Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétfőtől 90 napos diéta

Torolt_felhasznalo_361010
Torolt_felhasznalo_361010
Létrehozva: 2005. február 17. 08:23
Sziasztok!
Tegnap megmértem magam centivel és majdnem rosszul lettem, úgyhogy most elhatároztam, ha a fene fenét eszik is, akkor is belekezdek hétfőtől a 90 naposba és végig is csinálom...
Nálam nehezítő tényező, hogy párom nem tud/akar fogyózni következésképp esténként a fél disznyót lenyomja a torkán, én meg nézem....:(( Ez már állatkínzás... Szóval jó lenne ha valaki lenne még, akivel támogathatjuk egymást lelkileg:-))
Velem tart valaki??
  1. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. március 4. 08:2367.
    Szia!
    Hát elméletileg akkor történik meg a szervezetben a változás, ha végigcsinálod a 90 napot, viszont ha csak néhány kilótól kell megszabadulnod, akkor meg félő hogy a 90 nap alatt túl sokat fogysz. . .
    Többen mondták már hogy csak 30-60 napig csinálták. . .
    Én megpróbálom végigcsinálni a 90et, bár nem biztos hogy sikerült. . .
    Én a nasit meg tudom állni, de a kaják elkészítésénél azért picikét csalok, mert használok mást is mint a leírásban van hogy ajánlott az elkészítéshez. . .
    De a gatyáimon már érzem hogy lazábbak, meg persze járok le mozogni is egy kicsit:-))
    Szóval hajrá, kitartás!!! Ma megint gyüminap, ami kicsit nehezebb, de igyál jó sok folyadékot, úgy szerintem sokkal könnyebb:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699702 (66)
     
  2. Torolt_felhasznalo_699702
    Torolt_felhasznalo_699702
    2005. március 3. 20:4666.
    Sziasztok!

    Jaj, egyre nehezebb!
    Nem bírom. . . minden nap nasizok valami odaillőt. Pl. ma ettem egy csokit az imént szénhidrátnap alkalmából.
    Na összaszedem magam és a holnapi gyüminapot végigcsinálom! :)
    De tök jó, mindenki megdícsért, hogy milyen sokat fogytam. :)
    Mivel nem kell már olyan sokat, szerintetetk csináljam végig a 90 napot, vagy fenntartásként térjek át a norbis Update-re? Mert az korlátlan ideig tart, sőt, ahogy Norbi mondaná: Életforma :)

    SOK SIKERT MINDENKINEK!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 28. 11:5165.
    Halihó!
    Marha sok meló volt:(((
    Második gyüminap, hurrá!!:-))
    Bevallom hétvégén bűnöztem egy kicsit, mert nagymamám csinált mákosrácsos sütit és abból bekaptam kettőt-hármat, a húsnap ellenére:((( Viszont arra büszke vagyok, hogy meg tudtam állni, hogy az aranygaluskából nem ettem!!!
    Pedig milyen finom:(((
    Ma gyüminap, este meg edzőterem. . . Most még nem vagyok annyira éhes:-))))))))
    Hogy bírjátok???

    Saribaba, szerintem normális hogy időnként megakad a fogyás, meg ha csak ilyen keveset kell fogynod, akkor az nehezebb is:((
    Kitartás, le fog menni az a néhány kiló még!:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_699702
    Torolt_felhasznalo_699702
    2005. február 25. 11:5864.
    sziasztok!

