Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

REXETIN

silver76
Létrehozva: 2005. november 2. 22:47
Sziasztok!
Lehet,hogy már késő van egy ilyen topic nyitásához,de megköszönném ha jelentkeznének olyanok, akik ezt a gyógyszert szedik(szedték)és leírnák a tapasztalataikat.
Sokat segítenének.
Előre is köszönöm:Silver
  1. 2021. december 29. 19:1440.

    Sziasztok! 


    Mar reg volt hasznalva a topic, de azert leirom amit szeretnek, hatha valakinek meg segiteni tud valamit. 


    En rehabon hallottam eloszor a Rexetinrol, ahol egy kedves pszichiater hetente tartott nekunk csoportot, ahol foleg mentalis betegsegek voltak a tema. O emlitette meg, hogy sokan leszokas utan/miatt hasznaljak, vagy speed helyettesitesere, mert kb ugyanazok a hatasai, es tapasztalat alapjan mondom, hogy ez igaz.


    A hozzaszolasoknal latom, hogy nagyon sokaknak nem mondta el a draga kezeloorvosa/pszichiatere ezt az informaciot, es meg vagytok lepodve, hogy almatlansagtol szenvedtek es a hasonlo "mellekhatasoktol". 


    En nem szedem rendszeresen, csak neha-neha egy darabot, nem kell senkinek felni tole, de nekem pl egy 20mg-os bogyo hat meg tobb mint fel nap utan is ugyanugy, mint amikor bevettem, szoval mindenkepp reggelre ajanlom a szedeset.


    Sot, a szervezetbol valakinel 65 ora is eltelhet, amig teljesen kiurul (mint pl en, aki 45 kg alatt van). 


    Felporgott allapot, almatlansag, etvagytalansag, kitagult pupillak, ezekre a szedese kezdeten mindenkeppen szamitsatok, mert ez a gyogyszer egy legalis speed, hiaba nem emlegeti nektek igy az orvosotok.


    Nagyon felhaborodtam a kommentjeitek lattan, amikor lattam, hogy milyen mellekhatasokrol szamoltok be. Ezeket a "mellekhatasokat" nektek nem emlegette az aki felirta ezt, vagy o is ugyanolyan tudatlanul irogat gyogyszereket mint amilyenek maguk a betegek is? Vagy csak fuggosegben akarnak tartani titeket, esetleg azt akarjak, hogy megtobb gyogyszerert menjetek hozzajuk az "alvashiany" "etvagytalansag" miatt? 


    Ezt erdemes szerintem atgondolni, de kerek mindenkit, ne vegye kotekedesnek. 


    Antidepresszansnak egyebkent tenyleg hatasos, legalabbis nekem, mert a negativ gondolataimat egesz napra kepes elvenni, aminek nagyon orulok.☺️ 


     


     


     

  2. 2021. augusztus 7. 18:0439.

    Ha még aktuális az ajánlatod nekem tudnál esetleg Rexetint küldeni? Egy hétig gyógyszer nélkül leszek (elszúrtam a feliratást és csak hetente egyszer lehet időpontot kérni) eléggé tartok az elvonási tünetektől 

    előzmény:
    ninuska014 (37)
    2020-02-20  13:29
  3. 2020. Április 4. 16:2238.

    Sziasztok! :)


    Visszaolvasgattam a beszélgetést. Az 1. amit megjegyeznék a rexetinnel kapcsolatban, hogy mindenképpen reggel szedjétek. Nem értem, minek írnak fel antidepresszánst estére. Általában 2 gyógyszert írnak fel a dokik: az antidepresszánst, ami a hangulatra, szorongásoldásra van hatással (azt adják nappalra "pörgetőnek"), estére pedig egy nyugtató hatású készítményt.


    Hónapokon keresztül szedtem a rexetint. Kezdetben Anafranil volt felírva mellé. Az első pár napban rettenetesen voltam. Óriásiak voltak a pupilláim, szédültem, lázasnak éreztem magam, néha melegem volt, néha reszkettem, fáradt voltam, nem tudtam fókuszálni, stb, szóval egy hétig táppénzen voltam. Mentem aztán dolgozni, de az állapotom legalább 2 hétig ilyen rettenetes volt.


    Később aztán, amikor bekerültem Tündérhegyre, az ottani dokik mondták, hogy ezt a 2 gyógyszert egyszerre szedni értelmetlen. Az Anafranil helyett Kventiaxot írtak elő. Ez a kombináció már ténylegesen jobban használt nekem.


