Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lábszárfekély gyógyítása?

Aureus3
Létrehozva: 2005. június 18. 11:20
Tudnátok-e abban segíteni nekem, hogy egy seb, ami elfekélyesedett, hogyan gyógyítható? 34 éves vagyok és több éve megcsípett egy méh, aminek következménye egy egyre nagyobb seb lett, majd elfekélyesedett. Már mindent próbáltam, de a seb, nem gyógyul be. Ami még érdekes, hogy rá egy héttel újból egy méh megcsípett, de ez a csípés pár nap alatt elmúlt. Lehetséges, hogy a méh volt fertőzött?Természetes gyógymódok is érdekelnek, bár amit eddig próbáltam nem használtak. Kérlek, ha van valami jó megoldásotok a problémámra, írjatok!
  1. 2015. augusztus 7. 07:5135.

    Nekem sajnos volt, az orbánc kiújulhat a kezelés után is. Nekem 3 hétig reggel este injekciót rendelt az orvos, és levezetőnek még 2 hétig maripent. Az orbánc magas lázzal jár, úgyhogy  azóta szerintem visszamentél az orvoshoz.


    Egy betegtárs szerint, ha hirtelen magas láz jelentkezik, akkor rögtön erre kell gondolni- innentől az egész életében.


     

    előzmény:
    FB#446351458898186 (33)
    2015-08-06  20:17
  2. 2015. augusztus 7. 06:5934.

    Idősek otthonában dolgozom,és pár idősnek meggyógyult a lába az ulcus crurisból.Mindennap kezeltük Bioptron lámpával,kezelések között kötöztük, és az orvos által írt kenőccsel kezeltük,sebkimosás,ésutána Bioptron lámpa...


    Makacs lábszárfekély is begyógyult tőle.

  3. 2015. augusztus 6. 20:1733.

    Sziasztok! 


    Kérném szépen a segítségteket!Apukámnak orbáncos lett először az egyik,majd  később a másik lába. Az egyiket nagyon elkezelték,mert nem ismerték fel,így ekzémássá vált,rücskös a bőre,elszineződött. 4 hónappal később a másik lába is erre a sorsra jutott,de itt már résen voltunk és elmentünk maszekba egy bőrgyógyászhoz,aki adott antibiotikumot szájon át és kenőcsbe is.2 hét után remek lett apu lába,majd a 3.héten kezdett megint vörösödni,duzzadni és fényes lenni,valószínű,hogy visszatért az orbánc. Szerintetek mit csináljunk vele,hisz újabb antibiotikumot nem szívesen adnék neki,annál is inkább,hisz már nem fiatal.Meg különben is,élete végéig csak nem szedhet antibiotikumot! Kérlek Benneteket,ha tudtok valami jó,ki szolíd gyógymódot /étel,gyógytea,stb/,ami hatékony lehet,írjátok meg nekem.Előre is köszönöm!

  4. 2015. május 21. 04:3132.

    lábszár fekély  nehezen gyogyul

  5. 2012. július 5. 10:3331.

    Sziasztok!

    Olvastam a hozzászólásokat,  a nagyrésze haszontalan okoskodás, nekem sajnos bele kellett, ásnom magam a témába,mert a Nagypapám érintett, és nyugodtan ki merem jelenteni a következőket: 

    Lábfekélyek kezelésében nagyon jó eredménydeket produkálnak a belvárosi Harmónia-Centrumban, egy Magyarországon még kevésbé, de Európában igen elterjedt módszerrel. Nagyapám talpi fekélyét 6 hét alatt teljesen rendbe hozták,és ráadásul Ő cukorbeteg is. Az eljárás teljesen természetes eljárás, semmiféle kemikáliát, vegyszert nem alkalmaznak. Kár,hogy viszonylag szűk körben ismert!!!!!!!! De majd csak változik ez is. Ági

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  6. 2011. május 24. 19:0230.
    stiddasjeligére kérdezném,hogy aki tud a Fibrolan-salbe-ről többet. Ezt is megírja a bőrgyógyász? Férjem bokájánál van  már régóta a seb és nehezen akar gyógyulni,és ki szeretném próbálni a salbét. Most sima  Fibrolannal kezeljük. Vagy bármilyen kipróbált dolgot,módszert is szivesen fogadok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2010. január 5. 21:4529.

    Én szívesen ajánlanám Anyukádnak a sztívia folyékony változatát a lábszárfekélyre. Egy nővér ismerősöm nagyon sok beteg lábát gyógyította már meg ezzel, nagyon látványosan, már egy kezelés után javul a seb.

