Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cukorbeteg gyerekek

Torolt_felhasznalo_521521
Torolt_felhasznalo_521521
Létrehozva: 2005. július 21. 00:41
Üdvözöllek Titeket !

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy cukorbeteg gyerekek szülei megoszthassák tapasztalataikat gondjaikról , a kezelésről, kórházakról és újdonságokról. Természetesen nem csak szülőknek szánom e helyet. Írjanak érintett gyerekek, pedagógusok,akiknek csoportjában,vagy osztályában diabos gyerekek vannak, vagy bárki, aki valamennyire is érintettnek érzi magát.
Párommal három leány szülei vagyunk. Nagyobbik gyermekünk '98 óta áll inzulinos kezelés alatt. /jelenleg Lantus és Actrapid/
Remélem hamar "felpörög" a topic és egymás segítségére lehetünk.
Szervusztok .
  1. 2016. június 15. 18:08175.

    Figyelmetekbe ajánlom a ProiD divatos gravírozott információs karkötőjét, ami kifejezetten hasznos és szép dolog cukorbetegek részére. Gyermek méretben is kapható itt: www.proid.hu

  2. 2016. március 26. 06:15174.

    Tisztelt Fórumozók! 


    Györffy Enikő vagyok, a Nemzetközi Üzleti főiskola leigazolható tanára. 


    Két kérdőív kitöltéséhez keresek cukorbeteg gyerekeket, pontosabban 4 gyereket és szüleiket. A megrendelő a Corporate Translations, Inc. amerikai cég, illetve gyógyszergyártó cégek. Az egyik kérdőív kitöltéséért 60, a másikért 100 dollár jár. 4 éve dolgozom a cégnek, eddig minden kérdőív díjazását kifizette.


    Amennyiben ki szeretné(k) tülteni a kérdőívet, kérem, jelentkezzenek a gyorfek@gmail.com címen.


    Köszönettel:


    Györffy Enikő.  

  3. 2005. december 31. 16:41173.
    Szia! Gratulálok!  Aranyos a kislányotok! Sok-sok örömet az új kis családtaggal! Kívánok Neked és minden betévedőnek nagyon boldog új évet!
    előzmény:
    Kaktuszka6 (172)
    2005-12-23  13:31
  4. 2005. december 23. 13:31172.

    Sziasztok!

    Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kívánunk!
    Kaktuszka, Bogibaba és Guriga

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. november 25. 07:57171.
    Tudtam előre,hogy semmi használhatót nem tudok kiszedni belőle és így is lett,itt vidéken nincs szakember akihez fordulhatnék,a kórházból meg majd februárra adtak időpontot.Ebből gondolom,hogy nem lehet olyan nagy a baj.Ha esetleg bemásolnám a terheléses vércukor eredményét,megnéznéd mennyire szigorú diétát von az maga után?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (170)
    2005-11-25  00:03
  6. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. november 25. 00:03170.
    Nem csak a reggeli kakaója,hanem a tejben lévő tejcukor is az egyik legegyszerűbb szénhidrát.És mint ilyen,gyorsan emeli a vércukor szintjét.Vszeg a gyermekorvos ajánlani fog egy dietetikust,aki segít összeállítani a gyermeked étrendjét úgy,hogy az teljesértékű legyen,de mégse tartalmazzon monohidrátokat.
    előzmény:
    Mámi3 (169)
    2005-11-24  08:00
  7. 2005. november 24. 08:00169.
    Szia!Köszi a választ,ma elviszem a zárót a gyerekorvoshoz,hátha segít valamit kielmezni,de előtte átnézem a nettem, mit találok.Most gondoltam csak jobban bele ebbe az egészbe,hiszen már a reggeli kakaója is cukros...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_521521 (168)
    2005-11-23  22:30
  8. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. november 23. 22:30168.
    Szia!
    Azt jelenti, hogy a mindenkori szénhidrátbevitelt összetet szénhidrátokból oldjátok meg.pl keményítő. Ha a google-ban rákeresel a natív cukor,vagy natív+diétára,sok cikket találsz erről. Gondolom a záró szerint nem kell más terápiát alkalmazni.Ez azt jelentheti,h a gyermek cukorszintje kissé meghaladja a norm értéket,vagyis hajlama van a diabra.Remélhetőleg ez diétával karbantartható,(ha nem küldtek máshová és nincs egyéb terápia megjelölve)
    előzmény:
    Mámi3 (167)
    2005-11-23  15:45
  9. 2005. november 23. 15:45167.

    Sziasztok!

