Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Székrekedés

Torolt_felhasznalo_998464
Torolt_felhasznalo_998464
Létrehozva: 2005. Április 24. 17:26
Üdvözlök Mindenkit!

A rohanó élet, az egészségtelen táplálkozás következménye, velejárója a székrekedés. Ha neked is ismerős a probléma, akkor jó helyen jársz. Itt megvitatjuk, hogy ki, milyen "szorult helyzetben" volt már, s hogy oldotta meg a problémáját!

Ne feldjük, az életben a legfontosabb az egészség, így hát nem szabad elnapolni a betegséget.

Üdv.
D17
  1. 2016. július 7. 12:5781.

    Sziasztok! A tapasztalataimat szeretném veletek megosztani. Nagyon régóta küzdök székrekedéssel, de a Lecicarbon kúp megoldotta a problémáimat. Minden féle kínos hasi fájdalom nélkül, felhelyezés után, körülbelül 15 percen belül hat, így akármikor használhatom.


    Részleteket itt találtok:  https://www.facebook.com/lecicarbon Próbáljátok ki ti is bátran!


     


     


     

  2. 2016. július 7. 11:3080.

    Sziasztok! A tapasztalataimat szeretném veletek megosztani. Nagyon régóta küzdök székrekedéssel, de a Lecicarbon kúp megoldotta a problémáimat. Minden féle kínos hasi fájdalom nélkül, felhelyezés után, körülbelül 15 percen belül hat, így akármikor használhatom.


     


     


     


    Részleteket itt találtok:  https://www.facebook.com/lecicarbon Próbáljátok ki ti is bátran!

  3. Torolt_felhasznalo_659663
    Torolt_felhasznalo_659663
    2006. május 30. 11:2979.


    Köszi az infót!!

    Inni tényleg kell, mindig próbálok odafigyeli. Néha több néha kevesebb sikerrel.

    előzmény:
    Halmama (78)
    2006-05-27  21:21
  4. 2006. május 27. 21:2178.

    Sokat gondolkoztam ezen, de nálam fordítva volt. Genetikailag volt egy szűkület, amin minden megtapadt, lassan polyp majd rák lett belőle. A tünet volt a székrekedés. Csak hát nem nagyon foglalkoztam vele addig amíg nem vérzett. Gondoltam az már nem csak ilyen típus vagyok.

    A rost jó de csak és szigorúan csak ha nagyon sokat iszol. Az urológián tanultam meg rendesen inni, sokszor egy nap és a kellő mennyiséget, baromi fontos. Hát a diétáról óráűkat beszélhetnék, 2 hétig nem kaptam enni!!! Aztán meg már nagyon nehezen ment, sokmindent nem ehetek most se. Ami panaszt okoz a témával kapcsolatban és érdemes rá odafigyelni azok a héjasok (bab, lencse, borsó, gyümölcsök héja) és az aprómagvasok (eper, kiwi..) mert ezek megtapadnak a bélfalon és a gyomor nem emészti meg őket, tehát egyben megy a bélbe. Sok folyadék kell.

     

    Hát remélem tudtam tippeket adni és ha komolyabb a dolog irány a doki

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659663 (77)
    2006-05-27  08:30
  5. Torolt_felhasznalo_659663
    Torolt_felhasznalo_659663
    2006. május 27. 08:3077.


    Örülök, hogy jól vagy, maradjon is így!

    Még vérzést nem tapasztaltam. Úgyhogy remélem csak szimplán szorulásos vagyok.. Te miért mentél el orvoshoz? A vérzés miatt?

    De a rost segít, nem? Az nem igaz, hogy a vastagbélrák oka lehet az, hogy székrekedéses vagy? Diétád volt?

    Mert most hogy szedem a bogyót, úgy tűnik oké lett a dolog...
    előzmény:
    Halmama (76)
    2006-05-26  22:01
  6. 2006. május 26. 22:0176.

