Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Havi-BAJ!!!

Torolt_felhasznalo_541604
Torolt_felhasznalo_541604
Létrehozva: 2004. október 1. 16:54
Muszáj leülnöm egy félórára, mert annyira görcsöl a hasam...
Gondoltam, nyitok egy topicot, sorstársaknak. Ti hogy vagytok a havival?

Nekem vannak olyan ismerőseim, akik csak onnan veszik észre, hogy megjött nekik, hogy látják.
Én 11 éves korom óta kínlódom, szülés után se javult sokat. Meristin, melegítőpárna, egy korty konyak, stb. - ezeket már mind kipróbáltam. Sajnos mindegyik csak akkor hat, amikor már előtte legalább 20 percig falra másztam a hasfájástól.

Ti hogy kúráljátok magatokat? Valami természetes módszer vagy gyógyszerek?

Meséljetek, amíg hatni kezd a Meristin, remélem hamar, mert még rengeteg dolgom van. :)
  1. 2005. október 14. 09:2355.

    Menstruációs görcsökre ajánlják a mágneses Egészségszivet. Ezt közvetlenül a fájó pontra is el lehet helyezni - ráilleszthető a bugyira is!). Többen beszámoltak már gyógyító hatásáról. Próbáld ki, nekem, bevált! www.gportal.hu/joma1

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. október 7. 09:0654.
    Biztos nem mindenkinél, nálam és a barátnőmnél is elmúlt a görcsölés a szülés után. Ezért írtam, hogy valószínűleg. Eszerint szerencsém volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (51)
     
  3. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 7. 08:4653.
    Alkalmazható még magnézium és Ca-csatorna blokkoló, megszünteti hamar (fél óra) a méhgörcsöt (de nőgyógyásszal kéne megbeszélni).
    A Premens tényleg PMS-re van, de a fájdalmas menstruációra (dysmenorrhoea) is ajánlotta már nőgyógyász.
    És úgy alkalmaztad, ahogy írtam (mármint a prosztaglandin-gátlással is rendelkező nem-szteroid gyulladáscsökkentőket)? Tehát a vérzés előtt elkezdve 4-5 nappal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (52)
     
  4. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 7. 08:2552.
    Köszi a részletes elemzést!:)
    Hát nem tudom, van-e más megoldás a fogamzásgátlón kívül, rám az összes orvos ezt akarta tukmálni. Amikor nemet mondok, felírnak nagy kegyesen valami fájdalomcsillapítót. Az a borzalmas ízű Klosterfrau se segített(talán a benne lévő alkohol kicsit). Igazából csak a konyak és a gin használ, de már undorodom a szaguktól is, különben se lehet pityókásan dolgozni és vezetni.
    Ez a Premens érdekelne, de a nevéből úgy tűnik, inkább PMS-re van, nekem pedig előtte kutyabajom.
    Ja igen, próbáltam a Flugalint és a Diclofenacot is:(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (36)
     
  5. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 7. 08:1551.
    Ha végigolvasod a topicot, majd látod, h. a szülés egyáltalán nem oldja meg a problémát sokaknál. A nagyanyám is addig görcsölt, amíg el nem érte a klimaxot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932432 (50)
     
  6. Torolt_felhasznalo_932432
    Torolt_felhasznalo_932432
    2004. október 6. 20:4750.
    Szülés után valószínűleg megoldódnak menses körüli görcsös problémáitok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 6. 20:3649.
    És meggyógyultál?
    előzmény:
    AlinKat (48)
     
  8. 2004. október 5. 22:2448.
    Egy normál mensinek én úgy tudom 3 nap alatt le kéne zajlania. Na, én is szenvedtem vele vagy 7 napot, de mióta mindenféle gyógyszereket kel szednem ami beállítja a hormonszintemet, azóta van csak 3 napos mensim.
    Hengergo: nekem meg legelsőként jött meg, az osztálytársaim úgy még két évig azt sem tudták mi is az.
    Anyukám szerencsére már jóval előbb felvilágosított :-))

    Endometriozis: nálam sajna találtak :-((((( Nagyon alattomos betegség :-((
    A méhnyálkahártya nem mindig ürül ki a testből, mivel belülre is menstruálunk, hanem elkezd vándorolni a szervezetben. Szerencsétlen esetben rátapad bennt valamilyen szervünkre, ez a tüdőtől a végbélig bármi lehet, és ott belenő a szövetekbe. Amikor megjön a mensi ezek az endós szigetek is úgy viselkednek, mintha a méhben lennének és véreznek.

