Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gasztroenteroló gus help!!

Torolt_felhasznalo_265117
Torolt_felhasznalo_265117
Létrehozva: 2004. november 4. 11:37
Sziasztok!

Vastagbél-tükrözésre kellene mennem, és nagyon be vagyok parázva. Tudtok-e valamit erről a vizsgálatról? Nagyon kibírhatatlan? Hová érdemes menni, melyik kórházba melyik dokihoz? Nincs véletlenül olyan hely, ahol elaltatnának? Nagyon rosszul tűröm a fájdalmat, és előtte rettentően tudok félni.
Köszi a segítséget előre is.
  1. Torolt_felhasznalo_335711
    Torolt_felhasznalo_335711
    2004. november 10. 14:5719.
    Ja igen, igazad van! Kevertem a colont a rectummal. Sorry!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_606257 (17)
     
  2. Torolt_felhasznalo_427577
    Torolt_felhasznalo_427577
    2004. november 8. 12:3518.
    Vezsprémiek, Veszprém megyeiek! Ki tud valamit mondani dr. Kovács Tamás proktológusról? Ki volt már nála vizsgálaton és mik a tapasztalatai?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_606257
    Torolt_felhasznalo_606257
    2004. november 7. 19:4617.
    Nem akarom offolni a topicot, de rectoscopia előtt nincs hashajtás csak beöntés és azzal csak 20 max 30 cm-t látnak, tehát az csak szimplán végbéltükrözés itt pedig vastagbéltükrözésről van szó. A cím pedig egyáltalán nem téves vasatagbéltükrözést gastroenterológián (is) végeznek. Ellenben rectoscopiat inkább a proctológián.
    előzmény:
    Nonchalant (16)
     
  4. Torolt_felhasznalo_335711
    Torolt_felhasznalo_335711
    2004. november 5. 15:1716.
    Én nem tudom, Ti milyen orvosokhoz járkáltok, de elájultam ettől a sok marhaságtól, amiket írtatok! Kezdjük ott, ha Neked vastagbél tükrözésed lesz, akkor miért ezt a címet adtad? A Te vizsgálatod rectoscópia lesz, jobb esetben colonoscopia. Nekem már nyomtak le csövet a számon is, és lentről is. Mondhatom, hogy a gastroenterologiai (szájon át, gyomrot!!!) sokkal kellemetlenebb volt. A rectoscopia elötti napon valszeg déltől nem ehetsz, délután X-PREP, sok folyadék. Ettől egész este WC-re jársz. Másnap no reggeli, csak kevés tea. A vizsgálat elött anyiszor kapsz beöntétst, amíg tiszta víz nem jön belőled. ÍRD ALÁ A BELEEGYEZŐ NYILATKOZATOT!!!! Csak akkor csinálhatják meg a vizsgálatot! Maga a vizsgálat egyáltalán NEM fáj, szerintem még csak nem is kellemetlen. Folyamatosan sikosítják a végbeled, hogy könnyen csússzon. Ne félj, no para! A kábitó, ill. altatószerek csak feleslegesen károsítják a szervezeted! Az a vizsgálat, ahol levegőt nyomnak az emberbe, megint más: "alsó passage" a neve, és azt a röntgen osztályon csinálják, és az tényleg kellemetlen. De erről máskor. . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. november 4. 15:2815.
    Sajnos, én járóbeteg rendelésen nem ragaszkodhattam hozzá. Mármint az altatáshoz. Szórták ki az embereket. Engem 9-re jegyeztek be és fél 1-kor került rám a sor. Csak azt nem értem, akkor minek jegyeztek be. Az orvosnak esze ágában sem volt altatni. Nehogy már ezzel is húzza az időt, mikor neki ebédelni kell menni!! Irigylem azokat, aki jó orvost fognak ki. Sajnos, nekem semmilyen téren nincs jó orvosom. Kivéve a fogorvost. A háziorvos attól fél, hogy elkap vmit , a nőgyógyász folyton lepasszolt másik orvosoknak (ez régebben volt). Ja és még mindig nem tudom az okát a kóros vérszegénységemnek. És persze a fele hajam is kihullott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697386 (14)
     
