Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Oxytarm-Tapaszt alatok?

Torolt_felhasznalo_424523
Torolt_felhasznalo_424523
Létrehozva: 2004. november 11. 08:41
Sziasztok!
Pár napja kezdtem el szedni ezt a készítményt. Bélcsatorna-tisztításra fejlesztették ki olyanoknak, akik sokat szenvednek pl. hasmenéstől, székrekedéstől, IBS-től, candidiázistól stb. Úgy néz ki, hogy be fog válni. Elmúlt a görcsös hasfájásom, hasmenésem. És valahogy jobban is érzem magam. Ha esetleg más is szedi vagy kipróbálta, megosztaná velem a tapasztalatait? Csak hogy tudjam, nem volt felesleges pénzkidobás. Köszi
  1. 2016. december 30. 07:51200.

    Gyógyszernek nevezhető az a készítmény, melyet az Országos Gyógyszerészeti Intézet annak nyilvánít. Ez komoly procedúra . Ennél enyhébb elbírálás alá kerülnek a táplálék kiegészítők . A javaslatom az mindenki számára, hogy csak gyógyszertárban vásároljanak ilyen készítményeket, mert így kikerülhető a csalás lehetősége - Hogy a készítmény hatásos -e , az más lapra tartozik . A gyógyszer is lehet hatástalan nem megfelelő szedés esetén, sőt káros is lehet. A gyógyszerek mellett található melléklet, de a gyógyszerész is megmondja , hogy mely gyógyszerekkel nem szedhető együtt a vény nélkül kiadható készítmény.

    előzmény:
    K.Kálmán (193)
    2008-06-26  14:23
  2. 2016. december 30. 07:38199.
  3. 2013. január 13. 21:55198.
    Kipróbáltam és teljesen hatástalannak bizonyult.... Mondjuk elolvasva az összetevőit nem is csodálkozom. Szenteltvíz.
  4. 2011. május 19. 14:53197.

    Sziasztok!

     

    Tudom hogy 1000 éves téma de én most leltem rá az Oxytarmra!

    Anyukám egyik barátnője használta és neki nagyon sokat segített az anyagcseréjének gyorsításában.

    Gondlokodom, hogy elkezdem szedni mivel tavasz van és szeretnék tisztulni valamit kicsit felpörgetném az anyagcserémet is.

    Ha bárkinek van valamilyen tapasztalata örülnék ha megosztaná!

     

    Remélem még van aki nézi ezt az ős régi fórumot! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2009. november 4. 10:33196.
    Fogamzásgátló (Cypromix) mellett lehet szedni az oxytarmot, nem ütik egymást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. június 26. 14:37195.
    OK, lefáraszt ez a fórum, a hozzászólásomból eltűntek a bekezdések, meg szóközök a mondat végéről, így összefolyik az egész. Ez nem az én hibám, a fórum nem tolerálja a böngészőm biztonsági beállításait. Én meg régen írtam ide, ezért időközben elfelejtettem, hogy más böngészőt kellett volna elővenni, a fórum a kedvéért...
    előzmény:
    K.Kálmán (194)
    2008-06-26  14:28
  7. 2008. június 26. 14:28194.
    Azt hittem, ezen a fórumon az "Idézem" gomb beszerkeszti az idézetet, de úgy látom, kénytelen vagyok átmásolni.Tehát, amin jót röhögtem:"Az Oxytarm nem gyógyszer. A Meteospasmyl kapszula (ha arra gondoltál) viszont gyógyszer, haspuffadás, fájdalmas emésztés (görcsös, gázos bele) esetén tüneti kezelésre jó."Gyakorlatilag arról van szó, tüneti kezelésre kitalált szereket ___én___ nem tekintek gyógyszernek.
    előzmény:
    K.Kálmán (193)
    2008-06-26  14:23
  8. 2008. június 26. 14:23193.
    2004 decemberében írtad ezt a hozzászólást, de nagyon tetszik, jót röhögtem rajta.Gyógyszernek nevezel egy gyógyításra alkalmatlan, bevallottan csak tüneti kezelésre való szert.A másikra meg azt mondod, hogy nem gyógyszer, noha az gyógyításra is alkalmas _lehet_.Csak engem például baromira nem érdekelnek a hivatalos meghatározások, nem az a lényeg. A Gazdasági Versenyhivatal nevetséges hülyeségeinek meg nincs semmi köze egy termék tényleges hatásaihoz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (33)
    2004-12-13  14:13
  9. Torolt_felhasznalo_805698
    Torolt_felhasznalo_805698
    2008. március 16. 13:51192.

