Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fóbiák, félelmek

pikpik
Létrehozva: 2005. július 2. 08:25
Nagyon sok ember él fóbiákkal, félelmekkel anélkül, hogy tenne valamit ellene. Néha bekap egy nyugtatót, vagy kedélyjavítót, és bántó érzelmeit a szőnyeg alá söpörve próbálja élni az életét. Lelki gyógyítóhoz nem akar menni, mondván Ő nem beteg. Pedig az indokolatlan, vagy túlzott félelem betegség. A javaslat, hogy "légy erős, küdjél ellene" sokat árthat, hiszen érzések ellen lehetetlen eredményesen küzdeni.
Hogy vagy ezzel?
  1. 2016. szeptember 2. 21:4962.
    előzmény:
    Froggy (61)
    2016-08-31  09:11
  2. 2016. augusztus 31. 09:1161.

    Én azt hisze csak szaporítani fogom a fóbiák hihetetlen tárházát. Én a saját szagomtól parázok be, de annyira, hogy pánikrohamokat, szorongásokat és depressziót produkálok. Az a durva, hogy én 38 fokban sem engedem meg magamnak, hogy izzadjak vagy netalán egy pöttömnyi szagom legyen. És míg normális aggyal felfogom, hogy ez nonszensz, egyszerűen akkor is jön ez a rohadt szorongató félelem.

  3. 2016. július 27. 23:0760.

    Sziasztok.Nekem olyan fóbiŕm van,amit még mástól nem hallottam.A halaktól rettegek sajnos.Gyermekkorban egy rossz élményre emlékszem,de nem tudom,hogy ez volt-e  a kivŕltó ok.Rettenetes erős félelem.Akvarium,élővíz,fotó minden kivŕltja.Nem merek tóban fürdeni.Ha mégis belemerészkedek,minden percben figyelem lŕtok-e valahol halat.Legyen az 2 vagy 20 cm-es menekülőre fogom,bepŕnikolok,remegek.A hal szagŕt messziről megérzem.Legyen az egy étterem  vagy a Tescóban a hűtőben.Sokan hülyének néznek ez miatt,nem értik.Azt hiszik eltúlzom a dolgot Pedig nekem is rossz,de nem tudom lekűzdeni.

  4. 2015. július 29. 19:2259.

    Nyugi nem vagy egyedül. Én is utálom őket és pánik rohamot is kaptam már ettől. Jó hogy undorodunk és félünk tőlük. Tuti valami sokk ért minket amiről nem tudunk. És a legszörnyűbb hogy kiröhögtek. Sőt van aki azóta is emlegeti hogy elszaladtam amikor megdobáltak csigaházzal meg utána pici kövekkel mert azt hittem csiga . És fogalmuk sincs mekkora szorongást váltott ki belőlem. Meg vált ki mai napig. Bár néha jobb de brriii . gyűlölöm őket. van egy barátnőm ő ugyan ez.  

