Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pesszárium

Torolt_felhasznalo_483608
Torolt_felhasznalo_483608
Létrehozva: 2005. augusztus 24. 12:47

Sziasztok!

Nagy fogamzásgátlási dilemmában vagyok: 1-2 éven belül babát szeretnék, így le akarok állni a hormonális fogamzásgátlókkal. Az óvszertõl mindig viszketek, és nem jó érzés. Így gondoltam a másik eseti eszközre, a pesszáriumra, de elég ellentétes véleményeket hallottam róla. Itt a fórumon nem találtam ilyen topicot, így gondoltam indítok egyet. Írjátok meg kérlek a tapasztalataitokat a témában!!

Köszi

 

  1. 2017. május 1. 18:0822.

    Ez engem is érdekelne. A Caya pesszáriumról ki mit gondol?

  2. Torolt_felhasznalo_274971
    Torolt_felhasznalo_274971
    2009. március 30. 16:0621.

    Sziasztok!

     

    Tudom, hogy régi fórum téma, de nekem most lett aktuális. Tudja valaki, hogy hol lehet pesszáriumot beszerezni az országban? Mindenkitől azt hallom, hogy megszűnt. Igaz ez?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. november 26. 22:1620.

    Sziasztok! Nemrég kezdtem el gyógyszert szedni, de közben kiderült, hogy nem szedhetem, ezért más fogamzásgátlási módszer után kell néznem.

    Leírnátok, hogyan is működik a pesszárium, mennyire bizonságos, milyen sűrűn kell cserélni, és kb mennyibe kerül egy hónapra?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. tcx
    tcx
    2005. november 26. 19:0919.

    Nem kellett recept,csak megkérdezték a méretet és másnapra hozták is!!
    Közben volt alkalom kipróbálni de nem az igazi,engem kicsit zavar.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818462 (18)
    2005-11-12  21:34
  5. Torolt_felhasznalo_818462
    Torolt_felhasznalo_818462
    2005. november 12. 21:3418.
    Sziasztok!

    Örülök, hogy sikerült szerezned, én közben megkértem valakit, hogy hozzon Angliából egy újat. A felrakás és kivevés miatt ne aggódj, nagyon könnyű megtanulni. Spermicid ügyben sajnos nem tudom, melyik a jó itthon, én Angliában egy nonoxynol-9 hatóanyagút szoktam venni.

    Egyébként kellett recept a patikában?

    Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234686 (10)
    2005-10-22  16:48
  6. tcx
    tcx
    2005. október 30. 21:0417.

    Persze,megrendelem a patikában aztán leküldöm.Priviben megbeszéljük.

    Egyébként nem erre gondoltam,de már rájöttem,hogy hogy is van,végülis logikus mostmár,de ha az ember életébe először lát ilyent,szerintem halvány fogalma sincs és szerintem a 15% becsúszott terhesség pont emiatt van!!Pont ezt nem írják a hasz.ut.-ban,hogy milyen a peszi alapállapotban!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823734 (16)
    2005-10-29  19:40
  7. Torolt_felhasznalo_823734
    Torolt_felhasznalo_823734
    2005. október 29. 19:4016.

     

    Én úgy emlékszem, hogy az a fele van belül, ahol a pereme befelé gömbölyödik. Vagyis a símát fogod meg és hajtod össze félbe, úgy csúsztatod be. Ehhez nem árt egy kis spermicid krém, könnyebb felhelyezni.

     

    Remélem érthető voltam. Tehát ahol látszik a szélében lévő fémrugó fedett része, az van belül, az a rész simul a méhszájra.

    Tényleg tudnál nekem segíteni megvenni a pesszáriumot? Nagyon örülnék !!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234686 (15)
    2005-10-29  19:13
  8. tcx
    tcx
    2005. október 29. 19:1315.
    Még egy kis segítségre lenne szükségem...
    Elég ciki,hogy ilyet kérdezek,de nem tudom,pontosan melyik a pesszárium alapállapota.ha kiveszem a zacsijából,ki lehet görgetni,úgy nagyon domború.vagy csak úgy ahogy a csomagban van,úgy kell feltenni???Nem írja a haszn.ut.! Bocs a hülye kérdésért Lécci segítsetek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. tcx
    tcx
    2005. október 23. 20:3414.
    Na helló,köszi az infot,azóta erőt vettem magamon és felavattamhát könnyebb volt mint gondoltama nőgyogyi is megmondta,hogy szinte bemegy a helyére.Guggolva remekül elérem kivételkorén is gondoltam,hogy végülis nem nagyon tűnhet el sehova,de azért paráztam,hogy mi van ha gond lesz...
    És remélem a páromat nem fogja zavarni.Nálatok ez nem volt gond???Lehet,hogy nem túl kellemes ha egy gumidarabba ütközik közben...

