Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bp környéki települések

fonyi
Létrehozva: 2004. január 26. 12:28
Sziasztok!!

Úgy néz ki hamarosan költözünk, eddig Budapesten laktunk és ki szeretnénk menni családi házba Bp. környékére.
Abban szeretném segítségeteket kérni, hogy írjatok tapasztalatokat, aki valahol Budapest környéki helyen lakik, mi a pozitív illetve a negatív oldala a településnek.

Elsősorban a következő három hely ami minket érdekelne: Felsőpakony, Isaszeg és Dunaharaszti.

A budai oldal árak miatt sajnos szóba sem jöhet. Felsőpakonyról sok jót hallotunk és tudtommal a közlekedés se olyan rossz. Azzal tisztában vagyok hogy csúcsidőben minden bevezető út be van dugulva ! :-)) De bármi egyéb véleményre kíváncsi vagyok!!
Tehát kérlek Felsőpakonyiak, Isaszegiek, Dunaharasztiak vagy egyéb más Budapest környékiek írjatok !!
  1. 2005. február 9. 21:02198.
    Sziasztok!
    Mi nemrégen költöztünk Érd Parkvárosba, csendes, nyugodt helyre. Azonban sajnos családi okok miatt el kell adnunk a házat (pedig ráköltöttünk már nem kevés pénzt). Ha érdekel valakit, akkor írjatok priviben! Hátha valaki pont ilyet keres! crumbs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. október 4. 22:09197.
    Sziasztok!

    Nem olvastam nagyon vissza, csak talán 10 hozzászólásig. . . csak annyit szeretnék veletek megosztani, hogy mi most költöztünk ki Kápmegyerről Tárnokra a nyáron és tényleg csak ajánlani tudom. Bevallom, a helyi járatokkal kapcsolatban (busz, vasút) nem tudok érdemben nyilatkozni. . . Nem akarok itt ódákat zengeni Tárnokról, de mi is úgy kerültünk ide, hogy Érdre szerettünk volna költözni, aztán mégis jobban a szívünkbe lopta magát a hely. :)
    Tordas: mármint a lakóparkkal kapcsolatban. . . hát mi tárgyaltunk azzal a fazonnal, aki húzná oda fel a házakat (kb. 1 hónapja elnéztünk oda kíváncsiságból; 1 éve szinte semmi sem történt ott), szóval az építtető vhogy eltűnt, aztán utána már mi sem kerestük. Így kerültünk Tárnokra. :)
    sziasztok: Ch.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. október 4. 21:42196.
    Sziasztok!
    Én is a Pilishez vonzódom, találtam egy tündéri kis falut, Pilisszentlászlót. Tudtok róla valamit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_931184
    Torolt_felhasznalo_931184
    2004. július 10. 18:04195.
    Keresek SOS É-Bp-től 30km-es körzetben egyelőre kiadó parasztházat, később esetleg megvételre. Hazatelepülők vagyunk!!!!!!!
    Augusztus 1 től
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. május 24. 13:42194.
    Sziasztok!
    Halásztelekről mit tudtok? Esetleg van itt valaki, aki ott lakik?

    Milyen a közlekedés, óvoda, iskola, gyógyszertár stb. Milyen a közélet, milyenek az emberek? Kisvárosi vagy nagyon falusi hangulata van?

    Ha már esett róla szó, szóljatok, mert akkor visszaolvasok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. március 18. 19:17193.
    Nem estünk egymás nyakának :)))
    Érdemes körülnézni ! Amikor mi vettük a házat , ugyanezért a pénzért Diósdon kaptunk volna lakótelepi lakást .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (192)
     
  7. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 18. 14:50192.
    Sziasztok!
    Mielőtt még egymásnak ugranánk;););););) jelentem nem fogunk olyan helyen lakást-házat nézni, ahol magasan vannak az árak, és sajnos Érd is ilyen hely. Szóval parkváros vagy egyéb hely, szerintem Érd eleve kiesett, és még nagyon sok olyan hely van, amivel ugyanez a helyzet. Budapesttől kb. 30 km-es körzetben gondolkodunk és mindegy melyik irányban. Elsősorban családi házat szerettünk volna, aztán úgy döntöttünk, hogy jó lesz nekünk a panel is. De mostanában én mindenképpen hajlanék a családi ház felé, nem szeretnék megfulladni Budapesten. Most is "vidéken" lakunk, nem tudom mennyire érezném jól magamat más körülmények között. Tegnap sétáltunk a városban, és végig könnyeztem az egészet, mert valami folyton csípte a szememet. Marha jól bírtam a "friss" levegőt. Szóval, ha pesti részhez közel, ha a budai részhez akkor ahhoz. Nem lesz könnyű! Minden segítséget köszönök előre is!:)))) Belana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. március 18. 13:59191.
    Én sem tudok ennyiért semmit , egyébként azon a területen , azaz Felső-Parkvárosban , ahol előforul a vízhiány, ott vettek a húgomék 1 éve 200-as telken egy 50 nm es felújításra szoruló házat , 11. 5 mio ért , és ez még jónak számított . Szóval én is úgy gondolom , hogy ennyiért még messzebbi területeken kellene keresgélni vagy esetleg a pesti oldalon ( bár azt egyáltalán nem ismerem .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447663 (190)
     