  6. Torolt_felhasznalo_697386
    Torolt_felhasznalo_697386
    2004. november 4. 13:2014.
    Szia hétalvó!

    Nem, nem élek külföldön. (Milyen jó is lenne. . . )
    Két helyen is volt hozzá szerencsém, egészen eddig Ajkára jártam a Magyar Imre kórházba.
    Az első kettő tükrözésemet nem altatásban csinálták, főleg az elsőt, amíg nem tudták mi a bajom. (De ez már nagyon szélsőséges volt, mert 24 évesen 38 kg voltam, kihullott egy csomó hajam, meg ilyen csodálatos dolgok miatt. . . )
    Aztán utána mindig altatásban csinálták.
    Az ottani orvosom sajnos beteg lett az idén nyáron, ezért kénytelen voltam váltani.
    Most októberben először voltam Veszprémben, és kérnem sem kellett, egyből altattak.
    De az igaz, hogy nem tudom máshol ez hogyan működik.
    De ragaszkodni kell az altatáshoz. Jogunk van hozzá.
    Üdv.
    előzmény:
    hétalvó (11)
     
  7. Torolt_felhasznalo_265117
    Torolt_felhasznalo_265117
    2004. november 4. 13:1813.
    Na ezt a szót kerestem, hogy kábítás!! :))
    Vagyis nem géppel altatás, hanem csak enyhébb, ami után akár haza is lehet menni.
    Egyébként nem csodálom, hogy a párod is izgul, azért ezt még végiggondolni is rossz. Nemhogy odamenni és átélni.

    Megintcsak köszi mindenkinek a választ, és szívesen várok még további tanácsokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601356 (12)
     
  8. Torolt_felhasznalo_601356
    Torolt_felhasznalo_601356
    2004. november 4. 13:1012.
    Szia! A párom decemberben fog menni, ő is eléggé be van parázva, de szerintem a doki nagyon megnyugtató dolgokat mondott. A Margit Kórházban voltunk, ott állítólag most a legjobb gépekkel felszerelt a gasztroenterológia, lehet kábítást kérni, több ismerősünk is nála csináltatta (szám szerint három), és mindenki azt mondta, hogy nem érzett semmit, vagy alig. Egyáltalán nem volt olyan vészes, mint ahogy gondolták előtte. Szegény páromat is próbálom nyugtatgatni, mert hiába minden megnyugtató vélemény, utálja az egészet. Szóval abszolút megértelek! Szerintem ne aggódj, nagyon sokat fejlődött már ez az ágazat, a doki is mondta! Hamar túlesel rajta!!! Drukkolok Neked!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. november 4. 13:0611.
    Szia imola! Téged hol altattak? A jeled szerint külföldön élsz. Sajnos én még nem hallottam olyat, hogy itthon elaltatnának vastagbéltükrözéshez. De örülnék, ha valaki megcáfolna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_697386 (10)
     
  10. Torolt_felhasznalo_697386
    Torolt_felhasznalo_697386
    2004. november 4. 12:5810.
    MIssBp!

    Nem mondom, hogy ne halgass itt senkire, de azért egy-ketten túloznak egy kicsit!
    Sajnos nagyon sokszor van szerencsém ehhez a vizsgálathoz, csinálták már így is - úgy is.
    Hát nem egy "tarka réten való sétálás", de én mondom ki lehet bírni.
    Nem kapsz beöntést, ha megfelelően sikerült előző nap a hashajtás.
    X-Prep nevezetű csokis izű hasjhajtó is van, de az általában nem ér el olyan hatásfokot, mint a sós víz. Igaz, ez nagyon-nagyon rossz. Ezeket doki írja fel.
    A hasadat nem fújják fel, ezen egy kicsit nevetnem kellett.
    Ahogy vezetik fel a "csövet" igaz, hogy fúj levegőt, hogy feszes legyen a bél, de ezt Te nem fogod érezni.
    A másik, kérj altatást nyugodtan, ezt ma már lehet.
    Nem Seduxent adnak ilyenkor, hanem Dormikumot, amit tablettában is lehet különben kapni. Ezt vénába nyomják, de 10-15 percig hat.
    Addig alszol. Utána 1 órát kicsit kómás az ember, de azt ki lehet pihenni.
    Nekem más betegség miatt kellett a vizsgálat amit már 2000 júniusa óta rendszeresen csinálnak.
    De legutoljára október 11-én voltam, nekem is meg van vastagodva egy 7 cm-es szakaszon a vastagbelem, de még csak új gyógyszert sem kaptam. De ez egy másik történet.
    Na, bocs hogy ilyen hosszú voltam, csak meg akartalak egy kicsit nyugtatni, hogy azért ne a "halálodra" készülj!
    Üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_265117
    Torolt_felhasznalo_265117
    2004. november 4. 12:409.
    Jaj, te szegény!!! Olyan lehet ez, mint régebben a nőknél az abortusz meg az egészségügyi, ahhoz se altattak sehol. Ma meg már természetes, hogy elaltatnak. Pedig azt is ki lehetett bírni ébren, csak éppen nagyon fájhatott, ahogy mesélik, akiknek volt "szerencséjük" hozzá.

