Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csíráztassunk !

Ginea
Létrehozva: 2005. március 29. 22:29
Sziasztok !

Teljesen beindultam a Maxima csírákról szóló cikkére, csak azt felejtették el benne leírni, hogy hol szerezzek, retek, lucerna, vörös káposzta és brokkoli MAGOT, amit lehet csíráztatni.

Ha valaki tud nekem segíteni ebben, előre is köszönöm.

Most mennem kell, mert elájulok az álmosságtól, de holnap este visszanézek. Addig is köszönöm a tippeket !
  1. 2008. október 27. 12:1018.

    Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen mennyiséget kell fogyasztani 1 nap ezekből a csírákból?Lehet túladagolni magad?Mi a minimum amit a hatás érdekében el kell fogyasztani?Köszi A.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2008. október 27. 12:0917.

    Azt szeretném megkérdezni,hogy milyen mennyiséget kell fogyasztani 1 nap ezekből a csírákból?Lehet túladagolni magad?Mi a minimum amit a hatás érdekében el kell fogyasztani?Köszi A.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2005. Április 29. 22:5016.
    Te kaptál magot ott? Én kb. három hete kerestem és akkor még nem volt, na tuti utána szerezték be. Akkor én is megpróbálom újra. Beszámolnál majd az eredményről? Köszi.
    előzmény:
    Ginea (15)
     
  4. 2005. Április 29. 21:3915.
    Sziasztok !

    Köszönöm, hogy ilyen sokan hozzászóltatok. Ma beszédültem az Árkádban a Harmóniaházba, és ott vettem lucerna, retek, mustár, napraforgó és zsázsa csírának magokat.

    Holnap fogom kipróbálni, kíváncsi leszek rá.

    Üdv:Ginea
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2005. március 31. 22:0614.
    Hááát neeeeem. . . Pedig olyan szép táblázat volt, hogy csak na!!!
    előzmény:
    bereske (13)
     
  6. 2005. március 31. 22:0513.
    Tegnap vettem egy méregtelenítésről szóló könyvet, amiben benne van néháhy növény csíráztatása:

    lucerna zsázsa csicseri b lencse mangóbab búza
    Tápérték C, E vit. C, B vit. B, C vit B, C, E B, C, E E vit.
    karotin b. karot béta kar vas, cink niacid, vas kovas.
    vas, kalc kálium kálium fehérje kalcium kalcium
    kálc, vas foszfor foszfor vas, jód
    cink, vas

    Íz fűszeres borsos dióizű dióizű borsó diószerű

    Csírázási idő 4-6nap 5-6 n 3-4 n 3 n 3-5 n 3-5n

    Javaslat sokszor gyapjún fogy. előtt 5 napnál fogy el. pázsitfű
    öblítendő a legjobb 3 percig tovább 3 perc. nevelhet
    forrázni! ne csír!! áztatni belőle

    Remélem jól megy át, mert fél óráig írtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. március 31. 08:2212.
    Sziasztok!
    Tegnap vettem csíráztató edényt, és biobúzát. Éjjelre be is áztattam, és reggelre szépen megduzzadtak a szemek. Remélem, jól fog sikerülni az első kísérletem. A csíráztató edényben volt egy használati útmutató, azt írja, hogy ha fényes helyen csíráztatunk, akkor a csírában a C vitamin lesz sok, ha sötétben, akkor a B2 vitamin.
    Sajna a bioboltban tegnap nem volt túl nagy választék magokból, de szeretném én is kipróbálni a lucernát, kölest, stb.
    előzmény:
    Süvöltő (8)
     
  8. 2005. március 31. 01:0411.
    Vegye´l egy fagyis dobozt, számolj azzal kb 5 nagyobbak lesznek. Magokat néhány orára a´ztasd be, mosd át, kösd le gézzel a tetejét, régi sürü függöny is jo vagy puha szunyoghálo. Napi legalább 3x át kell öbliteni és LEÖNTENI rola a vizet. Ne tedd napra inkább sötétben mint napon legyen. Néhány nap alatt kész lesz.
    előzmény:
    opplá (10)
     
  9. 2005. március 30. 23:5810.
    Bioboltban kaptam csíráztatható magocskákat. Én mustárt vettem, de volt zsázsa stb. (Átlag 120-180 Ft zacskónként. Hasonló, csak nagyobb zacskókban árulják, mint a vetőmagot)
    Miben lehet csíráztatni, ha nincs speciális csíráztató tálad ?
    Lehet közönséges porcelán tányérban is?
    Hogyan? Csak kis víz alá és fényre rakni?
    előzmény:
    Lingon (7)
     
  10. 2005. március 30. 22:409.
    Nekem nagyon jól sikerült a búzát is csíráztatnom. és tényleg nagyon finom! De kedvencem a mungó bab 2-3 nap alatt megvan, és nagyon kellemes zöldborsóra emlékeztető íze van. Pl. szendvicsbe is szoktam tenni.
    előzmény:
    Elisa (6)
     
  11. 2005. március 30. 21:348.
    Mérni nem tudom, de pláne ilyenkor ha hosszú a tél biztos , hogy jobban esik testnek léleknek egy kis zöldség! A zsázsa a legegyszerűbb, én simán vajaskenyérre teszem, de szinte bármit fel lehet dobni vele.
    Manapság már mindenből van egyszerűbb változat, például tablettában is létezik búzafüves-igaz az is tömény és benne van a hatóanyag-de én szeretem mindenből az eredetit! És néha nem árt egy kicsit lassítani, feltöltődni, egy kis kertészkedés, pepecselés által:))
    előzmény:
    Elisa (6)
     
  12. 2005. március 30. 10:577.
    http://www. geocities. com/zold_gyum/csibuz. html
    előzmény:
    Elisa (6)
     
  13. 2005. március 30. 09:366.
    Sziasztok!

    Én még csak a zacskós, szárított búzacsírát kóstoltam, de kedvet kaptam kipróbálni a frisset is. Gondolom, hogy a frissen csíráztatott magokban több a vitamin és a nyomelem, mint a száírottban, de annyival több, hogy érdemes vele vesződni naponta? Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

    előzmény:
    Lingon (5)
     
  14. 2005. március 29. 23:075.
    Naturboltokban és ott kapsz csiráztato tálat is.
    Napont 3x legalább át kell mosni.
    Csíráztatható magvak
    . gabonafélék (búza, árpa, rozs)
    . hüvelyesek (lencse, bab, borsó)
    . olajos magvak (napraforgó, lenmag, tökmag)
    . füvek, fűszernövények (mustár, zsázsa, hajdina)
    előzmény:
    Ginea (1)
     
  15. 2005. március 29. 23:034.
    Gyógynövényboltban, vagy reformkajás boltban.

    Ha gazdaboltban veszed, figyelj arra , hogy rá legyen írva:étkezési célra!!!! Ugyanis szokták a magokat "csávázni", azaz vegyszerrel kezelni, hogy már kezdettől ellenálljon a betegségeknek.

    Néhány növénynél figyelni kell hány napos korában eheted a csírát! De ez fel van tüntetve rajta. Amúgy nagyon egészséges, télen tömény vitaminbomba.
    előzmény:
    Ginea (1)
     
  16. 2005. március 29. 22:493.
    pékségben?:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397194 (2)
     
  17. Torolt_felhasznalo_397194
    Torolt_felhasznalo_397194
    2005. március 29. 22:482.
    Esetleg kertészeti szakboltokban? :)
    előzmény:
    Ginea (1)
     

Címlap

top