    Nem akartam senkit sem megrémiszteni, de tudjátok, hogy ha véletlenül nem jönne a baba, vagy mensi alatt más fájdalmaitok is vannak, akkor esetleg gondoljatok erre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_516084 (46)
     
  9. 2004. október 5. 19:4447.
    Egy hipochonder előtt ne beszéljetek endometriózisról! Máris annak érzem magam!
    előzmény:
    AlinKat (40)
     
  10. Torolt_felhasznalo_516084
    Torolt_felhasznalo_516084
    2004. október 5. 19:2746.
    Én már x éve szedek bogyót, kb. 5éve (vagy már több??nem is tudom), de nekem iszonyatos görcseim vannak, az első nap, amikor megjön, akkor még nem, de másnap+harmadnap majd meg halok, a gyógyszerek kb. 2órán át hatnak, majd ismét szenvedés! Ráadásul eltart 5-6 napig(mármint a vendégség), majd vmi még jön, ill. pár cseppecskék 7. nap is!! Miért kell a nőknek ennyit szenvedni!? Ezt érdemeljük mi???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_261864
    Torolt_felhasznalo_261864
    2004. október 5. 18:3945.
    Ha elkezdodik 2 db cataflan, ez eleg kb du 3-ig. Akkor meg egy.
    Ha otthon vagyok akkor plusz meg a villanyparna is!
    En is 10 evesen kezdtem. Pedig nem is tudtam, meg annyira hogy miert is van ez a nokkel. S mit csinal egy pasi egy novel :-)
    Akkor fel is vilagositottak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. október 5. 18:3044.
    sziasztok!
    a görcs erőssége nem feltétlenül, vagy nem mindig öröklődik ugyanúgy. anyum teljesen padlón van, nagyon fáj neki. én eddig egyszer(lekopogom) voltam olyan rosszul, hogy hánytamn pedig nem ettem semmit és nem bírtam felkelni.
    azót bírom. . . többé kevésbé jól.
    a meristintől én is bealszom. fogamzásgátló az okés lenne. ezért is, meg egyébként is szeretném, csak. . . ehh ahhoz nőgyogyihoz kell menni :((
    (hiába, 19 vagyok, de még nem voltam :) ez van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. október 5. 18:1143.
    Köszönöm az információt. Eléggé parásan olvastam végig. Gyakorlatilag elég általános tünetei vannak. . . Sztem viszonylag normálisak azok a tünetek egy egészséges nőnél is, amiket leír. De azért van olyan, ami alapján nagyjából ki lehet szűrni, miért van az ilyen betegeknek nagyobb fájdalmuk az átlagnál. Mert pl. ilyenkor a hasfal is vérzik. :((( Meg a végbél, véres pisilés - súlyos esetben. :((( Jajj, lányok. . .
    előzmény:
    AlinKat (40)
     
  14. 2004. október 5. 14:4042.
    Tíz évesen? Úristen! Én 15 voltam, első gimi végén, áprilisban. Persze akkor ezt nagyon nehezen éltem meg, már el voltam keseredve, hogy sose jön meg és nagyon ciki is volt.
    A lányom most tízéves, még nem aktuális nála szerencsére. Remélem, azért még kap 2-3 évet addig (amennyire tudom, ez öröklődik).
    előzmény:
    AlinKat (40)
     
  15. Torolt_felhasznalo_646718
    Torolt_felhasznalo_646718
    2004. október 5. 14:3841.
    Sziasztok!
    Nekem a görcsök megkeserítették a középiskolás éveimet. Az volt az ünnep, ha nem fájt a hasam. Akkor múltak el a fájdalmak és vált elviselhető mennyiségűvé az erőssége is, amikor elkezdtem a fogamzásgátlót szedni. Már nem azt szedem, amit eredetileg, mindig újabbakkal váltottuk ki a nőgyóggyal közösen. A Meristintől én akkorákat tudok aludni, szinte öntudatlan álomban, hogy az hihetetlen. Asszem vmi ilyesmi szerepel is a betegtájékoztatóban. Az összes fájdalomcsillapítóval vigyázni kell egyébként, mert enyhén szólva lankad tőlük az éberség. . .
    Legalábbis ez az én véleményem. Azért még nagyritkán előfordul, hogy fájdogál a pocakom az első napokban, akkor meg gyakran segít a spec torna. Higgyétek el, igaz, hogy csak elkezdeni nehéz, mert azért görcsölve az ember legszívesebben összegömbölyödne, amilyen kicsire csak tud. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. október 5. 13:2240.
    Szia!