    Nem tudom,a neten nem lehet rendelni???Esetleg ha gondolod vehetek neked és elküldhetem,ha tényleg reménytelen.Lejártat ne is használj!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823734 (11)
    2005-10-22  18:50
  10. tcx
    tcx
    2005. október 23. 20:2613.

    1069 Ft volt az 55-ös.De még dobozka sincs hozzá
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_231720 (12)
    2005-10-23  17:21
  11. Torolt_felhasznalo_231720
    Torolt_felhasznalo_231720
    2005. október 23. 17:2112.

    Szia Csajok! Mennyibe kerül a pesszárium amúgy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_823734
    Torolt_felhasznalo_823734
    2005. október 22. 18:5011.

    Szia!

     

    Én is használtam pesszáriumot, de sajnos lejárt a szavatossága már 2 éve, s nem merem így. Nem kaptam sehol, még a gyógyszertárban is azt mondták, hogy nem tudják meghozatni.

    Tudnál segíteni, hogyan jussak hozzá? Sajnos nem pesti vagyok, s a gyermekem miatt nem lenne könnyű emiatt felutazni oda.

    Nem kell félni a levételétől, ülj a kád szélére, vagy guggolj le csak, s akkor egy ujjadat felhelyezed, közben nyomj kicsit, mint "olyankor", s már meg is van a pesszárium széle, abba beleakaszod az ujjad végét, s kihúzod, nagyon egyszerű, el sem tud tűnni, fel sem tud annyira csúszni, hogy ne érd el, mivel nem éppen picike. A hüvely pedig kb. olyan 8.10 cm hosszú nyugalmi állapotban csak. Tehát ne izgulj a levétel miatt !! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_234686 (10)
    2005-10-22  16:48
  13. tcx
    tcx
    2005. október 22. 16:4810.
    Sziasztok!!
    Látom,már kicsit behalt a topic,azért örülök,hogy rátaláltam a témára,ugyanis most fogok átállni a peszire már megvettem,a nőgyógyász,amikor felvetettem ezt,helyeselt,hogy ez nagyon jó ötlet,elmondott mindent,aztán szerencsére be is tudtam szerezni,a Móricz Zs. körtéri patikában másnapra megrendelték nekem(ESZTER,remélem olvasod).
    Szóval még csak a lelki felkészülés fázisában vagyok,nagyon félek felrakni,meg mi van ha nem jön ki stb.,de muszáj lesz begyakorolni.

    Szóval!!ideje újra beindítani a témát,lécci írjátok hogy nehéz-e felrakni,nincs-e gond a levétellel,és főleg,hogy milyen spermicidet ajánlanátok!!Létezik olyan ami nem kezd el két perc múlva kiömleni belőlem???

    Köszi!!Üdv mindenkinek!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818462 (6)
    2005-09-28  11:46
  14. 2005. október 14. 17:529.

    Lehet recept nélkül, ha tudod a méretet. (Csak szülés után sokszor változik a méret.)

    Após: választásunk nem nagyon volt! :-))) Diszkréten kezelte...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818462 (8)
    2005-10-14  10:10
  15. Torolt_felhasznalo_818462
    Torolt_felhasznalo_818462
    2005. október 14. 10:108.

    Nagyon ari vagy! Szerinted recept nélkül is lehet kapni Londonban? Mert azért én is szoktam menni néha, akkor végül is vehetek. Csak reméltem, hogy hátha itt is megoldható..

    Nem volt ciki az apósodat megkérni? ) Nekem anyukám megy pár hét múlva, még vele is kicsit kellemetlen...

    előzmény:
    emma33 (7)
    2005-09-28  14:23
  16. 2005. szeptember 28. 14:237.

    Szia Lyll,

    hát ha minden kötél szakad, én tudok Neked egyet küldeni innen (Anglia). Mindjárt kiderítem, mennyi is patikából.

    (Én is míg otthon éltünk, majdnem megőrültem, sehol nem kaptam, végül após küldött innen.)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818462 (6)
    2005-09-28  11:46
  17. Torolt_felhasznalo_818462
    Torolt_felhasznalo_818462
    2005. szeptember 28. 11:466.

    Sziasztok!

    Én sok éve használok pesszáriumot és csak akkor lettem terhes, amikor akartam. Én Angliában irattam fel, mikor még ott laktam, most viszont nagy gondjaim vannak itt Pesten, mert a nőgyógyászom abszolút nem hajlandó a témával foglalkozni és nem tusom, hol tudnák venni egy másikat (időnként azért illene cserélni). Ha tudtok olyan nőgyógyászt, aki pozitívabban áll hozz, illetve olyan patikát, ahol lehet kapni, szívesen venném az infot.

    Köszönöm szépen.

    Eszter

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. augusztus 24. 13:575.

