Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rajzterápia

rebeka527
Létrehozva: 2005. október 25. 13:01
Sziasztok!
A DUNA TV-n múlt héten kedden, 18-án a Reggel című műsorban volt egy hölgy, aki 4 napos rajztanfolyamokat szervez Budapesten olyan embereknek akik valamit nagyon meg szeretnének valósítani az életben, de próbálkozásuk sorozatosan kudarcba fullad.
Sajnos, nem láttam a műsort, nekem is úgy meséltek róla, de sehol nem találom az elérhetőségét.
Tud esetleg segíteni valaki? Köszi előre is!
  1. 2005. október 25. 15:2014.
    Nem tudok nyilatkozni, hogy hol a lelki haszon, csak a TV műsorról hallottam, az árat látván már feleslegesnek tartom, hogy személyesen is utánaérdeklődjek... mint mondtam, eszembe sem jutott, hogy én ettől bármilyen művész lennék, kifejezetten terápiás céllal gondoltam rá, de ha valóban csak másolás, akkor a kreatívitása senkinek nem tud(na) kibontakozni....
    Marad az egyedül mandalázás, rajzolni ugyanis tényleg nem tudok!!
    előzmény:
    Katuss (13)
    2005-10-25  15:07
  2. 2005. október 25. 15:0713.
    az a durva, hogy ott elhitetik az emberekkel, hogy ők most aztán egy második Picassók lehetnek :-( pedig nem, pontról pontra másolnak. a férjem képzőművész, már jött hozzá ilyen tanfolyamról egy hölgy, hogy ő akar felvételizni a Képzőművészeti Egyetemre sajna csak lenyúlás...
    én azt is megkérdőjelezném, hogy hol itt a lelki "haszon"
    előzmény:
    rebeka527 (12)
    2005-10-25  15:01
  3. 2005. október 25. 15:0112.
    Nem is akartam én művész lenni, ahhoz hiányzik belőlem a véna!!
    Igazából én is megdöbbentem, amikor portrékat láttam a honlapon, azt hittem, hogy inkább a színek, formák, stb. rajzolása hozza ki az ember tudatalattiját....
    előzmény:
    Katuss (11)
    2005-10-25  14:50
  4. 2005. október 25. 14:5011.
    jaj, ez egy átverés!!!!! 4 nap alatt megtanulhatsz másolni. soha, de soha nem lesz így senkiből művész, meg más se, csak kidob egy csomó pénzt.

    Csippi leírta a lényeget, ha rajzolni akar valaki vegyen papírt, meg neki tetsző eszközt és rajzoljon, fessen.... ha még a lelkére is jó hatással van, akkor meg dupla haszon és alig kerül pár száz forintba!
    előzmény:
    csippi*** (4)
    2005-10-25  14:16
  5. 2005. október 25. 14:4910.

     

    és így születnek a legértékesebb képek!  

    látod már érdemes volt nézned anno a dunatv-t

    kellemes időtöltést a rajzoláshoz!

    előzmény:
    rebeka527 (9)
    2005-10-25  14:47
  6. 2005. október 25. 14:479.
    Végül is, teljesen igazad van, én mostanában kezdek el mandalázni....csak gondoltam, hogy szaksegítséggel könnyebben menne! Én egyszer egy szakítást úgy dolgoztam fel, hogy elkezdtem festeni egy képet... az általános iskoli rajzórákon kívül soha nem vetemedtem azelőtt ilyesmire és mégis, lett belőle egy számomra azóta is kedves, bár elég komor hangulatú, nonfiguratív temperakép... és a fájdalmam is enyhült!! Szóval, tényleg az lesz, hogy belevágok
    előzmény:
    csippi*** (8)
    2005-10-25  14:42
  7. 2005. október 25. 14:428.

    azért szerintem saját magad is megpróbálhatnád ezt a rajzterápiát.

    mert mi is kell hozzá? leülsz és ami eszedbe jut elkezded lerajzolni...

    régebben (még pár évvel ezelőtt is), ha valami olyan volt bennem, amit egyszerűen nem voltam képes kimondani, kibeszélni elkaptam egy rajzlapot és rajzoltam...

