Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A tinik és a terhesség

Torolt_felhasznalo_815565
Torolt_felhasznalo_815565
Létrehozva: 2005. november 1. 20:18

Kíváncsi vagyok. Mit gondoltok, ha egy tinilány teherbe esik? (most nem arról van szó, hogy védekeztek-e, vagy nem)

Abortuszt jevasolnátok; vagy megtartást, annak  a tudatában,hogy még ő maga is gyerek, nem lenne megfelelő háttere a babónak, stb.. ?

  1. 2016. augusztus 17. 22:2794.

    En mindenkinek akinek ilyen problemaja lesz ,nezze meg a Juno c filmet.Komoly tinilany komoly barattal,es egyszer megprobaljak,es terhes lesz,de mivel a lany nem konnyelmu,o maga intezi az orokbe fogadast egy nagyon jomodu,kellemes parral,amikor mar kozel a szuleshez,az orokbe fogado par ferfi tagja meggondolja magat,es inkabb elni szeretne meg,nem akar apuka lenni,de a no mindig is gyereket szeretett volna,o vallalja egyedul is.A tinilany megszul,es eli tovabb tini eletet a barattal.Ez nem ennyire giccses a filmben,de azert nehez elkepzelni,a szulok is mellette allnak,az iskola is,nem hiszem a valo eletben ez igy megy...


    A valo eletben olyanokat hallani[itt tilos az abortusz]hogy a lany megszuli amirol senki nem tudott,lehuzza a vecen,vagy elassa a kertben.Nem meri megmondani sem a sexpartnernek,sem a szuloknek...Sok notol hallanni milyen nehez tud lenni egy szules,szereto jovendobeli apaval,es jo korulmenyek kozott,hat milyen lehet egy zavarodott tinilanynak egyedul?


    Es a sok beszolas,hogy en bizony igy csinalnam,en ezt nem csinalnam,ki honnan tudja hogy fog reagalni?Es egyaltalan a mai fogamzas gatlok es mas modszerek mellett hogy lesz valaki terhes?

    előzmény:
    silviHemel (35)
    2005-11-01  21:26
  2. 2007. augusztus 22. 14:2293.
    hány éves tinire gondolsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (1)
    2005-11-01  20:18
  3. 2007. Április 27. 23:2492.
    Igen, az igaz.
    Ezért tartom én is nagyon fontosnak, hogy a mai fiatalokban belenyomják hogy mennyire fontos a védekezés...mert csak egy felelőtlenség, vagy nemtörődömség ("úgyse leszek terhes!"), aztán kész a "baj" (egy tininek). Szóval erre nagyon sok hangúlyt fektetnék!!
    Az is igaz, hogy kellő intelligencia kérdése is egyben...aki nem akarok gyereket, VÉDEKEZZEN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_361322 (91)
    2007-04-27  23:19
  4. Torolt_felhasznalo_361322
    Torolt_felhasznalo_361322
    2007. Április 27. 23:1991.

    Egyénileg lehetne ehhez szólni. Függ a tini szellemi képességeitől, a szülők, a család hozzáállásától, az apuka reakciójától, és még biztos sok egyébtől.

    De ha nem születne a baba, csak nyomorra, "bajnak", akkor engedélyezném, ha kérnék az abortuszt. De  aki elég okos és érett a gyereknemzéshez, teherbeeséshez, mindent megtennék, hogy az anyuka agyát hozzáfejlesszem a vaginájáhioz... 

    Mert éppen arról van szó: miért nem védekeznek???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (1)
    2005-11-01  20:18
  5. 2007. Április 27. 22:4690.
    Érdekes témát vetettél fel!
    Épp egy demográfiáról szóló könyvet olvasok, nagyon érdekes. Statisztikusok szerint azért is csökkent drasztikusan a szülések száma, mert ugye az elmúlt évtizedekben a nőknek is sokkal nagyobb lett a karriervágyuk, ennek előzményük, hogy sokkal többen végeztek felsőoktatási intézményben. Vagyis kitolódott a munklába állás életkora (most olyan 23-25 év!), és így kitolódik az első szülés. Sőt, az utolsó is, ha egyáltalán az bekövetkezik...