    Sokáig szedtem a rexetin-t, de a mellékhatásai egy idő után sokkal erősebbek voltak, mint amennyi pozitívumot hozott. Néha nap közben vidámnak és energikusnak éreztem magam tőle (ami nagyon mókás volt abban a 20-30 percben), de ez aztán elmúlt. Ugyanúgy depressziós voltam a rexetin szedése mellett, mint nélküle. A mellékhatásai, mint az állandó székrekedés, csökkent libidó, stb., viszont csak megnehezítették az életemet, ezért abbahagytam. Nekem ez gond nélkül ment, nem tapasztaltam elvonási tüneteket.


    Közel fél évig nem szedtem antidepresszánst, csak a kventiaxot estére. Amikor megint nagyon mély pontra kerültem, új gyógyszert írt fel a pszichiáter, a Faxiprol-t. Úgy éreztem, nekem ez se használ. Azt meg kell jegyezzem, hogy heti rendszerességgel járok pszichoterápiára egy nagyon jó, drága és tapasztalt pszichológushoz. Ezekből adódóan végeredményben bipoláris zavart állapított meg a doki. Emiatt pedig felírt egy 3. bogyit, fázis-profilaktikumot, a Liticarb-ot. Ezt kb egy hónapja szedem, de közben beütött ez a nevetséges és egyben dühítő koronavírusos mizéria. 


    A lényeg annyi lenne, hogy figyeljétek a testetek jelzéseit. Amikor tízen- és húszaséveim elején felírták az antidepresszáns-nyugtató kombót, akkor három hónapnyi szedésük után úgy éreztem, minden rendben, mindenre képes vagyok, stb., és gond nélkül elhagytam a bogyikat! Jelenleg, 26 évesen, az esti gyógyszert, a kventiaxot, nemhogy elhagytam, de két hónappal ezelőtt még emelte is a doki az adagot, és így már több mint egy éve szedem. Rexetint tavaly márciustól augusztus elejéig szedtem, magamtól abbahagytam gond nélkül, hiszen pozitív hatásait nem tapasztaltam. A Faxiprolt január 1 óta, a Liticarbot pedig egy hónapja szedem. 

  4. 2020. február 20. 13:2937.

    Rexetint tudok küldeni. Ataraxot is. 

  5. 2019. július 22. 23:0236.

    Lehet már nem aktuális, de 2 közeli ismerősöm is viszonylag hamar helyre jött ettől a gyógyszertől.Pozitív hozzáálással meg könnyebb is!


     

    előzmény:
    Fair (35)
    2019-04-03  14:10
  6. 2019. Április 3. 14:1035.

    Sziasztok! Én ma kezdtem el szedni a Rexetint. Szorongásos problémákat állapítottak meg. Többen meghaltak a közelebbi/távolabbi közegemben + túlóráztam is sokat a hónapban. Én legalábbis erre tudok gondolni, jardiológiai oldalról rendben volt minden. 2 gyerekkel sem pihentető a mindennap. 15 évvel ezelőtt egyébként volt hasonló. Akkor pánikbetegséget mondtak. Akkor is rexetin+xanax volt. Nekem akkor bevált. Kb. Fél év után megszabadultam ezektől. Remélem most is sikerülni fog. Majd jelentkezem később. Én pozitívan próbálok állni hozzá. Szerintem nagyban befolyásol mindent ez a szemlélet is. Ha eleve félünk a gyógyszertől hogy mi lesz akkor az újabb szorongást hoz(hat) és így tovább. Kitartást mindenkinek! Fel a fejjel! 

  7. 2018. december 1. 09:4234.

    Sziasztok még sosem találkoztam a REXETINNEL felirta a doki de nem merem szedni,erős stressz ért próbáltam sétával, meditációval,segiteni magamon de nem igazán megy mit tanácsoltok???Légysz irjatok aki tapasztaltabb  mint én. köszi.

  8. 2018. Április 6. 07:1333.

    Nekem is este kellett bevennem, teljes alváshiányt okozott. 

    előzmény:
    Bobby (32)
    2018-04-05  23:51
  9. 2018. Április 5. 23:5132.

    Sziasztok 


    Új vagyok, szeretnék véleményt, de inkább tapasztalatokat a Rexetin gyógyszerről.


    Aki szedte már, tapasztalt esetleg májfunkció rosszabbodást? Vagy más szervi elváltozást ? Volt már valakinek problémája a Rexetin szedésétől? Szervi elváltozás...stb.


    Amúgy a szedéséről annyit, hogy nekem is este kell bevennem 1 db-ot.


    A válaszokat előre is köszönöm. 

    előzmény:
    silver76 (28)
    2005-11-15  21:43
  10. 2017. január 3. 16:4131.