    Én már 10 évesen menstruáltam, igaz ugyan, hogy én koraérett voltam!

    Ezüstfenyő: endometriózisról
    www. endometriozis. hu

    Tünetek:Az endometriosis leggyakoribb tünete a fájdalom, főleg a menstruatios vérzés előtt és alatti fájdalom, amely súlyosabb, mint a "normális menstruációs görcsök", fájdalom a házasélettel összefüggésben, vagy azt követően, meddőség, továbbá rendszertelen erős vérzések. Az egyéb tünetek közé sorolhatók a fáradékonyság, a menstruáció során fájdalmas bélmozgások, deréktáji fájdalmak, hasmenés vagy székrekedés, esetleg egyéb béltünetek. Endometriosisban szenvedő nők egy csoportja tünetmentes. A meddő nők 30-40 %-ában az endometriosis és annak progressziója a meddőség oka.

    előzmény:
    Mókusminyó (39)
     
  17. 2004. október 5. 11:3439.
    Sziasztok. Én is rengeteget szenvedtem a görcsök miatt. Szenvedek most is, de már kevesebbet. (le kéne kopognom:-) )
    Azt olvastam, hogy a menses érkezése elött 2 nappal meleg kádfürdöt kell venni. Ez bevált, de nem elégséges -legtöbbször. Ha érzem, hogy kezdödik, máris beveszek egy algopirynt, és körbe tekerem magam meleg takaróval. Hatásos. . . Próbáljátok ki. Cataflamot nekem torokfájásra irtak - egyszer. Szörnyen fájt töle a gyomrom, és hányingerem volt. .
    Egy kérdés: valóban már 11 éves korban is menstruálhatnak a lányok?Az enyém 1o éves, de olyan kislány még. . . Még nem jutott eszembe, hogy itt az idö jobban utánaolvasni ezeknek a dogoknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_816047
    Torolt_felhasznalo_816047
    2004. október 5. 10:1738.
    Elborzadva olvasom, milyen sokféle és kemény gyógyszereket szedtek, ne törődve azok mellékhatásaival és káros következményeivel! :o(
    Miután én magam is erősen görcsölős típus vagyok, és a nehéz napok számomra szó szerint és nagyon is nehéz napokat jelentettek, így arra törekedtem, hogy találjak valami természetes alapanyagú, de hatásos szert.
    Nem titok, hogy az én apukám áttételes rákból gyógyult meg a Forever Living Products termékeitől. Én nagyon hiszek bennük, és most már fájdalomcsillapításra, lázcsillapítónak, hányinger ellen, de legfőképpen görcsökre is az Aktivátor cseppjeit iszogatom, és alig 5-10 perc alatt nyoma sincs a rettenetes görcsöknek.
    Mivel én nem foglalkozok termékforgalmazással, nincsenek is olyan mélyreható ismereteim e tárgykörben, mint az itt, a NLC-n megismert Anna_FLP-nek, akinek nagyon hálás vagyok azért, hogy a mostanival már 3 ciklust csináltam végig görcsölés nélkül.
    Ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki, nekem nagyon jó volt. :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. október 5. 09:5037.
    Sziasztok! A téma nagyon is aktuális nekem, mára várható a Mikulás - érzem is! :)) Én Diclofenac Duot szedek, receptre kapható. A dokim írta fel, mert egyszer pont úgy mentem feliratni a gyógyszert, hogy majd el haltam a fájdalomtól. Nekem szerencsére elég általában csak az első napon bevenni egyet, és akkor utána már elviselhető a többi nap is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. október 5. 08:5436.
    Az Aflamin nem szteroid gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító (a görcsöt nem oldja), a Ridol erős, elsősorban simaizomgörcs okozta fájdalmak csillapítására való (a Ridolban van simaizomra ható görcsoldó), és nem véletlenül receptköteles mindkettő.
    Nagyon sajnálom, hogy még nem találtál számodra megfelelő orvost (egyik leghatásosabb terápia tényleg az alacsony hormontartalmú fogamzásgátló, de van más lehetőség is, ha az orvos tudja, hogy nem akarsz hormont. )
    Az Apranaxot (Cataflamot=Diclofenacot, Flugalint) a vérzés elõtt 4-5 nappal el kell kezdeni folyamatosan szedni a vérzés 2. -3. napjáig (2*1), hogy blokkolja a pg-szintetáz enzimet. (Persze lehet, hogy úgy használtad, akkor bocs. )
    Létezik még más gyógyszeres lehetőség is (recept nélkül), nem tudom, próbáltad-e már: Premens tabletta.
    Vagy nem gyógyszeres: pl. Melisana Klosterfrau.
    (Bár gondolom 20 év alatt mindent:()
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189037 (35)
     