    A nagylányomnál is felmerült,hgy talán cukorbeteg,terheléses vércukor vizsgálaton voltunk.Ma kaptam meg a zárójelentést postán,azt írják,hogy natív cukormentes diéta javasolt.Ti tudjátok ez mit jelent?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_521521
    Torolt_felhasznalo_521521
    2005. november 21. 18:21166.
    Nem tudtok véletlenül arról,hogy hol tart most a sejtbeültetéses "gyógyítás" kísérlete? Egy éve még azt zengték,hogy bíztató.Most meg csend van körülötte...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (159)
    2005-10-12  18:59
  11. 2005. október 27. 13:35165.

    sziasztok!

    köszi a szaloncukor infót, tavaly kapunk ajándékba édesítőset, vmi rémálom volt, jól kidobtam.    amúgy sem rajongok érte. na meg a dieteikusom azt mondta, ha csokit ennék, akkor inkább igazit. szénhidrátban majdnem ugyanannyi (vagy egyforma) és mégsem mű cuccokat eszek. mondjuk a csokiért sem rajongok.

    Kaktuszka: anyáról az öröklődése az 1es típusnak 2%. apáról magasabb. de te terhességi cukros vagy, így az öröklés szinte kizárható. 160g-n vagy? nekem terhesen 210 volt. most nem engedem emelni, így is sokat eszek szerintem. /170g/

    egyébként a cukraim aránylag jók, tegnap hipós nap volt, izgultam, hogy a meleg kever-e be, vagy a babával van baj.  

    előzmény:
    Papagena (161)
    2005-10-25  09:11
  12. 2005. október 27. 11:39164.
    Szia! Örülök, hogy hallattál magadról! Nem tudom sajnos, hogy mikor derül ki hogy cukros vagy sem a baba. De szerintem ez egyáltalán nem törvényszerű. Nálunk senki nem cukorbeteg a családban, senki nem is volt a felmenők között sem, a lányom mégis az lett.Van olyan ismerősöm, akinek az un. terhességi cukorbetegsége volt, de a gyerekei(ikrek) nem lettek cukorbetegek.Remélem Nálatok is minden rendben lesz.
    előzmény:
    Kaktuszka6 (163)
    2005-10-27  11:00
  13. 2005. október 27. 11:00163.

    Sziasztok!

    Már a 35. hétnél vagyunk. Bogi baba kicsit kisebb mint kellene, de az azért megnyugtat, hogy nagyon virgonc pocaklakó!  (Eddig rémisztgettek, hogy hatalmas baba lesz, mert cukros vagyok.... De könyörgöm mitől nőne óriásira, a 160g-s diéta mellett azt nem tudom. Miért jó hogy frászt hoznak a kismamákra...) Sajnos az Inzulinadagomat növelni kellett, de nem vészesen.

    Köszi a szaloncukorinfo-kat. Reményeim szerint én már "normális" szaloncukrot, azaz cukros dolgokat ehetek Karácsonykor! Szülés után Dobostorta lesz az első!!! Na persz nem fogom túlzásbavinni az édességkajálást, de kötelező lesz cukrosdolgokat is ennem!  Ezen kicsit csodálkoztam, de inkább örülök!  
    Februárban  kiderül majd ki, terheléses vizsgálatnál, hogy ez a jelenlegi cukorbetegségem csak átmeneti állapot volt vagy sem. Ennyit rólam. Viszotn abban nagyon nagyon erősen reménykedünk, hogy Bogi baba nem lesz cukorbeteg!!!
    Mikor derülhet ki leghamarabb?? Valaki tudja erre a választ?

    Kaktuszka6

    előzmény:
    Papagena (162)
    2005-10-27  10:29
  14. 2005. október 27. 10:29162.
    Látom sehol senki. Azért leírom: Közben hozzájutottam a szaloncukrokhoz. 300g van egy dobozban és 749 Ft. Sajnos elég magas a szénhidrátja. A kókuszos 58/100g a narancszselés 68,6/100g. Viszont nekünk ízlik mindkettő.
    előzmény:
    Papagena (161)
    2005-10-25  09:11
  15. 2005. október 25. 09:11161.
    Sziasztok!  Nem a reklám helye, de most szóltak nekem, hogy a Norbi Updates-es termékek között van két édesítővel készült szaloncukor. Narancszselés, és kókuszos. Nem tudom pontosan mennyi van egy dobozba, de az ára 7-800 Ft körül van. Nálunk a CBA üzletében látták.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. október 21. 15:32160.
    Szia! Egy kicsit eltűntem, de sok volt a munkám.  Nem tudom mikor lesz belőle valami, azért drukkoljunk. Én is abban reménykedek, hogy mire felnőnek a gyerekeink, talán már gyógyítható is lesz. Kell, hogy optimisták legyünk, másképp nem lehet kibírni.Ma reggel az én lánykám is magas értékkel indította a napot, és délre is csak 9-re ment le. Biztos benne van az össze-vissza idő is. Előtte napokig gyönyörű 5-ös közeli értékek voltek minden mérésnél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (159)
    2005-10-12  18:59
  17. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 12. 18:59159.

