Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ingatlaniroda ingatlanügyn

Dórácska
Létrehozva: 2007. szeptember 2. 10:53
Sziasztok!

Lakásvásárlás előtt állunk a párommal. Már hónapok óta tudakozódunk. Sokmindennek utánajártunk, utánaérdeklődtünk.

Egy valami nem igazán világos:

Hogy érdemes belekezdeni az egészbe? Saját ügyintézéssel könnyebb, vagy egy ingatlanügynök segítségével?
Úgy tudom az ügynököt az eladó fizeti meg oly módon, hogy a lakás árába beépítik az ügynök költségeit. Tehát én, mint vevő is "fizetek" neki.

Hogyan intézkedik az ügynök? Mi az amit a vevő helyett, illetve a vevő nevében elintéz? A vevőnek milyen kötelezettségei vannak az ingatlanirodával kapcsolatban? Stb, stb, stb??????????

Világosítsatok fel kérlek, ez még sötét folt nálam!

Köszönöm!
  1. 2020. december 18. 12:5312.

    Egy kis faluból szeretnék költözni egy nem sokkal nagyobb városba (Ócsára).
    A kérdésem az, hogy tudtok-e jó építőmestereket valahol a környéken.
    Előre is köszi!

  2. 2014. december 11. 05:4311.

    Gyönyörű történet...

  3. 2007. szeptember 2. 14:3910.
    Szia NLP!
    Én is éppen most találtam meg az ingatlan.com-ot.
    Lehet, hogy nagyigényű vagyok, de nagyon kevés megfelelőt találtam.
    Fel is hívtam szinte mindegyiket, de már a telefonbeszélgetés alkalmával kiderült, hogy nem igazán megfelelőek.
    Én azt hittem, hogy pár hónap alatt megtaláljuk a megfelelőt, de tényleg nem egyszerű...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_519436 (9)
    2007-09-02  13:49
  4. Torolt_felhasznalo_519436
    Torolt_felhasznalo_519436
    2007. szeptember 2. 13:499.
    1 hete vettunk lakast, 1,5 evig kerestem, de megtalaltuk az igazit. egy tanacsot adhatok, igy hogy idokozben profi lakaskeresove valtam: KERULD AZ UGYNOKOKET, ha csak lehet!!! regisztralj az ingatlan.com-on a keresesi felteteleiddel, ott van mindenki, szinte minden elado lakas, igy azonnal ertesulni fogsz, ha egy uj lakas kerul a piacra!
    előzmény:
    Dórácska (1)
    2007-09-02  10:53
  5. 2007. szeptember 2. 13:068.
    12 millió 34/hó áron szerintem minimum 40 éves futamidő. Jajj!
    előzmény:
    Sáraanyu (7)
    2007-09-02  12:53
  6. 2007. szeptember 2. 12:537.

    12 millió 34 ezerért havonta....izé, biztos ez?

     

    Topikindítónak: én sem venném igénybe ingatlanos segítségét...

    előzmény:
    gildikocska (5)
    2007-09-02  12:34
  7. 2007. szeptember 2. 12:416.

    Szia!

    Megszűri a kinálatot, és elvileg a te időd védelme érdekében csak olyan helyekre visz ki, ami megfelel az igényeidnek, és amit meg is tudsz fizetni. Nagy előnyük, hogy ha hitelre akarsz vásárolni, akkor elintézik az hitelügyintézést is, tájékoztatnak, hogy honnan és milyen feltételek mellett vehetsz fel kölcsönt. Az eladó oldaláról azért jó, mert csak olyan vevőt hoznak ki a lakást megnézni, aki rendelkezik akkora összeggel (kp-ban vagy azért mert hitelképes) hogy ki tudja fizetni a lakás árát.

