Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pikkelysömör gyógyulás

Hustia
Létrehozva: 2005. március 31. 08:19
Sziasztok!

Csak az örömömet szeretném megosztani veletek!
Az anyukámat 25 év betegség után, tegnap gyógyultnak nyilvánították a Szegedi Bőrgyógyászati Klinikán!!!! :-)))))))))
Nagyon boldog vagyok!!
  1. 2006. május 7. 08:5754.

    Szisztok,

    Nagyon is jól ki lehet bújni ezek alól az előírások alól, és valóban nem tudod sokszor laikusként, mit is vásárolsz! A reklámszöveget is meg lehet fogazmalmazni úgy, hogy ne derüljön ki a vásárló számára, hogy gyógyszert, vagy  csak gyógyhatású terméket vásárol-e? Persze, ez nem jelenti azt, hogy az egyik esetleg nem hatásos, csak más az engedélyeztetése. Magára valamit is adó cég beszerez véleményeket,  normális esetben ezek klinikai adatokon alapulóak, a gond az, hogy manapság annyira megszigorították a klinikai teszteket, hogy igazán csak rengeteg pénzzel, és energiával lehet  beszerezni ezeket. Vannak aztán joghézagok, lejárt ORKI engedélyeknél - ez készülékekre vonatkozik inkább- nincs ismét ORKI, hanem előről kell kezdeni az egész engedélyeztetést, klinikai teszteltetést, hiába végezték el évekkel ezelőtt, nem fogadják el. Ez rengteg pénzbe kerül, mivel a gyártóhoz kiutaznak a gyártásifolyamatot ellenőrizni, - mivel rengeteg dolgot ma már a Kínában, stb. gyártanak, ez nem két fillérbe kerül, és már itt meggondolják a cégek hogy belekezdjenek-e a procedúrába. Tehát, ezekre az esetekre senki nem mond semmit, megvonják a hatóságok a vállukat, és kész. A vevő viszont ebből nem tud semmit. Persze, más egy olyan termék amit az előbb említett miatt minősítettek át mondjuk orvosieszközről természetgyógyászati eszközre, mint egy betiltott termék. Különben szerintem ma már ha az EU területén betiltanak valamit annak vonatkoznia kellene az összes tagállamra! De ki tudhatja ezeket?!  

    előzmény:
    ppp (52)
    2006-05-06  22:42
  2. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 6. 23:3053.

    Oké én ezt értem. ...és fel is fogom. Bocsika én nem vagyok szakértő, csak azt nem tudom aggyal felfogni, hogy hogy történhet olyan, hogy forgalomba kerülhetett itthon egy olyan termék amit külföldön is betíltottak. Tök mindegy milyen engedéllyel vagy anélkül, a lényeg, hogy az emberek ezt megtudják úgy vásárolni, hogy mégcsak sejtésük sincs arról hogy mit vesznek meg, mivel maximálisan megbíznak a gyógyszertárakban és az egészségügyi rendszerben. Én ezt abszolut felháborítónak tartom. De azt meg tényleg nem értem, hogyha ennyi per van ellene, akkor mi hogyan tudjuk már egy éve még mindig rendelni és vásárolni. Tudom a malmok elég lassan örölnek, de azért ennyire.......erre rengeteg ember nagyon csúnyán ráfizethet...és akkor mit fognak mondani, ja csak annyit, hogy perelj................na ez a durva.

    Köszi Micaamica és PPP a hozzászólást! :-)

    előzmény:
    ppp (52)
    2006-05-06  22:42
  3. ppp
    ppp
    2006. május 6. 22:4252.

    Micaamica lényegében megválaszolta, amit kérdezel. Csak egy-két kiegészítés:

    Ha GYÓGYSZERKÉNT engedélyeztették, akkor az viszonylag jól ellenőrzött rendszer. A Skin-Cap-et tudomásom szerint NEM gyógyszerként engedélyeztették.

