Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Yadine tabletta

Returnz
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 13:35

Szed valaki Yadinet?Mik a tapasztalatok?

Pozitív és negatív mellékhatásokat érzékeltetek?

Ja és mennyibe kerül most?

Köszi

  1. 2013. augusztus 15. 08:26393.
    Ha doki ezt írta fel neked, akkor bízz benne. Én a helyedben az első két hétben mindenképp védekeznék még a gyógyszer mellett, de azért olvasd el, hogy a tájékoztató mit ír. Én évek óta nem szedek gyógyszert, mert súlyproblémáim adódtak miatta. Gondold át, hogy megbízol-e a bogyóban, és ha igen, akkor szedd! Minden tablettának 99%-os a hatékonysága. Ritkán, de előfordul, hogy gyógyszer mellett teherbe eshet valaki. Ez minden védekezési módnál fenn áll.
    előzmény:
    andika.26 (392)
    2013-08-13  11:53
  2. 2013. augusztus 13. 11:53392.

    Sziasztok !En meg elegge kezdo vagyok ilyen teren, es azt szeretnem kerdezni hogy a Milligest tabletta mennyire ved a baba ellen ?

    Szerintetek mennyi ido utan kezd hatni vagy valami ? Fogamzasgatlo mellett esetleg mennyire vedekeztek meg?  

  3. 2012. Április 9. 16:34391.

    Ja legutóbb 3 havi adat volt 7300 Ft.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  4. 2012. Április 9. 16:34390.
    Szedtem 7 évig, 5 hónapja hagytam abba. Szép lett a bőröm tőle, eltűntek a pattanások. Mellékhatás az a libidó csökkenése volt, azt viszont az összes antibébi tabletta hozza magával, nem a yadine-hez köthető tapasztalataim alapján.
    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  5. 2012. március 4. 09:23389.

    Sziasztok Lányok! 

     

    A barátnőm yadint szed , és aggódik, mert az első ciklus után a megvonásos vérzés még nem jelentkezett, viszont a 21 nap alatt kisebb szünetekkel vérezgetett.  /Az 5. gyógyszermentes nap telik éppen / Volt valamelyikőtöknél hasonló jellegű probléma?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2010. augusztus 7. 19:18388.
    Hali megint én vagyok. 3. levelet szedem, pecsételés rég elmult már az 1. levél után. Most más bajom van de már elegem van. 1,5 évig szedtem diane35öt ami ugyen hormonbomba soha semmi panaszom nem volt kivéve a kis hizás..... most meg állandóan rosszul vagyok, hányingerem van, fáj a gyomrom a tabi bevétele után. Lehet váltanom kéne. Van valami hasonló gyógyszer, mert ez legalább nem hízlal... és kevés a hormon, de ha egyszer rosszul vok nem szedhetem tovább ??
    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  7. Torolt_felhasznalo_714307
    Torolt_felhasznalo_714307
    2010. július 5. 00:20387.

    A Volináról nem találtam semmit, viszont az egyik orvos azt mondta, hogy a Yadine utánzata. Hallottatok erről valamit?

    A Yadin-ról pedig elég rosszakat hallottam, olvastam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
    2010-07-02  11:41
  8. 2010. június 28. 13:56386.

    Igen, normális. :( Az első 3 hónapban előfordulhat pecsételés, addig belefér. Utána ha van valami mellékhatás, meg kell beszélni az orvossal, és vagy tabit váltani, vagy abbahagyni.

