Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIÓMA

Torolt_felhasznalo_784122
Torolt_felhasznalo_784122
Létrehozva: 2005. március 30. 07:27
Sziasztok! Segítégeteket szeretném kérni!
Biztosan volt már ilyen téma a fórumon, de nincs időm visszaolvasni a régieket.
Sajnos tegnap a doki közölte velem, hogy miómám van. Elhelyezkedése a méh bal oldalán a tubasarokba, 2 cm átmérőjű.
Műtétet javasolt, teljes méhkivétellel.
36 éves vagyok, van két gyerekem, de nem szeretnék még méh nélkül élni.
Mikor ezt közöltem a dokiva, ő azt mondta, hogy ez magánügy.
Teljesen összetörve jöttem ki tőle, mivel eddig nem volt rossz tapasztalatom vele.
Szóval ha valaki tud olyan dokit, aki ennen a problémának a szakértője, akkor kérem küldje el az elérhetőségét.
Előre köszönök minden segítséget!!!
  1. 2021. október 15. 08:1627.

    Kedves Hölgyek.

    Igyekeztünk összegyűjteni a leggyakoribb kérdéseket a Hölgyi teáról.


    Itt találjátok őket: 
    https://holgyitea.hu/


    Jobbulást kívánok,
    Rigó István
    fitoterapeuta természetgyógyász

    előzmény:
    istvan.rigo (26)
    2017-02-25  19:02
  2. 2017. február 25. 19:0226.

    "Életed az orvosságod. Feladatunk a bennünk lakozó orvost támogatni." - Hippokratész


    Mit tehetnek a hölgyek mióma, ciszták vagy endometriózis esetén? Milyen gyógynövények segíthetik és tehetik tartósabbá az öngyógyulást és melyek gyógynövényektől tartózkodjanak?


    Igyekeztem összeszedni azokat az életmód tanácsokat, melyek mióma, petefészek ciszta és/vagy ehhez hasonló nőgyógyászati elváltozásoknál segíthetik, felgyorsíthatják és tartósabbá tehetik a Hölgyek öngyógyulását.


    Testi szinten tartózkodjanak az ösztrogén tartalmú (fitoösztrogén) gyógynövények fogyasztásától, mert a legújabb orvosi és természetgyógyászati kutatások alapján a miómák, a ciszták és egyéb hormonérzékeny jó- vagy rosszindulatú daganatos elváltozások oka fizikai szinten az ösztrogén dominancia.


    Energia, érzelmi- és gondolati (mentális) szinteken a konkrét tanácsokat weboldalunkon olvashatják:
    http://gyogynoveny-eger.hu/ciszta_mioma_endometriozis_te a/



    Az életmód változtatások mellett milyen gyógynövények segíthetnek az öngyógyulásban? Milyen gyógynövényes teát és hogyan javasolt inni?

    Hölgyi teakeverék: körömvirág, szurokfű, apróbojtorján, citromfű, palástfű és orbáncfű keveréke. A Hölgyi tea adagolása: reggel éhgyomorra, amennyiben nem sikerül, bármelyik főétkezés előtt legalább fél órával igyák. Elkészítési javaslat: 3 dl forrázatot, egy evőkanál teakeveréket három deciliter forrásban lévő vízzel leforrázni, 15 percre lefedni, majd szűrni és ízesítés nélkül meginni.


    A Hölgyi tea mellett javasolt még palástfű teát inni, külön. A palástfű teát a menstruációs ciklus 15. napjától a 26. napjáig 17 és 19 óra között a vese maximális szervórájában. A palástfű teából is forrázatot készítsenek. A palástfű tea elkészítése, adagolása: 1 evőkanál palástfüvet leforrázunk 3 dl forrásban lévő vízzel, fedő alatt 15 percig állni hagyjuk, majd szűrjük és ízesítés nélkül elkortyolgatjuk. A palástfű tea adagja ezeken a napokon, 1 x 3 dl. Ha menzesz már nincs vagy rendszertelen, úgy a számítást a Holdhoz kell viszonyítani. Telihold vagy újhold napja jelenti a menstruációs ciklus első napját és ettől számítva a 15-26. napok között javallott inni külön a palástfű teát.