    Sziasztok!

     

    Immár egy hónapja tisztító kúrát végzek teakeverékkel. Most ugy éreztem a béltisztításnak is eljött az ideje, ezért választottam az Oxytarmot, melyet csütörtök óta szedek. Addig minden oké volt, de péntektől alig van székletem és most nagyon erőteljes gázképződés és enyhe hasmenés is van. Nem tudom szedjem e tovább.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (1)
    2004-11-11  08:41
  10. 2007. augusztus 26. 15:22191.
    Szia!

    Én is most kezdtem az Oxyt!!! Pénteken! Nálad már van valami hatása? Hú,tök örülök, hogy írtál ezügyben és nem vagyok 1edül
    szia!

    Judit
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291881 (190)
    2007-08-25  13:08
  11. Torolt_felhasznalo_291881
    Torolt_felhasznalo_291881
    2007. augusztus 25. 13:08190.
    Sziasztok! Tudom, hogy ez régi topic, de hátha van rajtam kívül valaki, aki mostanság kezdte, és megoszthatjuk egymással tapasztalatainkat....... Én tegnap kezdtem és várom a fejleményeket...... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_241427
    Torolt_felhasznalo_241427
    2006. november 1. 17:34189.

    Fekvöbeteg nagymamámon segitett az oxytarm.semmi bélmozgása nem volt,a hashajtók sem mindig segitettek,ha meg igen,az komoly görcsöt okozott neki.hónapokig rendszeresen adtuk az oxytarmot és igy két-három naponta volt széklete.a szer abbahagyása után is jó volt minden.

    Nekem azért ajánlották,mert felnött fejjel is borzaszto pattanásos a böröm,sokféle kivizsgáláson voltam,már a mandulám is kivetettem,de semmi javulás.Most a nagyokosok azt mondták a vastagbelemmel lehet vmi.Igy került szóba az oxytarm.Most fogom elkezdeni,nagyon kiváncsi vok.Ha vki esetleg hasonlo okbol szedte v szedi arra nagyon kiváncsi lennék

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_119779
    Torolt_felhasznalo_119779
    2006. szeptember 14. 15:38188.

    Sziasztok!

    Egy 21 éves lány vagyok és kb 10 éve küzdök a székrekedéssel. 10 éve szedek is különféle hashajtókat, mert különben nem tudnék elmenni wc-re. Az orvosok a kivizsgálás után semmi különösebb elváltozást nem találtak.

    Mindent kipróbáltam már, amit ki lehetett, a keserűsós vizektől, a magas beöntésekig, Magyarország összes hashajtóját (fő a változatosság, mondta a doki). Persze mondanom se kell, hogy az egészséges rost és gyümölcsben-zöldségben gazdag életmód,napi 2liter folyadék, gyakori mozgással fűszerezve nekem nem volt elég a székeléshez! (próbálkoztam vele nem keveset, de miután a tizedik napon se tudtam elmenni, a bélcsavarodás elkerülése miatt gyógyszert vettem be)

    pszichológusnál is voltam, többek között azért mert rettegtem a hashajtók káros  mellékhatásától.

    Fél éve olvastam az OXY TARM-ról és rögtön ki is próbáltam, megörülve annak, hogy ez az első szer amit hosszú távon lehet szedni.

    2x2 tablettát szedtem be és 2 nap után éreztem a hatását. Életemben először éreztem a hasgörcs/csikarás nélküli székelés örömét . majdnem minden nap/másnap el tudok azóta menni wc-re, már a második héten csökkentettem az adagot...

    Tapaszatalat/tanács:

    a tabletta szedése alatt fokozott gázképződés tapasztalható, tehát aki a puffadás ellen szedné, annak nem javaslom. Hasmenéssel küzködőknek szintén nem! Nekem aranyerem is volt, de a gyógyszer erre nem volt jótékony hatással. Ugyanakkor se energikusabb stb.. amit a reklámcikk ír nem lettem! Viszont nem voltam túlsúlyos (170cm 58kg) és úgy veszem észre hogy fogyok akaratom ellenére...

    Én tényleg csupán azoknak ajánlanám, akik régóta székrekedéssel küzdenek és szeretnének hosszútávon erre megoldás, különösebb mellékhatások nélkül.