    A tünet a székrekedés hol könnyebb hol erőssebben. Néha vérzés de csak nagyon pici (mint utóbb kiderült itt már fekélyes volt), fogyás - amit a sportra fogtam. Tükrözéssel derült ki, mert már elmentem dokihoz. Vagy ct, az is mutat sokmindent, de állítólag a székletből is ki tudnak bizonyos típust deríteni. - a vér miatt

    Azóta mi történt? Fú hát hosszú és sokminden, a lényeg hogy egy nagyműtét ahol azt a szakaszt kivették, valamint fél év kemo utánna, 5 hét sugár előtte és most jól vagyok Kontrollok, még akármi lehet, a mának élve pedig jól vagyok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659663 (75)
    2006-05-26  18:43
  7. Torolt_felhasznalo_659663
    Torolt_felhasznalo_659663
    2006. május 26. 18:4375.

    Aszkorbinsav = C-vitamin

    Nem szabad belőle túl sokat hosszú távon enni, mert vesekövet okoz, azt halottam. Persze a napi ajánlott adag oké, csak ~1g belőle az károsabb, mitha nem ennéd...

    Vastagbéldaganat? Hmm.. Milyen módszerrel derítik ki? Veled mi történt azóta, hogy kiderítették?

    Betty
    előzmény:
    Halmama (74)
    2006-05-22  13:01
  8. 2006. május 22. 13:0174.
    Gondoltam írok ide egy pár sort. A székrekedés oka nem mindig csak az ilyen természet vagyok... Én is ezt hittem és mivel időnként jobb volt a dolog nem foglalkoztam vele hanem valami gyógyszert bekaptam, meg jött a melegvíz, kamilla, szilvalekvár, meg ilyenek. Mire sikerült eljutnom dokihoz és vastagbél daganat volt. Amikor a doki kérdezgette a tüneteket akkor állt bennem is össze a kép, amire nem is gondoltam. Fogyás (ez a legfontosabb), székrekedés, vérzés.... Bármi lehet, nagyon sok féle bélbetegség van és tudnak is vele tenni a dokik sokmindent, szóval ha kezd sűrű lenni akkor figyeljetek a tünetekre és irány a doki. Én is azért nem mentem mert á majd elmúlik, meg cikis is a téma. Pedig időben lehet tenni sokminden ellen. Bocsika hogy leírtam  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. május 22. 12:3073.
    Olvastam valahol, hogy az aszkorbinsav szuper székrekedési gondokra.Rettenetes az ize..talán olstya kiséretében fogyasztható.A másik ami nekem bevált, reggel egy ev. kan étolaj, grapefruitlébe szoktam belekeverni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647749 (66)
    2006-05-16  20:25
  10. Torolt_felhasznalo_659663
    Torolt_felhasznalo_659663
    2006. május 22. 12:1272.


    Sziasztok!


    Reloxy!!!

    Én ma kezdem enni, rostokat tartalmaz. Nekem is az a problémám h alapvetően szorulálos vagyok. Az mondták ez segít: béltisztító. Kíváncsi leszek..

    tEgnap találtam az oldalt is.. Már kérdezgettem fórumokon, hogy ki ismeri, de nagyon új lehet, mert csak alig páran..

    www.kilofitt.hu

    és innen el lehet érni

    Pusz

    Betty
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2006. május 18. 12:5371.

    Sziasztok!

    Most találtam rá errre a topikra...én is küzdök ezzel a problémával vagy 27 éve. 

    Kipróbáltam már mindent, egy-két tipet próbálok adni (bocs, ha vki írta, de nem volt időm végigolvasni a topikot).

    A lenmag nekem is ellenkező hatást váltott ki, aztán ittam reggel, felkelés után, reggeli előtt 1/2liter langyos vizet, v. egy pohár langyos, citromos vizet, ez bevált. Ha rosszabb a helyzet, pl, idegen helyen voltunk, nyaraltunk (idegen helyen 0 eredmény), akkor vagy Lavolac (szirup) reggel v. Tisasen veszek be este. Az ACtivia joghurt is szokott segíteni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_986725
    Torolt_felhasznalo_986725
    2006. május 18. 09:3770.
    Azt nem mondta, hogy pontosan mi a baj az Activiával? Szerinte a többö joghurt is egészségtelen?
    előzmény:
    szveta77 (68)
    2006-05-18  00:48
  13. 2006. május 18. 08:5369.
    Szia! Köszönöm,hogy ezt leírtad!!!! 
    előzmény:
    szveta77 (68)
    2006-05-18  00:48
  14. 2006. május 18. 00:4868.