    Ha KOZMETIKUMKÉNT hozták be, akkor viszont NEM KELL ENGEDÉLY! Csak nyilvántartási szám kell, valamelyik EU tagországból. Mielőtt az EU-hoz csatlakoztunk volna, a kozmetikumot is előre engedélyeztetni kellett az OÉTI-nél, most már nem. Csak utólag lehet valamit tenni, például a Skin-Cap gyártója ellen az egyik honlap szerint 50 (ÖTVEN) kártérítési per zajlik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (50)
    2006-05-06  16:20
  4. 2006. május 6. 22:1951.
    Előfordul olyasmi, hogy volt engedélye, csak lejárt, és nem újitották meg, és senki sem néz utána. Tehát, van engedélyszám amivel forgalmazni is tud, főleg ha rendszeresen szállít azonos helyekre,  és benne van a rendszerükben. Legtöbben nem is tudják hogy ezeket az engedélyeket 3-5 évre adják mostanság. Különben, ha EU-n belül más is forgalmaz valamit, és az az adott országban megszerezte az engedélyeket, akkor a tagállamokban már lehet árusítani azzal az engedéllyel, csak jelezni kell az árun, hogy rendelkezik az előírt papírokkal. Természetesen, ha a hatóság ezt bekéri, mondjuk mert feljelenti valaki, akkor köteles az összes papírt bemutatni, a gyártó igazolásától kezdve, az összes vizsgálati anyagig. Amennyiben, ezt nem tudja produkálni 8 munkanapon belül,  csak annyi, hogy betiltják a terméket, és ezt az egészségügyi közlönyben is kihirdetik. De az engedélyek beszerzése elsődlegesen a gyártó feladata.      
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (50)
    2006-05-06  16:20
  5. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 6. 16:2050.

    Szia PPP!

    Nyomozom az engedély számot (Nem érem el a nagybáttyám) amint megvan jelzek.

    Egy kérdésem lenne: Ha a gyógyszernagyker forgalmazza és a patikák a nagykerektől rendelik, az nem egyértelműen azt jelenti, hogy legálisan van forgalomba és, hogy a termék bevizsgált, tehát engedéllyel rendelkezik?

    Mert ha engedély nélküli terméket forgalmaz egy gyógyszernagyker és ráadásul patikáknak rendelésre ki is szállítja, Sőt patikalátogatókat is megbíz az ismertetéssel, akkor nagy gebasz van ezzel a rendszerrel az tuti.

    előzmény:
    ppp (48)
    2006-05-06  08:45
  6. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 6. 16:1449.

    Köszönöm szépen a linkeket. :-)

     

    előzmény:
    ativeclod (46)
    2006-05-05  21:26
  7. ppp
    ppp
    2006. május 6. 08:4548.
    Légyszíves küldd át a termék OÉTI számát vagy OGYI számát, utánanézek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (42)
    2006-05-05  16:56
  8. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. május 6. 07:3747.
    www.saxmed.hu. Egy amerikai készülék, nézz utána. Különben a psorasis egyesületnek van fóruma  a weboldalán, ott olvashatsz különböző kezelési formákról véleményeket, érdemes ellátogatni oda is www.psoriasis.hu.
    előzmény:
    rózi70 (45)
    2006-05-05  20:29
  9. 2006. május 5. 21:2646.

    Most hirtelenjében ezt találtam róla:

    http://dermatology.cdlib.org/DOJvol3num2/editorials/smit h.html

    In 1996 information started to circulate that some jurisdictions in Europe (notably Austria and Holland) had found corticosteroids (clobetasol propionate or triamcinolone) in Skin Cap, and had banned Skin Cap for this reason.

    Ha elolvasod az egész cikket, kiderül, hogy a hatóanyag(nak hitt) cink... miatt nem volt receptköteles, de aztán szteroidokat találtak benne, és ezért betiltották.

    sőt, itt van az FDA oldala, ami azért nem "gyüttment" :-) szervezet...

    http://www.fda.gov/bbs/topics/NEWS/NEW00583. html

    FDA Warns Consumers Not to Use Skin-Cap
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (42)
    2006-05-05  16:56
  10. 2006. május 5. 20:2945.

    Ez micsoda, mert nem ismerem, nem is hallottam róla. Írnál bővebben ?

    Köszi!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464887 (44)
    2006-05-05  18:41
  11. Torolt_felhasznalo_464887
    Torolt_felhasznalo_464887
    2006. május 5. 18:4144.
    Itchstopper, nagyon jó, csak macerás ha nagy kiterjedésű, nekünk más nem segített. Viszont, mindenkinek más az ami használ!
    előzmény:
    rózi70 (43)
    2006-05-05  18:23
  12. 2006. május 5. 18:2343.

    Szia!