    Minden jót!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_463299
    Torolt_felhasznalo_463299
    2006. május 15. 18:19187.

    Épp a napokban jött hozzánk egy ismerős, hogy meginvitálljon bennünket egy előadásra. Elmentünk. És hogy mit mondtak ott? Hogy ne vegyek tartós tejet és ne kezdje a párom olvasni A háború és béké-t. Nagyon viccesnek tűnik, ugye? Egy szerkezettel megállapították, hogy olyan a stressz-szintünk, hogy holnapután lehet, hogy már nem ébredünk fel, hiszen az energiatartalékunk is nullán.

    Ebben lehet valami, hiszen tavasz van, meg stresszes életet élünk, de azért ennyire talán nem kéne behülyíteni az embert mindenféle szerkezettel.

    Aztán jött, hogy persze, minderre ők tudják ám a megoldást! Potom 6-8 ezer forintért lehet venni tőlünk olyan vitaminkészítményt, amit ha rendszeresen fogyasztok, vehetek egy-két hosszabb regényt....  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_598882 (185)
    2006-01-19  14:03
  15. Torolt_felhasznalo_739804
    Torolt_felhasznalo_739804
    2006. március 27. 11:05186.

    Sziasztok!

    Szeretném én is leírni a tapasztalataimat az Oxytarmmal kapcsolatosan. Filigrán nő vagyok, és gondoltam ha szedem a készítményt, akkor jobban szívódnak fel a hasznos vitaminok a szervezetbe.  Az első pár napon csak óvatosan szedtem, naponta 2x1 szemet. Aztán pedig úgy, ahogy elő van írva. Sajnos nagyon negatív tapasztalataim vannak. Úgy éreztem magam, mint egy felfújt légballon, a hasam pedig olyan hangosan korgott, hogy szégyelltem magam, és inkább otthon maradtam, nem mentem ki sehova sem. Ezután elkezdődött egy erős hasmenés. Végül abbahagytam az egészet, nehogy valami kárt tegyek magamban ezzel a készítménnyel. Az árához képest eléggé szánalmas a hatása. Nem tudom kire hogy hat, de rám nagyon rossz hatással volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_911466 (183)
    2005-11-02  15:36
  16. Torolt_felhasznalo_598882
    Torolt_felhasznalo_598882
    2006. január 19. 14:03185.

    És a folytatás!!!

    Ezek a hatások nem elvárhatók az étrend-kiegészítő készítményektől. A felsorolt problémák betegségek, amelyek megoldása az orvos feladata gyógyszer ill. gyógyhatású készítmények segítségével." Az Oxytarm kapcsán az OÉTI kifejtette, hogy a "reklámanyagban feltüntetett hatások (segít a székrekedés, hasmenés, aranyér, bélgyulladások esetén, a Candida elleni küzdelem nélkülözhetetlen eszköze stb.) megtévesztők, azt sugallják, hogy az említett betegségek megszűnnek a termék fogyasztásával. A Vivax kapcsán az OÉTI tudatta, a reklámanyagban feltüntetett hatások (növeli a szexuális vágyat és fantáziát, fokozza a potenciát és a libidót, csökkenti a depressziós tüneteket) élelmiszer készítményeken nem szerepelhetnek.

    A Versenytanács döntése meghozatalakor a GVH már kialakult joggyakorlatát folytatva azt vette figyelembe, hogy az érvényben lévő törvények alkalmazása mellett a vállalkozások étrend-kiegészítőnek minősülő termékeinek nem tulajdoníthatnak gyógyhatást, illetve nem állíthatják, vagy sugallhatják, hogy a változatos, kiegyensúlyozott étrend nem alkalmas a szükséges tápanyagok bevitelére.

    A Versenytanács a szankciók meghatározásakor súlyosító körülményként vette figyelembe, hogy az eljárás alá vont társaság ügyvezetője hasonló tárgyban indult, marasztalással záruló eljárásban szereplő vállalkozás vezető tisztségviselője volt, valamint azt, hogy az eljárás alá vont nem folytatott önkéntes jogkövető magatartást, illetve magatartása súlyosan felróható. A helyreigazító nyilatkozatokat azokban az újságokban kell közzétennie, ahol a jogsértő hirdetések rendszeresen megjelentek.


