Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Parasztház-tervrajzok

fruzs
Létrehozva: 2008. Április 15. 16:37

Tornácos  parasztház tervrajzokat -látványterveket szeretnék.Van valakinek ötlete hol keressem a neten?Átlagban mindenhol ezek a modern házak vannak fent.

Köszönöm.

  1. 2014. január 31. 22:3934.
    Bocs, FRUZS háza, összekeverkavartam!
    előzmény:
    csutak51 (33)
    2014-01-31  22:38
  2. 2014. január 31. 22:3833.

    A topik már több, mint 5 éves.

     

    Ceto háza azóta talán már fel is épült.

    Vajon milyen lehet?

    előzmény:
    ceto (32)
    2014-01-30  17:54
  3. 2014. január 30. 17:5432.

    Tornácos  parasztház tervrajzokat -látványterveket szeretnék.Van valakinek ötlete hol keressem a neten?Átlagban mindenhol ezek a modern házak vannak fent.

    Köszönöm.

    idézet:
    fruzs (1)
    2008-04-15 16:37:16

    A Casa Rustica kifejezetten ilyen régi hagyományos parasztházakat tervez vagy újít fel kis csavarral. Komfortizálja őket. Az oldalukon a parasztházaik legtöbbjéhez van alaprajz/tervrajz, meg egy rakás kép berendezett házakról.

     

     

     

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  4. 2008. Április 16. 21:5531.
    165 ezer volt. a tervezés most kb200 körül van egy átlagos tervezőnél. de elég sok mindenben én jártam utánna (ez az előnye ha kirugják az embert ha férjhez megy)
    előzmény:
    ganymedenow (30)
    2008-04-16  08:02
  5. 2008. Április 16. 08:0230.

    Értem. Azt megkérdezhetem mennyit fizettetek érte?

    Ez így teljesen jól működhet!  

    előzmény:
    erikafatyol (29)
    2008-04-15  22:57
  6. 2008. Április 15. 22:5729.

    hát én megrajzoltam  a számítógépre rávitte a tervező, elkeztük tologatni a falakat, a gerendághoz. Hozzáigazitottuk a méreteket még az igényeinkhez és a pénzünkhöz és kész

    2 hónap meló volt nekem ez 

    előzmény:
    ganymedenow (26)
    2008-04-15  19:18
  7. 2008. Április 15. 20:1928.

    Nézz szét Kós Károly munkái között, rengeteg gyönyörű parasztházat lerajzolt, onnan aztán igazán lehet inspirálódni :)).

    Ha élne és lenne annyi pénzem, akkor mindenképpen egy általa tervezett házban élnék a legszívesebben. Csodaszépek az épületei! 

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  8. 2008. Április 15. 19:4227.
    Öröm volt olvasni a leírásod, nekem is nagy álmom egy ilyen környezet, lakótér. Remélem, az álomból egyszer valóság lesz.
    előzmény:
    Bojana (22)
    2008-04-15  18:32
  9. 2008. Április 15. 19:1826.
    Áhhh, értem. Épp tervrajzkészítőt keresünk. Ezek szerint te tervezted, és azt valaki jóváhagyta? Nekünk megmondták, hogy kivel csináltathatjuk a tervrajzot, én nem csinálhatom, ha nincs hozzá végzettségem. Nálatok ez hogyan működött?
    előzmény:
    erikafatyol (23)
    2008-04-15  18:44
  10. 2008. Április 15. 18:5125.

    Szép estét mindenkinek!

     

    Elolvastam a topikindítót, és az összes hsz-t is.

     

    Hoztam egy képet.

     

    A nagyszüleimtől örököltünk egy parasztházat. Közben a sors úgy hozta, hogy szüleim hozzánk költöztek, ezért úgy kellett átalakítani, hogy mindenkinek jusson benne hely. 3 gyerekünk van, így összesen heten lakjuk a házat.

     

    Lehet élni parasztházban, és nagyon sok előnye van. Mi szeretjük. Ami hátránya van a földszinten, azt pótolja a tetőtér. A földszint nem valami világos, a bejárat ÉK-i fekvésű, így csak délelőtt éri rendesen a nap. A tetőtér viszont hihetetlen világos, tágas, mindenki elcsodálkozik, ha feljön, kívülről nem is látszik, milyen kincseket rejt ez a kis ház.

     

    Sok sikert kívánok a további kereséshez.

     

    Üdvözlettel:

     

    bnezsoka

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  11. 2008. Április 15. 18:4624.
    "de nem szeretném feltenni2
    Miért nem???? Öröm, ha másnak is tetszik !!!
    előzmény:
    Bojana (22)
    2008-04-15  18:32
  12. 2008. Április 15. 18:4423.
    nem tervezést, hanem népművészetet és azon belül a népi építészetet is tanultam
    előzmény:
    ganymedenow (14)
    2008-04-15  17:24
  13. 2008. Április 15. 18:3222.