    Sziasztok!

    Pár hónapig napi egy activiát megettem. A dokim laborvizsgálatot csinált egy betegségem miatt, és amikor meglett, a vizelet eredményt nézve azt kérdezte, sok joghurtot eszem-e. Mondtam, napi egyet. A dokim - akit nagyon alaposnak tartok - ha tehetné kivágná a szemétbe az összes activiát, szerinte az a legrosszabb a joghurtok között (nyilván nem az ízére érti). Ja, a lényeget nem írom  . Szóval kiderült, van némi kristály lerakódva nálam, amiből szépen vesekő is kialakulhatott volna, ha a dokim nem nézet vizeletet és nem szól, hogy nem egészséges az activia. Ezt csak azért írtam le, mert tök megdöbbentő, hogy szerencsétlen ember odafigyel a táplálkozására, aztán kiderül, árt vele... Székrekedésre van egy jó tippem: kivi!!!! Én narancslével szoktam összekeverni, másnap garantált a produktum  .

    Sziasztok!

    előzmény:
    Jumbo3 (67)
    2006-05-16  20:46
  15. 2006. május 16. 20:4667.

    Minden nap egyél meg 2 Danone Activia joghurtot,naturt. Úgy,hogy keversz bele  2 teáskanál lenmagot! Nem őröltet,egészet! Ezt rendszeresen csináld! Helyreáll minden egy idő után. És igyál naponta megfelelő mennyiségű folyadékot,ami szénsavmentes!! ( Én ezt az ajánlatot a fitotékában dolgozó eladónőtől tudom,aki nagyon ért a dolgához).

    Drasztikus módszernek a mályvateát ajánlom! Tuti módszer!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_647749 (66)
    2006-05-16  20:25
  16. Torolt_felhasznalo_647749
    Torolt_felhasznalo_647749
    2006. május 16. 20:2566.
    Sziasztok! Én is a 10 naponta táborba tartozom, sajnos. A minap megjártam a kórházat is, meg kellett operálmi ez okból kifolyólag. Amíg nem ehettem semmit műtét után, addíg minden nap produkáltam. Ahogy elkeztem visszatérni a normál étkezésre minden folytatódott ott ahol a műtét előtt abbamaradt. Természetesen én is sok mindent próbáltam, de vagy nem használt semmit, vagy nagyon drasztikus volt. Gyógyszerrel nem akarok kezdeni, félek a hozzászokástól. Örülnék, ha valaki tudna segíteni. Ha újat hallok én is megosztom veletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2005. november 6. 08:1465.
    Sziasztok! Most találtam rá erre a topicra és látom sokan kűzködtök ezzel a problémával. Már Hippokratész is megmondta, hogy "...a halál a belekben lakozik!". Nem véletlen az a mondás sem, hogy "..azzá leszel, amit eszel"! Nagyon fontos szerintem is, hogy az ember naponta tudja eltávolítani a salakanyagot a szervezetéből. Sokan írtatok már bevált módszereket. Remélem én is segíthetek nektek. Hallottam egy Normogast nevű készítményről a TV-ben és ki is próbáltam sikerrel. Ez nem a reklám helye, mivel itt többről - az egészségről - van szó. Ez a tabletta nem hashajtó és nem székletgyorsító. Csak gyógynövényeket tartalmaz és egy magyar vegyésznő találmánya. Este kell bevenni állapottól függően 4-max.10 db-ot és reggelre van eredmény, makacs esetben esetleg néhány napon belül. Ez csak a vastagbélben hat, nincs görcs és más kellemetlen kísérő tünet. Folyamatos szedése nem okoz hozzászokást, de az idők folyamán a vastagbél falára rakódott székletet letisztítja! Javul a bőr állapota is! Jó egészséget, remélem segíthettem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. november 5. 17:4664.
    Sziasztok! Én egy másik topiclakó tanácsára mályvateát kezdtem el inni, és szerencsére már legalább 3 hete szinte mindennap tudok menni wc-re. Előtte örültem ha egy héten egyszer vagy kétszer. Minden este iszom egy csésze mályvateát, teljesen rendbehozott , pedig kiskorom óta szenvedtem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. november 5. 08:1463.
    Szia zabpehely! Én is próbáltam a lenmagot, de azt vettem észre, hogy az egy idő után pont ellenkező hatást vált ki. Ahhoz állítólag rengeteg folyadékot kell inni, különben besűrűsödik! Úgyhogy csak óvatosan!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226730 (58)
    2005-11-03  08:37
  20. 2005. november 5. 08:1262.
    Sziasztok! Én is catlakoznék hozzátok, nekem is szoktak gondjaim lenni. Én Ferencz József keserű vízzel kúrálom magam, ha nem sikerül. Reggel éhgyomorra kell inni kb. 1 dl elég, az nem csinál hasmenést.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2005. november 3. 20:4861.
    Nekem a reggeli kávé a nyerő. Elfogyasztom és kb. 15 perc múlva már mennem is kell. Pedig csak lightos kávét iszok. Ezt egyébként már másoktól is hallottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998464 (1)
    2005-04-24  17:26
  22. Torolt_felhasznalo_316846
    Torolt_felhasznalo_316846
    2005. november 3. 18:2160.

