Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Decoupage - kezdőknek

dal
dal
Létrehozva: 2006. július 27. 11:57

Sziasztok

Igencsak nagy fantáziát látok a Decoupage-ban. Csak nem tudom, h. hogyan kezdjek neki (mi a dekorálási módszer, milyen anyagok/eszközök kellenek)

Tudtok segíteni egy teljesen kezdőnek? Köszi

  1. Torolt_felhasznalo_504158
    Torolt_felhasznalo_504158
    2008. január 2. 15:2913.

    Sziasztok!

    Szalvétatechnika kezdőknek és haladóknak. Leírással, fotókkal, magyarul:

    http://kreativ.varrohaz.hu/main.php?menu=kreativ&temaid=41

    Kellemes kreatív perceket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2006. szeptember 1. 11:2312.

    Porpasztell krétát vegyél hozzá. Én egy rongyra masszírozok a színből, amit a minta köré maszatolok (művészien) A szín rongyra masszírozásakor több színből több árnyalatot tudsz keverni. Én a minta felragasztása előtt (a kivágott motívum felillesztése után) krétázok, de a többiek általában a ragasztás után.

    Részletesen itt: http://gabriellas.webalbum.se/praktikak/4

    előzmény:
    bocskeikat (10)
    2006-08-27  09:22
  3. 2006. szeptember 1. 08:5311.
    nincs itt senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2006. augusztus 27. 09:2210.
    engem a krétázás érdekelne.
    letudnátok írni ,hogy azt hogyan kell ?
    részletesen
    köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2006. augusztus 26. 19:249.
    Szia Ági!

    Mindegy milyet veszel tudtommal, butor lakk, (hallottam olyat is padlo, de olyat nem probaltam) akryl és nézd mi van ráirva, fényes, matt, félmatt, selyemfényü lehet (elvileg), attol függ Te mit szeretnél, olyat keress. Köberböl nekem is van otthon, selyemfényü, azért az ajánlat mert zseb-barátabb ára van, mint sok másiknak. Ez nem jelenti azt csak ez a jo.

    Itteni lakkjaim nem kaphatoak otthon, már kerestem neten, ez a gyárto nem forgalmaz otthon.
    előzmény:
    eclipse21 (8)
    2006-08-26  15:10
  6. 2006. augusztus 26. 15:108.

    Szia Babi!

    Te milyen márkájú akrillakkot használsz? Magyarországon kaphatót? Itt nekem a Köbert ajánlotta Mini, de felén sajnos nem kapni :-(

    Ági

    előzmény:
    Babianya (6)
    2006-07-27  13:53
  7. Torolt_felhasznalo_890860
    Torolt_felhasznalo_890860
    2006. augusztus 26. 13:367.

    sziasztok!

    Tegnap tettem fel szalvikat a teszveszre, de csak utána jutott eszembe, hogy körbeérdeklődjem a kreatív fórumokat, hátha szeretne vki csereberélni. Nem csak szalvikat fogadok el, lehet velem mással is üzletelni  

    Amik a teszveszen fent vannak, abból több darad is van, illetve ha nincs még rajta licit leveszem, ami érdekel valakit.

    Szalviból engem ezek érdekelnek: Verdák, Micimackó és társai, Beatrix Potter figurák, macik.

    Ha valakit érdekel, kérem írjon privit.

    Üdv mindenkinek Andi

    előzmény:
    dal (1)
    2006-07-27  11:57
  8. 2006. július 27. 13:536.
    Falapot vagy kivágni, vagy venni (vannak direkt erre a célra hobbyboltokban) oraszerkezet és mutatok is. (Van forditva járo ora és 24 orás is, Bartok mozi helyén, máshol nem tudom, de az tesobolt a Margit krt-ivel)

    Sürü tapéta ragasztoval felragasztottam, ez esetbe ez szalvéta, (csak a legfelsö réteget a 3-bol) amikor megszáradt, pici pasztelkrétával zölditettem a szalit, kapott egy kis festéket a szélére és akryl butorlakkal lelakkoztam 3x. Én decoupage ragasztolakkot csak akkor használok, ha muszáj, utálom.
    Oráknál, arra figyelj, látszodjon mintátol a mutato.

    Benoriel-t ha megtalálod, Neki szebb lett a katicás orája mint enyém.


    (Ui: én biztos nem akarok eladni semmit Neked Nem is Mo-on élek)
    előzmény:
    dal (5)
    2006-07-27  13:33
  9. dal
    dal
    2006. július 27. 13:335.

    nagyon gyönyörű a katicás óra a bem-lapodon :-))

    hogy készült?

    előzmény:
    Babianya (2)
    2006-07-27  12:09
  10. dal
    dal
    2006. július 27. 13:304.

    ismerem a Margit körúti boltot, mert üvegfestek már pár éve, de most gondoltam, h egyéb területen is kipróbálom magam.

    sok topikba belenéztem már és priviket is írtam ez ügyben, de mindenhól az a válasz, h. nézzd meg a honlapomon, tök olcsón megszámítom az elkészült darabokat.

    Én nem kereskedni akarok csak a saját "gyönyörűségemre" szeretném megtanulni a csínyját-bínját :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. július 27. 12:123.
    Szia!
    én egy időben nagyon sokat szalvétáztam...  annyira jól kikapcsolt..
    Mindenképp szükséged lesz: decoupage ragasztóra, szalvétákra, festékre, alapra amire ragasztani szeretnél, jó minőségű decoupage ecsetre (több méret)
    de persze ez sok mindentől függ. ha régi hatást szeretnél elérni, akkor repesztőlakk is kell. de lehet kapni még egy csomó mindent ehhez a technikához.
    Pesten laksz esetleg? mert akkor a hobby művészbe (a margit krt-i nagyon j&oacute kéne elmenned, ott nagyon kedvesek és segítőkészek.

    jó mulatást, és ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj. szívesen segítek.

    üdv
    moki
    előzmény:
    dal (1)
    2006-07-27  11:57
  12. 2006. július 27. 12:092.
    Szia!


    http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=81&forumid=16402

    www.decoupage.lap.hu

    (honlapomon, bem-emen a cim, is találsz némi segitséget)

    előzmény:
    dal (1)
    2006-07-27  11:57

Címlap

top