Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Puffadás, hízás

Linda31
Létrehozva: 2005. november 28. 15:51

Elég kellemetlen problémával állok szemben már több hónapja. Állandóan puffadok, a nadrágomat alig tudom begombolni, hiába diétázom-tornázom, az úszógumi nem tűnik el a hasamról. Rengeteg folyadékot iszom, mályvateát, zöldteát, semmit nem ér. Mitől van ez és mitől szűnik meg ez a kellemetlenség? Állandó gyógyszereim Loette fogamzásgátló és Metabol tabletta, azonban a tünetek akkor is fennálltak nálam, amikor ezeket nem szedtem. Az emésztésem egyébként tökéletesen rendben van. Próbáltam már savkiegyenlítőt is szedeni, az sem használt. 

  1. 2017. augusztus 4. 15:1618.

    Sziasztok!


    Tudja esetleg valamelyikőtök, hogy milyen hasnyálmirigy enzimről beszélt az azóta törölt felhasználó?


    Köszi előre is!


  2. 2005. november 28. 19:2117.

    heló, nembiztos, h nekedis ez lehet a gond, deegyik bnőmnek ugyanez volt a gondja és kiderült h candidája volt. fél évig kellett biocuccokon élnie és elmúlt neki teljesen és rendbejött. sztem menny el dokihoz és nézesd meg, ez a candida dolog mostanában sokmindenkinél gondot okoz!

    pusszi

    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51
  3. Torolt_felhasznalo_349995
    Torolt_felhasznalo_349995
    2005. november 28. 18:2016.
    Azt állapították meg, hogy a hasnyálmirigy nem termel egy fajta emésztő enzimet és ezt időlegesen potolni kell egy tablettával. Nem végleges a gyógyszer szedés. De előtte kibróbáltam minden teát, kapszulákat,joghurtokat,mindent és már nagyon kibirhatatlan volt, hogy bármit ettem olyan volt ahasam mint egy lufi. Most sokkal jobb. Fogytam is már 5 kilót. Ezt a vizsgálatot érdemes elvégeztetni és kizárni ha nem ez ha ez akkor meg lehet segiteni rajta.
    előzmény:
    Prókátor13 (13)
    2005-11-28  17:28
  4. 2005. november 28. 17:4315.
    volt egy ismerosom, kicsit testesebb, de szep arcu, szep boru. O hashajtoval kezdett fogyokurazni, hatott is neki. Ritka randa boszorkany lett belole, es o szegenykem meg raadasul nem is tudta, azt hitte, hogy most aztan milyen szep. Tenyleg csinos lett, az arca viszont husz evet oregedett, tele lett rancokkal, a bore kiszaradt, szerintem az egesz szervezete kiszaradt, es szurke volt az arcszine. A haja fenytelen fako lett, es ritkult. Kihajtotta magabol a kajaval egyutt az osszes asvanyi anyagot es vitamint is.
    A szuztea kapszula nem fogyaszto szer szerintem, siman egy enyhebb fajta hashajto, ami a hasmenes altal valoban fogyaszt. Asszem ehhez pedig azert eleg draga is. Tobbet hasznal a forgalmazonak, mint annak aki szedi.
    előzmény:
    Iza104 (12)
    2005-11-28  17:25
  5. 2005. november 28. 17:2814.

    Linda!

     

    szia, olvastalak. Én ugyanezzel szenvedtem kiderült, hogy epeköveim vannak... azóta már megműtöttek. egyébként jelző értékű a puffadás, és társai. De ami biztos, beszélj az orvossal, egy alaposabb körbenézés sosem árt.

