Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Törökbálinton lakni

isoraz
Létrehozva: 2008. szeptember 14. 15:56
Törökbálinton készülünk házat venni, sok-sok keresgélés után. Kérdésem: milyen Törökbálinton lakni. Van-e iskola, óvoda, bölcsőde, bolt, zöldséges, jó doktornéni (-bácsi), gyógyszertár, jó tömegközlekedés, stb.? Két bölcsődés korúval és budapesti munkahellyel élhető hely? Ki tudja?
  1. 2017. május 5. 13:0023.

    Sziasztok! Úgy néz ki, Törökbálintra költözünk.


    Abban kérek tanácsot, hogy:


    -melyik gyermekorvos milyen? (mi szeretjük, ha a természetesebb gyógymódok híve, és nem irányít bármi áron gyógyszerhez)


    - az óvodákról mesélnétek? Másfél éves a kicsi lányunk...


    Köszönettel...

  2. 2010. január 29. 01:0422.

    Szia!

     

    Én csak bíztatni tudlak, ugyan én világéletemben itt laktam (csak 3 különböző helyen :-) ), és amikor nemrég jött egy lehetőség, nem haboztunk, éltünk vele, és maradtunk! 

    Persze bizonyos szempontból függ, hogy merre laktok, mi az autópálya közelében, szóval közel van az óvoda, ill. az egyik suli, aránylag messze a posta és a rendelő, ill. a bölcsi, valamint azért messzebb a végállomás és a Városháza. (Nem autózunk, csak séta, ill. BKV van.)

     

    Remélem, előbb-utóbb sikerül döntést hoznotok! ;-)) Én nem tudnám elképzelni, hogy a városban (értsd Pest :-) ) lakjak... Olyan amilyen a település, mégis nagyon szeretem! ;-)))

    előzmény:
    Kóristalány7 (21)
    2010-01-26  18:49
  3. 2010. január 26. 18:4921.

     

    Sziasztok,

     

    De jó, hogy mégis akad egy-két törökbálinti:)

     

    Nekünk ott van telkünk, már évek óta kijárunk, de felmerült megint az építkezés lehetősége, amit persze sokminden befolyásol a pénzen és egyebeken túl is, pld. a gyerekek életét érintő dolgok, ugye.

     

    Próbálom körüljárni egyenlőre a dolgot, hogy érdemes e belevágni az építkezésbe, most éppen itt tartok, de az óvoda, iskola, orvosi ellátás is nagyban befolyásolhatja a végső döntést. Persze ha megyünk úgyis lesz valahogy, csak jó lenne tudni, hogy jók az ott élők tapasztalatai:)

     

    Egyrészt jó lenne, ha összejönne az ottani élet, másrészt talán túl sokmindent fel kéne adni itt. Szinte biztos, hogy többet ülnénk az autóban - pesti nagyi, esetleg régi orvos, esetleg még 1-2 évig a régi iskola, munkahely, ilyesmikre gondolok.

    Mi most is keresztül kell, hogy utazzuk a várost a gyerekorvosunk miatt, sajnos már túl vagyunk egy-két időszakon, amikor heti vendégek voltunk a rendelőben, vagy szükség esetén ő nálunk. Inkább a lelkemet nyugtatná meg, hogy bármikor hívhatom, bár remélem egyre kevesebbszer lesz ilyenre szükség.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2010. január 24. 18:3420.

    Szia

     

    Én lánykám is a Bóbitába járt, most a kicsivel is ezt célozzuk meg. A vezetőnőt nagyra becsülöm kedves és lelkes, harcol állandóan a pozítiv változásokért.

     

    Merre laktok? Lehet privi is, ha jobb úgy....

    üdv

     

    b

    előzmény:
    monyesz (19)
    2010-01-24  01:07
  5. 2010. január 24. 01:0719.

    Sziasztok!

     

    Bocsi, hogy csak így közbekotyogok, de szinte születésem óta itt élek Bálinton. :-)

    Ahogy olvasom, épp ovi-gondjaitok vannak, ősztől nekünk is aktuális lesz... Azért remélem, az új Bóbitába be fogunk férni! (Én anno még a "régibe" jártam...)

    Sajna bölcsi is aktuális lesz, a kisebbiknek. Nem volt még 1 éves, mikor beírattam, akkor a 75. volt a várólistán. Állítólag 55-öt vesznek fel... Azért reménykedünk, elméletileg kieshetnek még annyian előle, hogy beférjen!