    előzmény:
    Adrus (383)
    2010-06-17  16:31
  9. 2010. június 28. 00:08385.
    Sziasztok, sokaig tanulmanyoztam mindent, amit csak talaltam a yadinerol. A dokim, akiben azota is maximalisan bizom, ezt irta fel a szoptatos cerazette utan, de 16napig birtam, vagy talan kevesebbig. Iszonyuan kegyetlenul gyotro migrenem volt, beszeltem a dokival, aki azonnali abahagyasra utasitott, hozzateve, "ha nem akar lebenulni..." Abbahagytam, azota nem szedek hormont, bar nem azert mert hormonellenes lennek, de a doki azt mondta ezek utan nem szivese irn afel hormonalis fog.gatlot. A gyerekek elott minuletet szedtem, sokaig es semmi bajom nem volt. A yadine nekem ne okozott mast, bar lehet, hogy a libidot padlozta, de lehet, hogy egesz mas okozta, erre nem vennek merget. Ja es a boromet se kimelte, de elotte mar a cerazette ismegtette a magaet. Igaz, azt az elso gyerekkle is szedtem, de akkor egeszen maskeppen hatott ram. Masodszorra nagyon ne jott be:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  10. 2010. június 17. 16:38384.

    Sziasztok!

     

    Csatlakoznék az előttem szólóhoz, nekem is sok (negatív) tünetem megvolt ezek közül. Kibővíteném hangulatingadozással, depressziós tünetekkel, hajhullással. 4 hónapig gyötörtem magam vele, aztán szóltam a nőgyógyászomnak, hogy egy idegbeteg házisárkány lettem, szeretném abbahagyni.

     

    Hát ennyi- részemről.

     

    előzmény:
    Naytiri (382)
    2010-05-26  13:10
  11. 2010. június 17. 16:31383.
    Én csupán 2. hete szedem eddig semmi panaszom nem volt rá kivéve az hogy pecsételek, ez normális? Segitsetek köszi
    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  12. 2010. május 26. 13:10382.

    Sziasztok!

     

    Gondoltam elmesélem az én tapasztalataimat a Yadine-nal kapcsolatosan.

     

    Én először 6 évvel ezelőtt kezdtem el szedni. Összefüggéseket a bajaim és a fogamzásgátló közt csak mostanra vette észre az endokrinológus orvosom.

     

    Első tüneteim 2 évvel a gyógyszer szedése után jelentkeztek. Fáradékony lettem, dekoncentrált voltam, állandóan fáztam.  Egy vérvétel pajzsmirigy alulműködést mutatott ki, azóta napi 100mg tiroxint szedek (úgy néz ki életem végéig).

     

    Az öszefüggést akkor még nem láttuk. A gyógyszert abbahagytam mert babát szerttünk volna. Szerencsére hamarosan össze is jött.

    Tehesség alatt 125-re kellett emelni a tiroxin adagom, de ez a babavárás alatt természetes volt. Szülés után újra visszatérhettem a 100-as adagra.

     

    A szoptatás befejezése után újra szedni kezdtem a Yadine-t. 

     

    Első tüneteim szinte egyből jelentkeztek. Iszonyatos légszomjam lett. Először csak a tablettaszedés első hetében, aztán elmúlt, majd a harmadik hónap után már állandósult! Halálfélelmem lett, úgy éreztem hiába veszek levegőt, nem jutok oxigénhez. Volt hogy sírógörcsöt kaptam, nem mertem egyedül lenni, féltem, hogy megfulladok. Ezek a tünetek hullámokban jöttek, volt hogy 10 percig tartottak, volt hogy egy órát. Egyik alkalommal aztán erős hányingerem lett (pont buszon utaztam), majd zsibbadni kezdett az egész arcom, és a kezemen az ujjaim. Nem tudtam mitől lehet, nem gondoltam a gyógyszerre.

    Elmentem a háziorvoshoz, ő egyből kért egy vérvételt.

    Semmi eltérést nem talált, a TSH-m kivételével( pajzsmiriggyel összefüggő adat)!

     

    Az eddigi 0,4-es TSH-m 20 volt! (4-ig normális)Tudni kell, hogy minél magasabb a TSH szint, annál inkább alulműködik a pajzsmirigy.

    Elküldtek az endokrinológiára. Ott az orvos a Yadine szedését azonnal letiltotta.

    Eredmény:

    Következő hónapban a TSH-m a normál szintre süllyedt, megúsztam a gyógyszerszint emelését, a fulladásaim, zsibadásaim elmúltak.

     

     

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  13. 2010. május 13. 23:52381.

    Jézusom, most nagyon megijesztettek ezek a tünetek, amiket írtatok: májdaganat, trombózis...

