Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ekcéma, segítség!

Torolt_felhasznalo_144996
Torolt_felhasznalo_144996
Létrehozva: 2005. július 5. 19:23
Sziasztok!
Évek óta ekcémás a kezem, tudom, hogy a tábla kréta és a különböző mosó és fertőtlenítő szerek ártanak a bőrömnek.
Alkcéma és elocom krémet használtam, de különösebben nem használnak.
Olvastam, a patikalap.hu-n, hogy 2004 januárja óta hozzáférhető egy nem szteroid immunmoduláns krém ekcéma ellen. persze a neve nem szerepel. Tudja valaki, hogy mi lehet ez a krém? Egy olyan kisvárosban lakunk, ahol legközelebb július végére lehet időpontot kérni a bőrgyógyászatra.
Köszi a segítséget!
  1. ppp
    ppp
    2005. július 28. 08:4645.
    Az általam ismert legdrágább magánrendelés sem kerül több tízezer forintba. (Ráadásul az általam ismert legjobb bőrgyógyászok nem mindig a legdrágábbak).
    előzmény:
    Iza104 (44)
     
  2. 2005. július 27. 13:4244.
    Jó, jó, de akkor mitévő legyek? Egyszerűen nincs több tízezer ft-om magánorvosra. Viszont szenvedek. . .
    előzmény:
    ppp (43)
     
  3. ppp
    ppp
    2005. július 27. 13:3143.
    A másik fórumban is céloztam már rá: az ekcémát nem lehet 10 perces rendelésen elintézni. Legalább első alkalommal fél órát rá kell szánni tapasztalatom szerint. Sajnos ez olyan rendeléseken, ahol 30-40 (sőt néha 70-100) páciens jut naponta egy orvosra, lehetetlen megtenni.
    előzmény:
    tonyné (42)
     
  4. 2005. július 26. 11:2742.
    Hát igen az én bőrgyógyászaim nagyon kedves kisöregek, de azontúl hogy felírnak valami(ke)t, csak talánok vannak(lehet, hogy a felgyülemlett méreganyagok, talán a sok napozás/szolárium, esetleg allergia ételre/vegyszerre stb. ), vagy csak kezembe nyomják a papírokat, no napozás, ilatasított tusfürdő/testápoló/parfüm meg tetőtől talpig ruha és kérik a következőt. . . Pedig itt olvasgatva azt látom, hogy nagyon sokan azok közül se akik régóta szenvednek az ekcémától-vagy amit annak gondolnak-tudják mi használ nekik igazán, vagy mit szabad és mit nem, vagy rájönnek maguktól hogyan előzzék meg vagy orvostól orvosig járnak. . . :-(((
    előzmény:
    ppp (40)
     
  5. Torolt_felhasznalo_524766
    Torolt_felhasznalo_524766
    2005. július 25. 20:3041.
    Ugye Te kérted a cseppek nevét? Leírom, de jobb lenne, ha doki írná fel, mert szerintem az adagolásnál számít a súlyod. Sőt, biztos vagyok benne.
    1. ) PÖNIX PHÖNOHEPAN
    2. ) PHÖNIX SOLIDAGO II/035b
    3. ) PHÖNIX ANTITOX
    Lírom azt is, hol tudod feliratni. Hippokratész Medicentrum. Bp. XI. Bartók Béla út 134. Tel: (36-1)204-06-06
    előzmény:
    Csokoládé (32)
     
  6. ppp
    ppp
    2005. július 25. 20:1940.
    Ahogy olvasom a hozzászólásokat, mindig elszomorodom: eszerint csomóan vannak, akivel még soha nem beszélte át egy bőrgyógyász, hogy mik a lehetőségek. (Most attól függetlenül, hogy ő nem ment el, vagy elment, de a bőrgyógyásznak nem volt ideje a rendelésen).