    Nekünk is a Ritvay a doktornénink ("öreg róka", még én és a Férjem is hozzá jártunk :-) ), szerencsére ritkán van hozzá szerencsénk, eddig még nem volt rá szükség, hogy házhoz jöjjön, kivéve, mikor a kórházból hazahoztuk a gyerkőcöket, és az első héten meg kellett látogatnia. Amúgy alapos és jó szakember, bár a gyerekeim üvöltenek, ha meglátják... :-)))

     

    Ha bármi kérdésetek van, nyugodtan tegyétek fel, amire tudok, megpróbálok válaszolni! ;-)

     

    Csanáról, Pocokvárról sajna semmi közelebbit nem tudok, helyben lakik a Nagyink... :-))

    Pocokvárról össz. annyit, hogy odajárt "ovi" szinten a szomszéd kisfiú, ő ugyan szerette, de mégis ki kellett venniük a szülőknek, mert folyton összeszedett valami betegséget, a védőnő szerint még nem volt felkészülve a szervezete a "közösségi" életre. Így otthon maradt még pár hónapig, majd nyár elején elkezdte az ovit (Bóbita), azóta is nagyon szeret oda járni! ;-))

     

    Üdv: M.

    előzmény:
    bébé123 (16)
    2010-01-23  19:31
  6. 2010. január 23. 21:4918.

    Azért keresek valami csanás megoldást, mert szükségem lenne egy kis időre, amit tanulásra fordíthatok. Oviba menni fog ősztől, beiratom.

    A topicomat moderálták.

     

    szép estét!

     

    előzmény:
    Kóristalány7 (17)
    2010-01-23  21:01
  7. 2010. január 23. 21:0117.

     

    Szia,

     

    Nekem is a nagy már sulis,  a kicsi pedig remélhetőleg ősztől ovis. Már betöltötte a hármat most télen, de itt ahol most lakunk a körzeti oviba nem vették fel helyhiány miatt.

    A suli is örök kérdés. Ahová most jár  a nagylányom az jó iskola, tanító miatt nagyon jó, de a felső már más lesz.

     

    Látom a másik topicot, hogy családi napközit keresel. Nem biztos az ovis hely, vagy a csoportlétszámot sokallod?

     

     

    előzmény:
    bébé123 (16)
    2010-01-23  19:31
  8. 2010. január 23. 19:3116.

    Szia

     

    A mi drénink kijön házhoz, viszont arról nem tudok,hogy bármikor felhívhatnád bár a mobiszámát megadta......

    A Csobay drnőt bármikor lehet hívni, úgy tudom és ki is megy. Én már megszerettem az itteni életet. A nagylányom most elsős, a kicsi szeptembertől lesz/remélem!/ ovis. A sulikról is csak jókat hallok.

     

    üdv

     

    B

    előzmény:
    Kóristalány7 (15)
    2010-01-22  21:21
  9. 2010. január 22. 21:2115.

     

    Bocs, csak most jártam megint erre, feladtam az első pár nap után:)

     

    A 30 fő nagyon durva, ekkora létszám mellett hogy lehet foglalkozni a gyerekekkel és nem csak megőrizni őket??:(

     

    Hát a 2011 is odébb van még...

     

    A doktornő jó szakember, ez mondjuk alapvetően jó, de lehet hívni rendelési időn kívül, ha szükség van rá, kimegy házhoz?? Erről mit tudsz? Mert eddig nem túl biztató:(((

     

    Neked ovis a gyereked/gyerekeid?

     

    Szia

     

    előzmény:
    bébé123 (13)
    2010-01-08  19:42
  10. 2010. január 14. 19:1214.

    Hahó!

     

    Pocokvár családi napköziröl tudtok valamit?

     

    üdv

     

    B

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2010. január 8. 19:4213.

    ja és a csoportlétszám 30-33fő! Durva nem?

     

    b

    előzmény:
    Kóristalány7 (10)
    2009-12-29  19:02
  12. 2010. január 8. 19:3912.

     

    Bocs, szólítottak!

    Az új ovi nemsokára készen lesz de én úgy tudom, hogy a többi oviból rakják át a csoportokat, még a saját ovijukat felújítják,ha jól emlékszem 2011-ig eltart ez az állapot. Egyébként a nevelés minőségével semmi gáz!

     

    Merre laknátok?

     

    üdv

     

    b

     

     

    előzmény:
    Kóristalány7 (10)
    2009-12-29  19:02
  13. 2010. január 8. 18:0611.

    Szia

     

    Én Törökálinton lakok egy ideje.Az orvosi ellátással semmi gond,nekünk Ritvay drnő az orvosunk, szakembernek nagyon jó, bár a modora nem túl ,,simulékony,, hogy így mondjam.

     

    Hát az ovihelyzet nem túl jó, bár folyamatosan dolgoznak rajta az illetékesek, hogy jó legyen./plussz csoportokat indítanak/

     

    folyt köv

     

    b

    előzmény:
    Kóristalány7 (8)
    2009-12-29  10:37
  14. 2009. december 29. 19:0210.
    Senki
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. december 29. 10:499.