  21. Torolt_felhasznalo_189037
    Torolt_felhasznalo_189037
    2004. október 5. 00:2135.
    Én a következőket próbáltam az elmúlt 20 évben, mióta menstruálok:
    Meristin:placebo
    Nospa: dettó
    Ridol: vesegörcs oldó- na ez hatott, de nehéz beszerezni
    Apranax- egy darabig hatott, aztán semmi
    Cataflam- egy darabig hatott, aztán allergiás bőrpír, plusz nem hat
    ezen kívül Panadol, konyak, meg amit találok
    Most éppen az Aflamin nevű szintén vesegörcsoldóval kísérletezem: néha hat, néha annyira nem, hogy félre kell állnom az autóval és üvöltök a fájdalomtól.
    Eddig ugyan egyik nőgyógyász se vizsgált ki a 6-8-ból, akihez elmentem, ellenben javasolták a szülést (már 18 éves koromban, elsőéves kollégistaként, köszi), különben is ki az a hülye, aki azért szül, hogy ne görcsöljön, vagy kérdés nélkül bőszen fogamzásgátlót írtak fel (természetesen attól a gyógyszercégtől, akitől a baksist kapják), anélkül, hogy egy is megkérdezte volna, van-e trombózis, cukorbaj, stb a családban. Persze azért nem kezdek tablettát szedni, mert hülyék az orvosok. Már nem is kísérletezem velük, amennyit ők foglalkoztak velem, annyi erővel magam is kísérletezhetek mindeféle gyógyszerrel.
    Szóval én várom a klimaxot, remélem 10-15 év múlva itt lesz (most 32 vagyok).
    előzmény:
    AlinKat (31)
     
  22. 2004. október 4. 22:0834.
    Én vmi olyasmit tudok róla, hogy a méh szövetei megjelennek pl. a végbélben is. . . ha igaz. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. október 4. 22:0533.
    Mióta próbálkoztok?
    Az endometriózisról én is hallottam, s természetesen beijedtem én is - még nem aktuális a baba, de azért némi hipochondria miatt eszembe jutott, mi lesz. . .
    Tudsz az endometriózis egyéb tüneteiről?
    előzmény:
    AlinKat (31)
     
  24. Torolt_felhasznalo_713773
    Torolt_felhasznalo_713773
    2004. október 4. 21:5032.
    Sziasztok.

    Nem tudom mennyire is meritek Prokopp Dórát, (szerencsekerék), volt mentős is, az Születés Hete Portálon találtam egy beszélgetést vele.

    "Számomra ennél is fontosabb kérdés a menstruációs fájdalmak csökkentésének a lehetősége. Szintén doktor bácsim módszere a háton, a keresztcsont fölötti területe 5 helyre egészen a bőr alá beadott egyszerű, 1-1 ml lidokain injekció, amely nem csak arra az egy alkalomra szabadít meg a fájdalomtól, hanem hónapokra, szerencsés és gyakori esetekben örökre. A minden bizonnyal az akupunktúra elvén működő kezelés olyan fájdalmaktól szabadíthatná meg a nők ettől szenvedő hatalmas rétegét, amelyek semmilyen más módon ilyen hatásosan nem csillapíthatóak. Ezt a technikát egyébként magam is alkalmaztam még mentős koromban, hiszen engem is gyakran hívtak ilyen kínzó fájdalommal járó menstruációs esetekhez. Akit a pontos technika és a beadás helye érdekel, szívesen megválaszolom a fórum oldalain. "

    Ha valaki tud megoldást, hogy hol lehet(vagy lehet-e) ilyesmit kérni, az jó lenne, mert én is falra mászok minden hónapban. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_541604 (1)
     

Címlap

top