Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külső lépcs&#

Foltoska
Létrehozva: 2009. január 5. 22:42

Kétszintes családi házunkban szeretnénk a tetőteret a fiunknak kialakítani úgy, hogy külön lakásként, külső lépcső vezessen fel.

Sajnos azt hallottam, hogy egy vagyont fizettek a külső lépcső bezsaluzásáért.

Kérem, ha valaki tud egy viszonylag olcsó (nem fa) külső lépcső megoldást, akkor segítsen.

Köszönöm előre is az ötleteket.

  1. 2016. Április 25. 11:2614.

    Sziasztok,


     


    Ha valaki még ilyenen töri a fejét, tudom javasolni az üveg lépcsőkorlátokat.


    Nem csak megbízhatóak de szépek is. :)


    Nekem őket ajánlották anno és tényleg megvoltam velük elégedve.


    http://clearglass.hu/

  2. 2012. február 28. 20:0813.
    Kedves Foltoska! Sikerült azóta összehozni a külső lépcsőt? Mi is egy ilyen projektben dolgozunk (kétszintes a ház és az emeletre külső lépcsőn mennénk) aztán jól jönnének ötletek, tanácsok! Köszönöm előre is! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_899743
    Torolt_felhasznalo_899743
    2009. január 6. 18:2912.

    Szia!

     

    Olvastam gondodat, és találtam is rá megoldást. Árat sajnos nem tudok, mivel az egyedi kalkuláció. A http://www.leier.hu/elregyrtott-lpcs oldalon megtalálod. Ez mondjuk beton lépcső. Alapozás biztos szükséges hozzá, de ezt egy tervező már megtudja mondani. Meg én is azt tanácsolom, hogy tetőt is rakjatok fölé. További segítséget is adok ha kell.

     

    Szia Szilárd! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. január 6. 17:5611.

    Szia!

     

    Ha van is előregyártott elemekből megoldás (pl. lepcso.lap.hu oldalon), én úgy tudom, most már nem engedik "csak" lépcső kialakítását, hanem mindenképpen kell "köré" lépcsőház. Ha van is eredetileg terven, az az engedély már szerintem nem érvényes, hiszen azóta sokszor módosultak az építészeti előírások. (Az építési engedély általában a jogerővé válástól számítva két évig érvényes, ha nem kezdik el a munkálatokat. Utána újra engedélyzetetni kell.) A lakóhely szerint illetékes önkormányzat építési osztályán erről biztosan adnak pontos fevilágosítást.

     Egyébként ezek a "kész" lépcsők is belekerülnek pár száz ezer forintba (méretezés, gyártás, beszerelés). A miénk kb. 700 ezer forint + a munkadíj, de mivel a férjem kőműves, "csak" a segédmunkát kellett megfizetni.

    előzmény:
    Foltoska (8)
    2009-01-06  08:23
  5. 2009. január 6. 08:2610.
    Nem enged feltölteni képet, új topic. Ha érdekel, priviben megadom a bemoldalam jelszavát, felteszem oda a képeket.
    előzmény:
    HunAnnie (9)
    2009-01-06  08:24
  6. 2009. január 6. 08:249.

    Szia!

     

    Nálunk is külső lépcsővel lett megoldva a 2. szinten lévő különálló lakásba való feljutás. 

    Árat nem tudok mondani, a Papám maga csinálta az egészet lassan már 10 éve, de hátha megtetszik az ötlet.

    Néha nem egyszerű 1-1 nagyobb bútordarab feljuttatása, de megoldható.

    A régi erkélyből lett az üvegház, ami most a mi előszobánk lett.

     

     

    A képek nem újak (nem fényképezzük túl sűrűn), de most nem megyek ki fényképezni, hideg van.No meg nem hagyhatom fent a lakásban egyedül a 1,5 éves Kisfiamat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. január 6. 08:238.

    A házunk, ami a 80-as években épült, elég érdekesen "alakult" annak idején, ugyanis akkor csak önálló lakás kialakítására adtak nagyobb kölcsönt, bővítésre nem. Így a tervek szerint a tetőteret építettük be, de igaziból az alsó és felső szint között vezet fel a lépcső belül. A terv szerint viszont külső lépcső szerepel. Volt is egy külső vaslépcső, ami a padlásra vezetett, de azt a lakhatási engedély után lebontottuk.

    Tervezni azért nem kell, mert az eredeti terv szerint van lépcső.

    Most viszont, hogy a fiunknak önálló lakásként szeretnénk a felső részhez kellene egy nem túl drága lépcső megoldás.

    Nem hittem volna, hogy ez ilyen húzós összeg lesz.

    Nekem betonból olyan fél milliót mondtak. :-(

    Nincs valamilyen előre gyártott elemekből készült megoldás?

    előzmény:
    B.Vivien (5)
    2009-01-05  23:04
  8. 2009. január 6. 01:227.

    Úgyis építész kell hozzá, mert építésiengedély-köteles!

    Ő majd javasol, de olcsó nem lesz, sajna!

    előzmény:
    Foltoska (1)
    2009-01-05  22:42
  9. 2009. január 5. 23:276.
    Es mibe faj ez ha szabad kerdezni?
    előzmény:
    B.Vivien (5)
    2009-01-05  23:04
  10. 2009. január 5. 23:045.

    Szia!

     

    Mit értesz az alatt, hogy "külső lépcső bezsaluzása"?

    Mi most építjük be a szüleimnél a tetőteret. Önálló lakás lesz, külön lépcsőfeljárattal. Ehhez lépcsőházat építettünk ytongből, a tetejét (koszorú) "természetesen" betonból, amihez a zsaluanyag heraklith anyag. Ezt, ellentétben a deszkából készült zsaluval, nem bonjuk le, hanem meghagyjuk, mert egyúttal ez a hőszigetelője is.

    Lesz ajtaja is , meg kihagytunk helyet ablaknak, illetve üvegtéglának, mint egy "rendes" házépítésnél. A lépcső vázát valószínűleg vasból készítjük, mert a beton nagyon költséges és nehéz lenne.

    Ti hogyan terveztétek? Ha jól tudom ,máshogyan már nem engedélyezik a hatóságok.

    előzmény:
    Foltoska (1)
    2009-01-05  22:42
  11. Torolt_felhasznalo_255209
    Torolt_felhasznalo_255209
    2009. január 5. 22:594.

    3 alap verzió létezik:

    Vas, fa, beton.

     

    És ezek kombinációja. De a legolcsóbb a sima vaslépcső, és azt is meg lehet csinálniesztétikusra és csúszásmentesre.

    De a hangja idegesító tud lenni. 

    előzmény:
    Foltoska (2)
    2009-01-05  22:44
  12. Torolt_felhasznalo_117481
    Torolt_felhasznalo_117481
    2009. január 5. 22:583.

    A fa miért nem jó?

     

    Különben lehet készíteni fémvázas lépcsőt, nem csak fa járólappal, hanem előregyártott beton, műkő lapokkal, vagy fém járólappal (ráragasztott gumival pl. ). De azért érdemes lefedni, hogy télen ne fagyjon rá a hó-jég.

    előzmény:
    Foltoska (1)
    2009-01-05  22:42
  13. 2009. január 5. 22:442.
    ...
    előzmény:
    Foltoska (1)
    2009-01-05  22:42

Címlap

top