    előzmény:
    Thot (54)
    2005-09-23  20:50
  5. Torolt_felhasznalo_463932
    Torolt_felhasznalo_463932
    2006. január 12. 22:1758.
    csövektől félek, és a különböző boylerektől.legyen gáz,villany akármilyen, halálos félelem fog el ha olyan helyiségbe kell mennem wc-re ahol ott a boyler is.Azonnal fordulok ki is onnan.Majdnem sikítva.Nem tudom miért.Borzasztó érzés és anyukámnál pont ilyen wc van.A Wc felett van a gázboyler és mellette egy villany is.  Ha nála vagyok inkább visszatartom.... 
    előzmény:
    pikpik (1)
    2005-07-02  08:25
  6. 2005. szeptember 28. 08:4957.
    Sziasztok!  Olvasgattam a hozzászólásokat és kisebb-nagyobb mértékben magamon is tapasztalom azokat,amikről írtatok.A legnagyobb fóbiám mégsem ezek közül való.Ha valaki szenved hasonlóban,írja már meg,hogy mit lehet ellene tenni! Én a konkrét időpontoktól pánikolok be.Tudom,elég hülyén hangzik,de iszonyú kellemetlen.Állandóan lemondom a fodrászt,fogorvost,orvosi vizsgálatokat,nem tudok elmenni egy szülőire,a randijaim sorra kudarcba fulladnak,legyen az akár ismerkedés,akár baráti összejövetel.A munkahelyemre is fél 10-re járok 9 helyett.Még jó,hogy a főnököm toleráns ember.Valami olyasmit érzek,hogy ezek az időpontok korlátozni akarnak,megszabni az időmt és az utolsó pillanatban mindig visszakozok.A fodrászom azt mondta,hogy már legközelebb kifizetteti velem azt is,ha nem megyek el!  Persze ez nem ilyen vicces. A fiam 3.-os koráig napközis volt,ami azt jelentette,hogy 4 után mehettem érte.Nos én ettől az évtől már kérvényeztem,hogy 3kor elvihessem,mert egyszerűen nem tudok alkalmazkodni az iskola által megszabott időponthoz. Lehet,hogy egy idő után,már dolgozni sem megyek majd?????
    előzmény:
    pikpik (1)
    2005-07-02  08:25
  7. Torolt_felhasznalo_936276
    Torolt_felhasznalo_936276
    2005. szeptember 26. 00:5056.

    nekem sem velem  született nyavajáim vannak. olyan fura annyi ember él a földön, s minden másodiknak van valami kisebb nagyobb betegsége. pl madárfóbia, vagy csigafóbia, vagy gombfóbia. amíg nem látogattam el erre az oldalra, gondolni sem mertem volna hogy ilyanek is léteznek. ok tudtam az alap dolgokró. pl mint említettem is már, hogya magamon nagyon sokat tapasztalok is különböző helyzetekben. tériszony, klausztrofóbia, betegségektől parázom, nem tudok hízni, pánikbetegségem van, szorongásom keveredik a depresszióval, bár ebből már kezdek felgyógyulni. szval van egy pár nyűgöm, bajom, és még csak 22 éves vagyok . milyen furi, és milyen kitartóak is vagyunk mi, mert mindenki a betegségei ellenére reggel felkel, felöltözik, és munkába megy, s lényegtelen, hogy mennyire szenved, mert dolgozni kell....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_140467 (55)
    2005-09-24  00:18
  8. Torolt_felhasznalo_140467
    Torolt_felhasznalo_140467
    2005. szeptember 24. 00:1855.
    sziasztok!Örömmel láttam,hogy ilyen topic is van.Az én fóbiám nem velem született,csak 5-6 éves koromban ragadt rám,de nem emlékszem az esetre,biztos sokkot kaptam.Szóval én a madarktól félek.mit félek,rettegek.lehet az egy apró rigó v. egy nagy ronda galamb,nekem mindegy én nagyon félek tőlük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. szeptember 23. 20:5054.

    Sziasztok!

    Na, ha én most leírom a fóbiámat, akkor tök hülyének fogtok nézni........ Én csigafóbiás vagyok. És ez nem vicc! Sokkot kapok a csigáktól   főleg a nagydarab étiktől. Tudom, hogy nem bántanak, de akkor is. Hozzájuk sem merek nyúlni.... és nem hiszem, hogy maga a "lakó" okozza a dolgot, mert a pucérkodók annyira nem zavarnak, inkább a házasok. Ha esik az eső, és tele van velük minden, nekem kész rémálom közlekedni........

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_383823
    Torolt_felhasznalo_383823
    2005. szeptember 20. 11:2953.

    Már kezdtem azt hinni, hogy tökegyedül vagyok ezzel a "madárfóbiával". Annyira szörnyű. Utóbbi időben javult, már nem megyek át az út másik oldalára, ha galambot látok magam előtt az úton... De ha túl közel van, akkor behúzom fejem-nyakam (!) és dobbantok, hogy odébb menjen. A többi madárral is kb így vagyok. Ami azért furcsa, mert kölyökkoromban úgy kellett kikönyörögni Maminál a baromfiudvarból... Már egy kiscsibét, vagy kiskacsát is csak messziről szemlélek.