    Az elmondottak alapján egyszerűen rosszul van kezelve jónéhány ekcéma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. július 25. 17:3939.
    és mi lesz a veséddel? Nem sok ez egy kicsit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736845 (34)
     
  8. 2005. július 25. 16:2438.
    2500, - Ft az ára.
    előzmény:
    tonyné (37)
     
  9. 2005. július 25. 16:0837.
    szia!És tényleg csak ezer a protopic?
    előzmény:
    Iza104 (31)
     
  10. Torolt_felhasznalo_812694
    Torolt_felhasznalo_812694
    2005. július 25. 15:5336.
    Szia, nem olvastam végig, hogy a többiek mit tanácsolnak, úgyhogy lehet, hogy már javasolták, de a következők a tippjeim:
    -tudok egy nagyon jó, de elég drága bőrgyógyászt, priviben megadhatom a számát, nekem mindig segített
    -gyerekeknél, de szerintem felnőtteknél is sokszor okozza tej, mert olyan koncentrált tápanyagokat tartalmaz, amit a bocinak talált fel a temészet, nem az embergyereknek, pláne nem felnőttnek
    -kolláganőmnek sokat segített a ligetszépe olaj-kúra, 10-20 csepp naponta

    előzmény:
    Csokoládé (35)
     
  11. 2005. július 25. 14:3135.
    Oké megpróbálom :)
    Akinek van még valami jó tippe azt várom
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736845 (34)
     
  12. Torolt_felhasznalo_736845
    Torolt_felhasznalo_736845
    2005. július 25. 14:2534.
    Figyelj, ha a krémek nem használnak, igyál naponta 2-3 szor egy pohár kalcium pezsgőtablettát! Nekem használ!
    előzmény:
    Csokoládé (23)
     
  13. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 25. 14:2333.
    a nővérem is ekcémás(volt?? most tünetmentes)neki jót tett a napfény. Pontosabban talán a D vitamin(?). Nyáron sokkal szebb volt a bőre mint télen(olyankor előjön a viszketés . . néha a húsig szétvakarja a kezét)Most viszont egy ideje tünetmentes pedig semmit nem csinált(nem szed semmit, nem ken rá semmit. . )Remélem így is marad sokáig.
    előzmény:
    Csokoládé (29)
     
  14. 2005. július 25. 14:2032.
    HGát így elkég nehéz már eldönteni hogy mi a jó és mi nem :(
    előzmény:
    Iza104 (31)
     
  15. 2005. július 25. 13:4531.
    Tévedés! A napfény és minden, ami szárítja nagyon rosszat tesz neki. Amúgy most én is meglehetősen el vagyok keseredve. Nem rég irattam fel Protopicot, mellé az üzemorvosunk javaslatára Fenistil tbl-t szedtem. A tüneteim szinte rögtön enyhültek és a bőröm kb. 3 nap alatt rendbejött. Boldog voltam hogy meg van a csodaszer, amit 15 éve keresek. Igenám, de a doki azt mondta, hogy 10 napig szedhetem a Fenistilt. Ahogy abbahagytam, rögtön jött vissza a viszketés mindenhol 1 hét sem telt el és ugyanolyan rossz, mint azelőtt. Azóta hiába kenem Protopiccal, kénytelen voltam újra elkezdeni a Fenistilt. Na de ez így nem mehet a végtelenségig! :-(((
    előzmény:
    Csokoládé (30)
     
  16. 2005. július 25. 12:5830.
    Én nem zavartatom magam felveszem ugyanúgy a topot meg a szoknyát ha meleg van és azt olvastam hogy a napfény jó hatással van rá.
    előzmény:
    tonyné (24)
     
  17. 2005. július 25. 12:5729.
    Úgy érzem én jóba vagyok a világgal és mostanában nagyon boldog vagyok leszámítva az ekcéma visszatérését :(
    előzmény:
    pikpik (26)
     
  18. 2005. július 25. 12:5628.
    Légyszi ird be a pontos nevét engem érdekel
    Köszike :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524766 (27)
     