    Nekem tegnap volt a második gyümölcsnapom, és még teljesen jól bírom az egészet. :) 60 kiló voltam amikor elkezdtem, és most 57, 5 kg vagyok. Csak 54-55-ig szeretnék lemenni, nem olyan nagyon sokat, de ez tűnt a leghumánusabb diétának. :) Most megakadtam ezen a súlyon. . Ez csak átmeneti, vagy ez azt jelenti, hogy több már nem is akar lemenni?Húú, most megyek májat enni. Hajrá mindenki!!! Pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 25. 08:0363.
    Halihó!
    Van ma itt valaki?
    A tegnapi gyümölcsnapot meglepően jól túléltem, nem is voltam éhes egész nap, pedig tényleg csak gyümit ettem. Aztán még lementem edzeni is, na ezt azért lehet hogy nem kellett volna, mert utána miközben csináltam mára az ebédet, beszédültem egy kicsit, valszeg leesett a vércukrom. . . De utána mindjárt jól lettem, csak innom kellett egy pohár vizet. . . Utána megettem két szelet hungarocellt, biztos ami biztos. . . Jövő héten szombatra tervezem az első mérlegre állást, remélem majd mutat azért valamit!!!:-))
    Ha nem szomi leszek, mert nem lesz ami lelkesítsen. . .
    Viszont már növeltem a heti 1x edzést 2x-re. . . Így megyek hétfőn meg szombaton! Hajrá Mindenkinek!!!:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. február 24. 10:1062.
    Szia!

    Köszi, igen tegnap négy körül haza küldött a főnököm, hogy gyógyulgassak, ma egy kicsivel jobban vagyok, viszont teljesen elment a hangom, mindig ez van ha megfázok, vagy bármilyen betegség elkap, ami köhögéssel jár, sajnos egyből a hangszálaimra húzódik. Most még benn vagyok az irodában, de 3-ra megyek dokihoz, valszeg holnap nem jövők be.
    Tegnap végül ½ 5 körül ettem egy kicsit a tésztából, semmi mást nem ettem, mert kajára gondolni se nagyon bírtam. Voltunk színházban, nem szenvedtem olyan nagyon, bár igaz, hogy előtte megittam egy Neocitrant és vettem be Advilt is.
    Ma megint nem ettem még semmit, viszont ittam a 2 pohár narancslevet és a reggeli teámba is tett a barátom mézet, ami egy kicsit bűn. Azt hiszem egy kis hungarocell bőven belefér a dologba, én egyszer amikor egy nagyon sikeres fogyókúrát csináltam, ha megéheztem mindig ettem bulátát és nem is kis mennyiségben, és mégis fogytam kb. 15 kilót és 62-ről indultam, így nem is az volt az oka, hogy olyan nagyon sok felesleg volt rajtam.
    előzmény:
    kiwi79 (61)
     
  7. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 24. 07:5261.
    Jó reggelt!
    Na, ma jön a neheze, a gyüminap. . . Már betankoltam, eddig egy bancsit nyomtam be. . . Remélem lesz délután energiám az edzéshez!
    Tegnap este vacsira benyomtat a kakaósbigát, meg utána egy szelet keserűcsokit, de az már nem nagyon hiányzott, de azt írják kötelező. . .
    Jól is laktam teljesen:-))))

    Ducky, jobban vagy már?? Színházba voltatok végül?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 23. 16:1060.
    Ducky, remélem már hazamentél kúrálni magad!!
    Bűnöztem, megettem két darab puffasztott hungarocellt:((
    Éhes voltam, nagyon korgott a gyomrom, de szerintem ez még aprócsak bűn, nem??
    Vacsira vettem kakaócsigut, meg bevásároltam a holnap gyüminapra egy nagy szatyor gyümit:-)))
    előzmény:
    duckylion (59)
     
  9. 2005. február 23. 12:1959.
    Igen próbálok felülkerekedni, iszok sok-sok Hohes c-t, és vettem már be multivitamin tablettát is, háha.
    Én is azon gondolkozok, hogy megpróbálom itt elpasszolni a jegyet, hátha valaki még örül is neki, ezt hiszem így, ha esetleg nem is vágnak ki akkor se tudnám élvezni az előadást. És most a Drága sem bánná annyira, mert úgy is tegnap eszmélt rá, hogy elkezdődött a bajnokok ligája, és elég csalódott volt, hogy a mai meccseket nem látja. :-)
    De este süti, gondolj erre, azt hiszem, ha nem lennék beteg, akkor most már úgy táncolna a szemem előtt egy kakaós csiga, mint Garfield előtt a fánkok szoktak. . .
    előzmény:
    kiwi79 (58)
     