    Figyelem! A gyógynövények használata, így a gyógynövényes teakeverék (Hölgyi tea) és a palástfű tea, valamint az életmód tanácsok szervezete öngyógyító és harmonizáló folyamatait elősegíthetik, ám ezek az orvosi vizsgálatokat, ellátást valamint az esetleges gyógyszeres kezelést nem helyettesíthetik.



    Jobbulást és derűs változtatásokat kívánok a Hölgyeknek!

    Rigó István
    tanuló természetgyógyász, gyógynövény-őstermelő


     

  3. 2005. szeptember 6. 22:4225.
    szia! én egy hónapja szültem császárral. a műtét után közölte a doki, hogy 5 db. miómát találtak a méhemben. ebből az egyiket ki kellett venni mert pont a vágás útjában volt és véletlenül belevágtak. ez diónyi méretű volt. megnyugtatott, hogy semmi gond nincs, sok nőnél előfordul és hogy igyekezzünk összehozni a további csemetéket mert a terhességet esetleg veszélyeztetheti.
    különben utánaolvastam és ez a mióma egy teljesen ártalmatlan dolog. izomcsomó, és csak a legritkább esetekben kell eltávolítani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (1)
    2005-03-30  07:27
  4. 2005. szeptember 6. 20:5424.

    Lehet hogy már   késön írok a miomáról de értesíts ha már döntötetek vagy megtalálrátok az orvost aki kell neked. 47 -et töltöm szeptemberbe végén . Azt nem írtad hogy szeretnétek e még testvért .Engem februárba mútötek méh eltávolitással ..Nagyon féltem tőle.hiszen folyamatosan be volt gyuladva a nyálka hártyám is folyamatosan váladákozot. Azt hittem hogy ez a vég. Miskolcon a szentpéteri nőgyogyászaton vette ki Szalmás adjunktus huvelyen keresztül. nem bántam meg.nagyon jól érzem magam. Gyugodt vagyok,türelmes , Ha nem szeretnétek babát  nem kell tőle félni . BÁTORSÁG

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (15)
    2005-03-30  10:22
  5. Torolt_felhasznalo_645033
    Torolt_felhasznalo_645033
    2005. szeptember 5. 20:5723.

    Sziasztok!!!

    Én kisregényt tudnék irni a mioma kálváriámbol, megprobálok rövid lenni. 26 évesen boldogan vártam az első gyermekem, amikor a 23. héten begörcsöltem, kiderült van egy kb akkor miomám, mint a baba feje, addig senki nem vette észre és problémát sem okozott. Akkor fogalmam sem volt, hogy mit jelenhet ez, egy hét mulva már nem voltam várandos, elveszettem a gyerekem.

    Ezek után a 6hetes kontrolon közölték, hogy semmit nem csökkent a mérete, massziv 6 cm-es a méhszához közel a jobb oldalon, és ezt csak a méhemmel együtt tudják eltávolitani. Teljesen összetörtem, elvesztettem miatta egy egészséges gyereket és nem szülhetek többet, gyermektelen maradok.

    Ekezdödött az orvos keresgélés, ami sok érdekes tapasztalatot hozott, kb, 10 doki, miskolci, ( idevalosi vagyok), debreceni, pesti látott, van aki müteni akart, mert sikerülhet, van aki a teljes eltávolitást látta lehetőségnek ( főleg idős orvosok), van aki azt mondta, hogy huzzak bele és meg kell probálni igy egy terhességet. Abszolut bizonytalan és kétségbeesett voltam.

    Közben persze bőszen természetgyógyitottam magam sok-sok fronton eredménytelenül.

    Végül egy miskolci doki vette kezébe az ügyet és probált meg több dolgot, pl hormonkezelést, de sajnos arra sem reagált a dög, és utolso variácioként a mütét maradt, ő irányitott Papp professzorhoz, az I-esen?, a Baross utcai klinikára.