     

    Úgy tűnt nem jelenik meg....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. december 29. 10:378.

     

    Sziasztok!

     

    Hátha feléleszthető ez a topic, mert a kérdésem gyakorlatilag ugyanaz lenne, mint a topicindítónak anno.

     

    A környéket viszonylag jól ismerem, de az óvodákról, iskolákról semmi információm nincs, még szubjektív sem:)

    Megépült az az új ovi végül? Még  mindig az a tapasztalat, hogy nagyon kevés a férőhely? Nagy létszámúak a csoportok?

    Igen, és az orvosi ellátás, ami elég alapvető szempont. Persze nyilván van, csak a minősége érdekelne, hogy van e/vannak e olyan  IGAZI gyerekorvosok, akikre az ember "vakon" rábízhatja magát.

     

    Nekem az ottani élet elég szimpatikus lenne, de a gyerekeket érintő dolgok miatt bizonytalan vagyok. 

     

    Ha vannak törökbálinti anyukák, szívesen várom a tapasztalatokat:)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. augusztus 19. 11:117.

    Sziasztok!

    Én nagyon szeretek Tb-n lakni és most építik az új ovit is.

    Állítólag nagyon szép és jó lesz illetve olyan pletykák is vannak,hogy uszodát is építenek hozzá.

    Szerintem jó lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2008. szeptember 14. 17:546.
    Szia én is Törökbálinti vagyok. Óvodába bölcsödébe nagyon  nehéz bejutni. Viszont a Bóbita ovi nagyon jó kivülről nem épp a legszebb de nagyon jól felszerelt nagyon jók az óvónénik. A Többi ovi szerintem katasztrófa , a nyitnikék ovi igaz új épitésű de az Óvónök hát szerintem van bennük kivetni való. Szerintem a közlekedés elég jó persze a kocsi jobb pláne ha a tükörhegy környékét veszitek célba. Vásárlás szempontjából is elég jó de a környéken sok a bevásárló központ igy a nagybevásárlás is megoldható.Én szeretek itt lakni szerintem most már elég sok minden van itt új játszótér a gyerekeknek sokféle program a müv házban. Hát hirtelen ennyi.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-09-14  15:56
  19. 2008. szeptember 14. 17:455.

    Sziasztok!

     

    A Nyitnikék óvodától 400 méterre laknánk. Muszáj, hogy felvegyék a nagyobbik kölkömet. A Kicsit pedig bölcsibe szeretném felvetetni. Igazán önző anyuka módjára nekem teljesen mindegy, hogy kit nem vesznek fel, de az enyémet vegyék fel és kész. Persze ezzel gondolom, hogy mindenki így van....

    előzmény:
    Helgabi (3)
    2008-09-14  16:14
  20. 2008. szeptember 14. 16:394.

    Szia!

    Én Törökbálinton laktam,de bejöttem inkabb pestre!

    A levegő jó,maga a hely is!A bölcsödébe és ovodába nem fogsz bejutni,vagy bejutattni a gyerekeket!Nagy a túljelentkezés!A lányom is azért mehetett anno mert vki visszamondta!Van egy Általános Iskola és egy másik ami gimi is egyben!

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-09-14  15:56
  21. 2008. szeptember 14. 16:143.

    Mi  tükörhegyiek vagyunk, ti melyik részre készültök költözni?Iskoláról még nem tudok nyilatkozni, oviként -szerintem- csak a Nyitnikék jöhet szóba, vagy Budaőrsön kell körülnéznetek (mi oda járunk szeptembertől), bölcsibe nem járatom a gyerekeket, tehát passz.Gyermekorvost, háziorvost szivesen ajánlok.Nagy bevásárlásra valamelyik supermarket, zöldségeshez Budakeszire járok.Szgk-val járok, sosem jutna eszembe innen busszal nekiindulni a gyerekekkel.Viszont közel az autópálya, mégsem zavaró, sok bevásárlóközpont van, a Moszkvára nem nehéz bejutni (autóval).Nem tudom, merre dolgoznátok Budapesten, de reggelente rendes dugók vannak befelé, kifelé pedig este....Jaj, most ugy irok, mintha nem szeretnék itt élni, pedig igen....

     

    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-09-14  15:56
  22. 2008. szeptember 14. 16:112.
    Érdeklődj, hogy meddig van nyitva az óvi bölcsi, van e hely egyeltalán. Oda vissza érsz e a gyerekért "nyitvatartás" alatt. Ez az oldala Bp. nek elég dugós /közlekedésileg/ szokott lenni.
    előzmény:
    isoraz (1)
    2008-09-14  15:56

Címlap

top