    Én ingatlanközvetitő segitségével adtam el a lakásomat és a mai napig nem értem, hogy ők miért tudtak vevőt hozni, amikor az én hirdetésem ugyanott fent volt a neten, ahol az övék, és engem közvetlenül vevő egy sem keresett. Pedig ugye egyértelmű, hogy annak a vevőnek, aki személyesen keres meg és nem kell kalkulálnom a közvetítő többszázezres jutalékával, olcsóbban adtam volna...

    előzmény:
    Dórácska (1)
    2007-09-02  10:53
  8. 2007. szeptember 2. 12:345.
    Vannakazonline hitelek az ING bank szervezi a fiam is kap l2 millit havi 34-ért nem mindegy, csak ügyintézővel eladni könyebb,mint vennmi én egy éve nézem hogy packáznak a bankok, pont benne vagyok. Sopk sikert,kitartást
    előzmény:
    Dórácska (1)
    2007-09-02  10:53
  9. 2007. szeptember 2. 12:164.
    Szia!
    Sok sikert a vásárláshoz! Mi épp eladunk, ügynök nélkül.

    Személy szerint én a saját vásárlást részesítem előnyben, pont azért, mert mindenképpen a vevő fizeti ki az ügynök jutalékát. Ha magad találsz lakást, akkor azt az összeget, amit az eladó az ügynöknek fizetne simán lealkudhatod. Ez százezreket jelent.
    A legtöbb ügynökség szinte semmit nem intéz, csak kiadja a címet, elvisz a lakáshoz és felveszi a jutalékot.
    Általában van ügyvédjük, vagy ajánlanak ügyvédet. Ezt azonban magad is megteheted. Ha nincs ismerősöd, akkor egyszerűen csak hívj fel több ügyvédi irodát és kérdezd meg, hogy mennyiért vállalják a szerződés elkészítését.
    Az ügyvédek intézik a földhivatali bejegyzést is. Persze ezért mindért Te fizetsz. És lényegében ennyi is a lakásvásárlás.
    Kiválasztás, megegyezés az árban, szerződés elkészítése, fizetés, földhivatali bejegyzés.
    Ami a legmacerásabb: a különböző szolgáltatóknál (villany, víz, gáz, tv, telefon, stb.) az átírás. Ezt se az ügyvéd, se az ügynök nem csinálja meg helyettetek, nem is csinálhatná meg. Oda bizony az eladóval együtt kell elzarándokolni, kiállni a hosszú sorokat és mindkét fél jelenlétében aláírni a papírokat.

    Még egyszer sok sikert, és sok örömet kívánok az új lakáshoz.
    előzmény:
    Dórácska (1)
    2007-09-02  10:53
  10. Torolt_felhasznalo_489646
    Torolt_felhasznalo_489646
    2007. szeptember 2. 11:213.
    Természetesen 2.5 %-os akart lenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_489646 (2)
    2007-09-02  11:20
  11. Torolt_felhasznalo_489646
    Torolt_felhasznalo_489646
    2007. szeptember 2. 11:202.
    Szia!

    Lényegében ízlés kérdése, hogy ügynökkel vagy nélküle vágtok bele. Itthon még nincs olyan nagy divatja a kizárólagos ügynökös értékesítésnek, így lehet, hogy ugyanazt a lakást kiadja különböző ügynökségeknek a tulaj (mondjuk a 25%-osnak meg az 5%-osnak is), valamint meghirdeti saját maga is.

    Én a www.ingatlan.com oldalt javaslom, ott találtam az enyémet is, ami egyetlen egyszer volt csak fönn, ráadásul tulajtól vásároltam. Merthogy úgy nincs jutalék, amit beleépítenének az árba...

    Az ügynök megkérdezi Tőled, hogy kb. mit szeretnél, és annak alapján adja a címlistát. Mindenhová elkísér, és aláíratja Veled, hogy ezt bizony láttad (a későbbi viták elkerülése végett -- a jutalékát mind félti, ez érthető). A vevőnek semmilyen kötelezettsége nincs velük kapcsolatban, csak az eladónak, hiszen vele szerződnek.
    előzmény:
    Dórácska (1)
    2007-09-02  10:53

Címlap

top