    Van egy gyógyszernek nem minősülő készítmény:Raphachol, ez nekem bevállt. 310 Ft körül van.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 28. 17:2813.
    MIlyen betegseget allapitottak meg, hogy gyogyszert kell szedni? Mert ha tejcukor erzekenyseg, vagy lisztallergia, akkor megertem, de ha csak a sima puffadas, akkor az azt jelenti, hogy a kajatol van, es szerintem meggondolndo egy eleten keresztul gyogyszereket szedni amiknek mellekhatasai is lehetnek, csupan azert, hogy valtozatlan mennyisegben falhassunk barmit tovabbra is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_349995 (9)
    2005-11-28  17:17
  7. 2005. november 28. 17:2512.
    Helló!
    Bocs, hogy belekotyogok, de csak helyeselni tudok. A szűzteát hosszútávon én sem ajánlom. Pontosan a hozzászólásodban leírtak történtek velem 2-3 havi szedés után. Úgy leromlott a szervezetem, hogy utána kénytelen voltam tömni magamba a vitaminokat.
    előzmény:
    Prókátor13 (11)
    2005-11-28  17:22
  8. 2005. november 28. 17:2211.
    Nem hinnem, hogy a szuztea kapszula igazi megoldast jelentene, az csak olyan, mint amikor valaki csak altatoval tud aludni. Hozzaszokik a szervezeted.
    Ha ennyire le van lassulva az anyagcsered, talan erdemes lenne eletmodot valtoztatni. Magas rosttartalmu etelek, lehetoleg semmi feher liszt, cukor, viszont rengeteg folyadek (ez nagyon fontos), es sok mozgas. A rendszeres torna is javit a belrenyhesegen.
    Eloszor biztos nem lesz konnyu, de aztan raall a szervezet.
    Ha ezeket megvaltoztatod, akkor talan a kapaszakodok is idovel kisebbek lesznek a vegere pedig el is tunnek.
    A szuztea kapszula csak hasmenest csinal, tonkreteszi a belbolyhokat, ezzal karosodik a felszivo kepessege, es csak ehezni fog a szervezeted a vitaminokra es asvanyi anyagokra. Ha a szervezeted hianyt szenved valamiben, akkor elobb utobb kiadja a parancsot, bejelenti az igenyt, tehat kivanni fogod azokat a dolgokat, tobbet eszel, megkevesebb szivodik fel...ordogi kor. Nem konnyu valtoztatni, talan nem is erzed majd a hatasat eleinte, de megeri. Ugye nem gondolod komolyan, hogy esetleg tovabbi otven evig szuztea kapszulakon akarsz elni?
    előzmény:
    kyrkae (8)
    2005-11-28  16:49
  9. 2005. november 28. 17:2110.

    Sziasztok!

    Nekem régebben voltak ilyen problémáim!Csatlakozom az előttem szólókhoz h. nem jó együtt enni fehérjét és szénhidrátot mert nehezebb az emésztés..az egyik oldal mindig legyen zöldség!!Délután után már ne nagyon egyetek csak könnyű kajákat mint a gyümölcs ha pedig még dolgod van pl. tanulás v. dolgozol itt a tél a sütőtök ad energiát és jó a bőrnek  Nekem a sport bevált heti 3* or meg táncolok 7végén.az olyan kajákat és rágcsikat mint a kekszek meg társai el kell felejteni meg szerintem a fehér kenyér is szörnyű.Én szinte nem is eszem és amitől totál rendbejöttem az a DANONE ACTIVIA!!!minden reggel eszem egyet (natur és rakok bele mazsolát így nem olyan "savanyú") már más fajtát nem is tudok megenni úgy imádom  +1 pohár zöld tea és indulhat a nap!ez az 1 reklám ami igazat mond érdemes kiprobálni nekem elhihetitek  

    Ja v.ki Loette-t szedett...én 3 fajtát próbáltam ki gyógyszerből de mindegyiktől előjött ez a puffadás...nem szedek de tökéletesen érzem magam!A pasik meg fogadják el nekem fontosabb h. érzem magam  

    Remélem tudtam segíteni és ha van kérdésetek szivesen válaszolok!Üdv Ili

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_349995
    Torolt_felhasznalo_349995
    2005. november 28. 17:179.