    És van még egy: csigalépcső. Mire felértem a kölni dóm tetejére, gyomrom megfordult bennem, szívem vert ezerrel, s voltam fehér meg piros felváltva.

    És a pincébe sem nagyon akaródzik lemenni...

    előzmény:
    latsia (7)
    2005-07-02  09:46
  11. Torolt_felhasznalo_509322
    Torolt_felhasznalo_509322
    2005. szeptember 20. 11:1152.
    Én is féltem a betegségektől. A családba anya és a húgom epilepsziás, apa pedig agydaganatban halt meg, így állandóan bebeszéltem magamnak, ha fájt a fejem, hogy most vagy epilepsziás rohamom lesz, vagy pedig tuti agydaganat. De én is úgy voltam, ha más betegséget hallottam, akkor épp az lett a bajom. Szerencsére ez már elmúlt. De nagyon féltem egyedül, elég súlyos pánikbetegségem volt, és ha egyedül maradtam, rögtön bepánikoltam, hogy rosszul leszek, és biztos meg fogok halni, és senki nem tud rajtam segíteni. Most már jól vagyok, olyannyira, hogy egyedül lakom. Aztán a közlekedési járművek voltak a halálom. Meg a lift! A lifttel a mai napig nem megyek, csak ha valami nagyon fontos van. Az 5. emeleten lakom, úgyhogy megvan legalább a napi kondim. De ha kell 100 emeletet is felmennék. Egyedül, ha a barátom van mellettem, akkor nem félek, akkor semmitől sem. Ő gyógyított ki a pánikbetegségből is. Utazni se tudtam, annyira beteg voltam, aztán hívott, hogy menjek el vele innen Miskolcról Kaposvárra, mert van ott egy kis dolga (kb. 400 km), tudtam, ha Vele nem, akkor mással pláne! És túléltem! Juhú! Azóta megvan nekem is a jogsim, egyedül utazgatok, imádok vezeteni, ja...és imádom a barátomat! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. szeptember 20. 10:2951.
    én a rágcsálóktól rettegek. elég ha a tévében meglátok egy egeret vagy patkányt, máris a hideg futkos a hátamon. a szüleim falun laknak és ilyenkor előfordul, hogy besurran egy egér. ugyhogy ősszel csak úgy kölekedek a házban, hogy mielőtt bemegyek egy helységbe óvatosan körülnézek nincs e valahol egér. a hátsó udvarra meg már évek óta nem teszem a lábam mert egyszer egeret láttam ott. azt hiszem a halálomat okozná ha egyszer hozzámérne egy egér vagy egy patkány.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2005. szeptember 20. 09:3350.

    A félelmeket legyőzni pillanatnyílag esetleg sikerül, de ettől hosszú távon csak erősödhetnek. A megoldás a félelem, és a félelem tárgyának a megismerése, pontos megfigyelése, a személyiség fejlesztése.

    Ha valakit érdekel, szept. 27.-én, 18 órakor tartok erről ingyenes ismeretterjesztő előadást a Békásmegyeri Közösségi Házban. (Bp. III. Csobánka tér)

    Üdv. Pikpik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936276 (47)
    2005-09-20  00:00
  14. Torolt_felhasznalo_936276
    Torolt_felhasznalo_936276
    2005. szeptember 20. 00:2849.
    uhh de fura. Végigolvastam az összes hozzászólást, és szembesülnöm kellett azzal, hogy a közel 50 hozzászólás közül én vagyok az egyetlen, aki a betegségektől fél. De én akkor is nagyon félek tőle...
    előzmény:
    pikpik (1)
    2005-07-02  08:25
  15. Torolt_felhasznalo_936276
    Torolt_felhasznalo_936276
    2005. szeptember 20. 00:0348.
    Én is nagyon félek azóta a darazsaktól, amióta 2 kis rohadék pillanatok alatt 24 csípést mért rám. Szó szerint engem is megtámadtak. Aztán másnap is megtámadott kettő, az egyiket elhessgettem, de a másik gyorsabb volt nállam. A szemöldökömbe szúrt, s onnan úgy kellett leütnöm! Hát kész voltam.. Ez kb 3 éve nyáron történt. Azóta nagyon félek attól, hogy mi van akkor ha megmar egy, és én allergiás vagyok a csípésére.
    előzmény:
    HeatherAnn (41)
    2005-07-03  11:20
  16. Torolt_felhasznalo_936276
    Torolt_felhasznalo_936276
    2005. szeptember 20. 00:0047.