    Nagyon ajánlom őt, nem egy beszédes orvos, de aranykezü sebész és sok rémisztő esetet látott és amit lehet megment!! Azóta már ismerösömön is segitett, aki ugyancsak vesztett el miomásan babát, a mütét óta a második gyerekét várja.

    Nem utolso sorban rajtam is sokat segitett, 13 hónapos a lányom! Kivánom, hogy a lehető legjobban oldojon meg a problémád, a profban megbizhatsz!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (15)
    2005-03-30  10:22
  6. Torolt_felhasznalo_584942
    Torolt_felhasznalo_584942
    2005. szeptember 5. 20:4122.

    Szia! Én 40 éves vagyok...és májusban vették ki a méhem, szintén mióma. 

    Nagyon féltem, de azóta lényegesen jobb lett az életminőségem, semmiben nem okozott változást, csak annyi hogy nem félek a havi mensestől. Ha bármilyen kérdésed van priviben szivesen válaszolok.Persze ha nemmuszály ne vegyék ki, de ha muszály ne félj tőle.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (1)
    2005-03-30  07:27
  7. 2005. szeptember 5. 20:2521.
    Az Elixirbe,és az Agykontrollosoknál biztos,a honlapjukon is...Brandon Bays írta...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (16)
    2005-09-05  10:11
  8. 2005. szeptember 5. 11:1820.

    Szia!

    Nekem ugyan van már 2 gyerekem, de nemrégiben nekem is találtak miómát,  nem egyet vagy többet, hanem azt mondták, hogy az egész méhem miómás. DE azt is mondták, hogy ettől még szülhetek akár egy focicsapat gyereket is. (mondjuk én már többet nem szeretnék) és amíg nem okoz gondot, nem is csinálnak vele semmit! Úgyhogy fel a fejjel, és sok sikert! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631281 (17)
    2005-09-05  11:03
  9. Torolt_felhasznalo_331937
    Torolt_felhasznalo_331937
    2005. szeptember 5. 11:1819.

    Szia!

    Ne keseredj el, nagyon sokan szültek már úgy, hogy hasonló gondjuk volt, mint neked. Szerintem igaza van a nőgyógyászodnak,  de ha nem bízol benne, keress meg egy másik orvost is. Nekem is volt egy 4 cm-es miómám, három hete műtöttek, szerencsére a méhemet meghagyták .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_631281 (17)
    2005-09-05  11:03
  10. 2005. szeptember 5. 11:1418.

    Szia!

    Nem tőlem kérdezted ugyan, de azért válaszolok!

    Brandon Bays: Belső utazás

    A Moszkva térnél van a Hattyúház, ott biztosan kapható!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_873438 (16)
    2005-09-05  10:11
  11. Torolt_felhasznalo_631281
    Torolt_felhasznalo_631281
    2005. szeptember 5. 11:0317.

    sziasztok!

    31 éves vagyok és van egy 2cm-es miomám. Elmentem egy mezei hasi ultrahangra gyomorpanaszok miatt, erre egy nagyon kedves kis nő (aki ultrahangozott) mondta, hogy van egy miomám a méhembe. Én megijedtem, mert gyereket szeretnénk, de eddig még nem sikerült. Hát megnyugtatott, hogy ő az én helyemben nem akarna szülni, mert úgy is halvaszülök, vagy elvetélek, tehát semmi esélyem az anyaságra. Zokogva mentem a nőgyogyimhoz, aki körberöhögött és azt mondta nem kell vele foglalkozni, mert semmi köze a szüléshez és, ha nem nő akkor nem kell bántani, mert vissza is húzodhat. Ennyi a történetem eddig, de a fenébe gyerek még sehol.Nagyon szeretném, de egyre jobban unom a várakozást. Nekem sem fáj csak szintén nagyon darabos a vérzésem (bocs a guszta dolgokért.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (7)
    2005-03-30  08:19
  12. Torolt_felhasznalo_873438
    Torolt_felhasznalo_873438
    2005. szeptember 5. 10:1116.