    Én egy fél évig használtam és utáltam. Hiába tisztítottam ki, valahogy mindig az volt az érzésem, hogy nem lehet rendesen. Macerás a ki-be rakása (fõleg az elõbbi) ráadásul csupa olyat ismerek, aki terhes lett mellette. Pl. én is pesszárium-baba vagyok  Úgyhogy mi átálltunk az óvszerre, szintén a baba elõtt. Nekünk bejött. Viszont nem minden óvszert ugyanolyan anyaggal kezelnek, így lehet, hogy nem a gumira vagy allergiás. Van pl. ondóölõs izével kezelt. Na attól a férjem kapott viszketést. Érdemes többet kipróbálni, ha csak ez vele a gondotok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
    2005-08-24  12:47
  19. dri
    dri
    2005. augusztus 24. 13:554.

    Szia!

    Én is használtam pesszáriumot, de aztán visszatértünk a gumira, mert nehéz volt beszerezni, meg más problémám is volt.

    Szóval: A nõgyógyim szívesen ajánlotta, mindent elmondott róla. Nagy nehezen sikerült is beszereznem. Tényleg nagy nehezen, mert alig kapható pár patikában. Nem keresik, nem tartják  .

    Spermicid zselét egyáltalán nem kaptam hozzá, helyette síkosítót ajánlott a patikus!!! Mondtam, hogy talán nem ugyanazt  a célt szolgálja a kettõ, de õt nem érdekelte, nem neki kellett.  

    A zselével egyébként is fenntartásaim voltak, mert ami árt a spermának, az az én bensõmnek sem tehet jót. Ráadásul a pesszárium szintén gumiból van, szóval ha az óvszertõl viszketsz, a pessz. sem tuti befutó.

    Spermicid nélkül elég rizikós a használata, mivel a spermiumok élettartama 48 óra, addig pedig nem ajánlják a pesszárium benn hagyását. Asszem én egy fél napig tartottam bent, de akkor már volt egy kellemetlen feszítõ érzés (mint amikor éjjel túltelítõdik a tampon).

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
    2005-08-24  12:47
  20. 2005. augusztus 24. 13:393.

    És ha tudsz angolul,

    http://www.fpa.org.uk/guide/contracep/diaphra.htm

    ez az angol fogamzásgátlási klinikák oldala, itt minden fontosat megtudsz róla (aztán vagy megcsinálja ezt Neked egy magyar nõgyógyász rendesen vagy nem).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
    2005-08-24  12:47
  21. 2005. augusztus 24. 13:352.

    Gluglu, én évekig használtam baleset nélkül, úgyhogy el tudom mondani.

    Elõnye, hogy semmi mellékhatása nincs (hacsak nem leszel allergiás a pesszáriumra vagy a spermicidre). Óvszerrel szemben az, hogy 3 órával korábban is fel lehet tenni, tehát van, aki azt csinálja, hogy lefekvéskor mindig felteszi és vagy lesz valami vagy nem. Rögtön elõtte nem kell vele foglalkozni, nem lyukad ki stb. Az én tapasztalatom szerint nem mozdul el és biztonságos.

    Hátránya, hogy minden alkalom elõtt fel kell tenni és ez van, akinél ront a spontaneitáson. Meg kell tanulni feltenni.

    Legnagyobb hátránya, hogy Mo-on a tapasztalatom szerint a nõgyógyászok magunk sincsenek tisztában azzal, hogy mi az, hogy kell használni,  megpróbálnak lebeszélni, mást adni, szóval nincs elterjedve. (Ugyanakkor javasolják és hirdetik a kúpokat, zseléket pesszárium nélkül, ami úgy tényleg nem annyira hatákony). Emiatt aztán kapni sem nagyon lehet, sem magát a pesszáriumot, sem a spermicid zselét. (De én már évek óta nem otthon élek, úgyhogy ez változhatott, nézz utána.)

    Másik, hogy attól függ a hatékonysága, hogy jól használod-e, mint az óvszernél, és meg kell kérni az orvost, mutassa meg, próbálhasd ki elõtte, hogy kell feltenni.

    Angliában jobban el van terjedve azok körében, akik nem szedhetnek gyógyszert. Itt a méretet is nagyobb gonddal állapítja meg az orvos, megtanítják, hogy kell feltenni, rendszeresen ingyen cserélik és adják hozzá a krémet.

    Nagyon bosszantó szerintem, mert az óvszerrel kb. egyforma biztonságot ad, jobb sorsra érdemes kis cucc.

    Másik, hogy naponta 5 fogamzásgátlásos topik indul az nlc-n, nagyrészt arról, hogy mi van még a tablettán kívül, valahol valakik nagyon elhanyagolják ezt az eü-ben. Szerintem ez felháborító, úgy kell a nõknek egymást faggatni meg találgatni és a tévhiteknek bedõlni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483608 (1)
    2005-08-24  12:47

Címlap

top