Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Migréngyógyszer

collo
Létrehozva: 2006. Április 20. 19:50

Sziasztok!

Migrénes panaszokkal elmentem orvoshoz- bár ne tettem volna...

Nekem nincsenek őrült fejfájásaim, hanem az ún. aurás panaszokkal küzdök, időnként látászavarom meg emellé néha még beszédzavarom is van, és ezek a rohamok fél órától akár 2-3 óráig is eltartanak. Utána max tompa fejfájásom marad. A doki írt fel gyógyszert, iMmigrant, de nem hatott, 2 db szedtem be, 4 rajtam maradt (a 6 szem volt 3500 Ft).Visszamentem a dokihoz, azt mondta hogy majd legközelebb beváltja, mert most pont nincs neki semmije. Írt egy másik gyógyszert, azzal a szöveggel, hogy ez egy új gyógyszer. Közben lett megint egy látászavarom, persze az új gyógyszer még nem volt kiváltva. 3 gyógyszertárban próbáltuk, sehol sem volt. Meg kellett rendelni, de a 2 szemes gyógyszer évek óta nem kapható (ahhoz mérten, hogy szerinte új szer, ez elég vicces), ezért hoztak nekem 4 szemest. Elhoztam, ám legyen. Hazafelé megnéztem a betegtájékoztatót, rá van írva, hogy az aurás panaszok (látás és beszédzavar esetén) nem lehet beszedni!!!!Akkor mire szedjem????

Ma anyukám visszament ehhez a balf.sz dokihoz, hogy ezt hogy gondolja? A doki azt mondta, hogy mivel nem szemészeti a látászavarom szedjem csak be. Anyukám mondta neki, hogy de az ellenjavallat direkt a migrénes látászavar ellen szól. Erre azt mondta, szedjem be utána. Megkérdezte anyukám, hogy akkor már minek szedjem be? Azt mondta, akkor ne szedjem be. De hozzátette, hogy szerinte ez migréngyógyszer, és akármi is van a betegtájékoztatón, saját felelősségemre beszedhetem. Vicces.

Úgyhogy most itt állok egy 2300 Ft-os gyógyszerrel, amivelnem tudok mit kezdeni, A kérdésem annyi lenne, hogy nincs valaki, akinek esetleg némiképp olcsóbban kellene? Blokk van róla, 2007-ben jár le a szavatossága.

 

Üdv!

  1. 2016. december 6. 22:2123.

    Szia,én most olvastam.Gyerekkorom ota szenvedek látás zavar,beszéd zavar,hányinger,zsibbadás,érzékenység mindenre,ezzel jön  a migrénem.Felnőt koromig nemtudták mi a baj,neurologtól- jártam mindenhol.Végül saját magam kértem a tetánia mérést és igaz lett,mi többség Tetániába szenvedünk.már 3 éve tünetmentes vagyok.el sose mulik a migrén de megelőzhető...Timonil retard 300 nevű gyogyszerrel.jol vagyok.szedem 3 éve minden nap.Egy probat megér ,a tetánia kivizsgálás annak aki zsibbad,foltokat lát,beszéd zavara van.neurolog vizsgáll vagy tudnia kellene hol csinállják...egy probát megér.

  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 5. 20:5922.

    Sziasztok!

    Kinek milyen gyógyszer vált be migrénre?

    Nekem ha migrénem van azt érzem,hogy lüktet az egész koponyám...ha nem vennék be gyógyszert rá nem is tudom mi lenne

    Várom ...kinek mi vált be migrén ellen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_234838
    Torolt_felhasznalo_234838
    2006. Április 21. 12:5221.

    Sziasztok!

    Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást, nagyon rendesek vagytok. Kíváncsi leszek, hogy mit fog velem tenni az ideggyógyász, mindenesetre ha nem nagyon fog foglalkozni velem, akkor elmegyek majd a fejfájásambulanciára, hátha ott..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_741939
    Torolt_felhasznalo_741939
    2006. Április 21. 12:1520.
    www.drinfo.eszcsm.hu oldalon sok fontos gyógyszer információt leirnak! nekem migrénre a divascan vált be és a quarelin! kitartást és gyógyulást! a látászavart pedig érdemes külön szemészel is megnézetni, valószínűleg arra ő irna fel külön vmit!
    előzmény:
    collo (1)
    2006-04-20  19:50
  5. Torolt_felhasznalo_820099
    Torolt_felhasznalo_820099
    2006. Április 21. 12:0319.
    Évike, írtam neked privit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (18)
    2006-04-21  11:42
  6. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2006. Április 21. 11:4218.
    Vegul nem privi lett de sebaj mas is hasznat veheti.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544227 (17)
    2006-04-21  11:41
  7. Torolt_felhasznalo_544227
    Torolt_felhasznalo_544227
    2006. Április 21. 11:4117.
    Szia!

    Gondoltam irok privit mert megvallom oszinten itt a forumokon nem nagyon talalkoztam olyannal akinek hasonlo durva migrenje van mint neked vagy nekem.
    NEzz meg par hozzaszolasomat a mostani fejfajas ambulancia es migren forumon. Azt hiszem kb egy idosek is vagyunk es ugyanazt probaltuk, en is voltam akupunkturan, kineziologusnal, homeopatanal, csontkovacsnal es semmi. En mar kb a huszadik !! megelozo gyogyszernel tartok, en is szedtem a Sibeliumot, lofasz, a sandomigran az egyik leglightosabb tehat jo hogy nem er semmit. Arra jottem ra, hogy ha antidepresszanst szedek megelozeskepp ami javitja az alvast akkor az hatekonyabb mint pl az epilepszia ellenes szerek, amik szinten migren megelozesere valo. Nekem atlag 8-10 fejfajasom van havonta, csak bal oldal, semmi aura vagy feny es szagerzekenyseg viszont a szemem mogott, a fulemben es hatul a fej es a nyak talalkozasanal szur es gorcsol.
    Nekem se ert semmit a Relpax, se a tobbi triptan, csak az IMigran. De sajnos ez sem mindig segit. Amit javasolni tudok a gyogyszerrel kapcsolatban hogy a 100 mg-os tablettat vedd be, de ha egy nem hasznal akkor a masodik sem fog, en ilyenkor az Imigran injekcio valtozatat hasznalom, ami erosebb mint a tabletta, ez hanyosoknak van, en nemigen hanyok vele, de ha igen akkor utana meg jobban faj a fejem. Nekem a tabletta kb ket ora alatt hat de ha azalatt nem akkor mar kesobb se fog, ilyenkor beadom a szurit az 30 perc alatt leviszi altalaban, es evente kb 4 szer elofordul hogy az sem hat ilyenkor korhaz. Infuziot kell kerni mert nekem a farba szuri sem hat mar ilyenkor.... Ja es javasoljak a napi 500-1000 mg magneziumot, nekem ez se hasznalt haha de neked lehet segit. Amugy en is iszok 2 liter vizet es nem jobb, egyeseknek ez ritkitja a rohamot.
    En jelenleg abbahagytam egy amerikai epilepsziaelenes szert, igaz havi 8 helyett csak 4 rohamom volt de olyan eros hogy mind a negyszer orvost kellett hivni, jelenleg kulfoldon vagyok, itt karba kaptam Profenid nevezetu gyogyszert kb egy ora alatt hatott.
    Most kezdtem el a Propranolol (betablokkolo, vernyomascsokkento) szedeset kombinalva egy antidepive, amitriptilin a hatoanyaga, (otthon Teperin a neve).Amugy a vernyomasom alacsony. Nezd meg neked milyen az alvasod. EN azt hittem jol alszom kozben rajottem hogy eleg sokszor felebredek csak fordulni egyet es sokat almodom tehat ez nem nyugodt alvas, a Teperin ezt rendbe rakja a beta blokkolo pedig allitolag nem engedi osszehuzodni az ereket. EGy megelozo gyogyszer sajna durva fejfajasnal nem eleg igy kombinaltan kell szedni.
    Te hova jarsz amugy melyik fejfajas ambulanciara?
    Sajnos termeszetes gyogymodot egyelore en sem talatam.
    Irj hogy milyen volt az imigran. JO draga egy gyogyszer.
    Udv*
    EVi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820099 (10)
    2006-04-20  21:13
  8. 2006. Április 20. 22:5216.
    Szia!