  9. Torolt_felhasznalo_447663
    Torolt_felhasznalo_447663
    2004. március 18. 13:55190.
    Nem leszólni akartam, Szandra, bocsi, ha így lehetett érteni :-))) Csak azt akartam kifejezni, hogy a telek ára is megy fel azokon a részeken, amelyek már fejlesztve lettek. De Belanának körülnézhetünk. . . .
    Mifelénk nem tudok 7-8 M körül semmit, igaz, általában nagyobb házak vannak.
    előzmény:
    Szandra24 (189)
     
  10. 2004. március 18. 13:30189.
    Csatorna már sok helyen van , víz is :))) na igen az infrastruktúra az nem túl jó, valóban . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447663 (188)
     
  11. Torolt_felhasznalo_447663
    Torolt_felhasznalo_447663
    2004. március 18. 13:29188.
    Sajna, nem tudok, de ha igen, szólok :-))))
    Szandra: attól függ, hol vannak és mekkorák az üres telkek. Parkvárosban, ahol az infrastruktúra nem tökéletes és csatorna sem lesz egyhamar (na, meg víz is alig van), ott igen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (186)
     
  12. 2004. március 18. 12:54187.
    Házat szeretnétek vagy lakás is jó ? Szerintem ezen az áron elég nehéz manapság házat kapni. Mi kb . 3 éve is többért vettük Érden és az is igencsak felújításra szorult . Érden az üres telkek vannak ilyen áron .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (186)
     
  13. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 18. 11:48186.
    Millie! Köszönöm a tanácsodat. Megfogadom ezt minden környéken ahová megyünk, mert egyáltalán nem biztos Tárnok, csak egy tipp volt részünkről. Igen a közlekedés nagyon fontos dolog, azt is meg kell tudakolnunk, ha akárhová akarunk is menni. Ha valakinek még volna ötlete 7-8 Mft körül szívesen fogadom. Belana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447663 (185)
     
  14. Torolt_felhasznalo_447663
    Torolt_felhasznalo_447663
    2004. március 18. 10:51185.
    Belana, nagyon nézz körül Tárnokon, mert ugyan szép hely, de egyrészt a közlekedés nem mindig tökéletes (volt egy tökjó buszjárat, amit megszüntettek és most ott nálunk kell átszállni a Kelenföldi pu-ra menő buszra), ráadásul a jövőre bevezetendő elővárosi vasút is csak Érd-nagyállomásig fog járni.
    Ja, és sok ház vagy vályogból vagy sóskúti kőből épült, ebben az árkategóriában, amit Te keresel.
    De azért szép hely Tárnok, szerintem is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (166)
     
  15. Torolt_felhasznalo_447663
    Torolt_felhasznalo_447663
    2004. március 18. 10:48184.
    Sziasztok!
    Én Érdnek egy frekventált részén lakom és nagyon meg lennék elégedve, ha családi okból nem kéne eladnunk a házat (sajnos). Ha valakit érdekel, írjon mail-t.
    Egyébként Érd nagyon nagy és nagy szórások vannak minden tekintetben, van kertvárosias és van több más része is, ez, ahol mi lakunk nem "halott" rész, hanem éppenhogy a közeljövő nagy-nagy fejlesztései alá esik (városközpont környéke, M6 autópálya, stb. ).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_149260
    Torolt_felhasznalo_149260
    2004. március 17. 11:59183.
    Még Bpesthez tartozik: Ilona-telep;Árpádföld
    HÉV, buszok, óvoda+isk. +gimi;Auchan, Naplás-tó, kerepesi&árpádföldi uszoda;elérhető közelségben. . .
    jól körül kell nézni, mert ház árak tekintetében nagy a szórás.
    előzmény:
    fonyi (1)
     
