Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pajzsmirigy túlműködés

fkata80
Létrehozva: 2005. október 10. 10:52

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok pajzsmirigy túlműködéses betegektől -gyógyultaktól, illetve a gyógyulás útján lévőktől egyaránt. Mennyire hosszantartó betegség ez? Nekem az orvosom fél-egy évet mondott, de a topicokat olvasva évekről van szó. Én 25 éves vagyok, 2 hónapja derült ki a pm. túlműködésem. Azóta Metothyrint (kezdetben napi 6-ot, most "csak" napi 4-et), valamint szívritmusszabályzót szedek. Fiatal vagyok, gyerekvállalás előtt állok, aggódom. Kérlek segítsetek tapasztalataitokkal.

  1. 2018. május 15. 11:57828.

    Szia béjb!


    Jó sok idő eltelt a bejegyzésed óta. Mi változott a szemeddel kapcsolatban? Én nagyon durván fel vagyok dagadva már 5 hónapja. A labor eredményeim a gyógyszerek hatására most épp nem rosszak, de a szemem nem változott vissza eredeti méretére. Nagyon szeretném visszakapni a régi önmagam! Az endokrinológiai vizsgálat egy nulla. Itt a neten többet tudtam meg a betegségemről, mint a háziorvostól és az endokrinológustól együtt. 


    Üdvözlettel: Kovácserika

    előzmény:
    béjb (820)
    2014-01-31  21:16
  2. 2014. október 15. 07:17827.

    Csak a magánorvos a járható út sajnos.

    előzmény:
    mmmmm87 (825)
    2014-10-01  15:29
  3. 2014. október 1. 15:31826.

    Illetve csak lenne még egy kérdésem.


    Jódbevitettel hogy álltok?  Mert ő eddig szedett olyan multivitamint amiben rengeteg van és sósan is evett,most a vitamint elhagyta, a sót lecseréltem.


    Mást változtattatok?


     

  4. 2014. október 1. 15:29825.

    Sziasztok,


    Párom valószínű túlműködéses, minden tünet megvan, 2 hónap alatt -5 kiló,utána 1 hónap alatt is -5, ez volt az elmúlt bő 3 hónap. stresszes életmód,jobban mint előtte,így az ok is megvan nagyjából.


    Még vérvételre is 3 hét múlvára kapott időpontot, borzasztó ez az egészségügy.


    Két dologban segítsetek ha tudtok tanáccsal.


    Keressünk inkább egyből magándokit vagy várjuk meg ezt a 3 hetet hogy mit mutata a vérkép?


    Laktózérzékenysége van itt valamelyikőtöknek? Mit szedtek mellé? Mert 3 gyógyszert írtok itt évek óta, metothryn, propanol, propycil, és nagyon nagy a laktóztartalma, ezeket nem fogja tudni szedni ha oda kerül a sor,mert akkor meg attól lesz nagyon rosszul. (laktáztabletta sem játszik)


     


    Köszönöm ha válaszoltok

  5. 2014. szeptember 23. 16:05824.

    Sziasztok! 

    Ma voltam a helyi endokrinológusnál, akinek - szívem szerint - a fejébe húztam volna a monitort. Sose vizsgált meg, csak 3 havonta (immár 3. alkalommal) találkozunk. A vérképemből (nem teljes vérkép) megállapította, hogy nagyon magas a vérnyomásom (92 volt mielőtt bementem, utána szerintem lehetett 190), felírt a Metothyrin-t 3 hónapra, de a receptre csak 5 doboznyit (5*25 és naponta 3 szemet szedek = 41 napra elég) írt fel és utána az szerepel, hogy 3 hónapra ellátva. A gyógyszertáros nem hitte el, hogy csak ezt az egy receptet kaptam, de amikor meglátta az orvos nevét csak annyit mondott: Ja! Értem.


