Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen mosógépet?

mirt
Létrehozva: 2004. január 23. 12:10
Milyen automata mosogepet erdemes venni? Nekunk eddig keverotarcsas volt, ami elegge maceras, de viszonylag szepen mosott. Dehat beadta a kulcsot, es ugy dontottunk az uj mar automata lesz. Mivel egyaltalan nem ismerem a mosogepeket ezert kernelek benneteket, irjatok le milyen tapasztalataitok vannak! Elore is koszi! Mirt
  1. 2015. május 15. 13:5342.

    Sziasztok!


    Mosógép vásárlás előtt állok. Elöltöltős mosógép jöhet csak szóba és nem a keskeny változata. 


    Két kisgyerekünk van,szóval sokat megy nálunk a gép. 7kg, 1200-1400 centrije legyen és A+++ energiao.!


    Bosch illetve Siemens között vacillálok..! Siemens WM12K268BY konkrétan.


    Kinek mik a tapasztalatai ezekkel a márkákkal? Mennyi idő a legrövidebb mosási program?


    (jelenleg egy 7 éves Gorenje gépünk van,aminek csupán 800-as a centrije ezért szeretnék másikat illetve kezd meghalni...de ezen egész normális programok, mosási idők vannak..)


    Köszönöm mindenkinek,aki ír!! 


     

  2. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2013. június 12. 22:5441.

    Nemrég vettem egy Whirlpool  AWE 7623-at. Nagyon jó. Felültöltős, 6.sense, azt jelenti annyi vizet vesz, amennyi a ruhához kell, A+1, energiatakarékos, beállítható a késleltetett indítás, te döntöd el mikor kezdjen mosni. Nagyon szépen mos, de nem szabad megtömni ruhával. Az enyém 5 kg-os, ketten vagyunk , elég ez.  Az elöltöltős nekem sokszor elromlott, kellett a csapágyat cserélni, kb 2 évente. A centri fordulatszáma külön állítható : 400, 800, 1.000, 1100. A képét megtalálod az euronics weblapján, beírod a keresőbe a típusszámát és látod, sőt van leírás is róla. Soha többet nem vennék elöltöltőst, annak a dobja 1 ponton van felfüggesztve, a felültöltősé 2 ponton. Csak olyat vegyél, aminek a szűrőjét a gép elején ki tudod szedni./Van amelyiknek a dobba van besüllyesztve a szűrője. Az eleje alsó részén legyen nyitható, gömbölyű fedél, itt a szűrő./ Elég sok vizet engedek le itt minden mosás után.

    Erre 2 év garancia van.

    előzmény:
    mirt (1)
    2004-01-23  12:10
  3. 2013. június 12. 22:1640.
    Sikerül megtanulni lassan fórum használatát! :) Szóval az elérhetőségem vagy itt a fórumon vagy az alábbi oldalamon:

    http://www.mosogepszerelobp.hu
    előzmény:
    szerelő (39)
    2013-06-12  22:11
  4. 2013. június 12. 22:1139.

    A honlap cím lemaradt :

     

    előzmény:
    szerelő (38)
    2013-06-12  22:06
  5. 2013. június 12. 22:0638.

    Mosógépszerelőként mindig azt ajánlom, hogy elektronikával ne túl bonyolított mosógép mellett döntsenek, mert sokkal több a hiba faktor, mint egy kvázi manuális kezelésű mosógépnél. Mindig tartsák szem előtt, hogy mennyit és milyen időközönként mosnak, mert érdemes ahhoz mérten választani a készüléket. Nagy családosoknak 6-7 kg-os kapacitásút érdemes venni, míg akik ketten vannak maximum egy 5 kg-os kapacitásút. Nem mindegy, hogy mennyit megy a gép egy héten, mert sajnos ezeket a készülékeket már nem 10-15 évre tervezik....

    További segítségért elérnek itt a fórumon, valamint a honlapomon:

     

