Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Változókori hizás

martam
Létrehozva: 2005. november 2. 15:12

Elértem a változókort,szerencsére semmi különösebb tünetem nem volt,néha egy kis hőhullám. ami viszont kellemetle,hogy a derébőségem és a hasam is megnött,pedig nem eszem többet,mint azelött.Ha van valakinek tapasztalata ezügyben szivesen veném a jótanácsát

 

 

  1. 2017. március 1. 18:2412.

  2. 2006. november 24. 15:0211.

    www.avivamodszer.hu

    Ajánlom figyelmetekbe!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_569128
    Torolt_felhasznalo_569128
    2005. november 9. 10:0810.

    Szia!

    A későnjövőket is meghallgatjátok? Már korábban is beleolvastam a topicba, csak nem volt időm írni.

    Én viszonylag korán átestem a változó koron. Mindig vékony testalkatú voltam, de a v.kor kezdetén az én derekam és hasam is vastagabb/nagyobb lett. A kolléganőim ki is nevettek (nem rossz indulatból, inkább kedvesen), hogy én csak hallgassak, aki "vasággyal együtt 40 kg", az ne panaszkodjon.
    Úgy gondolom, hogy nem másokhoz, hanem magunkhoz kell viszonyítani. Én sem ettem többet a korábbinál, és nagyon kellemetlenül éreztem magam, amikor a szoknyáim szorítani kezdtek. Akkor mi a megoldás? Kevesebbet kell enni, mint addig! Mindig azt mondtam, hogy amit nem eszik meg az ember, attól biztosan nem fog hízni. (Az persze más dolog, ha valaki betegség miatt küzd súlyproblémákkal.)
    Szerintem az elején nem szabad hagyni, hogy sok plusz jöjjön az emberre (pár kilót én is felszedtem azért), mert nap, mint halljuk, hogy milyen nehéz több kilótól megszabadulni.
    Nekem azóta is az a módszerem, ha kicsit elengedem magam és érzem, hogy szorít a nadrág/szoknya, keveset eszem, (általában vacsorára) vagy csak gyümölcsöt, joghurtot. Tegnap pl. ebédre eléggé teleettem magam, vacsorára csak egy almát és egy mandarint ettem, és elég is volt.
    A torna is jót tehet, bár inkább a csoportosat ajánlom, mert otthon hajlamos az ember ellazsálni.
    Én hetente egyszer járok tornára (bár igazából a csontritkulásom miatt - gerinctornára), és mondhatom jót tesz a "berozsdásodás" ellen is. Nagyon sokféle torna van, aki komolyan gondolja, talál magának testhezállót.

    Mindenképpen többet kell törődnünk magunkkal, nem szabad azzal elintézni, hogy "ez a korral jár".

    előzmény:
    martam (1)
    2005-11-02  15:12
  4. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. november 2. 22:039.
    a 90 napos fogyókúra leírását a  www.medimix.hu   -n találjátok, adiéta adatbázisban:Fogyókúra: Diéta, amitől megváltozol! Nézzétek meg, nagyon sok embertől hallottam, hogy csak ez hatásos, nálam nagyon bevált, és ha nem ijedek meg az eredménytől, és nem hagyom abba, mára már lefogyhattam volna az előirányzott 20-t is. de azért vigyázni, mert a bőr már nem elég rugalmas. rólam is lóg itt-ott, ahol senki sem látja. A kínosabb amikor az arc lesz ráncos, akkor inkább legyek kövér. szia
    előzmény:
    martam (7)
    2005-11-02  16:27
  5. Torolt_felhasznalo_105512
    Torolt_felhasznalo_105512
    2005. november 2. 17:058.

    Ma láttam a Tv.-ben Ungár Anikót.Cefet jól néz ki, neki nincs hasa.

    Feszül a testén az izom, szép gömbölyű a válla, nem lóg a tricepsze.Tudom..most arra gondoltok, hogy neki könnyű mert szinpadi ember és kötelessége, hogy jól nézzen ki.

    Legyünk mi is igényesek magunkkal szemben, bizony kell venni súlyokat és nem engedni az izokat leereszteni, feszesitsük meg a karunkat, combunkat és végezzük a hasizomgyakorlatokat.Ha feszes a hasfal tartást ad és nem engedi előlerdölni a belső szerveket ez igen fontos.

    Minden rajtunk múlik, hogy akarunk.e változtatni és nem eldeformálódni.Most már szenteljünk időt magunkra is, napi 2o perc megéri, hogy jólérzezzük magunkat.

    Táplálkozásnál, meg kevés zsir, sok zöldség és fehérje.

    Súlyzózom rendszeresen és van eredménye, csak elkezdeni nehéz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 2. 16:277.
    gratulálok a 12kg fogyáshoz,de hogy csináltad,hogy 1 hónap alatt sikerült ennyit leadni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (5)
    2005-11-02  16:13
  7. Torolt_felhasznalo_225622
    Torolt_felhasznalo_225622
    2005. november 2. 16:176.
    Sziasztok! Még a  változó kor küszöbén állok, de a has körfogatom már nekem is nőtt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (5)
    2005-11-02  16:13
  8. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2005. november 2. 16:135.
    Sziasztok!Ugyanígy jártam, akkora a hasam, mint egy nagy görögdinnye, de nem is a hasam, hanem a gyomrom. Azt olvastam, hogy ez azért van, mert a menses utáni időszakban megszűnik az a hormonális védelem, ami az infarktus ellen védte a nőket. Ha jól tudom a máj termeli azt a koleszterint,ami védelmet nyújt az érelmeszesedés ellen, namost akinek nagy a hasa, vagy gyomra, annak ez nem termelődik kellő mennyiségben, és nincs védettség. Magyarul a nagyhasúak hajlamosabbak az infarktusra. Én a 90 napos fogyókúrával fogytam 12 kg-t, 1 hónap alatt,  de a hasam, az nagy. Sziasztok
    előzmény:
    martam (1)
    2005-11-02  15:12
  9. 2005. november 2. 15:404.
    soha nem volt nagy hasam,még a derekam is vékony volt,de most szinte midig puffadok,tudom,hogy mozogni kellene,de estére úgy elfáradok ,hogy sok kedvem nincs hozzá.Most találtam egy női kondicionáló termet ahol szauna is van azt szeretném kipróbálni.
    előzmény:
    martam (1)
    2005-11-02  15:12
  10. Torolt_felhasznalo_722198
    Torolt_felhasznalo_722198
    2005. november 2. 15:333.

    Sziasztok lányok!

    Én is hasonló problémákkal rendelkezem. Én szoktam hetente úszni, sokat sétálok, kerékpározom. A Norbi étrend szerint táplálkozom, gyakran úgy érzem, hogy lement egy pár kiló, mégis, ha ráálook a mérlegre, egy grammal sem mutat kevesebbet.  

    Ilyenkor teljesen összeomlok. De azért az úszást csinálom tovább, mert úgy érzem jót tesz!!! Én is szívesen olvasnám hasonló korúak véleményeit!!!

    Sziasztok!

    előzmény:
    martam (1)
    2005-11-02  15:12
  11. 2005. november 2. 15:192.

    Szia martam!

    Sajnos nekem éppen ilyen tapasztalatom van, mint Neked! Semmivel sem eszem többet, mégis szűkek lettek a szoknyáim! Szerintem ez a korral jár!
    Jó tanácsom nicns nekem sem!
    Szerintem ezzel együtt kell élni, esetleg kis torna otthon, vagy más mozgás, stb.!

    üdv.:

    Elvira
    előzmény:
    martam (1)
    2005-11-02  15:12

Címlap

top