    Egyébként mindenkinek kösz a segítséget.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_424523 (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_424523
    Torolt_felhasznalo_424523
    2004. november 4. 12:368.
    Szia! Jobb, ha olyan helyre mész, ahol altatnak. Nekem volt gyomor- és béltükrözésem is nemrégiben. Hirtelen lettem vérszegény és tudni akarták mitől. Elküldtek a hatvani kórházba járóbetegrendelésre. Gyomortükrözés volt előbb, persze érzéstelenítőt még csak nem is láttam. Az orvos közölte, hogy miért nem béltükrözésre jöttem, mert nem talált semmit. Jöjjek vissza bélre. Mindenki sajnált, mert hű de fájdalmas. Annak akinek aranyere van!! Kicsit izgultam. Előtte nap hashajtó, sok folyadék. Másnap órákig várattak, míg rámkerült a sor. Persze se altatás, se érzéstelenítő. Rögtön szidott az orvos, hogy nem tiszták a beleim. Nem ittam meg 4-5 liter teát egy délután!! Rettentően fájt. Hiába mondtam, hogy nagyon fáj, nem tudok ellazulni. Erre az orvos abbahagyta azzal, hogy nem működtem vele együtt. Jó mi? Adott gyógyszert, ami átmenetileg használt. Most megint előjött, és rosszabb, mint volt. Úgyhogy, ha van választásod, jó válassz! Nekem nem volt rá lehetőségem. Most ki akarom próbálni az Oxytarm nevű készítményt. Hátha az segít. Csak bátran.
    előzmény:
    MissBp (1)
     
  13. 2004. november 4. 12:187.
    Gasztroeneterológust sajnos csak Debrecenben tzdnék ajánlani, a nevedből ítélve pedig pesti vagy. . . :-)
    előzmény:
    MissBp (4)
     
  14. 2004. november 4. 12:166.
    Szia!

    Hát, nem a legkellemesebb élményeid közé fog tartozni, az biztos. . . Nem ijesztegetni akarlak, csak jó, ha tudja az ember, milyen lesz. Kapsz előtte beöntést, meg "felfújnak", hogy jobban látható legyen a bélfal. De azért ki lehet bírni, ne félj. . . :-) Én eddig egyszer láttam ilyent, ott nem altatták a beteget. . . De úgy tudom, Seduxent talán lehet kérni, de az végülis csak lenyugtat, meg olyan álmos-féle leszel tőle, vagy bágyadt, de nem altat el.
    előzmény:
    MissBp (1)
     
  15. 2004. november 4. 12:065.
    Szia! Sajna nem akarlak ijesztgetni, de én gasztro-n gyomortükrözésen voltam, és volt olyan akinek vastagbél is utána, és nem altatták, csak tényleg vmi vénás injekciót kapott. De úgy tudom nem is lehet altatni ilyenkor vmi miatt. . . .
    előzmény:
    MissBp (4)
     
  16. Torolt_felhasznalo_265117
    Torolt_felhasznalo_265117
    2004. november 4. 12:024.
    Sziasztok!
    Köszi a válaszokat, nagyon-nagyon fáj a hasam, és ultrahangon azt mutatták ki, hogy meg van vastagodva a bélfal és ödémás. A doki szerint vastagbél-gyulladás, de szerinte meg kell nézni.
    Az altatástól is félek, de talán kevésbé. Azt hiszem, ilyenkor nem "igazi" altatás van, csak egy vénás seduxen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. november 4. 11:583.
    szia, miert kell tukrozni? Milyen doki mondta, hogy tukrozni kell? Akit en ismerek az Dr Tamasi Klara a Kutvolgyiben es a XXII kerben van a maganrendeloje. A kolleganom lanyat valahol evente egyszer tukrozik kron betegseg miatt es ot mindig altatjak.
    előzmény:
    MissBp (1)
     
  18. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2004. november 4. 11:552.
    Szia! Az egyik legjobb azok közül, akiket ismerek dr. Fuszek Péter, ő az I. Bel Klinikán dolgozik. Hívd fel, tényleg nagyon jó orvos! Miért kell tükrözni??
    előzmény:
    MissBp (1)
     

Címlap

top