  19. Torolt_felhasznalo_524766
    Torolt_felhasznalo_524766
    2005. július 24. 23:2227.
    Sziasztok!
    Két évvel ezelőttig én is nagyon ekcémás voltam, a tenyerem borzalmasan nézett ki. Kb 15 éven keresztül kínlódtam ezzel a betegséggel. Egy vagyont fizettem ki orvosokra és szteroidokra, de egyre csúnyább lett. Olvastam újságban egy dokiról, aki homeopátiás gyógyszerekkel gyógyít. Elmentem hozzá és felírt 3 különböző Phoenix üveges homeopátiás löttyöt. Ezeket 3 naponkénti váltásban kell alkalmazni naponta 3x teába keverve meginni. Mindegyik löttynél felírta, h melyikből hány cseppet kell a teába tenni. Lényegében ez egy nagyon hatásos tisztító kúra, a gyógyszerész mondta, h évente egyszer megcsinálja ő is ezt a kúrát. Egy kúra 3 hónapig tart, és évente egyszer kell megismételni. A hatása garantált, teljesen tünetmentes lett a kezem, gyönyörű a bőröm. Ja és recept nélkül kapható!!!. Ha valakit érdekel, holnap leírom mindhárom lötyi pontos nevét. Szívem szerint visszamennék a volt bőrgyógyász dokijaimhoz, akik baromi sok lóvét leszedtek rólam, és felvilágosítanám őket. Ráadásul határozottan emlékszem, h az egyiknél a polcán láttam is a Phoenixes üvegeket. De akkor miért nem javasolta nekem. Nagyon elgondolkodtató. Talán akkor nem kellett volna többet mennem hozzá???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 24. 22:3326.
    Az ekcéma ugyanúgy az immúnrendszer túlműködése, mint az allergia, vagy asztma. A bőr a külvilágtól határolja el az embert. Kérdés: Mi bajod a világgal, kit - mit nem tudsz elviselni. Ha megbékélsz a világgal, a bőröd is megbékél veled. Ha ez egyedül nem megy, kérhatsz segítséget egy pszichoterapeutától. Megéri.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. július 24. 19:0025.
    Én is az Itchstoppert tudom ajánlani, nekem a gyerekem már két éve tünetmentes, de használni kell állandóan. A viszketést rögtön megszüntette, akiütések is eltüntek, van ahol egész halvány folt maradt.
    előzmény:
    tonyné (24)
     
  22. 2005. július 24. 17:4324.
    nkem is jólenne vmi gyors segítség, mert NEMBÍROM EZT A VISZKETÉST, MEG HÁT CSÚNYA IS. . . egyébként hogyan oldjátok meg ilyenkor ha meleg van, de mégis menni kell vhová, hosszú ujjú, nadrág?én így nem szívesen mennék ki:-(((
    Csokoládé-most nézegettem a neten azt mondják a protopic jó, meg az elidol. csak orvossal kell feliratni mind2t + nagyon drágák-bár lehet hogy ezek régi árak, de a neten még mindig 8ezer a protopic, az elidol meg 4.
    előzmény:
    Csokoládé (23)
     
  23. 2005. július 24. 17:0423.
    Nekem is kijött mindenütt és nagyon lehangol :(((((
    De valami extra gyors javítókúrára lenne szükségem mivel nem sokára megyünk nyaralni és elég ciki lesz ilyen piros pöttyösen fürdőrucit húzni :(
    Valkinek ötlet ?
    előzmény:
    tonyné (21)
     
  24. 2005. július 24. 12:3822.
    sziasztok!
    nekem nagyon durván volt mindenhol a testemen, de nagyjából eltűnt, igaz a kezemen, és nyakamon egy kicsit néha elűjön, de az már semmi:)
    a protopic-ot akkor javasolják, ha a steroid nem segít, de az is elég erős. ami nekm segített, nem steroidos, és hasonló hatású, de nem olyan erős, az elidel. ezt babáknak is szokták felírni. én elsősorban az arcomra kentem, és nagyon gyorsan rendbehozta, de mindenhova mehet, csak sajnos kicsi a krém, és drága, asszem 4e ft. lehet hogy azóta van rá támogatás. orvos írja fel.
    az is igaz, hogy amikor nekem eltűnt, én többféle dolgot használtam belsőleg: csalántea kúra, ligetszépeolja kapszula, fenistil tabletta, kalcium pezsgőtabletta. szerintem ezek együtt hatottak, de az eidel nagyon kellett. de tényleg nem elég csak külsőleg kezelni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top