    A doki aki felírta a gyógyszert annyit fűzött hozzá, hogy írassam fel a háziorvossal és magamtól miért nincs annyi eszem, hogy ezt tudjam (mert ugye tudnom KELL, hogy mit írhat fel a háziorvos és "szakorvos"), biztos iskolába járok még. Ezután felállt és otthagyta a maradék 4 betegét, közölte az asszisztenssel (aki viszont egy tünemény), hogy nem ér rá, neki mennie kell, a többiek jöjjenek majd vissza. A többiek között volt, aki 3 és fél órája várt az előre kért és bejelentett időpontjára. 


    Tud valaki egy jó endokrinológust Csongrád megyében? Ehhez nem szeretnék többé menni. Az ilyen "ember" nem érdemli meg, hogy emberekkel foglalkozhasson.

  6. 2014. február 4. 17:29823.

    Szia!

     

    Az azért érdekes, hogy a baba dolog miatt nem kezelték a p.m túlműködésedet. Nekem azt mondta a nőgyógyászom, amíg nincs a megfelelő értékek között és a gyógyszer sincs beállítva, addig veszett fejsze nyele. De a gondom az inkább ez a Metothyrin, hiszen emellett nem ajánlatos a terhesség, az endokrinológus pedig nem is ajánlotta fel a Propicilt. Ezért lenne talán jobb(???) a műtét. Szabad kérdeznem, hogy neked azóta sikerült-e teherbe esned? Egyébként a másik gondom pedig az, hogy úgy tűnik, ezt még megfejeltük egy pcos-sel is. Persze a két doki (nőgyogyi és endo) nem ismerik/konzultálnak egymással. Szóval egyik sem mondta azt, hogy ez a pcos esetleg a p.m-mel összefügg-e. Kicsit vagyok emiatt a padlón. Tehát, ha babát akarok és még jó ellátást/felvilágosítást/kezelést is szeretnék a betegsége(i)met illetően, akkor bizony kemény összegeket kell letennem az asztalra és ez nagyon dühít!
    előzmény:
    béjb (822)
    2014-02-03  11:17
  7. 2014. február 3. 11:17822.

    Nekem azt mondta az orvos, hogy ha a most szombattól szedett gyógyszerre nem jól reagálok, akkor csak a műtét marad. De hiszem, hogy a pénteki vérvételen nem lesz semmi baj és az egy hónap múlva esedékes kontollon már sokkal jobb eredményeket produkálok.

    Nekem sajnos kezeletlenül maradt a túlműködésem 2007-ben amikor baba-projektre jártunk, ami aztán sikertelen is lett. Tavaly nyáron lett valami bajom, akkor alulműködtem és az első endodoki szerint hashimotos lettem, de karácsony körül magas lázam lett, 144-es pulzusom van azóta is, elfáradok két lépés után, a hajam hullik, elmentem vérvételre és kiderült, hogy basedow. A mostani orvos nagyon kedves, megértő, válaszokat ad a kérdéseimre ami félgyógyulás.

    Hogy mikor lehet ebből meggyógyulni azt nem mondta, de gyógyszeres gondolom kordábantarthatóak a tünetek. Szedek béta-blokkolót is esténként a szívverésemre.

    Szerintem keress másik orvost főleg amiatt is, hogy babát szeretnétek! 

    előzmény:
    Bettike27 (821)
    2014-02-01  17:45
  8. 2014. február 1. 17:45821.

    Szia!

    13-án voltam a dokinál, akkor csináltatta meg a trak-ot. De még nem tudok eredményt. Egyébként igen tanakodom másik orvoson, mivel babát szeretnénk és annak nincs értelme, hogy a vérvétel és az orvos véleménye/gyógyszerezés között 4-5 hét is eltelik. Ha meglesz ennek az erdménye, akkor kapok végső diagnózist. Nekem különösebben nem mondott semmit, se Hashimoto-ról, se Basedo-ról. Inkább az orvostanhallgatóval kommunikál. Így csíptem el azt a mondatot, ha ez a vizsgálat pozitív, akkor a baba is lehetséges p.mirigy betegségnek lesz kitéve.

