Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Addison-kór

trgy
Létrehozva: 2004. október 19. 17:46
Sziasztok!
Egy különleges betegségem van, aminek a neve Addison-kór. Ez egy hormonbetegség, amit eddig jól karban tudtam tartani, de most egyik pillanatról a másikra megszűntették a gyógyszerem forgalmazását. Az orvosom nem bíztat semmi jóval, nincs helyettesítő gyógyszer, csak valami hasonló.
Jó lenne olyannal "beszélgetni" aki hasonló cipőben jár, esetleg ilyen betegsége van.
  1. 2014. Április 24. 18:449.

    Sziasztok!

    Én 12 éve vagyok addisonos, eddig különösebb problémám nem adódott belőle. Most azonban a tüdőmmel kínlódom, mert nagyon csúnya a röntgen felvételem, és sajnos az orvosok nem tudják, hogy mi a probléma. Ehhez jött nekem is hörgőgyulladás, amiből igen keservesen keveredek ki. Az orvosok nem igen tudják, hogy mi is az az Addison-kór, nem veszik figyelembe a betegségeknél, kezeléseknél.

    Én is Cortefet szedek, 2 x 5 mg-ot, + 1 Astonint, este pedig egy fél Polcortolone-t. Sajnos a szemeim körül iszonyú nagy narancssárga foltok jelentek meg. Már alig merek emberek közé menni. az orvosoknak erre sincs magyarázatuk.

    Végigolvasva a hozzászólásokat, rajtam kívül ilyenje még nincs senki másnak.  

     Én is szívesen olvasnék jótanácsokat, mert nagyon egyedül vagyok ezzel a betegséggel.

    Még dolgozom, de komolyan fontolgatom a rokkantságit, mert egyre nehezebb reggel a felkelés, és aztán délután négyig a munka. Főleg a tüdőm miatt fulladok is, és rettenetesen fáj a mellkasom. 

    Érdekelne - ha tudja valaki - hogy van e esélyem, vagy meg se próbáljam?

    Előre is köszi! 

     

  2. 2014. február 1. 20:528.
    Sziasztok!
    A páromnak Addison-kórja van és ehhez depresszió társult szeptember óta a hormonok és a gyógyszerek mellékhatásai miatt. Tudnátok valami jó endokrinológust ajánlani a számunkra, aki beszél angolul vagy németül, mert a párom norvég származású. Köszönöm szépen! :)
  3. 2011. március 29. 18:047.

    Szeretnék egy fórumot indítani, olyan emberekkel beszélgetni akiknek addison kórjuk van, hátha megtudnánk osztani egymással a próblémákat.

    Mint látom, itt van ez a fórum, de 2004-ben volt az utolsó hozzászólás.

    Müködtethető még ez?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. március 29. 18:026.

    ez a forum mükődik?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_722381
    Torolt_felhasznalo_722381
    2005. március 12. 12:055.
    kislanyomnak is mellekvese betegsege van betegsege (androgenitalis szindroma) van, szivesen beszelgetnek hasonlo cipoben jaro emberekkel!
    Udvozlettel:
    Tamcsi
    előzmény:
    trgy (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 20. 21:264.
    Szívesen. :)
    előzmény:
    trgy (3)
     
  7. 2004. október 20. 15:473.
    Kedves Oneil!
    Köszönöm a tájékoztatást, mióta kiderült, hogy nem forgalmazzák a gyógyszeremet, Te vagy az egyetlen aki vállrángatás helyett konkrét, és bíztató dolgokat írt. Nagyon köszönöm!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (2)
     
  8. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 19. 20:552.
    A készitményt (a gyógyszeredet) már az Európai Unióban nem lehet forgalmazni, mivel az EU törzskönyvi elöirásoknak nem megfelelö a dokumentáció, igy Magyarországon sem lehet forgalmazni. A készitménnyel egyenértékü Magyarországon törzskönyvezett gyógyszer jelenleg nem ismert, de információk szerint az Országos Gyógyszerészeti Intézet már intézkedéseket tett a készitmény helyett más gyógyszer törzskönyvezésére.

    Egyedi importtal is hozzájuthatsz az ugyanazt a hatóanyagot tartalmazó gyógyszerhez, kezelőorvosi javaslatra OGYI-n keresztül (tudtommal a kialakult helyzet miatt a lehető legrövidebb időn belül).
    Egy másik lehetőség (ha ragaszkodnál az eredeti gyógyszeredhez):
    http://www. pfizer. hu/cms/netalon. xml?data_id=179

    Legvégül: gyakorlatilag majdnem azonos a terápiás értéke annak a helyettes hasonló gyógyszernek.
    előzmény:
    trgy (1)
     

Címlap

top