    Budapest, 2005. július 6.

    dr. Horváth Anita
    Sajtófőnök

    További információ:
    Dr. Horváth Anita
    Gazdasági Versenyhivatal
    Sajtófőnök
    cím: 1054 Budapest, V. ker. Alkotmány u.5.
    levél: 1245 Budapest, 5. Pf. 1036

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_598882
    Torolt_felhasznalo_598882
    2006. január 19. 14:01184.

    A GAZDASÁGI VERSENYHIVATAL SAJTÓKÖZLEMÉNYE

    JOGSÉRTŐEN HIRDETTE ÉTREND-KIEGÉSZÍTŐ TERMÉKEIT AZ AVALON TEAM KFT.

    A Gazdasági Versenyhivatal Versenytanácsa 2005. július 6-án tartott tárgyaláson megállapította, hogy az Avalon Team Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság a fogyasztók megtévesztésére alkalmas magatartást tanúsított azzal, hogy a Vivax, Metabol, Oxitarm és Életkristály termékek forgalmazása, valamint az azokkal kapcsolatos tájékoztatás során termékeinek gyógyhatást tulajdonított. A Versenytanács az eljárás alá vontat a jogsértő magatartás további folytatásától eltiltotta, továbbá helyreigazító nyilatkozat többszöri közzétételére, valamint 30 millió forint bírság megfizetésére kötelezte.

    A gyógyhatású, az emberi szervezetre ható készítményeket kereső vásárlók a fogyasztók speciális csoportját jelentik, akik a gyógyulás vagy gyógyító hatás, illetve a fogyás reményében lényegesen érzékenyebben reagálnak az ezt ígérő tájékoztatásra és anyagi erejüket meghaladó kiadásokra is hajlandóak. E piac fogyasztóit egészségügyi problémáik, testi és egyéb adottságokból adódó fogyatékosságaik fokozottan kiszolgáltatottakká teszik. A gyógyszerek, gyógyhatású termékek és általában az egészség, a testsúly megőrzésével, helyreállításával kapcsolatos termékek bizalmi termékeknek tekinthetők. Különösen újonnan piacra kerülő termék esetén a fogyasztók előre nem ismerhetik a termék hatásait. A bizonytalanság jelentős lehet. Ezt a bizonytalanságot hivatott mérsékelni a hatósági ellenőrzés és engedélyeztetés.

    Az engedélyezési eljárásnak egyik fontos célja az, hogy az emberi egészségre ártalmas termékek ne kerüljenek forgalomba, és a forgalomba hozás és fogyasztás feltételei egyértelműen legyenek meghatározva. E szűrés elengedhetetlen velejárója, hogy az esetleg hatásos és jó termékek később, nehezebben kerülhetnek a piacra, illetve aki e szűrőn nem kíván átesni, nem is viheti piacra - még esetleg akár nagyon is jó - termékét, vagy legalábbis nem adhat termékéről olyan tájékoztatást, ami gyógyhatásra utal. Tehát mindazok a vállalkozások, amelyek ezt az utat megkerülik, nem állíthatják termékeikről azt, hogy annak gyógyhatása van.
    A versenyfelügyeleti eljárás során az OÉTI (Fodor József Országos Közegészségügyi Központ Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézete) a GVH megkeresésére kifejtette álláspontját a Kft. egyes termékeiről. A "Metabol reklámanyagának szövege azt az illúziót kelti, hogy a termék rendszeres szedésével lefogyunk, megszűnnek a bőr és hajproblémák, az izületi fájdalmak, a szívizom károsodása, a vérnyomásproblémák, a menstruációs panaszok és a depresszió. Ezek a hatások nem elvárhatók az étrend-kiegészítő készítményektől. Folytatom!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_911466
    Torolt_felhasznalo_911466
    2005. november 2. 15:36183.

    Enyhe puffadás, bélgázképződés illetve székrekedés miatt kezdtem el szedni az Oxytarmot (41 éves nő vagyok). 5 napi szedés után a következőt tapasztaltam: őrületesen megnőtt a bélgáztartalom, ami annak rendje-módja szerint távozott is saját és a családom legnagyob megdöbbenésére illetve ment a hasam.

    Több levél elolvasása után csökkentettem a napi adagot 2x1 szemre, de a hatás változatlan volt.

    Ezek után abbahagytam, mert a bélgáz távozása következtében természetesen nem merek emberek közé menni !! (megszűnt a gázosodás)

    Volt-e valakinek hasonló tapasztalata ? Folytatta-e a szedést és mi történt a továbbiakban?