    Szia Fruzs! Van, igen van fotóm, de nem szeretném feltenni. A lényeget elmondom: hosszú parasztház, a tornácon vastag oszlopok, szám szerint négy. Közöttük alacsony barna léckerítés, az oszlopok alján körben végig faburkolat, nehogy megsérüljön. Az alacsony léckerítésen virágos ládák, s benne sok-sok virág. Tavasszal kiültetem, s egész nyáron pompázik. A kis kert, amiről beszéltem, pontosítok, a kerítés s a házam nagy szobájának az ablaka között - nyáron pompázik a felfutó sötétvörös rózsáktól. Külön magas lécből ,,alkotott" létraszerűség tartja a rózsákat, mivel a házat minden évben lemeszeljük. Az ablakkeretek-ajtók barnára vannak festve. A tornácról bemegyünk a konyhába. A fal színe, most nevetni fogsz, ha azt mondom ,,mediterrános"?! Úgy kevertem ki: sárga-vörös-pici barna, a konyhaszekrény apró, az asztal a székek, a polc régi és hófehér. Az ajtókon a konyha felőli részén felül kikeményített kézimunka. Olyan, amilyet valamelyik skanziban láttam. A konyha közepén ha megállsz, akkor jobbra a nagyszoba, balra a kicsi. A büszkeségem, a nagyszobába két évvel ezelőtt rakattunk egy csodálatos haragoszöld színű csempekályhát. Meleget ad, s gyönyörű! A falak mindkét szobában fehérre meszeltek.  A bútor mind fenyő és klasszikus. A polcok telis-tele könyvekkel, a számítógépem is egy kétajtós szekrényben van elrejtve. Amikor kinyitom dolgozom, ha becsukom, nem látszik. A tévét is elrejtettem. A könyvespolcon van egy csiki-csuki ajtó mögött. A kis szoba is csupa fenyőbutor, de a kályha egy átlátszós ajtajú, vas. Mindenhol Ikeában vásárolt rongyszőnyeg, a szobákban leszigetelt melegpadló, de a mintája hajópadló. A fürdőszobában a gerendákat szigetelés takarja és védi a gőztől. Olyan boylerem van, amit télen fával fűtök, nyáron elektromosan megy. Ha jól emlékszem, olyan 75-80 ezer körül volt pár éve. A csempe színe matt fehér, nincs kád, sem zuhanytálca, de úgy van mélyítve a padló, hogy minden víz lefolyik azon a részen, ahol zuhanyozunk. A mosógép alá is elrejtettünk egy lefolyót, mert ugye soha nem lehet tudni... Mivel a ház gyakorlatilag föld, pontosítva vályog, ezért külön téglafalat kellett húzni a fürdőbe, s arra kellett rabic és vakolás, csempe. A talapzatot nagyon le kellett szigetelni, mert az életünk függ tőle! A fali csempe, mint mondtam matt fehér, s bézs-színű a fuga, ahová lépünk, ott bézs-színű, a padlócsempe és nem csúszik! fehér fugával. A vécé és a mosdó bézs. Az ablakon fodros fehér függöny, a falon fakeretes tükör. Nem szeretem a fényes, krómozott, hideg fogantyúkat. Nálunk minden fa. A szappantartó, a fogkefetartó is olyan ,,régies". Egy álom! Neked is kívánom! - Az udvaron sok fű, az udvart, mint mondtam a Király és a Fia - mármint a két diófa uralja. A kertben sok 6 szilvafa van, s 10 sor szőlő. Ha ez érik, jómagam szinte csak azt eszem. Az őszibarack-fa sajnos meghalt. Nagyon szeretnék a kerítés mellé piszkét ültetni. De van futóparadicsomom (koktél), újhagymám, sütőtök, csillagtök. Mást nem nagyon érdemes. Természetesen zeller, karalábé, répa fehér és sárga is. Más nem is kell. Apró barna léckerítés választja el az udvart a kerttől. Az udvaron két hatalmas kuty. Van egy  boldog családom aki örül a kapros-túrós pitémnek, meg az utánozhatatlan bablevesemnek. Ennyi. Üdv. Bojana

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  14. 2008. Április 15. 17:4321.
    Szia4nincs a meseházról képed???jó lenne....
    előzmény:
    Bojana (18)
    2008-04-15  17:35
  15. 2008. Április 15. 17:4020.

    http://epiteszet.lap.hu/

     

    Azt hiszem, itt folyóíratokat is ajánl. Mindenképp érdemes nézelődni a lapon. 