  10. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 23. 11:5958.
    Húú, az nem jó ha beteg leszel! Egyél sok vitamint, hátha meggondolja magát és nem dönt le teljesen a lábadról!
    Mi egyszer úgy jártunk hogy el kellett passzolja a színház napján a jegyet, mert a Kedves annyira göthölt, hogy szerintem senki nem hallott volna semmit a környékünkön a darabból. . :(
    Remélem Te jobban fogod bírni!!
    Én most kajoltam, jól laktam, legalábbis most:-)) Aztán majd estére jó éhes leszek. . .
    előzmény:
    duckylion (57)
     
  11. 2005. február 23. 11:5457.
    Szia!

    A tegnapi napot jól bírtam, nem ettem már este semmit, és ma se. A baj csak az, hogy ez nem a fene nagy kitartásom miatt van, hanem azért, mert valszeg influenzás vagyok…. Most még próbálok helytállni a munkahelyemen, de nem megy túl jól. Lehet, hogy délután haza is megyek.
    Jaj, és este még színház is, kivágnak, ha ott elkezdek köhögni és meg is fertőzök mindenkit. :-(
    Egyébként paradicsomos tésztát én is főztem, fincsi háromszínű durumpennéből, de azt se nagyon kívánom.

    Szia 212! Üdv a csapatban. Sok kitartást neked is, van egy ismerősöm, aki 11 kilót fogyott evvel a kúrával, de a 90+90 nap alatt, a második 90 napnál az a szabály, hogy délelőtt továbbra is csak gyümölcs, a többi belátás szerint. Közelebbi tapasztalatom nincs a kúráról, de remélem 88 nap múlva sok kilótól való megszabadulásról számolhatok be. :-)
    előzmény:
    kiwi79 (56)
     
  12. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 23. 11:4256.
    Szia!
    Menj fel a mindmegette. hu oldalra, ott találsz egy olyat hogy 90 napos diéta, meg receptek a 90 napos diétához.
    Ott tök jól le van írva minden, illetve a receptek elég jó irányadóak. Természetesen ki kell belőlül hagyni néhány dolgot, illetve helyettesíteni kell, mert ezek nem kifejezetten erre a diétára írt receptek, ezért pl. köretek vannak ajánlva hozzájuk, amit alapértelmezésben tanácsos zöldséggel helyettesíteni illetve a tejszín, sajt is ilyen mellőzendő dolog.
    Állítólag 18-25 kg-ot le lehet fogyni a 90 nap alatt. Van akinek sikerül, van akinek nem, szerintem szervezetfüggő is. Mozgást mindenképpen ajánlok hozzá, könnyebbé teszi a fogyást meg nem is árt:-)))
    Én mivel csak most kezdtem nem tudok nyilatkozni, mert csak egy hét után vagyok hajlandó először mérlegre állni, de eddig kopogjam le, jól bírom:-))
    Hajrá, tarts velünk!!:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_938593 (55)
     