    Szóval érdekes téma ez. Én azt mondom, hogy régebben a nők sokkal érettebbek voltak; több száz éve, meg hát sokkal fiatalabbon meghaltak, ezért normális volt, hogy 17-18 évesne szülnek.

    Viszont ha manapság megnézem a mai fiatalokat, 18-20 éveseket, legtöbbjük rettentő gyerekes még felelőtlen, csak a bulizéson, diszkón jár az agyuk. Tisztelet a kivételnek. De szerintem egy 20-22 éves lány is még eléggé éretlen rá...a mai világban valahogyan az ember úgy érzi, ki kell magát élnie...

    Mi az ideális kor? Szerintem olyan 25-27 év tök normális, de olyan 30-32 már eléggé késő.

    22-23 évesen attól függ. Ha kellően érettnk érzed magad, sulival végeztél, megtaláltad a párodat és van anyagi fedezet, és teljesen érettnek tartod magad az anyaságra, akkor miért ne ?
    Bár szerintem túl sok tényezőnek klappolnia kell valamilyen szinten - pl. valamilyen szintű anyagi háttér kell hogy legyen, legalább külön lakás, meg valamilyen munka, különbe nehéz ügy.
    De ettől függetlenül klappolhat minden 22-23 évesen.

    Én úgy érzem, hogy ha most (21 vagyok) már befejeztem volna a sulit, lenne munkám, lakásom (a párom már megvan , akkor úgy 2-3 éven belül vállalnék gyereket, mert amúgy én is vágyom már rá, de 100%-ig persze tudom hogy nem nőttem fel a dologhoz. Ezért azért örülük hogy még pár évig suliba járok és még van időm felnőni a feladatokhoz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_688063 (89)
    2007-04-27  22:16
  6. Torolt_felhasznalo_688063
    Torolt_felhasznalo_688063
    2007. Április 27. 22:1689.
    én nem rég lábaltam ki a tini korból. (19 éves vagyok) És bár még nem érzem magam teljesen felkészültnek egy babára (meg hát egyetemre járok), de pont ma hittem azt, hogy teherbe estem (késett a mensesem) és elkezdtem nagyon örülni... végülis nem vagyok terhes, de ráébredtem arra, hogy talán mégis nekem való lenne az anyaság (egész tini koromban azt mondtam, hogy nekem soha nem lesz gyerekem)
    azt szeretném tőletek kérdezni, hogy szerintetek kb hány évesen lenne ideális gyermeket vállalni? mondjuk 22-23 évesen vajon korai lenne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_200191
    Torolt_felhasznalo_200191
    2007. Április 3. 19:5688.
    Mint tinédzser.. hááát.. nézzük logikusan: nem vagyok olyan szinten, hogy rendesen, anyaként tudjak gondoskodni róla, még két évem van a suliból.. úgyhogy én az abortuszt választanám.. persze ki tudja, sosem voltam ebben a helyzetben, és remélhetőleg nem is leszek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 3. 13:0587.

    Az a fura, h több, mint két éve csakis megszakítással "élünk". mégsincs még babónk.. Pedig arra mondják, h a legmegbízhatatlanabb védekezés.. Na mindegy, ettől még megyek bogyóért

    előzmény:
    hematit (83)
    2005-11-02  21:36
  9. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 3. 13:0386.
    Én jövőre a gyógypedagógiai főiskolása (vagyis az egyetemre) szeretnék menni, siket pedagógiát tanulni.. És siket, vak gyerekekkel szeretnék foglalkozni.. Az "ép" lurkók valahogy ördögiek, azt hiszem..
    előzmény:
    faint (85)
    2005-11-02  23:05
  10. 2005. november 2. 23:0585.
    patkó van a seggeden

    én egyébként szedtem bogyót...csak egy hónapig úgy döntött, h nem jön meg,mert olyanja volt...de az a buszút míg hazaértem,és megcsináltam a tesztet(hozzáteszem a 3.műxött csak)

    egyébként én is imádom a kölköket(olyannyira,h lehet h gyerekorvos leszek)...de h saját...most

    tablettából a yadine pl nagyon jó,2éve szedem és no baba...és nem is ijesztget vele..és nekem anyukám szokja felírni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (78)
    2005-11-02  19:07
  11. Torolt_felhasznalo_393972
    Torolt_felhasznalo_393972
    2005. november 2. 21:3784.

