Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mikor lesz már vége?

Torolt_felhasznalo_639602
Torolt_felhasznalo_639602
Létrehozva: 2004. szeptember 10. 14:39
Kedves allergiától szenvedő társaim!

Segítsetek nekem: meddig kell még kibírni ezt? Mikor virágzik el a parlagfű?

B.
  1. Torolt_felhasznalo_395957
    Torolt_felhasznalo_395957
    2004. szeptember 14. 09:1045.
    Sziasztok!

    Én nem vagyok (eddig legalábbis) klasszikus allergiás, de évekig szenvedtem viszkető kiütésektől, torokkaparás, gombócérzés, éjszakai fulladozás stb. és rajtam az akkupunktúra segített. Egy kezelés után már tünetmentes lettem, de néha még eljárok megerősítésre. És rajtam kívül másnak, más baján is segített, nem fáj és nem drága. Ha valakit érdekel, szívesen megadom a paramétereket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 14. 08:5344.
    Értem, ne haragudj. Azt vettem ki előző írásodból (és ebből is), hogy a Mo. -on kapható gyógynövények nem megfelelőek. A gyógynövényeket a hatályos gyógyszerkönyv alapján minősítik, ami elég szigorú hatóanyagra (azonosítás, mennyiségi meghatározás), szennyezőkre (pl. nehézfém-tartalomra) egyaránt. (Már kapható bio kivitelben is gyógynövény, szintén Herbáriás. ) Természetesen a legtöbb gyógynövény hatásánál fogva nem alkalmazható folyamatosan (vízhajtó vagy hashajtó, stb. . . ), és nincs is folyamatos használatukra szükség (inkább, mivel igazolt gyógyhatással rendelkeznek, használatuk a gyógyszerekéhez legyen hasonló, azaz csak amennyiben szükséges).
    Igazad van, ma nem nehéz a fogyasztó megtévesztése, a teák egy része nem rendelkezik forgalmazási engedéllyel sem (bizonytalan helyről tehát ne vásároljunk). A forgalomban lévő, gyógynövény-tartalmú teák vagy élvezeti teák, vagy terápiás céllal összeállított teák – gyógyteák. A két tea hatásának különbsége az alapanyag-felhasználásban van: míg például a kamilla gyógytea alapanyaga kizárólag kamillavirágzat, addig az kamilla élvezeti tea alapanyagai közé kerülhet többek között a növény szára, levele is.
    A gyógyhatású teák a gyógyszerkönyvi cikkely előírásai, míg az élvezeti teák termékcsoportra a mindenkor érvényben lévő élelmezés-egészségügyi követelmények érvényesek. A gyógyhatású tea forgalomba helyezése OGYI- vagy GYNKI-engedélyköteles, míg a gyógynövényalapú élvezeti teák engedélyezése az OÉTI hatásköre. A magyarországi élelmiszerboltok polcain egyaránt megtalálható GYNKI-engedély köteles monotea (pl. Kamillavirágzat gyógytea), illetve ugyanabból a gyógynövényből készült gyógynövény-alapú élvezeti tea (pl. Kamilla tea). A vásárlók többsége nem tudja, hogy a két termék hatása között mi a különbség – míg az egyiknek igazolt a gyógyhatása, addig a másiké bizonytalan. Azokat a teakeverékeket, amit az Országos Gyógyszerészeti Intézet engedélyez, csak gyógyszertárakban, drogériákban és gyógynövény szaküzletekben hozhatók forgalomba. E szabályozásban is vannak kiskapuk: ha a gyártó fantázianevet ad termékének, (pl. : potencianövelő hatás esetén férfi tea, immunerősítő hatás esetén roboráló tea) és a termék mikrobiológiai hatása megfelel az élelmiszerkönyvi előírásoknak, a teakeverék megjelenhet élelmiszerboltokban.
    Kérlek próbáld ezek ismeretében kínálni a termékeidet, inkább kiemelve azok (bizonyára, mert nem írtad, mi) nagyszerű előnyeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (43)
     
  3. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. szeptember 14. 07:3543.
    Amiket én tudok ajánlani az allergiára arról mondtam hogy gyermekeknek is adható.
    A teákról pedig annyit, hogyha én valahol leszedek valamilyen gyógynövényt, és azt beviszem kivizsgáltatni (nem kérdezik hol szedtem) és az 5% gyógynövényt tartalmaz, már beveszik bárkitől.
    Amiket én ajánlok azok bioélelmiszerek, ezért ehetik a gyermekek is. Én nem csak kúraszerűen alkalmazhatóak, hanem életmódszerűen, nem mint pl a csalántea. Ezeket ha folyamatosan fogyasztod jobban érzed magad, és nem is akarod majd abbahagyni.
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 14. 07:1942.
    Amennyiben a csomagoláson megtalálható a gyártási szám és a forgalombahozatali engedély szám (úgy kezdődik, hogy GYNKI-), akkor a gyógynövény a Gyógynövénykutató Intézet által ellenőrzött.
    Az első mondatod, pedig szerintem nem pontos, nem mindegyik gyógynövény alkalmazható terhesség alatt és gyerekeknél. Csak egy-egy példa: terhesség utolsó harmadában ajánlott a málnalevél; csecsemőknek készült a Mecsek Baby tea.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_498058 (39)
     