    Szisztok! Aktivia a nyerő, 4 napja eszem éhgyomorra és nagyon király, én hetente, másfélhetente produkáltam egy kicsit, de ez most megváltozott!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_393424
    Torolt_felhasznalo_393424
    2005. november 3. 08:5559.
    Szia!

    Ez komoly probléma, de tényleg lehet pszihés alapon, ha csak a munkahelyeden nem megy!
    És mi lenne, ha "átállítanád" a szervezeted? Hogy délutánra váljon esedékessé a dolog, mikorra már hazaértél és nyugiban vagy? Mondjuk a munkahelyeden eszed meg hazaindulás előtt az egyik adag lenmagot? Próbáltad már?
    Nekem egyébként az Danon Activia sokat segített. Nálam időszakosan jön a probléma! Főleg, ha nem a napi rutin szereint történnek a dolgog!
    Sok sikert!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_226730 (58)
    2005-11-03  08:37
  24. Torolt_felhasznalo_226730
    Torolt_felhasznalo_226730
    2005. november 3. 08:3758.
    Sziasztok!


    Nagyon rossz dolog ez a székrekedés probléma, gondolom ezzel nem mondok újat . Velem elég furcsa a helyzet, kíváncsi lennék, van-e másnak is hasonló gondja. Szóval úgy tűnik, nálam pszichésen vannak gondok vagy nem tudom. Este-reggel két-két kanál lenmagot beveszek vízzel, plusz reggel 100%-os narancslé, egy pohár meleg tej, mégis semmi otthon semmi pedig egy órával indulás előtt már felkelek direkt emiatt... Beérek a munkahelyemre, ott már úgy érzem kell, ám valami meggátol benne, én nem tudok itt produkálni, csak azon ritka esetben ha tudom, még egy ideig egyedül leszek de akkor sem tuti... Biztosan furának tartotok emiatt, én sem tudom mitől van. Napközben képtelen vagyok, mert állandó járkálás van a toalett előtt, lehetetlen nyugiban elvonulni. Amikor aztán hazaérek, az esetek 90%-ban gond nélkül el tudok menni "nagydologra". Ami jó, viszont az meg nem, hogy sokszor egész nap érzem, nagyon kellene mennem de csak nagy erőlködések árán sikerülne ezt pedig nem akarom, mert az nagyon gyengíti a kötőszövetet és ezeregy probléma lehet belőle... De az, hogy "hordozom" magamban egyik porcikámnak sem tesz jót... Most még kiprobálom a kaukázusi kefírt a többi mellett amit fentebb felsoroltam (gyümilé, lengmag, meleg tej és a kefír), és ha beérek egy óra múlva, de így sem fogok tudni, erősen kétségbe fogok esni. Mert már nem tudom mi lesz. Főként amiatt, mert aggódom az altesti szervek épségéért és sajnos ez a dolog nagyban ront rajta .

    Jó egészséget mindenkinek, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top