    Szióka Mindenkinek!

    Hogy én hogy vagyok a félelmekkel?? Hát.... Én legjobban a betegségektől félek! Ha hallok valamilyen betegséget a tv-ben vagy bárhol máshol, már egyből érzem a tüneteket magamon, s azt hiszem, hgy elkaptam, s bele fogok halni. S ezezket úgy küszöbölöm ki, hogy amikor pl. tv-ben megy ilyenről szó, akkor én azt azonnal elkapcsolom. Képzeljétek el, mostmár én is nevetek rajta, de akkor ez szörnyű, és megrázó volt nekem nagyon. Azt hittem, hogy az alkaromon megy fel a piros csík, és meg fogok halni, mert már vagy 20centis volt. El akartam menni vele az orvoshoz, hogy oltsanak be. A barátom tök hülyének nézett, jogosan. Hazabolondítottam a munkából, mert én azt hittem, hogy vérmérgezést kaptam. S tudjátok, hogy mi volt az a piros csík a kezemen?? Az, hogy reggel, amikor felkeltem, a kutyám rámugrott, s én nem vettem észre, hogy megkarmolta a körmével  a kezem. Kicsit ciki lett volna ilyennel elmenni dokihoz nem??   Mondom, mostmár én is csak nevetek rajta, de akkor kész rémálom volt. Amúgy még tériszonyom van. Attól meg még jobban rettegek, ha egy hídon kell átmenni, ugye alapból magason van, de hogy még víz is van alatta, az már nekem nagyon sok. Egyszerűen, rettegek végigmenni a hídon. Nem merek lenézni, főleg mert alattam ott a víz, ami hullámzik is, és én attól félek, hogy belepottyanok, s megfulladok. De itt még nincs vége a parámnak, mert klausztrofóbiám is van. Főleg a liftől félek. Félek, hogy beszorulok, elfogy a levegőm, vgay lezuhan. Metrót is gyűlölöm, mert eleve a föld alatt van, s mi van akkor, ha beomlik az egész?? Tudom ez nem fog bekövetkezni, de mi van, ha mégis?? S hogy őszinte legyek el sem tudom képzelni, hogy miért vannak ezek a félelmeim. Nem tudom, hogy hogyan tudnám legyőzni őket. Ha tudtok nekem valami jó tanácsot adni, azt szívesen venném. 

    Előre is köszi mindenkinek: Gego

    előzmény:
    pikpik (1)
    2005-07-02  08:25
  17. 2005. szeptember 18. 23:1646.

    Sziasztok!

    Véletlenül találtam rá erre a topikra,és sok érdekes dolgot olvastam.Egészen mostanáig azt hittem csak én írtózom a gomboktól.Gyerekkoromban elég sok hisztit levágtam a ruhák miatt,emlékszem volt egy piros gombos pulóverem és anyukám soha nem tudta rám adni.Igazából nem tudom megmagyarázni mi váltotta (váltja) ki ezt az érzést.A mai napig kerülöm a gombos ruhadarabokat,kivéve farmer.Nem tudom de egyszerűen nem érzem jól magam abban a ruhában amin gomb van.A "legvészesebb" az ágyneműhuzaton lévő gombok.Lefekvés előtt mindig meg kell győződnöm arról,hogy a gombok minél távolabb legyenek a fejemtől.Ja és még a csupasz csigák.Brrrrr....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_323143
    Torolt_felhasznalo_323143
    2005. szeptember 10. 16:0745.
    Én a föld alatt félek nagyon. A metrót, ha lehetséges, elkerülöm, inkább kerülök jó nagyot, de nem kelljen lemennem a föld alá. A bányáktól, barlangoktól aztán végképp rosszul vagyok. Még a tévében sem bírok megnézni egy olyan műsort, amiben az van, hogy emberek bemennek egy barlanga, vagy egy bányába... Iszonyat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. szeptember 10. 14:5044.