  5. 2004. szeptember 14. 06:0741.
    Az a baj a csalánteával, hogy a párom szentül meg van győződve arról, hogy ez tuti. Pedig nem az, most reggel is már trombitál. Kérdem én, mitől? Még ki se tette a lábát a levegőre. . . Ablak csukva. . . (Igaz, mellettünk a játszótér tele van parlagfűvel. ) De ez az aloe vera talán jó, úgy reménykedem benne. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (37)
     
  6. Torolt_felhasznalo_444648
    Torolt_felhasznalo_444648
    2004. szeptember 13. 22:3140.
    Az ismerőseim körében többen a homeopátiás kezelésnek köszönhetően szinte teljesen tünetmentessé váltak. Ha valakit érdekel adok orvos címet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. szeptember 13. 22:2639.
    Ez az egyik baj a herbáriában kapható teákkal hogy gyermekek és kismamák nem szedhetik.
    A másik pedig az hogy Magyarországon a törvény szerint arra a teakeverékre, amiben már 5% gyógynövénytartalom van, már a dobozára ráírhatják hogy gyógynövénytartalmú teakeverék.
    És mi van a 95 %-al. Ki tudja mi az honnan szedték le stb.
    Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_314648
    Torolt_felhasznalo_314648
    2004. szeptember 13. 21:5938.
    Nagyon együttérzek Veletek! Az én párom is allergiás, és sajna már asztmás is. Viszont sokat segített neki, hogy itta (issza) a csalán teát, aztán köhögés ellen a következő teakeveréket: utifű, kakukkfű, martilapu. Egyenlő arányban mindegyikből, és egy evőkanállal számítva egy 2, 5 dl-es bögrére. Leforrázzuk, 10 perc állás után leszűrni. Sokféle gyógyteát is itatok még vele, ki tudja melyik használ. Lényeg, hogy az állandó köhécselése megszűnt, és csak a legvadabb időszakban kell orrsprét használnia + Taleum szemcseppet. Mi még nem próbáltuk, de állítólag nagyon hatásos az ashwagandha(Withania somnifera) tabletta. Sajna kismamák és gyerekek nem szedhetik. Barbiturát tartalmú gyógyszerekkel együtt sem ajánlott. Patikában és gyógynövény szaküzletben kapható. Most olvastam róla a Demokratában. Jobbulást minden allergiásnak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 13. 21:4737.
    Az Aloeban is van.
    Nem hiszem, hogy elégtelen a kálium bevitele. (Ez a felsorolás csak a "jéghegy csúcsa". ) Csak a csalánteát kéretik nem folyamatosan inni.
    előzmény:
    lufi (35)
     
  10. Torolt_felhasznalo_498058
    Torolt_felhasznalo_498058
    2004. szeptember 13. 21:0736.
    Sziasztok,
    Tudok néhány gyógynövénytartalmú készítményt (nem aloe vera, mert az sajnos többeknek nem segített) ajánlani, amik az immunrendszer erősítésével, és a légzőrendszer táplásával segíti a szervezetet, hogy a jól megtáplált szervezet az öngyógyító mechanizmusával önmaga győzze le az allergiát.
    Nem gyógyszer így nem mérgező. Bioélelmiszer, amelyet kisgyermek is fogyaszthat.
    Ha valakit érdekel még bővebben és részletesebben, várom válaszát.
    Nerhof Anikó
    nerhofaniko@startadsl. hu
    06 20 322 9473
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. szeptember 13. 20:3435.
    Na, ezt a szép beírásodat most felolvastam a páromnak. . . ezek azok a kaják, amiket ÉPPEN nem hajlandó megenni. . . vicces, nem? Mintha tudná, mivel árthat magának. . .
    Most belenyomtam egy kis aloe verát, mármint a páromba. Tudom, eső után va a köpönyeg, de legalább egy kicsit feltuningolom vele az immunrendszerét, hátha. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (31)
     