    Igen, erről én is hallottam már. Meg észre is vettem magamon,hoyg pl. menzesz előtt is jobban "kijön", meg ha kicsit stresszesebb időszakom van. Nekem a 2. terhesség alatt jött ki.  De örökletes is, mert nálunk nagyon gyakori a családban. Nagyon sok betegség mögött vannak lelki problémák, bár néha olyan érzésem van, hogy azt ma már "divat" mindenféle nyavalyára ráfogni. A fene tudja, hogy mi az igaz. Az egyik ismerős doki szerint belső anyagcserezavar.  

    Nekem a könyökömön és a fejemen, főleg a fülem mögött. Ez jó! Valami van a fülem mögött és a könyökömön jön ki.....Oké, gyenge vicc volt....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_629921 (41)
    2006-05-05  14:54
  13. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 5. 16:5642.

    Szia PPP!

    Ne hozd rám a frászt! Itthoni forgalmazásban van, engedélyezve. Gyógyszertárakban kapható, bár van olyan is ahol megkell rendelni. Én gyógyszerészektől is és dokiktól is érdeklődtem, senki semmi ilyesmit nem mondott nekem. Én mindenhol csak jót olvastam és halottam róla, és aki eddig használta annak segített. Egy esetet tudok amikor nem segített és ez ekcémánál volt.

    Neked személyes tapasztalataid vannak? Mert nagyon szeretnék többet tudni, ha ez tényleg így van. Milyen veszélyei vannak?

    Kedves Mindenki aki olvasta a hozzászólásomat!

    Erről én nem tudok amit PPP írt, de ha ez így van, akkor vissza az egész. Ártani senkinek sem szeretnék, Isten ments, inkább nem mondtam akkor semmit. (pedig nekünk tényleg bevált :-()

    előzmény:
    ppp (40)
    2006-05-05  14:25
  14. Torolt_felhasznalo_629921
    Torolt_felhasznalo_629921
    2006. május 5. 14:5441.
    Szia Rózi  ! Én is jövök ide egy kicsit .
    Olvastam egyszer egy tök jó könyvet arról, hogy a betegségeknek, szinte mindnek, pszichés oka van. Nekem nagyon bejön ez a szemléletmód. Nekem is van p.sömöröm, a térdemen és a könyökömön jön ki néha, de nem vészes. Kapirgálom, kenegetem (Diprosalic krémmel)... elmúlik, visszajön... A szülésem után kezdődött, mondta a háziorvos, hogy gyakori ilyenkor. Akkoriban rosszabb volt, amikor sokat éjszakáztam a kicsivel vagy stesszesebbek voltak a napjaim.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. ppp
    ppp
    2006. május 5. 14:2540.
    A Skin-Capet számos országban betiltották, mert nem veszélytelen szer. Magyarországon sikerült kikerülni az ellenőrzést?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_527240 (38)
    2006-05-05  13:18
  16. Torolt_felhasznalo_966077
    Torolt_felhasznalo_966077
    2006. május 5. 13:4039.

    De jó!

     

     

    Egy ismerösömnek akkor jött elö mikor Ingmar Bergman rendezte egy darabban.Semmi sem segített csak hogy 2 év után levették a repertoárról a darabot.

    Hiába nagy rendezö Ingmar nem túl kedves és megértö munkatárs....

    Akkor szinte azonnal elmúlt és nem is volt ilyen gondja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_527240
    Torolt_felhasznalo_527240
    2006. május 5. 13:1838.

    Sziasztok!

    Nekem a nagybáttyám szenvedett ettől a betegségtől hosszú évekig. Jelenleg tünetmentes, de a kezelést fenn kell tartani, hogy ne alakuljon ki újra.. De már sokkal ritkábban használja a spray-t, ha jól tudom csak heti egyszer fújja be a területet. Minden létező dolgot kipróbált amit lehetett (kenőcsök, gyógyszerek, bioptron lámpa stb.), de igazán semmi nem segített. Teljesen kivolt készülve, már élni sem akart, emberek közé sem ment, tehát kezdett nagyon elkeserítő lenni a helyzet, sajnos igen sok területen volt a testének különböző részén. És akkor egy közeli ismerősöm ajánlott egy terméket ami nemrég került magyarországi forgalomba. A termékcsalád neve: SKIN-CAP  Van belőle spray, krém és sampon is. És ez bevállt  

    Ide írom a magyar forgalmazó linkjét, de a külföldi oldalakon sokkal több információhoz lehet jutni.

    http://www.volmix.hu/magyar/cheminova.htm

    Napont a többször kell használni és győnyőrűen elkezd gyógyulni a felület. Jelenleg tünetmentes a nagybáttyám, neki bevált :-)

    Szerintem mindenkinek aki ettől szenved megér egy próbát. Nálunk sikerült, remélem mindenkin fog segíteni akít ettől a betegségtől szenved.