  17. Torolt_felhasznalo_268979
    Torolt_felhasznalo_268979
    2004. március 16. 13:17182.
    Szia Belana!
    Nézzd meg a térképen Tordast is. Picivel közelebb Bp-hez és úgy tudom van ott valami lakópark is kialakulóban. www. tordas. hu
    Üdv. Vivien
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_159731 (181)
     
  18. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 16. 12:11181.
    Szia 1vivien!
    Biztos az én tudatlanságom, de én még életemben nem hallottam erről a helységről, ezért gyorsan megnéztem a térképen. Nincs is sokkal messzebb, mint Tárnok. Megbeszéljük otthon. Belana
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_268979 (180)
     
  19. Torolt_felhasznalo_268979
    Torolt_felhasznalo_268979
    2004. március 16. 10:59180.
    Sziasztok!
    Mi fél éve lakunk Kajászó. Az M7-es mellett 33 km Bp-től, autóval 20 perc a Budaörsi út. Kellemes csendes falu, kedves emberek és még olcsó. Sajnos a közlekedés csak autóval működik vagy vonattal. Ami elvileg jól hangzik, csak ha a gyereknek 8-ra kell iskolába járni, fél hétkor kellene indulnia, a vonatok állapotáról nem is szólok. Így marad az autó. Az ovis itt jár oviba, nagyon szereti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 16. 08:56179.
    Szia Fonyi!
    Fogalmunk sincsen hol szeretnénk, igazlából az összeg az, ami meghatároz (sajnos:(). Mindegy, hogy melyik régióban, de ott úgy hallottuk, hogy még talán nem annyira szálltak el az árak. Viszont a férjem munkahelye továbbra is a jelenlegi helyen marad, így figyelembe kell vennünk, mennyi idő alatt ér oda (ne menjen el a fél élete utazással)!
    előzmény:
    fonyi (168)
     
  21. Torolt_felhasznalo_159731
    Torolt_felhasznalo_159731
    2004. március 16. 08:54178.
    Sajnos korizni nem tudok, de nagyon jó lehet a partján pihenni! Tetszik!:)
    előzmény:
    Szandra24 (167)
     
  22. 2004. március 14. 15:31177.
    Nekem nem kell bemutatnod a Budakeszi utat, tősgyökeres Budakeszi lakos voltam 2 évvel ezelőttig !! De a reggeli csúcsot nem lehet kibírni !!!!!!
    Már Budakeszin is végig áll a fő utca. Sajnos az emberek
    többségének nincs kötetlen munkaideje, ezért ez a helyzet nem is fog változni, hogy minden bekötőút be van dugulva. Imádom ezt az egész környéket és bizti mi is ott vettünk volna házat. Az ár az egyik szempont volt csak hogy a budai oldalt el kellett vetnünk, a másik nyomós érv volt a tragikus közlekedés !! Anyu ma is Budakesziről jár és hiába csak 8 km a moszkva tér, ha bedugul az egész ! És át se tudsz szállni vilire vagy metróra ! Nincs is lehetőség bővíteni. . . vagy a hegyet kell átfúrni vagy afákat kivágni a budakeszi út mentén. . . . . egyiknek sincs realitása. . . . . . ez csak egyre rosszabb lesz !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (176)
     
  23. Torolt_felhasznalo_390247
    Torolt_felhasznalo_390247
    2004. március 14. 15:18176.
    Hát szó ami szó, jó ha van autó. Budakesziig. Aztán lehet a 22-essel. De rengeteg busz is jár a Széna térről.
    Habár azt szerintem nemsokára kiviszik valahova. Reggel és este a Budakeszi út nem pite, 8-ra bejárni nem egy álom, de mindösszesen 35 km. A legjobb az, ha nem kell bejárni. főleg nem időre. Jól jön egy kötetlen munkaidő. De csak mi vagyunk itt Mo-on ilyen helyhezkötöttek. Valószinű a nagyon rossz közlekedés miatt. A város felé reggel és este minden bevezető út egy kész idegbaj. A Budaőrsi az M3-as a Szentendrei a Csepeli, szóval az összes. Amig ez nem oldódik meg, (és arra még jócskán várhatunk) addig nehezen mozdul ki a nép. Az is igaz, hogy sokkal több időbe kerül mondjuk a belvárosból Csepelre kijutni autóval (ami csak 20 km) mint Gyermelyre. Ez van.
    De ugye, hogy szép hely? Örülök, hogy láttad és tetszik.
    előzmény:
    fonyi (175)
     
  24. 2004. március 14. 15:00175.
    Már átutazóban voltunk Gyermelyen, szép környék az biztos, de nem nagyon körülményes onnan a bejárás ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390247 (171)
     

Címlap

top