  12. 2004. szeptember 13. 12:4934.
    Próbáljátok ki a HÉBÉ homoktövis készítményeit! A mai Blikkben is írnak róla. Mi az elmúlt szezonban ismertük meg és mindenkinek használt, akinek ajánlottuk. Pocsék íze van, de működik. Lehet kapni a bio boltokban is, de Törökbálinton, ahol gyártják, termelői áron olcsóbb. Ha érdekel valakit priviben küldöm a címet, telefonszámot.
    Ja, semmi közöm a céghez, csak a családomban és a barátaim között van egy csomó allergiás. Én (még!!!) szerencsére nem vagyok az.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 13. 12:4733.
    Sziasztok!!!
    Mondjátok Ti is tapasztaltok vízvisszatartást az allergiával összefüggésben??? Tegnap már szabályosan feldagadt a hasam és nehezen vettem a levegőt. A Diaphilin-re aztán nem győztem éjszaka Wc-re járni, és levegőt is könnyebben kaptam. VAn még valakinek az allergiával együtt ilyen panasza???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 13. 11:1332.
    Igen, mondta a patikus, hogy van ez az Emadine is, de ezt a másikat megkaptam 1200 Ft-ért, és hatásos is!
    Most úgy voltam vele, hogy mindegy mennyi, csak használjon! :)
    előzmény:
    Su (30)
     
  15. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 13. 11:1031.
    Kúraszerű: 4 hét után pár hét (1-2) szünet, ha szükséges ismételhető.
    Káliumhiány: izomgyengeség, (légzési elégtelenség, szív-ingerületvezetési zavar). Káliumot a legtöbb növényi eredetű élelmiszer tartalmaz, de legjobb forrásai az avokádó, a kemény héjú gyümölcsök, a magvak, hüvelyesek, teljes kiőrlésű lisztek, aszalt gyümölcsök, valamint a paradicsom, burgonya, banán, narancs.
    Táplálékkal elegendő jut a szervezetbe, de hiányt okozhat néhány betegség, tartós hasmenés, hányás, vizelethajtók és mellékvesekéreg-hormonok.
    (A magas káliumszint is veszélyes, vezetési zavart okoz, szívmegállás kialakulásához vezethet. )
    előzmény:
    lufi (29)
     
  16. Su
    Su
    2004. szeptember 13. 10:4830.
    Mazli!!!!
    Nekem is adtak, csak teljes aron: ami az Emadine eseteben 3628 FT!!!!!Hetfon visszaadtak kb 2300 Ft-ot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (22)
     
  17. 2004. szeptember 13. 10:3929.
    Mennyi idő a kúraszerű? És a káliumhiány mit okoz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (27)
     
  18. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 13. 10:0828.
    Igen, (a legtöbb).
    A Luffeel tablettát allergiás szezon előtt 1-2 hónappal kellett volna elkezdeni. .
    Alkalmas összetett készítmény még tüneti kezelésre a Coryzalia tabletta és a Luffeel orrspray.
    előzmény:
    lufi (25)
     
  19. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 13. 10:0427.
    A csalánteát kúraszerűen alkalmazzátok, mert folyamatos ivása káliumhiányt eredményezhet (vizelethajtó hatása miatt).
    előzmény:
    lufi (24)
     
  20. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. szeptember 13. 10:0126.
    Szia, az összettett homeopátiás készítmények alacsony potenciálban tartalmazzák a szóba jöhető legtöbb tünetre alkalmas szert. Inkább alkalmasak akut esetekben ill. enyhe esetekben. Krónikus allergiánál talán a monoterápiás szerek, jól megválasztott potenciálban jobb hatásfokúak lehetnek (alkati szer). Ezt talán egyszer egy homeopátiás orvossal kéne átbeszélned. Addig is két 5let: a tüneteid szerint magad is tudnál (alacsony potenciálban) választani monoterápiás szert kiegészítésként (ld. pl. a Boiron által kiadott, ingyenes füzetecskét patikában), vagy próbáld ki a Coryzalia-t (szintén összetett) más az összetétele, mint a Luffeel-é.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639602 (23)
     
  21. 2004. szeptember 13. 08:5125.
    Vény nélkül kaphatók ezek a homeopátiás szerek a patikában?
    előzmény:
    bioberta (20)
     
  22. 2004. szeptember 13. 08:4624.
    És mi volt az a szigorú diéta? Nem, mintha az allergiás párom hajlandó lenne diétázni, de azért kiváncsi vagyok nagyon. Húst nem ettél?

    Szerintetek a csalántea jó az algériára? Férjem egy hónapja issza, szerintem ez nem az igazi. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_864444 (9)
     
  23. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 13. 08:0623.
    Szia!
    Én a Luffeelt szedtem már két hónappal az allergiás időszak előtt, de ugyanúgy kijött augusztus közepén az allergiám. Lehet, hogy nem jó homeopátiás szert szedtem?
    És ha most váltok (már bőven az allergia közepén), az is használ?
    Köszi, B.
    előzmény:
    bioberta (20)
     
  24. Torolt_felhasznalo_639602
    Torolt_felhasznalo_639602
    2004. szeptember 13. 08:0422.
    Jó reggelt!
    Engem pénteken megsajnált egy patikus, és adott egy szemcseppet, Spersallergert. Úgy látszik, a patikusok jóindulatán is múlik, mert hová mentem volna felíratni bármit is pénteken 5-kor?
    előzmény:
    Su (19)
     

Címlap

top