    Sok helyen kapható, de szerintem a legnagyobb tisztaságú a sunrideres. Én is ott veszem, van kedvezményem is. Mert nem túl olcsó. Fel is ajánlom a tagsági számot priviben ha érdekel, azzal bemehetsz Te is megvenni.

    Anikó

    előzmény:
    nemszeretem (28)
    2010-01-05  14:19
  8. 2010. január 5. 14:1928.

    Szia!

    Nagyon jól hangzik. Sajos anyukámnak már tavasz óta nem javul a lábszárfekélye, jár bőrgyógyászhoz.

    Szívesen kipróbálnánk ezt  a port,, el is mentem a pakiába, de nem ismerik....

     

    előzmény:
    banyuci (25)
    2009-12-25  13:15
  9. Torolt_felhasznalo_403908
    Torolt_felhasznalo_403908
    2010. január 5. 14:0127.

    Kedves cinti89! Boldog Új Évet kívánok és köszönöm kérdését! Mi a www.vitalioncsapat.hu oldalról a lakóhelyünkön szereztük be a készítményeket. 

     

    Annyit még leírnék, hogyha a lábszárfekély már kialakult akkor nagy valószínűséggel más, az érrendszer nem megfelelő működésével kapcsolatos probléma  is fennáll. Ezért hiszek a belső, egész szervezetet érintő kezelésben, mely a probléma okát segíti orvosolni. Igy (ahogy ezt tapasztaltuk) a már begyógyult fekélyek nem újúlnak ki. És szerintem hosszú távon ez a legfontosabb.

     

    Jó egészséget mindenkinek!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153096 (24)
    2009-12-25  10:38
  10. Torolt_felhasznalo_668639
    Torolt_felhasznalo_668639
    2009. december 25. 18:5526.

    Lábszárfekély végleges megoldására az erősen savas Kangen víz is jó. Mellékhatás nincs, alkalmazás külsőleg, a kúra a lúgos Kangen víz életvitelszerű fogyasztásával egészül ki. Pici hátrány, hogy egy nem túl olcsó gépet kell hozzá megvenni. További info: kangenviz.hu vagy kangenhirek.hu. Üdvözlet és jó egészséget! Szász Gyula

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153096 (24)
    2009-12-25  10:38
  11. 2009. december 25. 13:1525.

    Catrix  nevű por.Gyógyszertárból.

    Kb. 1o nap alatt begyógyitja.

    előzmény:
    Aureus3 (1)
    2005-06-18  11:20
  12. Torolt_felhasznalo_153096
    Torolt_felhasznalo_153096
    2009. december 25. 10:3824.

    Kedves Ibcsike! Én öntöl szeretném kérdezni,hogy mégis hol lehet beszerezni ezeket a készítményeket?

    Mert az anyukám is ebben a krónikus betegségben szenved és most újból kisebesedett neki és nagyon fáj! válaszát előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_403908
    Torolt_felhasznalo_403908
    2009. november 27. 12:2023.

    Kedves Lábszárfekélyben szenvedők!

     

    Nemrég találtam rá a fórumotokra, melyre az utóbbi időben nem érkezett hozzászólás. A fórumba azért írok, mert családtagjaink és ismerőseink körében találtunk egy viszonylag gyors és elfogadható és úgy tűnik VÉGLEGES megoldást a lábszárfekély gyógyítására. Azt sok mindenki tapasztalta (mi is!!), hogy nehezen és sok áldozattal kezelhető e krónikus betegség és nagyon könnyű a visszaesés. Mi a HRI-vitalion és HRI Clear Complex (Tiszta bőr) nevű készítmények együttes használatával értük el hogy a sebek teljesen elmúltak és azóta nem is újultak ki. Ezek nem kenőcsök hanem természetes eredetű tabletták, melyek belülről hatnak. Tapasztalataink szerint a készítmények szedése elején a fekélyes rész jobban fájt mint annak előtte (beindult a vérgeringés) és ezután kezdtek a sebes részek összehúzódni, begyógyulni. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_685361
    Torolt_felhasznalo_685361
    2008. november 16. 20:0022.

    Köszi lendora,a tanácsot,nagyim már azt mondja orbáncos a lába.

    Én igazából nem tudom az milyen.Neked milyen volt a lábad?Légyszi akár priviben is pár szót írj róla.

    "Fibrolan Salbe"-ezt a kenőcsöt hol tudnánk beszerezni?Esetleg Aloe Verával megpróbálkozzunk?Hátha az is gyógyítaná.Mivel én pár hét múlva külföldre utazok a családommal,nagyi itthon marad,de szeretnék nyugodtan kimenni,tudjam,hogy gyógyul a lába.

