Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szőr allergia

borostyan
Létrehozva: 2005. március 18. 11:57
Sziasztok, elnézést ha már volt róla szó, de az allergiának erről a típusáról még nem olvastam itt.
A párom a macska szőrre volt allergiás...- idáig. de most már a tengerimalac szőrére is előjönnek a tünetek. Viszkető és könnyező szem, folyik az orra.
Dokihoz még nem mentünk, de szerintetek van esély a tünetek kezelésére. Még senki mással nem találkoztam aki ilyen fajta allergiában szenvedne. Kérdésem tovább: a vizsgálatokra érdemes magán klinikára menni, vagy "elég" a tb-s is? Nekem ismerőseim sok horrort meséltek a tb-s allergia vizsgálatokról, bár ők más panaszokkal mentek oda.
A válaszokat előre is köszönöm.

borostyan
  1. 2005. március 18. 13:3113.
    Velem is normálisak voltak, én a debreceniben voltam. Igaz, kisütötték, hogy egy bizonyos fűmagkeverékre is allergiás vagyok, de nem tudták, milyen füvek vannak benne, de mindegy :)))). Mintha nekem nem lett volna beutalőm sem. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (9)
     
  2. 2005. március 18. 13:1912.
    Velem is suttyók voltak a tüdőgondozóban, de amúgy a vizsgálat nem nagy szám. Én mindenre allergiás vagyok, amit csak néztek, de emiatt nem fogok megválni a kutyáimtól, a kertemtől, a páromtól, stb. :-))
    előzmény:
    borostyan (10)
     
  3. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. március 18. 12:5411.
    lakókörzethez kötött, nekem volt beutalóm. 1ébként zuglóban
    előzmény:
    borostyan (10)
     
  4. 2005. március 18. 12:4710.
    Melyikben voltál? Vagy ez lakó körzethez kötött? És beutaló kell a körzetitől?
    Kösz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. március 18. 12:469.
    érdekes, lehet, hogy csak én kerültem jó tüdőgondozóba, de velem nagyon normálisak voltak.
    előzmény:
    borostyan (8)
     
  6. 2005. március 18. 12:378.
    A horrort a hozzáállásra értette mindegyikük. Sokan panaszkodtak nekem, hogy majdhogynem szimulánsnak kezelték őket, pedig a panaszaik valósak voltak. Én még soha nem voltam ilyen vizsgálaton, csak bőrgyógyászatin, mert nekem fém és nap allergiám van, de az más téma. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. március 18. 12:367.
    Sajnos igen :-( vagy ahogy Toblerone írta, legalább ne egy légtérben legyenek.
    Szia Toblerone! :-)
    előzmény:
    borostyan (4)
     
  8. 2005. március 18. 12:266.
    Szia! :-)
    Egyetértek, amig a közelben az allergiát kiváltó dolog, addig lehet gyógyszerekkel kezelni, de szenvedni fog. Ha biztos, hogy a malacra allergiás, akkor rövid távon legalább ne egy légtérben aludjon vele, de sajna el kell tőle búcsúzni hosszútávon!! :-(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (2)
     
  9. 2005. március 18. 12:245.
    Nem tudom milyen allergiavizsgálaton voltak az ismerősök, de azért horror. . . nem kellemes, de igazából fájdalmasnak se mondanám, mért menne valaki ezzel maszekhoz? Sajnos a malackát tényleg jobb lenne elköltöztetni.
    előzmény:
    borostyan (1)
     
  10. 2005. március 18. 12:204.
    A válszodat ksözönöm.
    Nos a macskákkal oké, el tudjuk kerülni őket - nagyjából. De nálunk otthon van egy tengeri maló aki már családtagnak számít és a páro mis odavan érte. Tőle ha lehet nem válnánk meg. Ez csak úgy lehet, hogy elmenjen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_708654 (2)
     
  11. Torolt_felhasznalo_220178
    Torolt_felhasznalo_220178
    2005. március 18. 12:193.
    szia! a tüneteket tudják enyhíteni gyógyszerrel. . . . . . . . . . . . . . . /de jönnek majd mások, akik azt mondják, hogy nem kell gyógyszer mert vannak annál jobb kezelések is, azokat nem ismerem/. . . . . . . . . . . . . az ilyen típusú allergiánál is az az alapelv, hogy az allergia kiváltóját kerülnie kell a betegnek. . . . . . . . . . . . . szőrös állatkák közelében nem célszerű tartózkodnia:(
    allergiavizsgálatra a tb-s rendelésen lehet, hogy sokáig kell várni, de horrortörténeteket én még nem hallottam, pedig voltam már párszor allergia-teszten
    előzmény:
    borostyan (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_708654
    Torolt_felhasznalo_708654
    2005. március 18. 12:162.
    szia! persze, lehet kezelni. első lépés, hogy ne legyen a közelében ilyen állat. a macseszokat nekem is kerülnöm kell, szerencsére a kutyukat nem. és én is tb-s allergiavizsgálaton voltam, semmi bajom nem volt vele
    előzmény:
    borostyan (1)
     

Címlap

top