    Ez az aurás látászavar miböl áll?Azt hiszem nekem is ez van,de fejfájástol függetlenül
    Jöhet priviben is.

    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_772252 (7)
    2006-04-20  20:29
  9. 2006. Április 20. 22:4215.

    sziasztok

    tudjátok nekem mi szüntette meg a migrénemet?

    a mágneses ékszerek

    azóta már több mindent vettem, nincsenek menstruációs görcseim sem

    ha valakit érdekel a dolog, szívesen várom a privijét

    jó éjt 

    Silvi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2006. Április 20. 21:5514.

    Sziasztok, nekem is ez a baj,,,kétoldali migrén...azaz csak volt, mert mióta szültem már "csak" a bal oldalon kap el.

    Én EXCEDRINT szedek, amit itthon sajnos nem lehet kapni, de 5 perc alatt hat, 10 perc múlva semmi bajom.

    Remélem, találtok mielőbb JÓ megoldást erre a fránya fejfájásra, és a velejáróira, mert tényleg iszonyat

    Jó éjt Diva

    előzmény:
    collo (1)
    2006-04-20  19:50
  11. Torolt_felhasznalo_261236
    Torolt_felhasznalo_261236
    2006. Április 20. 21:2813.
    Sziasztok!

    Én gyerekkorom óta szenvedek kétoldali (ez elég ritka) migrénes fejfájásban és annak összes velejárójával. Állítólag örököltem a hajlamot. Voltam vele mindenhol és csináltak velem mindent (CT, MR, neurológus), kaptam mindenféle gyógyszert, de nem tudnak rajtam érdemben segíteni. Ha érzem a közeledtét erős fájdalomcsillapítót szedek (apranax 550 mg-os, kb 15-20 perc hatóidő, de teljesen megszünteti), de már ezt is kezdem megszokni. Ha hirtelen tör rám, akkor valaki elvisz az orvoshoz ahol injekció formájában fájdalomcsillapító+nyugtató. Ez általában 5-10 perc után hat (elég rendesen kiüt).

    Viszont hosszú évek alatt rájöttem egy igen olcsó megelőzési formára.
    Nagyon sokat kell inni. Ez alatt azt értem, hogy napi 2,5-3 l folyadékot kell
    magamba erőltetni, és ennek elég nagy része (kb 1 l) kóla. Tudom hogy ez hülyén hangzik, de megemeli a vérnyomást. (az alacsony vérnyomás sajnos előidézi a migrén kialakulását, többször megmértem amikor észleltem az előjeleket)
    Így a heti 1-2 alkalommal előforduló migrénemet sikerült 2 havonta 1 alkalomra mérsékelnem. Ez elég jó arány, ugye?
    A hátránya csak az, hogy a vérnyomásom így 135/80 körül mozog.

    Remélem, hogy a hozzászólásommal tudtam egy pár sorstársamnak segíteni.




    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_820099
    Torolt_felhasznalo_820099
    2006. Április 20. 21:2112.
    Szerintem érdemes elmenned igeggyógyászhoz, hátha neked tud javasolni valami gyógyszert ami segít.
    De majd kérdezz rá, hogy nem ütközik e más gyógyszerekkel, amiket esetleg még szedsz.
    Ha olyan az ideggyógyász mint a legtöbb orvos, akkor nem nagy kunszt a vizsgálat, pár perc alatt végzel majd. Viszont ha lelkiismeretes akkor nagy szerencséd van!
    Jobbulást neked is!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234838 (5)
    2006-04-20  20:25
  13. Torolt_felhasznalo_912099
    Torolt_felhasznalo_912099
    2006. Április 20. 21:1711.