    Én harmincegy évesen szültem az első babámat mert akkor találtam meg a páromat.Szerinted késő.Inkább szültem volna egy rossz kapcsolatba csak azért,hogy ne legyen késő?Én is szültem volna előbb,ha az oldalamon lett volna egy olyan férfi akinek érdemes lett volna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_559566 (74)
    2005-11-01  23:13
  12. 2005. november 2. 21:3683.
    Mindíg tudtam, hogy klasszak vagytok!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (80)
    2005-11-02  21:09
  13. Torolt_felhasznalo_393972
    Torolt_felhasznalo_393972
    2005. november 2. 21:3182.
    Én most 35 éves vagyok.annyi idősen mint te én sem mertem szülni.Aztán 29 évesen megismerkedtem a férjemmel,és most már három ördögfiókánk is van.Bence 4 ,Luca 3 , Lőrinc 1 éves.Hidd el nem maradtál le semmiről.Szerintem nem a kor számít,hanem az,hogy az adott személy mennyire érett az anyaságra.Ha én előbb szültem volna,biztosan nem lettem volna elég türelmes anya.Arról nem is beszélve,hogy elég sokáig keresgettem a páromat,mire végre rátaláltam az IGAZIRA.Ráadásul ő azért vált el az első feleségéről,mert az nem akart gyereket csak addíg hitegette amíg el nem vette feleségül.A túl korai szülés hátulütője még az is,hogy a tini fiúk még nem nagyon akarnak gyereket.Ha a lánynak szerencséje van,elveszi,ha nem akkor nem.Habár nekem az a véleményem,hogy nem szabad a fiúkat belekényszeríteni egy baba miatti házasságba.Higgyétek el ezt a tudatalattiuk sohasem bocsájtja meg a lánynak.Már eleve rossz a kezdet egy tartós házassághoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_954083 (77)
    2005-11-02  17:21
  14. 2005. november 2. 21:2481.
    Köszönöm 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (80)
    2005-11-02  21:09
  15. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 2. 21:0980.

    Köszi

    Olvastam, amiket írtál.. Hu! Szerettem volna írni rá valamit, de olyan hú, hogy nem tudok.. Csak annyit, hogy hú! Minden tiszteletemet ezennel átnyújtom, agyis a tiéd.

    előzmény:
    Aléna (79)
    2005-11-02  19:12
  16. 2005. november 2. 19:1279.

    Nem kell szülő!

    És jól teszed ,ha iratsz valamit, mert sokkal nyugodtabb leszel és  jobban el tudod magad engedni szex közben is.Nem jár a fejedben: mi lesz ha...

    Örülök, hogy "megúsztad" vigyázz magadra!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (78)
    2005-11-02  19:07
  17. Torolt_felhasznalo_815565
    Torolt_felhasznalo_815565
    2005. november 2. 19:0778.

    Igen, tökéletesen ez a helyzet velem is.. gimi negyedik, stb.. És a vége is ugyanez.. Most teszteltem, és hát huhh.. Csúnya azt mondani, hogy megúsztam, mert egy baba.. jaaaaj imádnám..   De nem lehet.. Na mindegy.