  6. 2004. november 5. 13:2337.
    Nekem Samsung Fuzzy Logic 800 fordulatos van. Nagyon meg vagyok elégedve. A kategóriás, 40 valahány liter vizet fogyaszt, 3x öblít. Egy dolog nem tetszik. Nem centrifugázza ki a cipőt. Nem hagyja magát tönkretenni, azzal hogy a nehéz cipő hol ide, hol oda esik benne :-) Mindig vihetem a sport cipőket anyuhoz centrifugázni. A kis Hajdú centrifuga nem mondja, hogy nem bánts már. Ennek a gépnek van egy 1000 fordulatos változata. Azon még azt is be lehet állítani, hogy mikorra fejezze be a mosást. Milyen jó az, ha hazajössz és már szedheted is ki a ruhákat. Amikor mi vettük a gépet, akkor 25 000 Ft volt a különbség, ezért nem lett ilyen.
    Szárítógép: A párom asztmás. Nem birja a párás levegőt sem. Ráadásul a fal is penészedett a szárítástól. Nemrégen vettünk egy Gorenje kondenzációs (tartályban gyűjti a vizet) szárítót. Életemben nem láttam még ilyen puha ruhákat. Egyetlen Coccolino maci sem képes erre. Ráadásul vasalni sem kell annyit. A szárítógép egyébként kiszedi a kis mosószer részecskéket is az anyagból. A 3 mosógép ruha megszárítása után egy fél vödör!!! vizet öntöttem ki a tartályból. 800-as fordulaton centrifugáztam. Eddig ez mind a falon landolt. Ebből vízből szoktam felmosni. Én nem szoktam a teljesen száraz funkciót választani. Az eggyel nedvesebbet választom. Ezzel este kiteregetem a ruhákat és reggel már szedhetem is össze őket. A mosó-szárítógépekről eddig nem hallottam olyan jókat, bár szerintem ez tipus függő lehet. Én nagyon ajánlom a szárítógépet. Az egyém a mosógép tetején van.
    Jó hosszú voltam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_392281
    Torolt_felhasznalo_392281
    2004. november 5. 11:2036.
    Szia! Január óta van valami hir az Indesitedről? - enyémet ki kellett cserélni, 4 hónapi használat után, mosó-száritó volt, viszont: ma vennék egy felültöltőset. . .
    előzmény:
    Nyuszipofi (20)
     
  8. 2004. január 24. 20:3135.
    Szerintem elöltöltőset csak az vegyen, aki a konyhájába építi be a mosógépet. Nekünk az előző lakásunkban ott volt. A mostaniba egy kicsit macerás a dolog, ha a fürdőszobába pont nem arról kellene nyiljon az ajtaja, vagy nincs elég hely stb. Mert ugyebár nem a mosógépnek keresed a lakást, tehát költözés után derül ki, hogy az új helyre az elöltöltős nem passzol. Szóval az én következő gépem biztos, hogy felültöltős lesz. Kényelmesebb is bele pakolni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_416539
    Torolt_felhasznalo_416539
    2004. január 24. 11:2334.
    2 év óta úgy van ahogy volt, semmi gond vele. 1x egy pufidzsekit is betömtem a ruhákhoz, ami felpuffadt és mivel súlyautomatikás inteligensen átprogramozta magát 400-as centrire, hogy ne tegyen kárt magába :) Ez volt az egyetlen bosszúságom :)
    előzmény:
    mirt (33)
     
  10. 2004. január 24. 11:1433.
    Nálunk szerencsére a méret nem a leglényegesebb, mert hely van neki. :) Igazából a végére a Whirpool és a Zanussi maradt a legesélyesebb. .
    galandi: az érdekelne, hogy mennyire megbízható a whirpool? Mármint h sokat kell e javítani, stb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_416539
    Torolt_felhasznalo_416539
    2004. január 24. 11:0432.
    Azt elfelejtettem, hogy azért ekkora, mert 6-7 kg ruha fér bele, így nem kell naponta mosnom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_416539 (31)
     
  12. Torolt_felhasznalo_416539
    Torolt_felhasznalo_416539
    2004. január 24. 11:0231.
    Mi két éve vettünk Whirpool 6. érzéket. Nagyon tuti gép, rendkívül szépen mos, szinte szárazra centrizik (1000-es) halk és a vízfogyasztásom jóval kevesebb lett (előtte B kategóriás volt). Most már nem is olyan drága, a minap 90e-ért láttam, mi még 125e-ért vettük. Igaz elég robusztus, pár centivel nagyobb a többi gépnél, valszeg most már felültöltősben venném. Ha érdekel a géppel kapcsolatban valami, kérdezz bátran.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. január 24. 10:4630.
    Kezdek mégiscsak elbizonytalanodni, hogy milyet vegyek :)
    Meg igazából azt sem tudom hol érdemes megvenni! Kész őrület :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_219980
    Torolt_felhasznalo_219980
    2004. január 24. 08:5329.
    Nekünk 12 éve Vjatka mosógépünk van, napi két alkalommal mosunk, egyszer volt a programtárcsával baja. Azt mondta a szerlő, ki ne cseréljük, mert ez még sokáig mos, bármilyen újat veszünk, az kb. 6 évet bír ki. (Piacgazdaság, nem éri meg tartósat gyártani).
    Egyébként nemrég vettünk egy FAGOR hűtőgépet, ezt ajánlották, mint az egyik legjobb tipust. Nem hiszem el, hogy mosógépet nem tudnak gyártani, ez e cég világviszonylatban nagyon jó helyen van. Lehet hogy az -az egy pont hibás volt.
    A felültötlő gép tartósságát szakemberek bizonygatják, a kétoldali csapágyazás miatt, de azután, amikor statisztikákkal akrják ezt alátámasztani, értetlenül állnak, mert az előltöltőseknek semmivel sem kissebb az élettartamuk. Ez bizonyított !
    Hát jó vásárlást, ha tönkremegy a miénk, én is jó nagy dilemma előtt álok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. január 23. 23:1528.
    Józsi? :-)) Hogy jutott eszetekbe pont férfinevet adni?
    Nálunk a mosógép viszont a Rozi névre hallgat! :-))))
    előzmény:
    Lingon (27)
     