    Szia,

    Ki írta a Belső utazást, amit ajánlottál a "MIÓMA" topicban? Kapható valahol a könyv?

    előzmény:
    pitak (2)
    2005-03-30  07:58
  13. Torolt_felhasznalo_784122
    Torolt_felhasznalo_784122
    2005. március 30. 10:2215.
    Nagyon köszönöm segítségeteket. Megpróbálok megnyugodni, és délután időpomntot kérni a dokiktól. Ahogy írtátok több dokit meg fogok kérdezni, aztán majd a családi tanáccsal /a papa és a gyerekeim/ eldöntjük a teendőket.
    Nálunk ez így szokás, ne lepődjetek meg. A 13 évs lányom most is velem volt, még szerencse, mert így egy kicsit tartottam magam. Mégegyszer köszönöm a segítséget, üdv. mindenkinek :Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. március 30. 10:2114.
    A Határőr úton voltam MR vizsgálaton Szív- és Érseb. Klinikán. (más okok miatt). Ott találkoztam egy hölggyel, aki túl volt már egy mióma eltávolításon, de nem hagyományos sebészeti úton. Létezik olyan berendezés, ebben az intézményben, ahol ambulánsan elvégeznek egy un. háromdimenziós ultrahang felvételt, majd ezzel a berendezéssel helyileg semmisítik meg a miómát. Egész pontosan én sem tudom, hogy miről szól ez dolog, de ennek a hölgynek ezt csinálták. Biztosan van egy méret, ameddig ezt az eljárást alkalmazzák.
    Abban tudok segíteni, hogy leírom Nektek a címet, nevet, telefont, hogy pontos infót tudjatok kérni ezzel kapcsolatban. Az eljárással kapcsolatban a google keresőben érdemes beütni a mióma kifejezést, hátha találtok ezzel kapcsolatban valamit. A hölgyre azért emlékszem, mert ő is azért járt utána ennek a beavatkozásnak, hogy ha lehetségs, ne a méhével együtt távolítsák el a miómáját. (kérdezzétek meg, hátha segít)
    Semmelweis Egyetem Ér- és Szívsebészeti Klinika Radiológiai Diagnosztikai Osztály 1122 Bp. , Határőr út 18. tel:06 1 458 6850 fax: 06 1 356 0613 előjegyzés: 06 1 458 6878 (15ó 30ig) Remélem tudtam segíteni, mielőbbi gyógyulást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_515014
    Torolt_felhasznalo_515014
    2005. március 30. 09:2913.
    Régebben nagy divat volt azonnal kivenni a miómás páciensek méhét, szerencsére ez ma már nincs így (bár vannak még olyan orvosok, akik vérszemet kapnak egy lehetséges operációtól. . . ) Nem kell elkapkodni! Feltétlenül menj el másik orvoshoz, akár kettőhöz is, így többségi vélemény alapján dönthetsz :) Ha a mióma nem okoz vérzési rendellenességet, nem nyomja a húgyhólyagot - állandó vagy gyakori vizelési ingert okozva -, vagy nem generál egyéb, a radikális beavatkozást indokló problémákat, almányi nagyság alatt nem szokták kivenni. Ad abszurdum lehetséges, hogy nem növekszik tovább és soha, semmilyen gondot nem okoz, lehet, hogy szeretnél még szülni - ami simán lehetséges egy kisméretű mióma mellett -, szóval lehetséges folytatás van rengeteg. És persze egyáltalán nem biztos, hogy ha el kell távolítani, akkor azt a méhtesttel együtt kellene. . . Fontos, hogy rendszeresen járj ellenőriztetni! Nem tudom, hogy merre laksz, ha budapesti vagy, szívesen ajánlok neked nőgyógyászt. Látom, sokan tudnak ajánlani, biztos sikerül rábukkannod olyanra, akiben megbízol. Olyat keress, aki nem a világ végén van (a kezdeti lelkesedés után nehezebben szánja rá magát az ember, hogy elbumlizzon hozzá) és aki mögött a kórházi háttér is szimpatikus. Ne legyen szükség a kórházra, de sosem lehet tudni. . .
    Sok szerencsét és fel a fejjel! Nem eszik olyan forrón a kását!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (10)
     
