Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Varroda

Blanka34
Létrehozva: 2003. szeptember 22. 09:45
Kedves Fórumtársaim!

A segítségeteket szeretném kérni a varrástanuláshoz. Hogyan fogjak hozzá? Milyen varrógépet vegyek? Elsősorban a gyerekeimnek szeretnék ruhát varrni. Ötleteiteket előre is köszönöm.
  1. 2006. december 20. 18:4010.

    sziasztok,

    nekem is kellene egy kis segítség. Hurkolt anyagot kellene varrnom. Viszont a gépem a régebbi Neumann, nincs rajta elasztikus varrás. Amúgy nem kell rugalmasnak maradnia a varratnak, csak nem szeretném, ha hullámos lenne. Nincs valami trükk, amivel meg lehetne ezt oldani ? Gondolom cikk-cakk öltéssel biztos nem lenne hullámos, de felhajtásnak az fura lenne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2005. január 27. 22:269.
    Szia! Gyakorló varrónő vagyok sok éve, szerintem csak jó gépet érdemes megvenni. Nem érdemes alább adni, mert megbánod idővel. Ha komolyan akarsz tanulni, tudok ajánlani jó oktatót, folyamatosan tart tanfolyamokat, olcsón, az Örsnél. 6-8 fős csoportokat oktat elég jó gépekkel. Ja! Szabni-varrni tanít.
    előzmény:
    Blanka34 (1)
     
  3. Torolt_felhasznalo_817051
    Torolt_felhasznalo_817051
    2005. január 27. 16:048.
    Sziasztok!
    Csak segítséget szeretnék kérni:olyan varrodák címét, telefonszámát keresem akik a szabászati hulladékaikat szívesen felajánlanák hasznosításra(óvoda, kreatívkör).
    Elszállítást megoldanánk.
    Nyugodtan írjatok privit vagy emilt:
    kreativmancs@freemail. hu
    Köszi!
    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2003. október 15. 15:017.
    Szia! Ha nekikezdessz a varrásnak, akkor ajánlom, hogy olcsó anyagokat vegyél. Most nagyon olcsó anyagokat lehet venni a IX. kerület Tompa utca Ferenc körút sarkán levő üzletben. Hatalmas plakát hirdeti, hogy minden kelme métere 190. -. Viszont csak egész métereket vágnak le, de szerintem így is megéri. Mindenféle szövetek és spandex anyagok vannak 190. - Ft-ért. Egy hosszú, egyenes szoknyára elég egy méter (ha nem vagy magas) az csak 190. - Ft, ennyi a kár, ha mégsem sikerül az első darab. Sok sikert.
    előzmény:
    Blanka34 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_248315
    Torolt_felhasznalo_248315
    2003. október 2. 10:206.
    Aktuális/szabás-varrás fórumon is kapsz ötleteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2003. szeptember 22. 10:145.
    bocsi: varrni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772859 (4)
     
  7. Torolt_felhasznalo_772859
    Torolt_felhasznalo_772859
    2003. szeptember 22. 10:134.
    Szia!
    Én sem tanultam varni, csak nekifogtam és kész. Mondanám, hogy a lehető legegyszerűbb varrógépet vedd meg, de mivel én is hasonló gépvásárlási gondban vagyok nem mondom inkább. Azért jobb az egyszerű gép, mert könnyebb rajta tanulni. Érdemes először ágyneműket varni, mert ott megtanulod, hogyan kell szépen eldolgozni az anyagot, és nem bonyolult.
    Én később szütyőket, táskákat, babzsákállatokat varrogattam, és mikor már egész jól ment belevágtam a gyerekruhákba, sapikba. A Kismama magazinban, szép és könnyen varrható szabásmintájú, kisruhák vannak.
    Remélem tudtam segíteni.
    előzmény:
    Blanka34 (1)
     
  8. 2003. szeptember 22. 10:123.
    Szia!

    En beiratkoztam egy burda tanfolyamra (2-3 hetvege, ha jol emlekszem), ott minden kerdesemre valaszt kaptam, meg sikerlemenyt, hogy batrabban probalkozzam egyedul is. Az ujsagban szerintem benne van, hol tudsz erdeklodni.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Blanka34 (1)
     
  9. 2003. szeptember 22. 10:092.
    Szia Blanka!

    Próbálkozás és nagyon sok kitartás. Én tanfolyammal próbálkoztam (levelező), azok az anyagok jól hasznosíthatók, de egy idő után úgyis magadtól varrsz.
    Jó szabásmintákat ismerősöktől, újságokból is be tudsz szerezni, idővel pedig te magad is le tudod venni a ruhákról.
    Varrógépválasztánsnál szerintem nem érdemes olcsóbb kategóriájút választani, de ez persze attól is függ, hogy mennyit tervezed használni. Én a fémalkatrészeseket ajánlom, mert a műanyag könnyebben tönkremegy.
    Sok sikert!
    előzmény:
    Blanka34 (1)
     

Címlap

top