    Én már 4 éve szedem, és erősen gondolkodom abba hagyjam-e, 20 éves vagyok, egyelőre nem szeretnék még babát, vagyis inkább a párom nem, még mindketten tanulunk, én most kezdem csak el a fősulit... Néha vannak olyan gondolataim, hogy szívesen babáznék, de az anyagi dolgok,  miegymás...talán kihordani sem tudnám a magam 42-44 kg-mal. Node kicsit elkalandoztam, a lényeg ezek a mellékhatások nagyon durvák...

    Májnagyobbodást hogy lehet egyáltalán észrevenni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  14. 2010. május 13. 23:27380.
    Az elso naptol remes fejfajasom volt, es vegig, amig szedte, ez rovid ido, talan masfel het. A dokit hivtam, hogy csak ugy abba lehet e hagyni, mert iszonyu fejfajasom van, miota szedem Azt mondta azonnal! ha nem akarok lebenulni. hallgattam ra. De most megint remesen faja  fejem, az idotol:(((( Korabban minuletet szedtem a gyerekek elott, semmi bajom nem volt. Aztan cerazette a szpi alatt mindkettovel. Elsovel nem volt gond, de menses se 1,5 evig. masodiknal total gelfordulas. Hol hetente, kethetente, hol honapokig semmi es  aborom azota is katasztrofa es allandoan ujabb es ujabb arpa letta szememen. Yadinrol olvasta sokmindent elore, de nem gondoltam, hogy velem is ez lesz... ja a libidonullazas is velejart....Mennyi ido alatt urul ki teljesen, nem tudja vki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_133216
    Torolt_felhasznalo_133216
    2010. május 9. 18:48379.

    Nekem úgy néz májdaganatom lett tőle, úgy néz ki jóindulatú, de az sem mondható normális esetnek.Én 6 évig szedtem a Yadine-t. Emellett nagyon megnagyobbodott a májam és csúnya. Az orvos egyből azt kérdezte, szedek-e valamilyen hormontartalmú készítményt? És igen, sajnos...

    Persze ezt nem csak Yadine okozza, hanem minden fogamzásgátlónál fenn áll a lehetőség!Vigyázni kell, a nőgyógyásznak pedig rendszeres vérvizsgálatot, UH-t kellene kérnie. De sajnos nem mindig van így.

    Megvagyok tabletta nélkül, vigyázni kell, ez a lényeg!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  16. 2010. Április 28. 10:42378.

    Sziasztok!

    2 évig szedtem a Yadine-t, nekem bőrgyógyász írta fel anno, mert egy nagyon erős gyógyszert szedtem a pattanásaim miatt és ha teherbe esnék a baba nem fejlődne normálisan, ergo torzszülött lenne.

     

    Most újra elkezdem a napokban, amint megjön. Nekem semmilyen negatív tapasztalatom nem volt. Szerencsésnek mondhatom magam, mert nem szoktak görcseim vagy fejfájásom, egyéb tüneteim lenni és ez a yadine szedése alatt sem volt másképp. 

     

    Biztos nem mindenkinek válik be, olvasva a mellékhatásokat amit sokan írtak, szerintem megbízható, így sokkal nyugodtabbnak fogom magam érezni, ha tudom melyik napon jön meg pontosan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_738352
    Torolt_felhasznalo_738352
    2010. Április 5. 22:55377.

    Leírom én is az eddigieket: most tartok a 2. levél végénél, előtte nem szedtem semmit. Libidómmmal kapcsolatban úgy éreztem az elején, hogy csökkent, de a gyakoriság nem, csak nehezebb volt meghozni a kedvem, de utána már minden ok volt, de most már ezt sem érzem szerencsére; hangulatingadozás semmi extra, nem jobban, mint előtte, nem is kevésbé; a cicim viszont szinte egész idő alatt feszül, néha már fájón. Más egyéb, fejfájást, extra görcsöket mialatt megvolt  nem tapasztaltam, pedig felszerelkeztem kombinált görcsikdóval és fájdalomcsillapítóval, de csak 1-et vettem be. A bőröm nem lett eddig szebb.