  16. Torolt_felhasznalo_784122
    Torolt_felhasznalo_784122
    2005. március 30. 09:2512.
    Köszi, megkaptam.
    előzmény:
    Jyll (11)
     
  17. 2005. március 30. 09:1211.
    Írtam privit. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (10)
     
  18. Torolt_felhasznalo_784122
    Torolt_felhasznalo_784122
    2005. március 30. 08:5510.
    Különösebb gondon nincs ezzel a miómával. Néha érzem, hogy van valami ott, de nem fáj. Mondjuk a vérzésem egy kicsit darabos az utóbbi időbe, de ez sem vészes. Csak a rutin éves rákszűrésre mentem. Az elhelyezkedés lehet még probléma, de erről sem mondott semmit az orvos. Nagyon nagyot csalódtam benne, nem szeretnék visszamenni hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. március 30. 08:409.
    Szia!

    Nekem 4 miómám volt. Most egy van, az is visszahúzódott már, szóval ici-pici - holott 6 cm-s volt. Nos ezzel a 4 miómával együtt volt a Lánykám 9 hónapig a pocimban - azóta teljesen egészségesen meg is született és már elmúlt 1 éves. A dokim azt mondta, amíg nem okoz nagy problémát, addig hagyjuk a miómákat békén. Viszont fogigátlót nem szedhetek, mert a hormon megbolondítja őket és növekedésnek indulnak. Régen valóban minden miómát kikaptak az egész méhhel együtt, manapság már ez egy úgymod elavult nézet. Ezért is gondolom úgy, hogy inkább menj még el 15 nődokihoz, mintsem 36 évesen egyre hallgatva kivegyék a méhed. Ha gondolod, írj privit és megadom a nőgyógyászom elérhetőségét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_320002
    Torolt_felhasznalo_320002
    2005. március 30. 08:388.
    Hát ez az orvos egy hentes szerintem is. Nekem is volt miómám, jól elbújva, egy UH-n sem látszott. Mondjuk aztán kivették, mert végre hitt nekem egy doki, de a méhemet nem. Most is vannak pici miómáim, de azt mondta több orvos is hogy a 9 mm-es mióma enyhén szólva is nevetséges, nem kell vele foglalkozni, ha nagyon nagy a gond tőle, akkor biztos más a helyzet, de ezt az orvost felejtsd el de rögtön!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_720829
    Torolt_felhasznalo_720829
    2005. március 30. 08:197.
    A János Kórházban Dr. Balogh Imre főorvost tudom Neked ajánlani. Szerintem nyugodtan hívd fel a kórházat és keresd meg. Azért Őt ajánlom, mert nem egy műtét-mániás, viszont amellett, hogy nődoki, sebész is, tehát ha mégis műteni kell, akkor jó kezekben vagy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (6)
     
  22. Torolt_felhasznalo_784122
    Torolt_felhasznalo_784122
    2005. március 30. 08:166.
    Köszönöm bátorító szavaitokat , ha tudtok hozzáértő dokit, az elérhetőségét megköszönném.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2005. március 30. 08:095.
    Valszeg nem csak a méret fontos, hanem az elhelyezkedés, a uh-ból is sok mindent lehet megtudni, szóval a méret még nem semmi. Ettől függetlenül több szem többet lát, én is megkérdeznék mást is egy ekkora műtét előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720829 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_410729
    Torolt_felhasznalo_410729
    2005. március 30. 08:084.
    Szia, nekem 98-ban vették észre, egy erős vérzés kiséretében. . , azóta is bent van, 2003-ban 35 évesen szültem 1 gyermekem. Az akkori orvosom is és akinél szültem, és jelenleg is hozzá járok azt javasolta, hogy amíg nem kezd ek viselkedni, maradhat. Nem csak a teljes méh eltávolításával lehet műteni, hanem csonkolással is. feltétlen keress fel másik dokit, ha érdekel megadom az elérhetőségét az enyémnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784122 (1)
     

Címlap

top