  13. Torolt_felhasznalo_938593
    Torolt_felhasznalo_938593
    2005. február 23. 09:2255.
    sziasztok!
    szertenék csatlakozni hozzátok. én hétfötöl kezdeném a 90napos kúrát. mivel még a hétvégén 2 ebédre is hivatalosak vagyunk igy ezt nem birnám tartani.
    segitene nekem valaki abban , hogy hol lehet leírást találni , hoyg hoyg is kell a 90 napot tartani?milyen nap mit lehet enni?és hasonló?csak annyit tudok , hoyg van keményitő meg gyümölcs nap de hoyg hoyg kell ezt tartani.
    ja meg hát mennyit lehet fogyi töle?kinek emnnyi sikerült?
    elöre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 23. 07:4354.
    Jó reggelt!
    Hogy bírtad a tegnapi napot?
    Én megvacsiztam a maradék karfiolt, bár nem voltam éhes. . . Azért lenyomtam, bár őszintén szólva valami nasi jobban lecsúszott volna:-))
    De hát amit nem szab az nem szab. . .
    Megcsináltam a spagettit, a fele szószt húsoson az Embernek, a másik felét natúran nekem. . . Aztán hazafelé veszek majd valami péksütit vacsira:-)) Tortát asszem képtelen lennék megenni. . . Nem vagyok egy nagy krémes süti szerető, inkább tényleg az édes péksütit meg a piskótát szeretem. . .
    Aztán holnap úgyis kemény nap lesz, a gyüminappal. Majd ma jól bevásárolok mindenféléből, aztán hadd szóljon. Kíváncsi vagyok hogy fogom bírni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. február 22. 16:1253.
    Na, akkor minden rendben van. Én még nem tudom mit vacsorázok, mert estére nem vettem ugyanezt, de nem túl bonyolult ezt megfőzni. De lehet, hogy ma nekem marad ki, mert 9-10 előtt nem fogunk hazaérni.

    Hát igen tudom, hogy sok, de én akartam, így nem nagyon nyavalyoghatok.

    A Háry Jánosra megyünk az Erkelbe, azt hiszem 7-re, gondolom 10 előtt nem is lesz vége.

    Na, akkor a csütörtököt kijelölhetjük tornanapnak erre a hétre. Kihagyni azt nem szabad, ha egyszer már megvan az elhatározás csinálni kell, mert különben úgy jár az ember mint én és újra kezdeni sokkal nehezebb.
    előzmény:
    kiwi79 (52)
     
  16. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 15:2452.
    Igen, nekem is ízlett, a hűtőben otthon ott figyel a vacsoraadag:-))
    Mit néztek a színházba??
    Hát igen, olyankor mi sem szoktunk 11nél előbb ágyba kerülni. . .

    Húú, azért jó sok még ez a három év szombat. . Na jó, nem rémisztgetlek:-)

    Most én is csütörtökön megyek majd, de délután, mert pénteken megyünk vidékre anyumékhoz, úgyhogy szombaton nem tudnék menni. . . Kihagyni meg ugye nem szabad!
    előzmény:
    duckylion (51)
     
  17. 2005. február 22. 14:4351.
    Jaj, de jó, akkor ilyet főzhet máskor is, ha keményítő nap van, feltéve hogy neked is ízlett. :-)
    Hát igen nem igazán lehet piheni egy nap alatt, de ezért ki lehet bírni, vagyis remélem, mert még 3 évem van így ezen kívül és hát Miskolcra járok ami az utazás miatt még nehezebb.
    Tudom, én egész életemben (3 éves koromtól) sportoltam, így nem is tudok mozgás nélkül fogyni. Csak elkezdeni nehéz, utána már megy magától. Nekem az a Károly körúti Astoria van egyébként közel, ahol vannak reggel órák, de nem minden nap, na csütörtök reggel kemény leszek és megyek, vagy nem. Holnap színházba megyünk, így gondolom jó későn kerülünk ágyba, na kitartás, nem nyöszörög. :-))
    Jól laktál az ebéddel, annyit csináltál, hogy jut vacsira is?
    előzmény:
    kiwi79 (50)
     
  18. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 14:1350.
    Képzeld, hívott a Drága és azt mondta hogy nagyon fincsa volt az ebéd:-)))))
    Pedig ha láttad volna tegnap hogy húzta a száját!!!
    Én a belváros szélén lakok (VI. ker) és szerintem nem járnék el én sem, ha messzebb lenne az edzőterem. . .
    Neked mindenesetre elég sűrű a programod, nekem is volt két évem, amikor minden szombaton suli volt és marhára utáltam már a végére:(
    Az egynapos hétvége nem pihentető. . .
    Hát remélem azért tényleg sikerül lemenned, szerintem ha néhányszor lemész, akkor már "hozzászoksz" és utána már hiányozna a mozgás:-))
    Én szerencsére (?) hétvégén sem tudok fél nyolcnál tovább aludni, úgyhogy így nekem jó a 8as edzés:-))
    Viszont a hétköznapi 7óra. . . Hát nem tudom hogy fogom kivitelezni:-))
    előzmény:
    duckylion (49)
     