    Holnap sajna vinnem kell kisebbik fiamat dokihoz,majd patikába is megyünk,megkérdezem a patikusokat,tudnak-e ilyen kenőcsöket beszerezni.

     

    előzmény:
    lendora (21)
    2008-11-14  12:37
  15. 2008. november 14. 12:3721.

    Igen valóban a sok kenőcstől  nem kapott levegőt. Ekcémás lett, erre a bőrgyógyásznak is rá kellett volna jönnie. Én is évekig (8) kínlódtam a fekéllyel, és egy idő után ilyen lesz. Fertőtlenítő oldatos kezelés után bekenni Alkcema kenőccsel, rá gézlap és fásli. Ha nem kezelitek úgy jártok mint én, orbáncos lett a lábam. Sajnos a harmadik bőrgyógyász ajánlotta ezt a kenőcsöt, áldom is érte.

     

    A fekélyre pedig (ismétlem évekig tartó kezelés) csak egyetlen kenőcs használt a "Fibrolan Salbe" nevű krém. A borsónyi seb a kisérleti kezelésektől már tenyérnyi lett, végül ez segített.

     

    Azóta már többször lehorzsoltam vagy beütöttem a lábam (persze hogy vigyáztam, mégis mindig ezt a lábamat érte baleset,miért is ne) de rögtön rákenek egy picit a friss sebre,másnap beheged.

     

    Mindig tartok mindkét kenőcsöt otthon. Több mind 10 éve sem jött elő!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685361 (20)
    2008-11-14  11:41
  16. Torolt_felhasznalo_685361
    Torolt_felhasznalo_685361
    2008. november 14. 11:4120.

    Sziasztok!

    80 éves nagyanyám lába április óta fekélyes.

    Kb 2 hónapja a fekélye elmúlt,helyette felhójagosodott a bőr,és apró lyukakból szivárog a víz belőle.

    Vesz be nagyi vízhajtót is,mégis a kötözést naponta megejti,mert átázik a kötszer.

    Kérem aki bármilyen tanáccsal eltudna bennünket látni írjon,mert a bőrgyógyászatokon mindíg csak lemosót,és kenőcsöket írtak fel neki.Szegényem nagyon szenved emiatt!Szerintem a sok kenőcs marta fel a lábán a bőrt,és attól lett olyan amilyen

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_540291
    Torolt_felhasznalo_540291
    2007. november 20. 15:1919.

    Ha nem latod, hogy ez szatira mire eljutsz "ecetes szike" javaslatig, akkor most leirom: mielott az altalam felsoroltakat kiprobalna, tajekozodjon kezeloorvosanal.

    Mondanivalom lenyege az lett volna, hogy ez ne kuruzslok ugye ez kemenyen orvosi kezelest igenylo ugy.

    A felsorolt szerek alkalmazanal a megfelelo koncentracio (mennyiseg, higitas) betartasa nagyon fontos. Ha sorba veszed oket kiderul, hogy csak gyogyszertarban, csak receptre kaphato dolgok, tehat a gyakorlatban el sem jutsz a hipohoz, mert ebben a sorrendben javasoltam oket.

    Egyebkent a hig hipos viz nagyon jo fertotlenito bakterium, gomba es virusolo hatasu, ezt halalosan komolyan irom, ha nincs mas meg ivoviz fertoteliteser is alkalmas (de tenyleg csak vegso esetben, jarvany eseten, amikor nincs mas).

    A sosav onmagaban nem tul jol fertotlenit, viszont hipot semlegesiti. Arra kell vigyazni, hogy a sosav es hipo keveredesekor klorgaz szabadul fel! Zart helysegben eletveszelyes lehet (megint csak mennyisegtol es koncentraciotol fuggo dolog).
    Ugye arrol hallottal, hogy klorral lehet fertotleniteni, egyebek mellett az ivovizet is lehet vele kezelni, kezeles utan elparolog, ha allni hagyod.

  18. 2007. november 18. 21:5518.

    Bocsi!

    A Kristályolajat elfelejtettem. Az is nagyon jó fekélyre, mivel fertőtlenítő, és vírusölő hatása is van.

    előzmény:
    Aureus3 (1)
    2005-06-18  11:20
  19. 2007. november 18. 21:5217.

    Sziasztok!