    Ezennel megígérem, hogy holnap elrohanok a nőgyógyászhoz és feliratok tablettát. (Ahhoz kell szülőcske aláírásocska?)

    előzmény:
    faint (76)
    2005-11-02  16:58
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 2. 17:2177.
    én egyre kijjebb kerülök a korból, mármint szülés ügyileg. És van itt a fórumon is olyan, aki elég fiatalon szült (alig 19 évesen), mégis, beszélgetéseink alapján példaképemnek tartom, noha fiatalabb nálam, de minden elismerésem az övé, hogy ennyi idősen mert szülni, én meg 26 évesen nem merek..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. november 2. 16:5876.
    sziasztok!
    nekem anno gimi 4.ben volt "szerencsém" végig gondolni,h mi van ha...
    akkor arra jutottam, h nem tartanám meg,mert nem lennék jó anyja,nem tudnék neki olyan életet biztosítani,amilyet megérdemel...
    az más kérdés, h megállapítottam,h ha tényleg terhes vagyok és elvetetem abba bele fogok pusztulni.
    aztán, negatív lett a teszt,
    de minden hónapban rettegek,h mi van, ha nem jön meg...(pedig szorgalmasan teszek ellene h bármi ilyesmi történhessen)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. november 2. 14:1975.

    A válaszom mindkettőtöknek szól.

    Természetesen az abortuszt nem tudtam magamnak megbocsátani, nem a gyönyörű és imádott fiam megszületését. Ez azt hiszem nem is kérdés. Az egész történet egyébként igen összetett, de nagyjából megpróbálom összefoglalni érthetőbben a lényegét. Mert hát azért akármennyire is úgy tűnik nem döntésképtelen voltam, hanem egyszerűen összeroppantam a terhek alatt.

    Szóval először is egy elég problémás családban nőttem fel,(drága anyukám skizofréniás lett 6 éves koromban)ez annyira rányomta bélyegét mindennapjainkra, hogy életünk minden volt csak nyugodt nem. A szüleim éppen abban az időben csinálták a legnagyobb balhékat, mikor én a problémás (14) időszakba beléptem. Belemenekültem egy túlságosan mély kapcsolatba azzal a fiúval akivel egyébként is együtt nőttünk fel. Barátságból világraszóló szerelem lett közöttünk és ez nem túlzás. Olyan fontos lett számomra, mint a levegő hiszen Ő volt az egyetlen aki abban az időben a lelki támaszom volt. És itt kezdődött aztán az éretlenségünkből fakadó felelőtlenség sorozat. Annak ellenére, hogy nem voltam egy buta csitri(osztályelső voltam) mégis teherbe estem. Anyukám akkor is épp kórházban volt 2 hónapig(Ő volt az aki azt mondta abortuszról szó sem lehet) a kedves apósjelöltem pedig ezidő alatt végig terrorizált, hogy vetessem el a gyereket. Nem voltam elég erős, összeroppantam megfogtam apám kezét és megkértem írja alá az abortuszhoz szükséges papírokat(apám szabad kezet adott nekem). Amikor ott álltam a műtő előtt egyedül, magányosan,megtörten tudtam mekkora hibát követek el, de már nem fordultam vissza. A sírástól teljesen kábultan, mint egy beprogramozott robot sétáltam be a gyermekem meggyilkolására. Vele együtt az akkori énem is meghalt.

    Mikor hazamentem zombiként éltem hosszú ideig és tényleg annyira kikészültem, hogy megakartam halni. Egyszer csak az idegosztályon ébredtem fel és nagyon dühös voltam amiért nem adták meg nekem azt az 5 percet ami elég lett volna a halálomhoz.

    Ma már persze tudom ,hogy ez lett volna a leggyávább, legönzőbb megoldás amit tehettem, de akkor nem láttam más kiutat.

    A fiamat, akit az események után szültem úgy vártam ,mint még semmi mást az életemben! A legcsodálatosabb élmény volt a megszületése amit valaha tapasztaltam. És bár az apukájával nem maradtunk együtt jó kapcsolatban vagyunk egymással.

    Most igazán boldog házasságban élek azzal a férfival akit a fiam születése után egy évvel ismertem meg, született két lányunk, őket már felelőségteljesen vállaltuk.