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  16. 2008. Április 15. 17:3719.
    Lehet ,hogy rosszul fogalmaztam hisz nem vagyok szakember,lehet,hogy csak parasztházhoz hasonló!!De mindenképp hosszú téglalap alakú és tornácos ház.Ezért szerettem volna képeket hogy okosodjak,de sajnos nincs szerencsém...most mennem kell de késöbb idenézek és tényleg ha van még ötlet szívessen veszem.
    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  17. 2008. Április 15. 17:3518.

    Szervusz! Bojana vagyok! Vagy egy csodálatos meseházam! A lényeg: nézzél körül. Csodálatos, régi parasztházakat találsz országunk különböző pontjain. Természetesen előfordulhat, hogy 4-5-féléből építesz majd egy 6. Olyat, ami a Te álmod! - Természetesen fontos, hogy a környezetbe ,,belesímuljon"...  Jómagam másképpen valósítottam meg az álmom. Negyven évig egy köruti lakásban éltem, majd egy panelban. Életem úgy alakult, hogy vásároltam Pest megyében egy 120 éves parasztházat. El nem hiszed, pedig így volt, majd egy évig minden hétvégén utaztam. Először jöttek a gyerekeim is, a végén már csak én. Az elképzelésem szinte mesés volt. Egy olyan házra vágytam, hogy a telek lehetőleg négyszögletes legyen, a szomszédok ne ,,ragadjanak" az én házamra, tehát a telekhatárokon legyen az ő házuk, vagy annál messzebb. Parasztház legyen, tornácos, de olyan, hogy közvetlenül ne az utcára nyíljon az ablaka, de legyen egy kis előkert. Több okból: biztonságosabban érzem magam, szebb is. Ezek után, egy kis utcára nyíljék a kapum, de ne legyen nagy forgalom, ugyanakkor ne legyen a falu végén. Közel legyen a faluközponthoz. Diófa! Annak mindenképpen lennie kell! (Van kettő, hatalmasak, gyönyörűek!) - az ingatlanos a haját tépte amikor meglátott. Azt gondolta megtréfál, és 1995-ben egy tavaszi éjszaka megcsörrent a telefonom. Megvan a háza! Ennyi. Az első vonattal utaztam. ,,Ő volt az, az IGAZI ÉN HÁZAM". - Egészséget, szerencsét és kitartást kívánok ahhoz, hogy megtaláld, vagy felépítsd.

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37
  18. 2008. Április 15. 17:3217.
    husszú=hosszú :)))
    előzmény:
    csutak51 (16)
    2008-04-15  17:32
  19. 2008. Április 15. 17:3216.

    Hogyne lehetne! :-))))

    Hisz régen is éltek!

     

    Csakhogy a hagyományos parasztház egy husszú téglalap, egymásba nyíló helyiségekkel. Tornáccal, vagy anélkül, muskátlival, vagy anélkül..

     

    Tehát, amit ő akar, NEM parasztház, csak ahhoz hasonló legfeljebb.

     

    Ami lehet célszerű, jól használható és szép is, de lehet olyan, mint a fából vaskarika. Vagyis parasztházra HASONLÍTÓ, lakhatatlan, álnépies rémség.

     

    Bocsi, ha azt írom, AHHOZ kell a (jó) építész, hogy NE ilyen legyen! 

    előzmény:
    niobe85 (9)
    2008-04-15  17:15
  20. 2008. Április 15. 17:2415.
    igen én is ilyesmiről álmodom---örülök,hogy másnak is tetszik....
    előzmény:
    niobe85 (9)
    2008-04-15  17:15
  21. 2008. Április 15. 17:2414.

    Szia!

    Azt írod, hogy tanultad atervrajzkészítést, és a tié teket is te tervezted. Megkérdezhetem milyen végzettséged va n pontosan? Köszönöm! 

    előzmény:
    erikafatyol (13)
    2008-04-15  17:20
  22. 2008. Április 15. 17:2013.

    igen itt nyer új értelmet a parasztház

     

    az az alapvető kérdés fogalmazodik bennem a topik inditó felé: milyen elképzelése van 

    előzmény:
    niobe85 (11)
    2008-04-15  17:18
  23. 2008. Április 15. 17:1912.

    Lehet hogy hihetetlen valakinek de élni is lehet bennük!!!Régen is éltek bent.. Mindenkinek más az izlése szerencsére.

    Egyenlőre csak nézegetni szerettem volna,és ha úgy alakul épitkezünk, és akkor jöhet a tervező.Azért köszönöm az ötleteket.

    előzmény:
    fruzs (1)
    2008-04-15  16:37

Címlap

top