    igaz nem vezetett máshoz, mint a feszültség levezetéséhez, de jólesett.

    előzmény:
    rebeka527 (7)
    2005-10-25  14:37
  8. 2005. október 25. 14:377.
    Igen, ez mindig gondot jelent. Talál az ember valamit, ami jónak tűnik, amiről úgy gondolja, hogy segítségére lenne, aztán beleütközik az árába.... Persze, végül is megértem, elmúltak már a műv.házakban szervezett előadások, ma már ez is piaci alapokon működik, de azért szomorú vagyok... esélyem sincs egy 4 napos, vagy akárhánynapos önképzésre ennyi pénzt kiadni, bár megtehetné.... Hát akkor ez nem jött össze!!
    előzmény:
    csippi*** (6)
    2005-10-25  14:26
  9. 2005. október 25. 14:266.

    őszintén szólva én is megdöbbentem

     

    előzmény:
    rebeka527 (5)
    2005-10-25  14:24
  10. 2005. október 25. 14:245.
    Köszi szépen Csippi, feltehetően ez az!!! De sajnos, amikor megnéztem a 4 nap árát, egyből rá kellett jönnöm, hogy erre én mégsem akarok (tudok) elmenni! De azért köszi!
    előzmény:
    csippi*** (4)
    2005-10-25  14:16
  11. 2005. október 25. 14:164.

    szia, én ilyet találtam:

    http://www.csendo.hu/muveszkepzo.htm

    "Nagyon sokan hisszük magunról, hogy nem tudunk papíron megörökíteni embereket, tájakat, tárgyakat, azaz kialakult bennünk az a hitrendszer, hogy képtelenek vagyunk rajzolni. A bal agyfélteke félelmei, logikus gondolkodása, megakadályozza, hogy kifejezzük kreativitásunkat. Sokunkban fel sem merül még csak a kérdése sem annak, hogy képesek vagyunk az ismert müvészekhez hasonlóan mi is rajzolással kifejezni belső érzelmeinket, vagy csak egyszerüen kedvtelésből papirra vetni azt, ami éppen tetszik.

    A négy napos program alatt nem fortélyokat, hanem technikákat sajátíthatsz el, melynek segítségével jobb agyféltekédet kezded működtetni, s jelenítheted meg papíron saját stílusodban mindazt, amit szeretnél.

    A mai világban, ahhoz, hogy az ember vágyai szerint érvényesülhessen, fontos, hogy meglássa maga körül a világ működését másképpen. Fontos az érvényesülésedhez, az intuiciód, ráérzőképességed fejlesztése is. Ez 4 napos program segít látásmódod változásában is, mely biztosítja a harmónikusabb, eredményesebb életet számodra.

    A művészeti tanfolyam segítségével mindenki felébreszti a szunnyadó művészt magában, kibontakozik saját rajzolási készsége.

    Fellebben a fátyol a titokról, hogy nem azt kell lerajzolnunk amit nézünk (hiszen nem azt látjuk), hanem azt, ami mindíg is ott van, - a teret."

    előzmény:
    rebeka527 (1)
    2005-10-25  13:01
  12. 2005. október 25. 13:303.
    Szia! Nekem még sosem sikerült ilyen úton információt kapnom, azért is próbálkozom itt! A Reggel pl. nem előre felvett műsor, arra pedig nem szoktak hajlandóságot mutatni, hogy utánanézzenek az ilyen kérdéseknek. Sajnos, nem először lenne szükségem hasonló infóra, de még soha nem jött össze! De azért köszi....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631890 (2)
    2005-10-25  13:27
  13. Torolt_felhasznalo_631890
    Torolt_felhasznalo_631890
    2005. október 25. 13:272.

                                  Szia!!!

    Szerintem hivd fel a Duna t.v. szerkesztőségét,ott biztosan meg tudják adni a hölgy elérhetőségét!!A neten megvan a Duna tv honlapján a szerkesztőség elérhetősége.

    előzmény:
    rebeka527 (1)
    2005-10-25  13:01

Címlap

top