    2012. januárjában kezdődött ez a betegség, akkor annyira gyorsan vert e szívem, hogy a régebb óta szedett béta blokkoló sem segített. Nagyon elfáradtam 100 méter sétától is, és alig kaptam levegőt. Úgy mentem orvoshoz, hogy azt hittem a szívem komolyabban beteg. Aztán a tsh lett 0,005, és onnantól 1 évig kezelt a háziorvos. Mikor már úgy tűnt (14 hónappal később), jól leszek,akkor megint lement 0,02-re. Így kellett mennem izotópos vizsgálatra és végre szakorvoshoz. 

    Te egyébként hány éves vagy? Mit mondott az orvosod, mikor és milyen formában lehet ebből meggyógyulni? Sok minden forog a fejemben, mert nagyon sok dolgot olvastam már erről itt és máshol is.

    előzmény:
    béjb (820)
    2014-01-31  21:16
  9. 2014. január 31. 21:16820.

    Szia Bettike!

     

    nekem ma derült ki egy hosszabb vizsgálódás után, hogy Basedow-os vagyok. Novemberben egy másik orvos szerint még Hashimotos voltam. Ma végre kaptam gyógyszert is metothyrint kell szednem. Nekem csináltak trak-ot, az is egy vérvétel csak, az eredményem 6,7 lett, ennek a jelenléte erősítette meg a Basedow-ot. Tehát ha ez kimutatható, akkor esélyes vagy te is erre az autoimmun túlműködésre.

    Szerintem keress egy endokrinológust, nekem is ez a második október óta és meg is találta, hogy mi a bajom.

    Egyéb tünetedi vannak? 

    előzmény:
    Bettike27 (818)
    2014-01-19  22:28
  10. 2014. január 19. 22:34819.
    Bocs, elírtam 2011 óta csendes.
    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  11. 2014. január 19. 22:28818.

    Szia fkata80!

     

    Örülök,hogy annak idején megnyitottad ez a topicot, de 2008 óta csendes. Nálam sajnos most aktuális a probléma.
    Nekem két éve derült ki a pm túlműködésem, Metothyrint szedek azóta is és az endokrinológus nem engedi, hogy terhes legyek, de más kezelési módot sem ajánlott. Így kezdtük el a 3. évet most januárban.

    Jó volna, ha írnátok megint, gyógyultak és éppen betegek egyaránt. Érdekelne az is, hogy nektek csináltak-e track vizsgálatot? Ez mit jelent pontosan? Tudja valaki? Sajnos én az endokrinológusomat csak 2x láttam eddig, mindig levélben megy a véreredményem és kb. 3-4 hét mire válaszol. 

    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  12. 2011. november 25. 12:07817.

    Szia!

     

    Köszi, hogy megosztottad velünk,  ebből is lehet tanulni. Sajnos vagy nem, nekem nem ilyen jellegű pajzsmirigy problémám van, de akik ilyen jellegű tünetekkel küzdenek talán figyelem felhívás lehet, hogy mit is tegyenek. Jobbulást Neked!

    előzmény:
    fkata80 (1)
    2005-10-10  10:52
  13. 2011. november 24. 19:40816.

    Sziasztok!

    Nekem is meggyűlt a bajom a pajzsmiriggyel, és szeretném megosztani a tapasztalatomat. Mindig vaskosabb volt a nyakam, de soha nem volt gondom, erre szeptember elején elkaptam egy felsőlégúti fertőzést, amiből szó szerint nem tudtam kigyógyulni. Nem voltam nagyon beteg, csak a folyamatos rossz közérzet, levertség, hullott a hajam, fájtak a tagjaim, pont úgy amikor egy influenza kezdődik. Ez ment hónapokig, egy hétig jobban voltam utána rosszabbul, és ekkor vettem észre, hogy nőtt egy pukli a nyakamon. Gyors ultrahang kiderítette, hogy pm megnagyobbodott, a jobb lebenyben egy majdnem 4 cm göb van, a vérvételen magas volt a fehérvérsejtek száma. Kaptam beutalót belgyógyászhoz, aki kiírta a további vizsgálatokat. Tartottam attól is, hogy a "náthából való" kigyógyulásom miatt sok multivitamint szedtem, amiben volt jócskán jód is, hogy hátha az is közrejátszhatott.