    Csak kérdezem, lehet-e, hogy valamilyen illat keltette fel a darázs agresszívitását? Pl parfüm, desodor, szappan, stb.?

    Üdv. Pikpik

    előzmény:
    HeatherAnn (41)
    2005-07-03  11:20
  20. Torolt_felhasznalo_370677
    Torolt_felhasznalo_370677
    2005. szeptember 9. 19:5443.

    En halalosan felek gyerekkorom ota mindenfele zummogo rovartol, izeltlabutol. A halalom a fulbemaszo. Nagyon rettegek tole. Egyszer kalapaccsal vertem agyon sikoltozva!

    Remalmaim is vannak. Erdekes,hogy ezekben mintha nem is en szerepelnek, hanem belebujok mas borebe es onnan E/1 szemelyben szemlelem az esemenyeket. Tegnap ejjel peldaul egy ferfi szokeveny voltam es ugy oltek meg,hogy kest dobtak a torkomba. Szinte ereztem,ahogy belemfurodik es fuldoklok es akkor felebredtem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. szeptember 9. 13:4442.

    Sziasztok,szia pikpik!

    Hát nekem is van fóbiám a pókoktól,de még leütni se merem őket(nehogy rámmásszon).Szüleiméknél van pókveszély,szerencsére a 4-en nincsen ahol mi lakunk. A másik félelmem a rémálmok,amit sajnos nem tudok legyőzni  Sokszor álmodom szörnyű hegyekkel és zavaros vízzel. Nem tudom mit jelenthetnek,de nagyon zavar. Pikpik,ha tudsz vmit,ami hatásos,segíts kérlek! Előre s köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2005. július 3. 11:2041.
    Semmit nem csináltam egyik alkalommal sem, sőt észre sem vettem hogy van a közelben darázs. Mind a hat esetben zuhanórepülésből, hirtelen csapódott hozzám, mintha kilőtték volna. A hetedik a legérdekesebb, mert egy garázsépület legfelső nyitott szintjén meséltem éppen kedvesemnek azt a néhány esete, amikor hozzámcsapódtak, mire éppen ugyanúgy hirtelen nekivágódott egy a lábamnak, s megszúrt. Nem zavarásztam, kalimpáltam előtte, hiszen észre sem vettem őket. Persze azóta irtózom minden repülő zümmögőtől. Cincértől, szarvasbogártól és hasonlóktól semmi bajom. MÁS:Ha valaki szarvasbogarat szeretne látni , egyszerre sok példányt, akkor ajánlom a szabadkígyósi Weinckheim kastélyt megnézni, ami ma iskola, de a parkja látogatható. Ott van néhány ős tölgyfa, s körülötte benne él rengeteg cincér, szarvasbogár. A bejáratnál rögtön balra. Szó szerint hemzsegnek.
    előzmény:
    pikpik (40)
     
  23. 2005. július 3. 07:5440.
    A darázs nem támad, csak védekezik. Halpucolás közben (horgászom!) 20 - 30 is rám száll, de még egy sem szúrt meg. Ha lelkileg elviseled, baj nélkül élheted meg.
    előzmény:
    HeatherAnn (37)
     
  24. 2005. július 2. 22:3839.
    Sajnos, én még az egérrel is "büszkélkedhetek" . . Brrrrrrrrrrrrrr. . . . . Be tudok pánikolni, a munkahelyem pincéjében volt egy csomó. Hál'Istennek egy tündér volt a főnököm és mindig ő hajította ki a csapdába került egereket, pedig szegényke ő is majdnem így írtózott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top