Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lépcső

Torolt_felhasznalo_654787
Torolt_felhasznalo_654787
Létrehozva: 2008. december 24. 10:27

Sziasztok!

 

Külső lépcső feljárót szeretnénk építeni a házunkhoz. A lépcső közvetlenül a telekhatáron, de még a mi területünkön helyezkedne el. Az a kérdésem, hogy a telekszomszéd megvétózhatja-e az építkezést?

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat, ha tudtok segíteni, hogy tisztán lássuk a lehetőségeinket.

 

És kellemes karácsonyt mindenkinek!

  1. 2016. Április 25. 08:587.

    Szia,


    Nem tudom mennyire aktuális még, de ha lépcsőkorlátot szeretnél a lépcsődre akkor javaslom az üveg lépcsőkorlátokat.


    Én őket ajánlom.


    http://clearglass.hu/


    Felveheted a kapcsolatot a szakértőkkel segítenek bármi kérdésed lenne. :)

  2. 2008. december 25. 16:246.

    Az idei év tavaszától már az első kerítés sem engedély köteles. Azért tudom, mert kerítésépítés előtt állunk.

    De a legegyszerűbb módja, hogy meg tudd, kihívod a hatóságot, és azok megmondják, de ezt foglalják írásba is.

    Most voltam én is bent a műszaki osztályon, mert a másik telken gépszínt szeretnénk felhúzni, és ők kijöttek, megnézték a telket, megmondták melyik oldalon vagyok én köteles kerítést csinálni, melyiken a szomszéd. Valamint régen a telekhatártól 60 cm-re lehetett építeni, ma már ez is el van törölve.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654787 (1)
    2008-12-24  10:27
  3. Torolt_felhasznalo_654787
    Torolt_felhasznalo_654787
    2008. december 25. 15:345.
    Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat. Keresünk egy szakembert, hogy véleményezze a tervet... nem egyszerű.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. december 24. 11:034.

     

    Szia,

     

    Szerintem a lepcso epitesi engedely-koteles. Az, hogy megepithetitek-e, a telketekre ervenyes szabalyozas donti el (pl. ha szabadonallo hazat ir elo, akkor a telekhatartol legalabb 3m-t kell hagyni de ez esetfuggo)

     

    Ha benyujtjatok az epitesi engedelyt, akkor az osszes szomszedotokat kiertesitik es azt hiszem 8 napon belul megvetozhatjak. Ha betartjatok a szabalyozast akkor el fogjak fogadni az engedelyeteket, akarhogy is kapaloznak. Kesleltetheni persze kesleltethetik azzal, hogy fellebbeznek ellene.

     

    Javaslom, hogy a lepcsot epitesszel vagy legalabb statikussal terveztessetek meg, ok tudni fogjak hogy mi a teendo es hidd el, megeri

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654787 (1)
    2008-12-24  10:27
  5. 2008. december 24. 11:013.
    Bármit építesz a saját telkeden belül, ahhoz az építési hatóság engedélyén kívül a szomszédaidét is kérni kell. Tehát, tőlük kérdezd, és adasd írásba, hogy hozzájárulnak-e. Különben az építési engedélyt sem kapod meg. Ez még az unokahúgomékra is vonatkozott, akiknek a legközelebbi szomszéduk 300 méterre lakik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654787 (1)
    2008-12-24  10:27
  6. Torolt_felhasznalo_223680
    Torolt_felhasznalo_223680
    2008. december 24. 10:352.

    Szia sajnos ezt nem tudom!

    De lehet hogy igen!

     

    Kellemes ünnepeket mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_654787 (1)
    2008-12-24  10:27

Címlap

top