     

    Nekem eddig pozitív  a mérleg.

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35
  18. 2010. február 1. 14:26376.

    két és fél évet szedtem, fél éve hagytam abba. már alatta migrénes lettem, illetve görcsöltem, amit előtte sosem, és ezek azóta sem jött rendbe.. ráadásul a bőröm is csúnya lett, se kozmetikus se senki nem tud vele mit kezdeni. fogyni viszont lefogytam legalább.

    szóval részemről én jól megszívtam vele, nem ajánlom senkinek. -.-

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_892392 (375)
    2010-01-31  19:56
  19. Torolt_felhasznalo_892392
    Torolt_felhasznalo_892392
    2010. január 31. 19:56375.
    én több mint 2 évig szedtem,és semmilyen negatív mellékhatása nem volt csak pozitiv,és ezt több embertől is hallottam akik szintén Yadine-t szedtek.Azért azt nem mondanám,hogy méreg minden gyógyszernek vannak mellékhatásai.Van akin kijön van akin nem,.Szerintem teljesen rendben van.Ja és én csak azért hagytam abba mert sokáig nem volt párom;)                            
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_978750
    Torolt_felhasznalo_978750
    2009. szeptember 3. 20:24374.
    Régebben szedtem én is. Nekem nem okozott semmilyen problémát,de egyébként minden hormon tartalmú szer okozhat problémát. Attól függ kinek hogy reagál a szervezete...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_481196
    Torolt_felhasznalo_481196
    2009. július 28. 17:25373.

    A YADINE MÉREG!  Nem szabad szedni! Nagyon trombózisveszélyes!

     

     És asztmát meg egyéb súlyos betegséget okoz. Nekem soha nem voltak ezelőtt légzési problémáim. Mióta szedem be van dugulva  az orrom!! De csak most jöttem rá az összefüggesre!!

     

    Fél éve szedem csak, de most arc és homloküreg műtetre kell mennem, amitől nagyon félek, mert a fejemben fognak turkálni az orvosok! Nyálkahártya megvastagodást is okoznak ezek a gyógyszerek és emiatt arcureg meg homloküreg polyp alakul ki, aminek persze még sulyosabb agyi következmenye is lehet, vagy ráhúzódhat a szemedre!!!!

    Ráadasul asztmat is okoz!!!  Napi 5 fulladasos köhögesem van az utóbbi 3 hónapban!! A tüdőgyógyasz azt mondta nem érti, hogy lehet ennyire rossz a légzésfunkcióm es azzonnal hagyjam abba a gyógyszert!!!

     

    Elolvastataok figyelmesen a mellékhatásait? "Ritka" mellékhatás:

    1000-ből egy asztma!!  Az azért nem ritka! És még hány Nő van aki nem is jelentette, vagy nem latják át az összefüggest és elkezdi szedni az asztma gyógyszert, aminek persze más mellékhatása lesz és arra is kapsz valami gyógyszert!!!! 

    Nem szabad bekerülni ebbe a körbe!!  Ha lehet semmilyen gyógyszert ne szedj!  Ezelőtt a Diane-t szedtem évekig semmi tünetem nem volt, mire az orvos megallapitotta, hogy tönkretette a  méhnyálkahartyámat a sok hormon és ha akarnék se lenne gyerekem!!  Mondta, hogy csak úgy hagyhatom abba a gyógyszerszedest, ha a Diane után egy darabig a Yadinét szedem!! Ami miatt most meg asztmás lettem, meg az arcüregeimet műtik.  Ráadasul, ha kicsit is megütöm magam hatalmas véreres lila foltok keletkeznek a börömon.

    Arról nem is beszelve, hogy a kolleganőm baratnője meg kómaban van mert vérrög van az agyában!!! És agykárosodott lesz ha egyaltalán még magához tér. Normálisak vagyunk mi nők? Veszélyeztetjük az életünket?  Ezek  a gyógyszerek komoly hatassal vannak a szervezetünkre!!  Nem arról van szó, hogy hízol- e vagy milyen a bőröd!!!!!!!!!!

