Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Neuroblastoma

mago
Létrehozva: 2006. február 19. 15:11

Sziasztok!

Gondolom, nem leszünk sokan, lehet, hogy egy választ sem kapok...Sebaj, megpróbálom!

Kislányomnál pár hónaposan neuroblastoma nevű daganatot diagnosztizáltak. Kivették, kemoterápia, stb...elvileg kontrolokra kéne járnunk már csak, de én nyugtalan vagyok, félek, hogy ez még nem a történet vége... 
Valaki találkozott már ezzel a nyavajával? Tapasztalatok? Bármit szívesen olvasnék, egyéni történetek nagyon érdekelnének, az internetes szakirodalmat már kivégeztem!

Köszi,Ági

  1. 2016. november 11. 16:159.

    Szia!


    Hogy van kislanyod?


    szandra

  2. Torolt_felhasznalo_631173
    Torolt_felhasznalo_631173
    2006. október 23. 23:038.

    Szia!

    Sajnos mi nem mondhatjuk el, hogy ilyen szerencsések lehettünk, mint ti. Kislányunk május 27.-én ment el. Majdnem három évvel azután, hogy észrevették a betegséget.

    Remélem, hogy ti meggyógyultok, és soha többé nem kell kezelést kapnotok.

    Dóri

    előzmény:
    mago (1)
    2006-02-19  15:11
  3. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. február 20. 07:277.
    Szűrő UH? Sajnos a mi orvosunk nem küldött el ilyenre.
    Ha nem mondod, nem is tudom, hogy van ilyen.....
    Ezek után biztosan elviszem a lányomat erre a vizsgálatra.
    Kösz az infót.
    Szívből kívánom, hogy a lányod gyógyult legyen.
    előzmény:
    mago (6)
    2006-02-19  22:08
  4. 2006. február 19. 22:086.

    Hát, remélem! A doktornő biztat, szerinte meggyógyul Bogi! A jó a rosszban, hogy ilyen hamar észrevették és lehetett gyorsan lépni! Megjegyzem, lehetett volna gyorsabban is, mindegy....

    Menjetek mindenképp erre a szűrőUH-ra, mi is úgy mentünk, hogy úgysem lesz semmi, aztán tessék! Nem minden háziorvos utal be, kérjétek, ha nem akarnak! Én most látom, mennyit számít pár hónap egy ilyen gyorsan növő, fejlődő kis szerveztenél! Sajnos, a rossz is gyorsabban növekszik....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (5)
    2006-02-19  21:23
  5. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. február 19. 21:235.
    Szia!

    Van egy 4 éves fiam, és egy 4 hónapos kislányom.
    Szerintem az jó hír, hogy hamar észrevették a lányodnál a daganatot.
    Így nagyobb esélye van, hogy most már minden rendben lesz.
    előzmény:
    mago (4)
    2006-02-19  21:09
  6. 2006. február 19. 21:094.

    Sziasztok!

    Rutin koponya-, mellkasi-, hasi UH csecsemőknél, nagyon korán észrevették hála a jó Istennek! Semmi tünet, kiszúrták. A baba azóta is ragyogóan van, ha nincs ez a vizsgálat, csak sokkal később vesszük észre, mikor már tényleg baj van!!! Bal oldalon a mellékvesében volt a daganat, kioperálták, sajnos áttét volt a kivett környező nyirokcsomókon. A család , anyukám szinte végig bent volt velünk, most is elkísér minden kontrollra, vizsgálatokra!
    A miénk még viszonylag "szimpla" esetnek mondott, a többi baba odabent sokkal előrehaladottabb állapotban került be, szegények!!!! És nagyon csodálom az anyukáikat, akik már esetleg hónapok óta bent vannak és csinálják ezt a borzalmat.....

    Tényleg nagyon örülnék bármi hírnek, visszaigazolásnak, -csatolásnak, szeretném hinni, hogy meggyógyult a bébikém és ehhez jó lenne, ha olvashatnék olyanokról, akik már túlvannak ezen!
    Gondolom, Ti is babáztok! Mennyi idősek a picik? Lányok, ha nincs az az UH, nem is tudom...! Érdemes megnézetni a kicsiket!!!
    Egyébként a tünetek, ha már vannak, teljesen változóak, magas láz, hasfájás, stb...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_460518 (2)
    2006-02-19  16:14
  7. 2006. február 19. 16:193.
    Szia, hogy jottel ra hogy valami gond van a kislanyodnal? Segitett neked valaki a kezelesek alatt?
    előzmény:
    mago (1)
    2006-02-19  15:11
  8. Torolt_felhasznalo_460518
    Torolt_felhasznalo_460518
    2006. február 19. 16:142.
    Szia!

    Sajnos nekem evvel kapcsolatban nincs tapasztalatom.
    Remélem jobban van a kislányod.
    Meg szabad kérdezni, hogy hol volt ez a daganat?
    előzmény:
    mago (1)
    2006-02-19  15:11

Címlap

top