    Sziasztok.  Tudom régi topik, de hátha eljut valakihez.  Silver hogy vagy?  Én most akarom el kezdeni :-)

  11. Torolt_felhasznalo_223273
    Torolt_felhasznalo_223273
    2005. november 21. 13:0930.
    Sziasztok! Én most találtam erre az oldalra ,még új vagyok a fórumon.Nekem is hasonló mellék hatásai vannak a Rexetinnek mint amit le írtatok.Én 9.napja szedem,de nem nagyon érzek változást ,de hányingert annál jobban főleg reggek amikor ébredek(5-kor,de mindig).Remélem nekem is segíteni fog, igaz azt írta a papirja 2-3 hét után fog hatni,neked jó marikis hogy már 2hét után rezted a javulást.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912330 (29)
    2005-11-15  23:11
  12. Torolt_felhasznalo_912330
    Torolt_felhasznalo_912330
    2005. november 15. 23:1129.
    neizgúlj jó lesz! Nekem is kb2-hét múlva volt jó,sőt eleinte felerősítette a tüneteket. Persze az is lehet,hogy neked más gyógyszerre lenne szükséged. Beszélj a dokoddal,hogy mennyi a türelmi idő?
    előzmény:
    silver76 (28)
    2005-11-15  21:43
  13. 2005. november 15. 21:4328.
    Sziasztok!
    Azért nem írtam pár napig,mert vártam,hogy hátha valami változásról számolhatok be.
    Sajnos nem így történt...
    A kezdeti "mellékhatás tünetek" elmúltak,már nem émelygek és nem fáj a fejem.De ezen kívül semmilyen változást nem érzek az állapotomban.
    Nem lett jobb a gyógyszertől,legalábbis eddig...
    Itt majdnem mindenki azt mondta,hogy pár nap alatt érzett javulást.10 napja szedem,szerintetek mennyi az az idő amíg van esély arra,hogy jó nekem ez a gyógyszer? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912330 (27)
    2005-11-12  01:10
  14. Torolt_felhasznalo_912330
    Torolt_felhasznalo_912330
    2005. november 12. 01:1027.
    Szia! Minden szervezet másképp reagál a gyógyszerekre,de ne izgulj beáll a szervezeted hamar,és nagyon jól fogod magad érezni 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_570769 (26)
    2005-11-11  18:51
  15. Torolt_felhasznalo_570769
    Torolt_felhasznalo_570769
    2005. november 11. 18:5126.

    Sziasztok!

    Új hús vagyok, annyit sem tudok az egészről mint tyúk az ábécéről, de baromira szenvedek. Nem tudom a gyógyszertől e vagy amúgy is. Mennyi idő alatt múlnak el a kezdődő mellékhatásos tünetek? Ha valaki tudja a válszt mondja meg. Ja, és jártok e a gyógyszeres kezelésen kívül máshová is, ha a gyógyszert feliró orvos nem kezel. Tudtok olyan helyeket ahova majd el tudok menni, ha már tudok menni.

     