    Várjam meg a nyári szabadságot, amikor csak magamat kell elviselnem és kezdjem el akkor szedni ??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. május 14. 22:37182.
    Nagyon rendi vagy, köszönöm szépen a segítségedet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (181)
     
  20. 2005. május 14. 22:29181.
    Ha mukodik, hasznal, akkor probald meg helyettesiteni ugyanolyan mennyisegu keserusoval. Ugy velem, azt ennek az arnak toredekeert megveheted.

    Bocs, a malyvateat sajnos nem ismerem, igy nincs sajat velemenyem rola. Gyogynovenyes konyvekbol probalj meg tajekozodni.

    Onmagaban az, hogy gogynoveny, nem jelenti azt, hogy artalmatlan, de azt sem, hogy artalmas. Arrol nem is beszelve, hogy a legtobb dolog az adagolstol fuggoen lehet hasznos avagy karos, tehat arra is keress ra, hogy mekkora adag hogyan elkeszitett tea a javaslat.

    Ezt talaltam Neked a Halon:
    ===idezet===
    Kérem, legyen szíves tájékoztatni a mályvatea lehetséges mellékhatásairól, milyen időközönként és meddig szabad fogyasztani, stb.
    Köszönettel.

    Kedves Katalin!
    A levelét az orvos stábból én válaszolom meg. A mályva, lehet orvosi ziliz (mályva) és festő mályva, valamint papsajt mályva.
    Gyulladáscsökkentő és immunstimuláns hatását csak 2 hétig képes kifejteni, ezért azon túl fogyasztani értelmetlen. Mellékhatása nincs, hacsak valaki nem allergiás a növényre. Főzni nem szabad őket, sőt a ziliz gyökérből készült teát csak áztatni szabad 60 fokos vízben. Ízesíthető mézzel. Hatóanyagai az összetett cukrok.
    Ha további kérdése van, szívesen válaszolok.
    Üdvözlettel:
    Tamasi dr
    ===
    Mályvatea fogyasztható terhesség alatt?


    Tisztelt Hölgyem!
    Terhesség során a mályvatea használható.
    Tisztelettel dr. H. G.
    ===
    Sok javaslatot talaltam, reklamot is meg felhasznaloit is, fogyasra, hashajtokent.

    Nem talaltam semmi negativat rola.
    előzmény:
    Jumbo3 (179)
     
  21. 2005. május 14. 21:03180.
    Amikor csináltam egy olyan diétát huzamos ideig, hogy teljesen száműztem a cukrot meg a fehérlisztet, reggelire kiwit ettem, határozottan jobb lett a bélműködésem. Tehát tuti, hogy annak az embernek semmiféle csodabogyó nem használ, aki mellette nem megfelelően ( pl. rostszegényen ) táplálkozik.
    Nekem a mályvatea szokott segíteni, ha kellett régebben, csak kicsit drasztikusnak éreztem. De ugye, az nem káros? Hisz az egy gyógynövény. Mi erről a véleményed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (178)
     
  22. 2005. május 14. 20:48179.
    Igen, ezen én is filóztam már, hogy mi van akkor, ha az ember megcsinál egy kúrát 15000-ért ( 3 hónap ) és utána ismét kínlódni fog??
    Én is kétkedve fogadtam, de azért gondoltam, 1 hónapot végigcsinálok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_880254 (178)
     
  23. 2005. május 14. 20:39178.
    Kozonseges hashajto. Keseruso. Magneziumso. Mukodik.

    Csak ahhoz kepest, hogy mi van benne meglehetosen dragan adjak, es suru sotet altudomanyos mazzal talaljak.
    Talan az altudomany az ami draga benne.

    Nekem eleg elolvasni es mar attol hasmenesem lesz. :-)

    Teljesen igazad van, akinek nincs szukseg hashajtora, az ne szedjen hashajtot.

    Akinek szuksege van ra, az pillanatnyi megoldaskent szedjen hashajtot, hosszu tavon pedig valtoztasson az etrendjen, eletvitelen, hogy ne legyen szuksege hashajtora.

    Teljesen termeszetellenes beavatkozas akar vegyszerrel (pl ez) akar mechanikus uton (oblites, mosas) beavatkozni az egeszseges belmukodesbe.
    előzmény:
    Jumbo3 (171)
     

Címlap

top