Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Interferon

érintés
Létrehozva: 2006. február 20. 21:38
Segítséget szeretnék kérni! Édesapámnak decemberben bőrrákot diagnosztizáltak, amit megműtöttek, majd a hónalji nyirokállományt is meg kellett operálni. A vállából kiindulő bőrrák szövettana pozitiv volt, a nyirokmirigy szövettan negatív. Most  utókezelésként 1 évig interferon kezelést kell, hogy kapjon. Heti 3 alkalommal kapja az injekciókat. Olyanok véleményét ill. tapasztalatait  szeretném hallani, akik átestek ilyen kezelésen.  Az orvos mellékhatásként magas lázat, elesettséget, fáradtságot említett. Sikerült-e valahogy enyhíteni ezeket a tüneteket? Mire készüljünk fel? 
  1. 2015. Április 3. 12:2614.

    sziasztok voltam egy vervetelen es hepatitisz c virus diagnozitaltak nalam el vagyok keseredve nem ismerem ezt a virust megszeretnelek kerni benetek hogy mondjatok mar el nekem hogy valojaban is mi ez es milyen kovetkezmenyekel jar ma voltam orvosnal de csak idopont alapjan lehet hoza jelentkezbi szeretnelek megkerni benteke ha valaki tud vagy eben van kerem irjon nekem erre az imail cimre giu2@freemail.hu elore is koszonom

    előzmény:
    érintés (1)
    2006-02-20  21:38
  2. 2006. február 21. 22:3513.
    Az orvos (remélhetőleg) neki is el fogja ezeket mondani, hiszen tudnia kell, hogy meddig "normális" mellékhatás, és mikor kell orvoshoz fordulnia, felhívni a kezelőorvosát.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289045 (11)
    2006-02-21  10:35
  3. Torolt_felhasznalo_103308
    Torolt_felhasznalo_103308
    2006. február 21. 14:5012.

    Szerintem nem kell elijeszteni, lehetséges, hogy nála egészen más tüneteket fog okozni!

    Én csak tapasztalatként osztottam meg veled, hogyha esetleg hasonló tüneteket tapasztalnál ne ijedj meg!

    Vera

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_289045 (11)
    2006-02-21  10:35
  4. Torolt_felhasznalo_289045
    Torolt_felhasznalo_289045
    2006. február 21. 10:3511.
    Nagyon köszönöm!! Jelentkezni fogok! Még nem kezdtük el. Szerintetek ezeket előre elmondjam neki, vagy várjuk meg Nála mi fog jelentkezni!!! Jaj, tanácstalan vagyok! Nem akarom elijeszteni, de váratlanul sem érheti a dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103308 (10)
    2006-02-21  05:02
  5. Torolt_felhasznalo_103308
    Torolt_felhasznalo_103308
    2006. február 21. 05:0210.
    Szia,
    nálam négy éve diagnosztizáltak bőrrákot fejtetőn (áttét nem volt), és a kemooterápiás kezelések (7xDTIC) után három évig kaptam interferon (IntronA) kezelést. Gyakorlatilag én magam szúrtam be hetente háromszor az injekciót.
    Őszinte leszek hozzád sajnos elég sok mellékhatása van! Először magas láz (ez a szervezet természetes válaszreakciója, nem kell megijedni!), fejfájás, hányinger. Nekem három napot az onkológián kellett maradnom megfigyelésen.
    Mindíg az injekciót követő másnap volt a legnehezebb, akkor fájt a fejem és néha hőemelkedésem is volt.
    A legrosszabb mellékhatás, amit tapasztaltam és az onkológusom elmondása szerint más is gyakran tapasztalt, az az ingerültség volt. Sokkal gyorsabban felidegesítettem magam apróságokon. Én ugyan nem szedtem nyugtatót, de sok múlott a családom kitartásán is!
    Én az Avemart szedtem és szedem a mai napig is, de sok jót hallottam a Flavin-ról is.
    A lényeg az, hogy bírja a szervezete! Háromhavonta kellett járnom kontrollvizsgálatra, ahol elsősorban a vérképemet nézték nem romlik-e a kezelésektől!
    Szóval nagyon drukkolok, hogy jól bírja a kezeléseket! Ha bármilyen kérdésed van még, nyugodtan írjál!
    Üdv. Vera
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. február 20. 22:369.
    Próbáld elmagyarázni neki, hogy ez a kezelés plusz védelem a kiújulás ellen, olyan mint egy védőoltás, csak kicsit más...
    előzmény:
    érintés (8)
    2006-02-20  22:34
  7. 2006. február 20. 22:348.
    Köszönöm az eddigi segítséget, és várom a további tapasztalatokat, véleményeket. Sajnos Apám pszichésen nagyon rosszul viseli az egészet. Szegény azt hitte, a mütétekkel vége az egész betegségnek, max. kap valami gyógyszert egy-két hónapig, aztán elfelejti az egészet. Ma volt az oncoteam előtt, és teljesen összezuhant a hallottaktól. Most próbálom összegyűjteni a tapasztalatokat, hogy tudjunk neki segíteni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. február 20. 22:207.
    Nem talalom a megadott lapon a flavin es az interferon kezeles osszefuggeset.
    Esetleg ha ramutatnal arra, hogy melyik korhazban melyik orvosok kezelnek vele interferon mellett, akkor egy gyors telefont megeresztenenk nekik... Koszi!
    előzmény:
    főnix3 (4)
    2006-02-20  22:06
  9. mox
    mox
    2006. február 20. 22:206.

    Írok neked privit,az én Édesapám is Interferon kezelés alatt áll.

    Amit Cat javasolt,neki is jót tett.

    előzmény:
    érintés (1)
    2006-02-20  21:38
  10. 2006. február 20. 22:085.

    Szia !

    Először csak kis dózist fog kapni, majd ha nincsenek mellékhatások, akkor később emelhető. Mindenképpen vegyen be egy lázcsillapítót (lehetőleg paracetamol tartalmút, ne Algopyrint) 1 órával az injekció előtt minden alkalommal, így könnyebben elkerülhető a mellékhatás jelentkezése.

    előzmény:
    érintés (2)
    2006-02-20  21:40
  11. 2006. február 20. 22:064.

    http://flavin.uw.hu/flavin.htm

    Itt találsz róla több információt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2006. február 20. 22:033.
    Sajnálom, ami édesapáddal történt! Ismereteim szerint a Flavin 7 nagyon jól csökkenti a kezelések mellékhatásait. Több kórházban  folynak kezelések, egyre több orvos ismeri el hatásosságát. Magyar találmány, ismerősöm is ezzel javít az életminőségén. Csak jót hallottam róla!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. február 20. 21:402.

    Azt nem írtam, hogy édesapám 77 éves. Félek, hogy nagyon megviseli fizikálisan és persze pszichésen is ez a tortúra, bár tudom,hogy mindenképpen szükség van rá!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top