    Minden értékem jó lett, nincs sem alul-, sem túlműködésem, nem vagyok autoimmun beteg, viszont a szintigráfia egy 1,5 cm-s területen aktivitáskiesést, míg a többi részen aktív jódfelvételt mutatott ki. Továbbküldtek biopsziára, ami még most következik, de már nagyon rosszul voltam, belázasodtam, fájt a fülem, és a hörgők felé is kisugárzott egy rossz, gyulladt érzés. Orr-fül-gégész kizárta a felsőlégúti betegséget közben, a biposziától várják az eredményt. De a rossz közérzetem miatt az egyik orvos nagy nehezen kiírt egy nem szteroid jellegű gyulladásgátlót (Indometacinum)ami egy!!!! nap alatt megszüntette a tüneteimet, és három négy nap elteltével felére húzódott vissza a pukli.

    Szóval, nincs semmilyen végkövetkeztetésem, de engem meglepett, hogy a pajzsmirigy ennyire be tud gyulladni, hogy rámehet egy szimpla "megfázás", és egy gyulladáscsökkentő ekkora eredményt tud elérni. Szóval ha ritkán is, de bizony előfordulhat, hogy influenza vagy egyéb vírus megtámadja a pm-t és csúnya, ijesztő dolgokat művel.

    Ezen túl pedig azt én is csak meg tudom erősíteni, hogy a lelkiállapot nagyban befolyásolhatja ezt a betegséget, mert biztos nem véletlen, hogy a legramatyabb életszakaszomban durrant így be szegény pajzsmirigyem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. november 23. 12:32815.
    Szedem néhány napja  a hairclinicet és majd megírom, hogy volt-e hatása. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (814)
    2011-11-19  14:14
  15. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2011. november 19. 14:14814.
    Hát nincs mit, csak a saját tapsztalatom alapján irtam a dolgokat. Kiváncsi leszek, hogy használ-e a hairclinic. Majd számolj be róla! Én meg ma megyek biorezonanciális vizsgálatra, nagyon kiváncsi leszek rá! :))))
    előzmény:
    optimista66 (813)
    2011-11-18  23:28
  16. 2011. november 18. 23:28813.
    Tudom, hogy először a fejemben kellene rendet tennem, de mostanában nagyon összejöttek a dolgok. Köszönöm a jó tanácsokat! Igyekszem megfogadni, bár nem mindig könnyű. Megvettem a hairclinicet, elkezdtem ma szedni, néhány hét múlva talán már lesz eredménye, ha nem, akkor más után nézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (812)
    2011-11-18  18:36
  17. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2011. november 18. 18:36812.
    Nagyon sajnálom.Én is jól tudom,hogy rengetegbe kerülnek és nekem se egyszerű elöteremtenem rá az anyagiakat. Remélem hamar találsz munkát, mert biztos az is segitene a lelki állapotodon. Addig is ha tudsz időnként kapcsolj be valami nyugtató zenét, feküdj le és gondold azt, hogy nem vagy beteg és egészséges a pajzsmirigyed. Segit a közérzetedben, hidd el. Valamint ha tudsz egy kicsit futni (az nem kerül pénzbe), hogy kiadd a feszültségedet szerintem jobban fogod érezni magad.
    előzmény:
    optimista66 (811)
    2011-11-18  11:13
  18. 2011. november 18. 11:13811.
    Ha anyagilag tehetném (jelenleg munkanélküli vagyok) én is inkább természetgyógyászhoz járnék, mint endokrinológushoz. Úgy érzem a gyógyszerekkel csak még jobban mérgezem magam. Egyébként nekem is lelki dolgok miatt jött ki a pajzsmirigy betegség, ami az orvos szerint lappangott bennem, de a mostanában gyakoribbá váló gondok hozták teljesen felszínre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (810)
    2011-11-18  10:44
  19. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2011. november 18. 10:44810.