    Szia már írtam ugyanezt egy másik topikba,de hátha nem láttátok 9 éves korom óta szinte minden nap fejfájással keltem és feküdtem, kb. 6 éve egy idős orvos ajánlotta,hogy fél évig szedjek minden este egy szem Sandomigránt.Be is tartottam,azóta még egyetlen egyszer sem fájt a fejem,pedig a három gyermekem mellett bőven lenne rá okom.Kérdezd meg, szerintem, a dokitól.Ja, és gyógyulást mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234838 (5)
    2006-04-20  20:25
  14. Torolt_felhasznalo_820099
    Torolt_felhasznalo_820099
    2006. Április 20. 21:1310.
    Sziasztok!

    Én is migrénes vagyok több mint 10 éve...

    Rengeteg kivizsgáláson jártam már (ideggyógyász, belgyógyász, természtgyógyász, homeopata stb), és rengeteg gyógymódot kipróbáltam, de semmi nem segített.

    Egy - egy rohamom kb 28 órán keresztül tart. Teljesen munkaképtelen vagyok ilyenkor. A jobb oldalon, a nyakamtól a szemem aljáig görcsöl a fejem, ájulás és hányinger kerülget, szédülök, alig látok, érzékeny vagyok a hangokra szagokra és úgy egyáltalán mindenre. A környezetem nem érti meg ezt a fájdalmat és nem nagyon tudja tolerálni sem

    Szedtem Sandomigrént, semmit nem ért.
    Szedtem egy Sibélium nevű gyógyszert egy éven keresztül, azon kívül hogy híztam tőle több mint 10 kg-t, és állandóan fáradt és levert voltam tőle, semmi nem változott.
    Kaptam Replaxot, ami a 28 órás rohamból az első 3 órát elviselhetővé tette, de utána ugyanúgy visszjött a migrénem, és további gyógyszer bevételére nem reagált.
    Most Imigram-ot írt fel a doki nem tudom hogy használni fog e.
    Kipróbáltam az akupunktúrát, végigcsináltam egy kezelést (50ezer forintért), de ez sem használt.
    Vettem mágneses ékszert, jó drágán egy neves cégtől. Ez sem használt, viszont három hónap után kiesett belőle a mágnes és a kövek...
    Kipróbáltam egy természetgyógyász által javasolt béltisztítót, ami szintén nem használt.

    Az ideggyógyászati vizsgálat abból állt, hogy az orvos egy tollal hadonászott és azt kellett követni a fejemmel. Majd elintézte annyival, hogy örököltem a migrént...

    Ha valakinek van még valami ötlete hogy mit próbálhatnék még ki, akkor írja meg.

    Szép estét: Maya
    előzmény:
    collo (1)
    2006-04-20  19:50
  15. 2006. Április 20. 20:569.

    Uhh, de hülye vagyok 

    Relpax, 4 darabos, asszem 2300 volt.

    Különben fejfájásambulanciűra nem akarok menni, nekem nem fáj a fejem. Azzal is tisztában vagyok, hogy ezt valami kiváltja, ami nálam legfőképpen a stressz lehet. nem akkor jön ki,a mikor nagyon stresszelek, hanem utána. A fősulis időszakban (ami nagyon jó volt), 2,5 évig nem volt, de amióta melózok, újra van...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477910 (4)
    2006-04-20  20:23
  16. 2006. Április 20. 20:558.
    Szia!

    Én pár éve jártam ideggyógyásznál.
    A vizsgálat annyiból állt, hogy: menjek csukott szemmel egyenesen,megkérdezte iszom-e, igizek-e, mivel igen, szokjak le, s már fel is irta a gyógyszert. Még vérvételre se küldött...
    Napi 3 szemet kellett szedni.
    Miután elmentem, mondtam, hogy semmit nem használ.Nem baj, mondta, akkor szedjek napi 3x2-t.
    Ez sem használt, aztán abba is hagytam...