    Szia!

    Ez jó hír, de mikor lesz ez elérhető. Én egyre jobban gondolkodom, hogy átmegyünk az I. gyerekkórházba. Ott adnak kötözködés nélkül pumpát ( egy év alatt 200 gyereket raknak pumpára) és gyanús, hogy egy ilyen tesztelés vagy esetleg forgalamzás is ilyen nagyobb kórházba indul meg. Egyébként úgy tudom a pécsi orvosok is pumpapártiak. Az egyik forgalmazó cég mondta, de megbeszéltük, hogy az Ceglédtől nagyon messze van. Holnap felhívom az I.-ban a doktornőt és megkérdezem, hogy ha átmegyünk kapunk-e pumpát. Fölöslegessen nem rángatom másik dokihoz a gyereket.

    Egyébként én bízom benne, hogy mire 40 évesek lesznek meg is tudják gyógyítani őket. Bár nagy biznisz a cukorbetegség. Az inhalálót is 5 éve tesztelik és még mindig semmi.

    Ma is magas értékkel ébredt, de délre helyrejött.

    előzmény:
    Papagena (158)
    2005-10-12  08:18
  18. 2005. október 12. 08:18158.
    A fejecske ellenére is bejön a link. Nem tudom miért teszi be az Nlc.
    előzmény:
    Papagena (157)
    2005-10-12  08:17
  19. 2005. október 12. 08:17157.
    Sajnos vannak fura értékek minden "óvintézkedés" ellenére.Ha van időd ezt nézd meg:510209440">http://www.online.rtlklub.hu/hirek/hazank/? id510209440
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (156)
    2005-10-11  16:19
  20. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 11. 16:19156.
    Szia! Az éjszaka melózás se jobb. Én mióta itthon vagyok szinte mindig fáradt vagyok. Lehet, hogy ez inkább idegkimerültség. Most is el tudnák aludni, de nem lehet. Az evéssel a Dávid nekem az agyamra megy időnként. De most ha nem éhes legalább cukormentes gyümölcslevet hajlandó inni és az pótolja a CH-t. Ma megint magas értékkel ébredt, ki tudja miért? Este még jó volt.
    előzmény:
    Papagena (155)
    2005-10-11  14:21
  21. 2005. október 11. 14:21155.
    Szia! Megírtam a választ, és szépen elszállt az éterbe.  Nem irigyellek, de itthon se könnyű. Szinte semmire nincs igazán időm. Van hogy éjjel vagy hajnalban pótolom a napközben elmaradt munkát.   Mindenképp nehéz ez. Képzeld! Tegnap a vacsoránál 3,2 volt a lányom cukra. A pótvacsi- nál jutott eszembe, hogy elmaradt az Actrapid. Megmérte a lányom a cukrát, és 6,5 volt. Nem volt éhes, így kitaláltam, hogy nem pótoljuk az inzulint, és a pótvacsit is kihagyjuk. Persze, éjjel 1/2 2-kor mértem, és akkor is 6,7 volt. Reggel újra 6,5. Ha beadom neki pótlólag az Actrapidot, biztos, hogy éjjel hypozik. Így megúsztuk. Valami biztos van, mert tegnap egész nap nem nagyon akart enni, és ez rá nem jellemző. Alig tudtam összehozni a szénhidrát mennyiségeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (154)
    2005-10-08  19:45
  22. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 8. 19:45154.

    Én sajna nem dolgozom. A munkahelyemen nem tudtak 4 órás állást biztosítani, sőt azt is közölték, hogy nem vesznek majd vissza. A család szereti, hogy itthon vagyok, nekik ez volt a vágyuk. Én meg imádtam dolgozni, emberek között lenni . Most a macskával beszélgetek és venni szeretnék egy kutyát is. Itthoni munkát meg még nem találtam. De agyalok rajta mit kéne tanulni, amivel itthon tudnák dolgozni és a GYES után se a munkakereséssel kellene foglalkozni. Szerintem még sokáig nem lehet igazán elengedni őket. A tini korszak tényleg nehéz lehet.

    A Dávid ma aranyos jó gyerek . KB 3 hónapja nem volt ilyen. Kicsit el is szoktam tőle. Most "olvas", már 3 betüt tanultak és nagyon élvezi.