    Szia ! Linda 31 ! Szeretnék egy tanácsot adni . Fordulj a helyi  körzeti orvoson keresztül egy gasztroenterológushoz. Ott segitenek rajtad. Nekem is ugyanez volt a bajom és kaptam egy tablettát ami egy darabig minden étkezéshez be kell vennem és teljesen jól vagyok. De ehhez speciális vizsgalát kellett. Nem fáj csak vérvétel, minél hamarabb szánd rá magad.

    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51
  11. 2005. november 28. 16:498.

    Sziasztok!

    Nálam még nagyobb a probléma. Ha nem szedek szűztea kapszulát, akkor még wc-re se járok.

    Lehet, hogy a méregtelenítés segítene? De nekem nem csak a hasamra rakódik, hanem van két kapaszkodó a hátamon is. És nem akar eltünni sehogy sem! 

    előzmény:
    Prókátor13 (7)
    2005-11-28  16:41
  12. 2005. november 28. 16:417.
    Szia Linda-)

    Szazszazalekig a szenhidrat emesztesevel fugg ossze a dolog. A szenhidrat es a feherje egyutt gazokat is termelhet, puffaszt, nehez a szervezetnek feldolgozni. Egy ideig probald meg kulon fogyasztani a kettot. A husokat csak konnyu zoldsegkorettel, viszont nem krumplival vagy rizzsel. Az elso egy/ket napban meg elofordulhat puffadas, utana viszont megszunik. A tejtermekekkel is vigyazni kell.

    Erdemes lenne csinalnod egy nagyon alapos meregtelenito kurat is, egy lebojtot, vagy egy igazi bojtot. Valoszinuleg nagyon alaposan telitve van a szervezeted mereganyagokkal, es mar nem ugy mukodik az emesztes, ahogy kellene. Gondolj csak vissza gyerekkorodra. Valoszinuleg ehettel barmit, barmivel, barmikor, megsem voltak ilyen jellegu problemaid. Ha most vannak, az azt jelenti, hogy valami nincs rendben.






    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51
  13. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2005. november 28. 16:366.

    Én is ilyen vagyok!! Tök mindegy mit és mennyit eszem, mert nem fogyok, sőt... Jártam heti 3-4x is edzeni az se segített semmit se.. Illetve csak nagyon minimálisat 2 év alatt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_251195
    Torolt_felhasznalo_251195
    2005. november 28. 16:205.

    Sziasztok!

    Nekem is ugyanez a problémám! Torna, diéta, sok folyadék - nem segít. Vékony vagyok labda pocakkal.......... 

    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51
  15. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. november 28. 16:134.
    és lehet,hogy valami bacit bekaptál valamikor és más panaszt nem okoz,csak ott rendetlenkedik(én már jártam úgy,hogy egy évvel egy ronda kétnapos hasmarsos cucc után még mindig puffadtam mint a lufi és tök mindegy volt mit ettem..aztán kaptam antibiotikumot-más problemára de ezt is megoldotta.)..Gasztroenterológián azért többet tudnának segíteni.
    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51
  16. 2005. november 28. 16:093.
    Próbáld ki, hogy az összes tejterméket elhagyod kb 2 hétig. Könynen lehet, hogy tejallergia.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_210815 (2)
    2005-11-28  16:06
  17. Torolt_felhasznalo_210815
    Torolt_felhasznalo_210815
    2005. november 28. 16:062.
    Szia Linda! Próbáld ki, hogy egy hétig-kettőig, írd fel részletesen, hogy mit eszel, s írd fel, hogy mikor vannak kellemetlen tüneteid. Sokminden okozhatja, pl.: tejcukor (tej), cukor (édesség, sütemények, kekszek, üdítők stb.), rostos üdítők... most ennyi jutott eszembe. Mindent írj fel, ki fog derülni előbb-utóbb. Jobbulást!
    előzmény:
    Linda31 (1)
    2005-11-28  15:51

Címlap

top