  16. 2004. január 23. 23:1127.
    Abbol a segitötársbol Whirpool van, nem komplikált agyu, csak olyan egyszerü joszág. Jozsinak hivjuk, nálunk Ö a MEGMENTÖ:))) Amennyire mi utálunk mosogatni. . . .
    előzmény:
    timna (26)
     
  17. 2004. január 23. 22:5826.
    Aszondod AEG?
    Nekem mosogatógépem volt "olyan" - egészen friss tervezés, legújabb típus, blablabla. . . , de úúúúgy utáltam, hogy azt el nem lehet mondani.
    (Pedig szegény férjem milyen jót akart. . . . . )
    Szerencsére nem sokáig lakott ő se nálunk.
    előzmény:
    Lingon (25)
     
  18. 2004. január 23. 15:5425.
    Bosch=Siemens. Én is majdnem azt vettem, de. . . . Mivel allergiás a család olyat kerestem ami nagyon tud öbliteni, sokszor is, sok vizzel is.
    Elötte volt egy uj AEG-m, 1600-as max centrivel, a mosoporos rekeszben maradt mosoport / tilos ám annak ott maradni / bevitte az utolso öblitövizbe. Jo nagy számmal addig balhéztam mig visszaadták a pénzt.
    Egyébként mind a két elöltöltös gépem kinyithato mosás közben. Hihi, most leszel ám megkeverve:)))
    Száritogép: Sokkal kevesebbet kell vasalni!!!))) Imádom. Uuuuuuuuuuuutálok teregetni is, vasalni is.
    előzmény:
    mirt (22)
     
  19. Torolt_felhasznalo_768171
    Torolt_felhasznalo_768171
    2004. január 23. 14:2524.
    Ha tehetném az elöltöltős mosogépemet lecserélném felültöltésre. . . . . csak sajna be van épitve a konyhaszekrénybe. A fürdőszobában még el lehetne helyezni egy felültöltőset. . . . . csak épp konnektor nincs a közelében. szóval mikor cseréltem a nagyonnagyonrégi mosógépemet akkor a trendi vonalat követtem és elöltöltéset vettem, amit már rég megbántam. Szerintem ezek a mosógépek nem mosnak olyan szépen, plusz tényleg nem tudsz már utólag beletenni egy időközben megtalált fél pár zoknit.

    Viszont most láttam ezt a hiper-modern-porogramozható döntött mosógépet. Hát mit irjak: egy álom. Plusz még az nagyon tetszik, hogy a mosógép alatt van a szennyestartó. Milyen praktikus. Na majd a következő épitkezésnél nagy lesz a fürdőszobám. . . vagy lesz egy külön mosókonyhám - alkalmazottal persze.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. január 23. 14:1523.
    Hát sok sikert, nem lesz egyszerű a dolog :)
    előzmény:
    mirt (22)
     
  21. 2004. január 23. 13:5822.
    köszi! akkor az már biztos h felültöltős lesz!
    A listám alapján az Indesit, a Bosch a Whirpool és a Zanussi vezetnek :)
    előzmény:
    Nyuszipofi (21)
     
  22. 2004. január 23. 13:5521.
    Ja és felültöltős, és nekem is ezt tanácsolták pont az miatt amit már itt leírtak: 2 ponton rögzített a dobja, így kevesebb a terhelése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. január 23. 13:5220.
    Sziasztok!

    Mi épp tegnap vettünk egy Indesit WL-102-es mosógépet, szerintem nagyon tuti: A energiaosztályú max. 1000 a centrifugája, de ezt is szabályozhatod, automatikusan csak annyi vizet használ, amennyi a ruha súlya megkíván, minden félét tudsz rajta programozni. Az Elektro Wordben vettük Budaörsön és kívételesen kifogtunk egy nagyon kedves, segítőkész és hozzáértő eladót. Ebbe a kategóriába ő ezt ajánlotta, szemben pl. egy ugyanannyiba kerülő Whirpoollal. Tegnap este bekapcsoltam, fantasztikusan halk a régi Hajdú mosogépem után. Sokkal többet még nem tudok róla mondani, de szerintem be fog válni. Ja és 79990 Ft volt :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. január 23. 13:2919.
    És gyártják még? vagy csak használtan lehet kapni?
    előzmény:
    irgburg (16)
     

Címlap

top