     

    EZ NEM KOZMETIKAI TERMÉK!!  AZ ÉLETEDRŐL VAN SZÓ!!!!!!

    AMELYIK PASI NEM HAJLANDÓ MASKÉPP VÉDEKEZNI AZ MEG SEM ÉRDEMEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

     

    Amugy a Yadine Angliában meg amerikaban Yasmin néven fut ugyanazzal a hatóanyaggal. Érdemes rákeresni a neten, aki tud angolul. Van ahol ügyvédek perlik a gyógyszergyártó céget, azoknak a nevében, akiknek komoly bajuk lett tőle.

     

    Pl egy chat:  http://www.medications.com/se/yasmin

     

    Nem pánikot akarok kelteni, de ha ezeket a tüneteket észleled hagydd abba a gyógyszert:

     

    -tartós orrdugulás

    -tartós köhögés

    -indokolatlan lila véraláfutás

    -lábfájdalom és görcs

    -mellkasi fájdalom

    -tüdőprobléma

    -látási zavar

    -gyakori arcüreg gyulladas

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_603354
    Torolt_felhasznalo_603354
    2009. február 19. 19:26372.

    Yadinnel kapcs. tapasztalataim a következők. Bár még csak 3 hónapja szedem. Első hónapban, melleim iszonyatosan megdagadtak, kb. úgy ahogy menzesz előtt normális eseben olykor-olykor. Ez mostanra valamelyest enyhült, de még mindig érzem hogy kicsit fájnak. A petefészkem, az első hónapban párszor benyilat de nem erősen. Az arcomról a mini pattanások mérséklődtek, nagyjából kisimult, az arcom sokan megjegyezték, hogy most valahogy szebb a bőröm. Ha megjön elhanyagolható a vérzés mennyisége a 3. napon el is múlik. Ja és a lényeg: az utolsó tabletták beszedésekor már érzem, hogy tök feszült vagyok, hormonszintem az egekben. Gyakorlatilag depressziós, nincsenek pozitív gonolataim, mindenben a rosszat látom. Párkapcsolatom ebből adódóan 2-szer került válságba eddig. Ez a leggázosabb mellékhatás amit tapasztaltam. Már előre félek a kb.17-21. tabletta közötti időszaktól. Ha megjön minden rendbejön és nem gázosodom. Hát ennyi.

     

    Összefoglalva: nagyobbak a melleim, híztam pár kilót ami rám fért. Összességében jobban nézek ki. Csak éppen depressziós leszek.

    Ja és nem leszek terhes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_879354
    Torolt_felhasznalo_879354
    2009. február 9. 10:22371.

    most olvastam végig a topicot, és rájöttem, h csomó bajom a gyógyszertől van...

    a fejem fáj mielőtt/amikor megvan, de eszméletlenül... a bőröm száraz, a libidóm a béka segge alatt van...

    idegesebb is vagyok sztem a kelleténél, emg fáradékonyabb, és most h olvasom, sztem ezért szedtem fel pár kilót...

    meg görcsölök, a gyógyszer előtt pedig sose görcsöltem...

     

    két és fél éve szedem, és szépen lassan jöttek elő a tünetek., meg nem is gondoltam h összefügg.

    úgyis mehgyek nőgyógyászhoz, sztetek mondjam neki h ez így gáz, v csak szó nélkül hagyjam abba?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. december 22. 21:14370.

    5 hónapig szedtem, az első hónapban szinte végig véreztem. Utána hasmenés, menstruációs görcsök (heteken át), végül az utolsó 2 hónapban fájt az egyik petefészkem. A tabletta szedése alatt a szexuális vágyam közel nullára csökkent, szóval szedtem, de már nem nagyon volt értelme...

    Azért szedtem ilyen sokáig, mert azt reméltem, hogy majd megszokja a szervezetem és elmúlnak a tünetek. Amióta abbahagytam, minden mellékhatás elmúlt. Soha többé Yadinet!

    előzmény:
    Returnz (1)
    2005-09-24  13:35

Címlap

top