    A Kristálykrémet, és a NanoSilvert tudnám ajánlani nektek. A NanoSilver nagyon jó gyulladás gátló, bacilus, és vírus ölő, amiből a kondentrátumot inni kéne, és  a sebet mosni vele. A Kristálykrém pedig körömvirág alapú krém, ami hidegen sajtolt, így jobban megőrzi a hatóanyagtartalmát, mint a "főzőtt" krémek. Mindezekről bővebben a www.ossejtterapia.com oldalon olvashattok. Ha a keresőben az égési sérülés, rovarcsípés, sebek menü pontot választjátok ki, erről a két termékről olvashattok. Itt tudtok rendelni a legolcsóbban, közvetlenül a gyártótól. Mindenkinek jó egészséget kívánok!

    előzmény:
    Aureus3 (1)
    2005-06-18  11:20
  20. Torolt_felhasznalo_787998
    Torolt_felhasznalo_787998
    2007. november 18. 18:3916.
    1987-ben megcsipett egy szunyog.Sajnos e-miatt1996-ban bal lábamat amputálni kelett.Most nem tul régen pontosan 4 éve másik lábamat is szunyog csipte meg.Ez is elfekélyesedett 30x30-as nagykiterjedésü lábszárfekély alakult ki rajta.Már az achilles in is elszakadt abelső bokacsontom is ki látszik és nagyon fáj.nem tudtok-e valamit ajánlani ami segitene?Köszönöm.picij41
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. június 19. 09:5215.
    Köszi teknoci!!
    előzmény:
    teknoci (11)
     
  22. 2005. június 19. 09:4914.
    Szia Lackymary!
    Köszönöm a választ! Nekem annyira mély volt a seb, hogy az izom látszódott. Ez ahhoz képest már szép! Orvosi utasításra használtam:
    1. A fertőtlenítéshez 3 %-os hidrogén-peroxidot. Nem csíp, a gyógyszertárba kaphatod meg! Mehet nyugodtan mellé is.
    2. Utána CURIOSIN cseppet kell rátenni. Nem sokat. Sajnos csak receptre, de háziorvos is felírja, ha megmondod mire kell. Ezt naponta 1-2X megcsinálod. Nekem ettől sokat javult, csak aztán a javulás egy idő után abbamaradt. Gondolom hozzászokott a seb.
    3. Használhatsz a csepegtetés után egy speciális tapaszt, ami szintén erre van. GRANUFLEX hidrokolloid kötszer. Szintén receptre. Ez egy olyan nedves környezetet biztosít a sebnek, hogy a sejtek újból képzésnek indulnak. 2 napig rajta lehet hagyni és a fájdalom is sokat enyhűl. Ezeket orvosi utasításra használtam és mindeggyik használt, de csak egy ideig. Lehet, hogy nektek bejön.
    A csepp 2000-2500Ft, a tapasz szintén, de ezek úgy 1 hónapig kitartanak, a seb méretétől függően. Ha van kérdésed, még szívesen válaszolok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524796 (12)
     
  23. ppp
    ppp
    2005. június 19. 09:2213.
    A Hyperollal vigyázni kell, mert ha egy kevés is kijut a seb környékére, felmarhatja, és még nagyobb lesz a seb. Ez a legnagyobb gondosság mellett is előfordul. Ha nem használsz krémet a sebre, akkor beszáradhat a váladék, és még nehezebben lesz eltávolítható.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524796 (12)
     
  24. Torolt_felhasznalo_524796
    Torolt_felhasznalo_524796
    2005. június 19. 08:0412.
    Szia, Auerus! Hasonló cipőben járok, vagyis az anyosomnak a bokáján van egy csunya elmélyült fekély. Sokat szenved vele szegény, vittük orvoshoz, kenjük, lámpázzuk, de egyre csunyább. Tegnap beszéltem egy ismerős fiatalasszonnyal, aki az orvosa mellett ezeket a sebeket kezeli, hát leirom mit tanácsolt, hátha neked is segit. Szóval semmi krém, naponta többször, /ez nagyon fontos/ hyperolos vizzel ki kell tisztitani, és a gyógyszertárban vett vazelines pólyát tenni rá. Esetleg aloe-s, vagy körömvirágos krémmel kenegetni, de csak a környékét. napjaban 4-szer, ötször kitisztitani, hogy ne tudjon gennyesedni. Nagyon sajnállak, mert látom milyen szenvedés. Komolyan mondom sirva kötözöm neki, de hát meg kell csinálni. Mivel már többször volt neki, azt tudjuk, hogy tényleg nincs csoda kenőcs. Szegényen hiába probáljuk, egyre csunyább. Probáld meg ezt a többszöri kitisztitást, talán nálad is bejön. Sok sikrt neked, majd megirom nálunk milyen a hatás, mert folyamatban van a kezelés. gyógyulást neked.
    előzmény:
    Aureus3 (1)
     

Címlap

top