    előzmény:
    Papagena (153)
    2005-10-08  18:16
  23. 2005. október 8. 18:16153.
    Én mostanában nem veszem észre, ha magas a cukra. Egyébként ő általában olyankor nyügösebb, türelmetlenebb és kissé szemtelen. De mivel beért a tinikorba és most próbálgatja meddig mehet el, nem mindig tudom, hogy épp a magascukornak vagy a tiniségének köszönhetem a viselkedését.  Régebben betartottam a fél órát az étkezés előtt. Aztán megfigyeltem, ha 6 alatti, akkor sok a fél óra. Olyankor 15-20 perc elég, mert különben leesik a cukra. De 5-nél vagy az alatti esetén előbb eszik és csak utána adjuk be az inzulint, mert eddigi tapasztalatunk alapján máskülönben mire megebédel már le is esik a cukra. A lányom iskola után zenesuliba is jár, és tavaly úgy jött ki,hogy csak fél órát voltunk a két suli között itthon. Így akármilyen is volt a cukra, rögtön a beadás után ennie kellett, mert különben nem értünk volna időben oda. Először iszonyú lelkifurdalásom volt, így uzsonnánál minden esetben megmérettem vele, mert azért bennem volt a félsz. Legnagyobb meglepetésemre mindig tökéletes volt az érték (5-7 közötti). Akkor is, ha pl. délben 12-est mértünk. De ez már a Lantussal volt. Betegség esetén ez persze nem igaz. Én attól is függővé teszem, hogy mi az ebéd. Ha levest is eszik, akkor elég a kevesebb várakozás, vagy ha hal van. Az ugye idő, mire megeszi. Ha meg olyan, amit tudom, hogy imád, és fél pillanat alatt betömi, akkor kivárom rendesen. Azért nálunk is előfordul, hogy nagyon éhes. Én ilyenkor adok neki egy kevés "nullásat". Persze csak annyit, amitől azért nem megy el az étvágya. Ha magas a cukra, akkor az étellel is szoktam variálni. Kevesebbet adok a tartalmasabból és többet abból, ami nem emeli meg úgy a cukrát.Én egyébként itthon dolgozom, de mióta beteg, gyes mellett. Hisz nem merem elengedni egyedül pl a zenesuliba, így olyankor én is ott vagyok (másik városba kell menni).Így viszont nem tudok annyit dolgozni, mint a betegsége előtt. Te dolgozol?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (152)
    2005-10-08  12:22
  24. Torolt_felhasznalo_260442
    Torolt_felhasznalo_260442
    2005. október 8. 12:22152.
    Néha elszörnyedek az orvosoktól. Még ők kérdezik tőlül laikusoktól, hogy hány egységet kell beadni. Ma egyébként nekem is megy a fórum, este viszont fél óra alatt tudott továbblépni. 3/4 12-kor 1,9-e volt a Dávidnak. Gondoltam, hogy nem lesz magas a cukra, mert olyan jó gyerek most. Ha magas a cukor kezelhetetlené válik. Akármit mondunk meg se halja. A te lányod is csinál ilyet? 1/2 1-kor szurunk és majd meglátjuk mikor lesz kaja. Nektek is fél órát kell várni az inzulinnal? Nekünk Cegléden azt monták 15 perc, Pesten meg elszörnyedtek, hogy ki mondta ezt a hülyeséget. De fórumon azóta is olvastam van aki 15 percet vár. Ha reggel magas gond szokott lenni, hogy 45 percet várjunk az evéssel és még a suliba is beérjek időbe. Ha pumpával kapják az inzulint evés előtt, rögtön ehetnek. A Dávidnak ez is nagyon tetszik. Utálom mikor hisztizik, hogy hány percet kell még várnia mert ő már éhen hal. Meg én is. Te otthon vagy vele GYES-en vagy dolgozol?
    előzmény:
    Papagena (151)
    2005-10-08  10:36
  25. 2005. október 8. 10:36151.
    Szia! Az Nlc napokig rossz volt, de tegnap óta nagyjából jól működik, így lehet, hogy a gépeddel van gond.A betegségek miatt ne aggódj. A lányom már volt komolyabban beteg. Idén év elején ráhúzodott a fülére valami vírus. Egy hétig lázas volt, de itthon kordában tudtam tartani a cukrát. Igazán a hányás, hasmenés esetén érdemes kórházba vinni, mert azt szinte lehetetlen otthon helyre hozni.  Pécsen két infúziós palack volt készenlétben különböző mennyiségű Actrapiddal keverve. Így kívülről addig míg ott voltunk nem is kellett neki adni. A doktornő mondta, addig nem kell ennie a gyereknek, míg ő nem érzi úgy, hogy jólesne neki. A helyi kórházba meg ha két órán keresztül nem hányt, már etették. Persze rögtön visszajött belőle. Azt mondták, ilyenkor jobb ha nem kap hosszú hatásut, mert kiszámíthatatlan, hogy mennyi kaja marad benne. Napokig nem tudott enni semmit. Amikor végre lement pár falat, akkor kicserélték a palackot a nagyobb Actrapid mennyiséget tartalmazóra. Szóval ott nagyon tudták mit kell csinálni. Az itteni kórházba meg tőlem kérdezték, hogy mennyi inzulint akarok adni a gyereknek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_260442 (150)
    2005-10-08  08:41

Címlap

top