es lekonyulnak. Kerlek segitsetek, mi lehet a baja!?

  3. 2014. Április 28. 10:3514.

    Sziasztok!

     

    Kérlek segítsetek, nem tudom, mi baja lehet az ibolyámnak  :(

    Kb 3 hónapja van nálam, kezdetben szépen virágzott, semmi baja nem volt, viszont kb 1 hónapja nem virágzik, pedig már kap tápoldatot is, és a külső levelei lehajlanak. Hetente öntözöm kb, a megmaradó vizet leöntöm róla, így nem hiszem, hogy sikerült volna túlöntöznöm. Amit még mostanában észrevettem, hogy a levelei hátulján kis barna keményedések vannak, nem sok, és csak a külső leveleken, illetve az egyiknek a szárán is. Légyszi, akinek van valami ötlete mi lehet ez, és hogy mit tehetek, segítsen. Előre is köszönöm!

  4. Torolt_felhasznalo_115807
    Torolt_felhasznalo_115807
    2009. június 13. 16:4713.

    Sziasztok

    Az biztos hogy a nap égete meg helyre jőnn ha vissza viszed a lakásba... Én is igy jártam a mesevirággal ...de szerencse helyre jőttek

    Láttam annyian irtatok nekem is van és én azt szeretném kérdezni mikor lehet szaporitani ? mert én tettem győkerezni kb egy honapja és elrohadt nem eresztett győkeret

    Kellemes napot !

    Ircsi

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  5. 2009. június 13. 14:3712.

    Igen, viz erhette a leveleket, es megegette a nap. Semmi baj. Ablakparkanyra (bent) valok, szereti a napot, de nem az egyeneset, uvegen at. Ne egesse egesz nap. Viz alulrol. Helyre fog jonni. A serulteket lecsipheted ovatosan, egyenkent, hogy ne legyen "megnyirbalt", es alulrol, ha a levelek lecsipese miatt "torzs" kepzodik, toltsd fel folddel, hogy szepen mutasson.

     

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  6. 2009. június 13. 12:0811.
    Nem tudom, ismered e a módszert, hogy lehet újra és újra virágzásra késztetni? Amikor elvirágzik, az alsó leveleit le kell törni úgy, hogy csak a közepe maradjon meg. Elég hosszú idő telik el, mire újra fejlődésnek indul, de gyönyörűen fog újra és újra rengeteg virágot hozni. Az alsó leveleit egyébként is tanácsos letörni, hogy ne érjen a cseréphez. A tálkájában mindig legyen víz, ezt Bálint gazdától hallottam egyszer a rádióban. Nekem bevált. Volt olyan ibolyám, amit több mint 10 évig sikerült így megtartani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_557224 (7)
    2009-06-13  10:55
  7. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2009. június 13. 11:1210.
    Látom párkányon van, lehet, hogy megégette a nap a leveleket? Nem szeretik a tűző napot, és a sok vizet. Alulról a tálkából kell locsolni, és  világos, de nem napos helyre tenni őket.
    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  8. 2009. június 13. 11:099.
    Ha biztosra akarsz menni, csak a tálkájába tegyél vizet, akkor tuti nem éri a leveleket. Felszívja onnan is, mi így neveljük őket :) az ablakban tartjuk az ibolyákat, közvetlen napfény csak reggel-délelőtt éri őket.
    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  9. 2009. június 13. 11:018.
    Köszönöm szépen, h ennyien írtatok! Lecsípkedtem a beteg leveleket, keresünk most nekik félárnyékos helyet. Remélem meggyógyulnak! :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_557224
    Torolt_felhasznalo_557224
    2009. június 13. 10:557.
    Hát ezek szegények egyértelműen megégtek.Vidd vissza a szobába őket.A fényt szeretik,de a tűző napot nem.Az enyém is most virágzik,de bent a lakásban.
    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  11. 2009. június 13. 10:516.

    Ez simán csak megégett.

    Véleményem szerint a sérült leveleket szedd le, és vidd be őket félárnyékos helyre. Jómagam sosem teszem ki az ibolyákat nyáron sem a szabadba, de ha van olyan árnyékos, ámde világos helyed, akkor talán azt is szeretni fogják. Locsolásnál csak a földet érje a víz.

    Sok sikert hozzájuk!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. június 13. 10:505.

    Szia, úgy tudom, az ibolyát csak alulról szabad öntözni, tehát nem a földje felől, hanem a tálkájából.

    Meg nem tudom, én még szabad téren nem láttam soha, lehet, hogy inkább a szobában lenne jó elhelyezni őket.

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  13. Torolt_felhasznalo_692322
    Torolt_felhasznalo_692322
    2009. június 13. 10:414.

    Szia! Nem vagyok nagy szakértő, de úgy tudom, hogy nem tesz jót a fokföldi ibolyának, ha a leveleit víz éri. Így fog kinézni tőle. ha még ráadásul nap is éri és meleg is van, akkor simán megsül.

     

    Próbáld úgy locsolni, hogy a víz ne csepegjen a levelekre. Vagy locsold alulról, vagy óvatosan felülről.

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  14. Torolt_felhasznalo_884858
    Torolt_felhasznalo_884858
    2009. június 13. 10:413.

    Szerintem a tűző nap kiégette a leveleiket :(.

     

    FOKFÖLDI IBOLYA      (gondozása)   *        A fokföldi ibolyát a lakásban világos helyre tegyük, de óvjuk a közvetlen napfénytől. Az erős napfény foltokat, perzselést okoz a levelein. Ajánlatos keletre néző ablakban tartani. Fényszegény helyen is megmarad, ilyenkor azonban alig virágzik. 20-22 C fokon szépen fejlődik és sok virágot hoz. *        Szereti a magas páratartalmat. Ezért a túl száraz levegőjű helyiségben a cserepet helyezzük nedves gyöngykaviccsal megtöltött tálba. Öntözéskor ügyeljünk arra, hogy a levelekre ne kerüljön víz, mert foltosak lesznek. Hosszúcsőrű öntözőkannával, vagy alulról felszívatva locsoljunk. Vízben ne álljon a növény! *        Elvirágzás után ültessük át laza, tápdús földkeverékbe. Mérsékelten öntözzük, amíg ismét begyökeresedik. Átültetéshez széles szájú cserepet használjunk, aljára tegyünk 2 cm vastag kavicsréteget. A jó tápanyagellátás érdekében havonta kétszer öntözzük meg hígított tápoldattal. *        Levéldugványról szaporítsuk. A növényről válasszunk le néhány levelet 3-5 cm-es levélnyéllel, és gyökereztetésre állítsuk vízbe, majd tegyük meleg helyre. A vizet kétnaponta cseréljük. Amikor a gyökeresedést követően már kislevelek is kifejlődtek, ültessük át tápdús, laza virágföldbe, és neveljük tovább. 

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31
  15. 2009. június 13. 10:392.

    Szia!

     

    Nagyon süti őket a nap, szeretik a világos helyeket, de a közvetlen napot nem :(

    csipkedd le a foltos leveleket, gyorsan helyre fognak jönni

    előzmény:
    koalabear (1)
    2009-06-13  10:31

Címlap

top