    Szóval nehéz log ez a fejfájás téma, senki sem tudja nekem mitől van..
    Persze semmi nem használ, csak egy Apranax, és kb 3 óra alvás...De ezt munka közben nehezen teheti meg az ember...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234838 (5)
    2006-04-20  20:25
  17. Torolt_felhasznalo_772252
    Torolt_felhasznalo_772252
    2006. Április 20. 20:297.

    Sziasztok!

    Nekem nem régóta van aurás látás zavarom (kétszer volt). Voltam ideggyógyásznál. Kaptam migrénes naplót írtam két hónapig. Felírt egy gyógyszert vészhelyzetre. Ha már nem hat semmi. Elmentem a gyógyszertárba és a kb. 4000 Ftos gyógyszer helyett vettem 500  Ft-ért másikat, aminek ugyanaz a hatóanyaga. S gyorsabban elmúlik a fejfájásom.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_409069
    Torolt_felhasznalo_409069
    2006. Április 20. 20:296.

    Pont a fejfájás ambulanciát akartam javasolni.

    A topikindítónak pedig üzenem, a migrén nem betegség, hanem a szervezet reagál valamire, ez egy tünet. Nekem és a páromnak is van és csak a fájdalmat tudod kezelni. Páromnak Cluster típusú fejfájása van, ő már meg is vakult fél szemre egyszer, szintén beszédzavarok, stb. Több évi kivizsgálás után rájöttek mi okozza a bajt, de nem tudják gyógyítani..... Neki a Flector vált be nagyon, ez egy por formájú erős gyógyszer, ezzel nem lesz olyan erős a fájdalom - ami rohamokban tör rá sajnos. Van időszak, h hónapokig nem jön elő, majd naponta, és nem tudjuk mi okozza. Szegénykém már elfogadta...  

    előzmény:
    luludi (2)
    2006-04-20  20:10
  19. Torolt_felhasznalo_234838
    Torolt_felhasznalo_234838
    2006. Április 20. 20:255.

    Szia!

    Bocs hogy így belevaú, de a migrénnel szenvedek már gyerekkorom óta. Jövőhétre van beutalóm ideggyógyászhoz, mit fog csinálni? Tényleg érdemes elmenni hozzá? Mondjuk már mindent megpróbálok, mert az éjszaka is annyira sz...ul voltam, hogy azt hittem belehalok ! Köszi a választ!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_477910 (4)
    2006-04-20  20:23
  20. Torolt_felhasznalo_477910
    Torolt_felhasznalo_477910
    2006. Április 20. 20:234.
    Esetleg megírhatnád a gyógyszer nevét, árát.

    A tanácsom az, hogy konzultálj ideggyógyásszal. Nekem segített - én is migrénes vagyok. Aurás tüneteim nekem is vannak + utána heves fejfájás. Nekem a Zomig nevű gyógyszer vált be. Ez a fejfájást pár órára rövidíti a korábbi 12-16 óra helyett. Az aura a fejfájást megelőzően tart nálam 3-4 órát. Minél korábban beveszem a gyógyszert, annál gyorsabban hat.
    Viszont ez a Zomig sem olcsó. A 3 darabos doboz több, mint 2 ezer forint.
    előzmény:
    collo (1)
    2006-04-20  19:50
  21. Torolt_felhasznalo_554422
    Torolt_felhasznalo_554422
    2006. Április 20. 20:143.

    A háziorvosok semmit se tudnak kezdeni a migrénnel, de erre már te is rájöttél... Anyukám évekig szenvedett, míg kiderült, hogy laktózérzékeny, azóta odafigyel, és kutya baja...

    Remélem lesz valaki, aki átveszi tőled a gyógyszert!

    előzmény:
    collo (1)
    2006-04-20  19:50
  22. 2006. Április 20. 20:102.

    te szegény...

    segíteni nem tudok, mert nem vagyok migrénes..

    az a baj, h ettől még nem lesz a betegséged megoldva..

    van bp.-en fejfájás ambulancia, valahol budán..oda próbálj meg eljutni, ott tutti szakemberek vannak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top