    Egyébként a mai eszemmel már nem engedném se a műtétet se az izotópos kezelést, mert vannak ismerősim akiknek természetgyógyászok összeállítottak diétát illetve talpmasszázs, akupunktúrás kezelés hatására beállt a pajzsmirigy termelés szintje és jók a vérképeik. Nyilván drágább, de már úgy gondolom az egészségem az első és inkább erre költenék mint bármi másra. Nekem egy más jellegű problémában egy tibeti gyógyász segített. Alapvetően nem hittem benne, csak ismerős volt az illető, mondom kipróbálom. Ha nem velem történik el sem hittem volna, hogy van ilyen... Mármint, hogy meggyógyított. Nagyon jófej pasi volt, de az elején megmondta, hogy ő nem tud mindenkin segíteni, és ha azt érzi, hogy nem tud ő nem is vesz el érte pénzt.

    Az a baj az orvosokkal, hogy csak egy problémát kezelnek, épp azt ami megbetegszik és nem az egész testet, pedig minden mindennel összefüggésben van. Az én esetemnél abban is biztos vagyok, hogy lelki okok váltották ki a pajzsmirigy betegségemet. Most már az első, hogy békében legyek magammal és rendszeresen sportolok, mert az is segít a hormonszint helyreállításában. Persze nem tukmálni akarom a természetes orvoslást, mert addíg amíg az emberek belülről nem éreznek erre hajlandóságot vagy igényt, addig úgyis üres szavaknak hangzanak. Velem sem volt másképp ezelött 4 évvel amikor az izotópot választottam. Most meg életem végéig szedhetek gyógyszert... :(

    előzmény:
    optimista66 (809)
    2011-11-17  21:44
  20. 2011. november 17. 21:44809.

    Köszönöm a válaszokat, segítségeket! Kipróbálom a hairclinicet, aztán majd meglátom az eredményt.

     

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. november 17. 21:37808.

    Szia.

     

    Szerintem próbáld ki a hairclinicet, nekem segített. 

    Én is sokat gondolkoztam, hogy érdemes-e megvenni, mert nem hiszek ezekben a mindenféle vitamonakban, de nálam bevált.

    De persze lehet, hogy ez is olyan, hogy mindenkinek más jön be...

     

    n.

    előzmény:
    optimista66 (806)
    2011-11-17  12:55
  22. Torolt_felhasznalo_177270
    Torolt_felhasznalo_177270
    2011. november 17. 18:29807.
    Nekem is volt ilyen tünetem illetve van is. Egy időben szedtem cinket és megállt a hullása, de aztán sajnos újból előjött. Hosszú hajam volt visszavágattam rövidre, így most sajna nem tudom, hogy mi a helyzet. Nem tudom összehasonlítani, hogy csak átmeneti állapot volt az időjárásváltozás miatt vagy sem...
    előzmény:
    optimista66 (806)
    2011-11-17  12:55
  23. 2011. november 17. 12:55806.

    Sziasztok!

    Júniusban derült ki, hogy túlműködő pajzsmirigyem van. (hőhullám, magas vérnyomás, hasmenés, menstruációs zavarok) Metothyrint szedtem kb. 3 hétig, de viszkettem tőle, kiütéseim lettek. Azóta Propycilt szedek. A tüneteim rendeződtek, kivéve a göböket a pajzsmirigyemen, amik azóta is vannak. Izotóp kezelést vagy műtétet javasolt a doktornő, de majd csak jövőre térünk erre vissza.

    A legújabb problémám most az, hogy elkezdett baromira hullani a hajam, szinte csomókban jön ki, ami korábban sosem volt. Szerintetek a gyógyszertől vagy magától a betegségtől lehet? Mit javasoltok ellene? Valaki a haircliniket írta. Szerintetek használna? Feleslegesen nem akarom megvenni. Köszönöm előre is, ha valaki válaszol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_589942
    Torolt_felhasznalo_589942
    2011. november 16. 13:59805.

    köszönöm hogy válaszoltál.. holnap megyek dokihoz este, úgy várom már, mert jó lenne tudni milyenek lettek az eredményeim meg egyáltalán mi lesz akkor most. gondolom segít majd válaszol sokmindenre, remélem.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_177270 (804)
    2011-11-16  09:32

Címlap

top