    Az, pedig amit szinte gyerek fejjel megtettem már nem tudom  meg nem történtté tenni, de soha nem lehet elfeledni, se megbocsátani.

     

    előzmény:
    hogolyo (72)
    2005-11-01  22:51
  21. Torolt_felhasznalo_559566
    Torolt_felhasznalo_559566
    2005. november 1. 23:1374.

    Véleményem szerint mindenkinek joga van ahhoz hogy eldöntse megtartja-e a babát vagy sem,ne a parlamentben ülő nagyokos férfiak döntsék már el ezt.Nevetséges! Nem vagyok abortuszellenes,de amikor azt hallani hogy a szülés után megfojtotta,wc-be dobta,kukába tette stb., akkor ettől talán mégiscsak jobb megoldás az abortusz. Az én anyukám 16 évesen szült engem 25 évvel ezelőtt, és ha akkor másképp dönt én ma nem lennék. Biztos hogy nagyon nehéz döntés és azt lehet mondani hogy elsősorban a családi,társadalmi helyzet befolyásolja,határozza meg a döntést.Sajnos nagyon sok olyan család van,ahol kitagadják a szülők a saját gyereküket ahelyett hogy segítenék.Én azt vettem észre hogy ma már nem a saját érdekeiket nézik az emberek(tisztelet a kivételnek),hanem a társadalomnak,környezetnek próbálunk megfelelni.Ez alatt azt értem,hogy az a nő aki 28-30 éves kora alatt szül,azt már "megszólják"mert most ez a "trendi".10 év múlva már 40 évesen fognak szülni a nők?

    Nem akartam senkit megbántani ezzel,csak a saját tapasztalataimat és vélemenyemet osztottam meg veletek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (1)
    2005-11-01  20:18
  22. 2005. november 1. 22:5573.
    Azert akartal ongyilkos lenni, mert abortuszod volt, vagy mert teherbe estel? vagy a donteskeptelenseg miatt??? marmint, hogy nem tudtad hogyan donts?
    előzmény:
    Aléna (71)
    2005-11-01  22:45
  23. 2005. november 1. 22:5172.

    melyik "hibádat" nem bocsájtod meg? Az abortuszt vagy a kicsit később de még mindig gyerekfejjel szült gyerekedet?

    még mielőtt megsértődnél... nem arra gondolok, hogy konkrétan a kisfiadat, hanem azt, hogy még az a terhesség is korán jött, amit végül kihordtál, és megszülted az első gyereked

    előzmény:
    Aléna (71)
    2005-11-01  22:45
  24. 2005. november 1. 22:4571.

    Szia Euterpé!Átjöttem egy kicsit a duci csajoktól ott már egyszer volt szerencsénk egymáshoz.

     Én 17 évesen szültem az első babámat. Sajnos előtte már volt egy abortuszom is. Úgyhogy mindegyikről tudok neked mondani valamit, tapasztalt vagyok. Mindenekelőtt ne gondold rólam, hogy egy rossz életű lány voltam, csak még buta az élethez. Akkor is monogám kapcsolatban voltam a párommal és ma is ehez tartom magam.

    Az abortusz muszáj volt, nem a család miatt, de egyszerűen összeroppantam a helyzetbe.Ebbe aztán belehaltam.Öngyilkossági kísérlet, egy hét diliház majd az ÉLET.

    Rá másfél évre született az első fiam. Még mindig kiskorú voltam.

    A teherbeesést talán tudatalatt hajszoltam is, mert rettegtem attól, hogy talán soha nem lehet több.Ezzel egyébként sokan rémisztgettek.

    A gyerek apjával sajnos különváltak útjaink, ma már boldog házasságban élek és 3 gyerekem van, de a fiatalkori hibáimat soha nem tudom magam nak megbocsájtani.SOHA!!!Kislány SOHA!!! Nagyon kényes dolgok ezek és életreszólóak!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_815565 (1)
    2005-11-01  20:18

Címlap

top