    Sok sikert mindenkinek, Gyógyulást!  

    előzmény:
    Hustia (1)
    2005-03-31  08:19
  18. 2006. május 4. 18:2837.

    Szia!

    Köszi, ismerem, a munkahelyem van ilyen lámpa, több méretben is. Már használtam, csak nem erre. Ki fogom próbálni!

    Mégegyszer kösz!

    előzmény:
    betty25 (36)
    2006-05-04  15:17
  19. 2006. május 4. 15:1736.

    Szia rózi70!

     

    Próbáld ki a fényterápiás kezelést, nagyon hatásos! Pontosabban bioptron lámpás fénykezelést! Persze 1-2 héten belül ne várj csodát, de ha minden nap 2-3-szor meglámpázod magad, akkor hatásos! Ez nem a reklám helye, de a Zepter gyártja, igaz magyar termék - mivel magyar volt a feltaláló...

    Ha egy mód van rá, próbáld ki, hatásos, kérj ingyenes próbakezeléseket (3 alakalom) és rájössz, hogy hatásos, vagy sem...

    A Zepter központ a Váci u. 191. környékén van...

    előzmény:
    rózi70 (30)
    2006-04-24  21:14
  20. 2006. Április 30. 23:5135.

    Köszönöm a válaszokat.

    MIndenkinek jobbulást kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_310546
    Torolt_felhasznalo_310546
    2006. Április 30. 23:1834.

    Sziasztok!

    Én a fejbőrre a Dermipsor krémsampont használom, ez tűnik a legjobbnak. Teljesen nem gyógyul meg tőle, de érezhetően nyugtatja a fejbőrt. Ami igazán sokat segített az egy Hajkence nevű pakolás, ettől több hónapra tünetmentes lettem. Egy baja van, hogy nagyon drága, de megéri.

    Magyarországon a harkányi gyógyvíznek hasonló az összetétele, mint a Holt tengeré. Sok pikkelysömörös beteg jár oda és a gyógyvíztől sokat javul az állapotuk. Ráadásul lehet kapni a gyógyvízből készült koncentrátumot ( van ott egy jó kis biobolt ), amit haza lehet vinni.

    előzmény:
    szornyike (29)
    2006-04-24  20:30
  22. Torolt_felhasznalo_167633
    Torolt_felhasznalo_167633
    2006. Április 29. 17:2933.
    szia! Már nekem is volt. Úgy kell gyógyítani, hogy egyenként meg kell keresni a sebeket, le kell szedni róla azt a bizonyos felső réteget és az alatta levő piros bőrt kell bekenni. Több hónapig tartott. Csak természetes illatanyag nélküli shamponnal kell hajatmosni. jó gyógyulást.
    előzmény:
    szornyike (29)
    2006-04-24  20:30
  23. 2006. Április 25. 11:5032.

    Azt nem tudom, hogy kihullik-e a hajad, nekem nem hullott. Én nem festetem, csak melír van benne. Igen, nagyon elkeserítő. Nálunk ez családi örökség, a nagyapámtól. Majd minden nagybátyámnak és sok unokatesómnak is van. Az "öregjeinek" már ráment az izületekre is....

    Ronda egy nyavalya és csak tünetmentessé tehető, teljesen sosem gyógyul.

    Nyáron, amikor nyaralunk, akkor nagyon jó, szépen kisimul a bőröm, a nap és a víz jó neki, különösen a tengervíz, a legjobb lenne a Holt-tenger vize, de azt sajna nem engedhetem meg magamnak.....

    Marad a krém, szolárium is jó még, persze mértékkel.  

    előzmény:
    szornyike (31)
    2006-04-24  22:11
  24. 2006. Április 24. 22:1131.

    Ez nagyon elkeserítő. Képzeld én ráadásul festem a  hajam. Ezután már nem festhetem? És kihullik a hajam is körülötte?

    Ez iszonyat!

     

    előzmény:
    rózi70 (30)
    2006-04-24  21:14

Címlap

top