  19. 2005. február 22. 13:1649.
    Ügyi vagy, hogy megcsináltad, remélem tényleg megeszi a párod, bár szerintem biztos nagyon fincsi lett. Én most voltam lent ebédelni és krumplipürét ettem párolt kukoricával, fincsi volt és most jól is laktam. Húúú, mákos tésztát én is szívesen ennék, de azt hiszem most marad a paradicsomos tészta. És este süti, bár nem vagyok egy nagy sütis, de azért most azt hiszem jól fog esni.

    Az edzőterem nekem sincs messzebb 50 méternél, és több is van viszonylag közel, mert a belvárosban lakok, de nincs erőm felkelni. Pffúj, lusta vagyok, de nagyon. Szombaton meg sajnos suliban vagyok egész nap, mire haza érek este 9-10, így a hétvége is kilőve, mert vasárnap meg örülők, ha nem kell csinálnom semmit, ami persze közel sem igaz.
    Na, mindegy összeszedem magam és csütörtökön megpróbálok edzeni menni, szerdán és pénteken reggel német órám van, így azok a napok reggel kihúzva.
    előzmény:
    kiwi79 (48)
     
  20. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 12:2948.
    Edzeni úgy járok, hogy szombaton reggel 8-ra. Szeretnék még egy alkalmat beiktatni, de az nekem is tuti reggel lesz, valszeg 7kor, mert du. már általában sok a program, mindig közbejönne valami. .
    Mondjuk nekem szerencse, hogy a háztól 10 méterre van az edzőterem, tehát nem kell messzire mennem. . .
    előzmény:
    duckylion (46)
     
  21. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 12:1847.
    Szia!
    Igen, megcsináltam a karfiolt, egy kis sovány tejföllel meg zsírszegény sajttal dobtam fel, hogy legyen íze is. .
    Párom is ezt kapta ebédre, remélem nem vágja a falhoz:-))
    Neki csak az az igazi kaja, amiben hús is van:(
    Holnap tésztanap! Asszem spagettit csinálok, páromnak húsosan, nekem meg anélkül. . . Bár én asszem egy jó kis diós v. mákostésztával is tökéletesen ellennék:-)))
    előzmény:
    duckylion (46)
     
  22. 2005. február 22. 10:0546.
    Hova jársz egyébként edzeni? Én se nagyon találok időpontot az edzésre, vagyis csak reggel munka előtt tudnék menni, de olyankor meg nem sok kedvem van felkelni korábban. Pedig rá kell venni magam, a bemlapomon levő képet nézegettem biztatásnak, újra olyan szeretnék lenni, mint azon :-).

    előzmény:
    kiwi79 (43)
     
  23. 2005. február 22. 10:0245.
    Szia!

    Én vagyok!

    Nekem sajnos nem maradt ki a vacsi, sőt egy kicsit rosszalkodtam is, mert nem sajtot, hanem tonhal konzervet ettem paradicsommal. Mára meg megint nem főztem semmit, így kénytelen leszek a benti étterem kínálatára hagyatkozni.
    Neked mi lesz ma az ebéded, megfőzted még olyan későn a mai ebédet?

    Ja a reggelim viszont megint egy banán és egy narancsot volt, ezt azt hiszem nem lesz olyan nehéz tartani, mármint a gyümölcsös délelőttöket.
    előzmény:
    kiwi79 (44)
     
  24. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2005. február 22. 08:1144.
    Szép Jó Reggelt!
    Van itt valaki??
    Tegnapi első napomat szerencsésen és meglepően jól túléltem:-))))
    A vacsi viszont kimaradt, mert fél kilenckor értem haza és már nem volt se kedvem enni, se étvágyam. . . Most még itt figyel a reggeli körtém meg kiwim:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top