    Előre is köszi és mindenkinek gyógyulást!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_912330
    Torolt_felhasznalo_912330
    2005. november 9. 22:1425.
    Köszi a biztatást! Régen rengeteget repűltem,remélem vissza áll ezután az út után a norm. életem. Most még csak 1,5órás utam lesz Rómáig. Ha ez jól sikerűl,retteghet a család a tengeren túlon,mert indulok hozzájuk 
    előzmény:
    silver76 (24)
    2005-11-09  15:14
  17. 2005. november 9. 15:1424.
    Sziasztok!
    Csak ma tudtam beszélni az orvosommal,aki azt mondta,hogy nagyon ritkán előfordulhat az álmatlanság,és áttettük reggelre a szedést.
    Ma este nem kell bevennem,azt mondta aludjak egy jót(ez mondjuk nem lenne hülyeség,mert 3-4 napja szinte semmit nem aludtam)majd csak reggel kell bevennem a következőt.
    Amugy változás semmi,csak annyi,hogy nagyon fáj a fejem.Az émelygés elmúlt.
    Kedves Marikis!
    Én is klausztrofóbiás vagyok,már nagyon rég óta.Nem akármilyen szinten,liftezni SOHA nem liftezek,metró is csak ha tényleg nincs más megoldás.
    Ugyhogy ennek dacára 2 éve felszálltam egy repülőre,és 13 óra alatt elrepültem Ázsiába. 
    Azt hittem beledöglök,akkor ráadásul még cigarettáztam,és ugye a gépen nem lehetett rágyujtani...gondolhatod...
    Mindenki nagyon büszke volt rám,és bevallom én is magamra. 
    És láss csodát....a visszautat már majdnem hogy élveztem(soha nem repültem ez előtt,és szerintem az élmény elnyomta a szorongást)
    Azért az oda út nem volt ilyen zökkenőmentes...fóbiailag... 
    Kívánok Neked sok bátorságot!
    Szép napot mindenkinek:Silver
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_912330 (23)
    2005-11-09  00:54
  18. Torolt_felhasznalo_912330
    Torolt_felhasznalo_912330
    2005. november 9. 00:5423.
    Sziasztok! Én a claustrofóbiám miatt szedem. 20-éve voltam pánikbeteg,vagy depressziós,akkor még nem tudták pontosan,hogy mi. Meggyógyultam. Azért kezdtem el szedni,mert a lányom tavaly elment félévre tengerentúlra,és rettegtem,hogy nem tudok utánna menni,ha kellek neki. Ennek pont 1-éve. Hazajött,abbahagytam,de semmi elvonási tünetem nem volt. Most újból szedek este 1,mert repülőre ülök dec.7.-én 20-év után előszőr. Szóval már merek arra gondolni,hogy felüljek a gépre,eddig már a gondolatától is féltem. Ha túlleszek rajta megírom,hogy milyen jó gyógyszer ez a rexetin. Na de ezt a példát ne kövessétek,hogy szedem egy kicsit,nem szedem egy kicsit. Ebben az a lényeg,hogy semmi elvonási tünet nem volt. Mégis csak jó gyógyszer ez 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_707293
    Torolt_felhasznalo_707293
    2005. november 8. 22:1022.
    Úgy látszik, neked reggel kell bevenned. De az is lehet, hogy ez majd elmúlik. De az összes hangulatjavító gyógyszer befolyásol(hat)ja az alvást valamilyen irányban.
    előzmény:
    silver76 (20)
    2005-11-08  05:26
  20. Torolt_felhasznalo_326713
    Torolt_felhasznalo_326713
    2005. november 8. 09:4821.
    Szia silver! Azért kellet váltanom, a Zoloftról mert sokáig szedtem és már semmit nem használt. Hogy-hogy este szeded a gyógyszert, megnéztem a NET -en, és minden fórum reggel egy szemet ajánl. Ezt beszéld meg az orvosoddal, és majd írd meg, hogy mit mondott! Xanax Sr-t szedsz, mert nekem nagyon jó, egész éjjel jól alszom tőle. Na csá! Fel a fejjel!!!! 
    előzmény:
    silver76 (19)
    2005-11-07  22:10
  21. 2005. november 8. 05:2620.
    Sziasztok!
    Hajnali 5 óra van,és én nem tudok aludni.Még egy percet nem aludtam,pedig hulla fáradtan értem haza,aztán este bevettem a gyógyszert,és azóta olyan,mintha megittam volna egy nagy bögre kávét.
    Az alvás volt az egyetlen amivel soha nem volt gondom.....
    Délután fel fogom hívni az orvost,mert ez azért így nem jó,inkább akkor reggel szedjem.Megkérdezem,mit gondol,mert így használhatatlan leszek...
    Ugy látszik nekem ez a mellékhatás...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. november 7. 22:1019.
    Sziasztok!
    Kriszti!Majd írd le,hogy milyen a hatása.Miért kellett váltanod?Én a Zoloft-tól iszonyatosan rosszul voltam,abba is kellett hagynom(ez kb.1 éve volt)
    Még mindig émelygek a Rexetintől,remélem ez már nem sokáig fog tartani...
    Olyan jó lenne,ha mihamarabb lenne hatása!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_326713 (18)
    2005-11-07  22:03
  23. Torolt_felhasznalo_326713
    Torolt_felhasznalo_326713
    2005. november 7. 22:0318.
    Szia silver! Én kb 3 hete kezdtem el szedni ezt a gyógyszert, reggel egy egész plusz 2×1 Xanax Sr-t. Azt mondta a doki, hogy 2, 3 hét mire igazából hatni kezd. Előtte Zoloftot szedtem, napi egy szemet, 9 éven át, de most váltani kellett Rexetinre. Még nem tudom milyen lesz a hatása, de remélem, hogy fog segíteni, mert jó pár évig nem volt semmi bajom, de most a nyáron újra elkezdődtek a rosszullétek. Bízom benne !!!!!! 
    előzmény:
    silver76 (1)
    2005-11-02  22:47
  24. Torolt_felhasznalo_707293
    Torolt_felhasznalo_707293
    2005. november 7. 21:5317.
    6 hónapig szedtem. Rám semmilyen hatással/mellékhatással nem volt. Pedig beszedtem, amit az orvos előírt. Mikor leszoktam, akkor se éreztem semmit. Úgy tűnik, ez nem az én gyógyszerem volt.
    előzmény:
    silver76 (1)
    2005-11-02  22:47

Címlap

top