Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyókúra könnyen

Torolt_felhasznalo_242076
Torolt_felhasznalo_242076
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 22:23
Ha valaki jó és hatásos módszert tud ,hogyan lehet lefogyni,várom válaszát! Én már kipróbáltam sok mindent ,csak az a baj ,hogy nem elég kitartóan .Most éppen szűztea kapszulát szedek. Írjatok,ha van jó ötletetek!
  1. 2017. május 31. 19:1482.

    Valószínűleg az lehet a probléma, hogy van egy hormon ami a zsírégetésért felel, a leptin, mivel "kevés" kalóriát viszel be mint a megszokott, a szervezet illetve a leptin "úgy gondolja" hogy veszélybe kerül a szervezet, így gátolja a zsírégetést. Elkezd raktározni és nem engedi a zsír lebontását, mert ezt egy veszélyhelyzetnek tekinti. Ha rohamosan vagy hosszútávon csökken a kalóriabevitel, a leptin termelődése is csökken = csökken a zsírégetés is....érdemes néha egy bűnöző napot tartani, én 6 napig tartom az étrendemet a hetediken pedig bűnözök, eszem süteményt krumplit kenyeret, mindent ami a tiltó listán van (persze csak mértékkel, nem kipukkadásig)


    Azért a 7. napon, mert találtam egy kutatást, ahol kimutatták hogy a 7.napra a leptin termelés lecsökken kb 50%-ra... Így egy picit át lehet verni a szervezetet. :)


    Ha kipróbálod, írj róla egy update-et hogy tudjam bevált e neked. ;)

    előzmény:
    gagahu94 (81)
    2017-05-31  11:27
  2. 2017. május 31. 11:2781.

    Sziasztok! Két hónapja elhatároztam, hgoy leadom a rajtam lévő kb 20 kilós felesleget! Már le is csurgott szépen 6 kiló, de valamiért nem jutok tovább! Szinte csak csirkét, tojást, zöldségeket eszem, illetve mindenféle fitnesz receptet készítek el erről az oldalról! Szerintetek hol lehet a hiba? Edzeni is szoktam, főleg kocogok és néha tekerek! Úgy kb napi 1500 kalórián vagyok, de nem megy le a zsír! Kérlek segítsetek! 

  3. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 29. 07:4980.
    A csikok altalaban attol keletkeznek, h a bor nem tudja kovetni a test valtozasat. Tehat, a fogyastol/hizastol gyorsabban valtozik a test, mint maga a bor. Altalaban cink potlassal megelozheto ez a jelenseg.

    A tonusossag hianya (tehat, h a tested nem feszes, formas) nem igazan van osszefuggesben a fogyasi csikok megjelenesevel.

    A formas alak attol fugg, h vki megfelelo etrendet kovet es mozgast vegez a fogyokuraja alatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_739344 (79)
     
  4. Torolt_felhasznalo_739344
    Torolt_felhasznalo_739344
    2005. március 28. 18:5279.
    Egyátalán nincenek csikjaim a többijek mindig "levetköztetnek" mert meg akarják nézni a bőrömet.
    Nincs semmi elváltozás, én is látam már olyat más embereken, de nekem hála istenek csak a melemen látszik, ott vannak kis csikok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_503640 (76)
     
  5. Torolt_felhasznalo_739344
    Torolt_felhasznalo_739344
    2005. március 28. 18:5078.
    Sziasztok.

    Még nem tapasztaltam semmit, még élek de még szeretnék fogyni a képen nem látszik de van még hasam és onann.
    előzmény:
    Jumbo3 (74)
     
  6. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 25. 12:4077.
    A feherjecsokik altalaban igen sok zsirt tartalmaznak:)
    Raadasul egy ido utan a gyomor mast kivan (sajat tapasztalat, amit a sok utazas soran sikerult felszednem:)))). Bar mondjuk erre ott a pl. csirkemell, az is sok feherjet tartalmaz, szinte semmi szenhidratot, es kevesebb zsirt, mint a feherjecsoki. Igaz bajlodni kell az elkeszitesevel.

    Erdekelne, h a zsirbontast hogy figyeled. Vagy a testzsirszazalekra gondoltal?
    előzmény:
    zorcsa (75)
     
  7. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 25. 12:3776.
    Koplalassal fogyokurazni az egyik legnagyobb baromsag.
    Az igaz, h kaloriadeficitet okozol, de ez egyben feherjehianyt is jelent, ami az izmaid gyengulesehez vezet (ennek meg mozgasszervi kovetkezmenyei lesznek hosszutavon).

    Raadasul az, h fogysz 5 kg-ot azt jelenti, h a viz tavozott a szervezetedbol, valamint kilokat vesztettel az izmaidbol, tehat a tenyleges testzsircsokkenes akar egyenlo lehet a nullaval.

    Tenyleg: feszes, tonusos lett a tested a koplalasos fogyokura utan?
    Csodalnam, ha igen. Ugyanis az izmok teszik formassa a testet, azt meg te sikeresen pusztitottad a dietaddal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_739344 (70)
     
  8. 2005. március 24. 22:5975.
    jo dieta. . . . . . jo kerdes :)

    En most egy protein programot kezdek el, es szoktam wellness napokat is tartani aminek resze a testsulykontroll program. Protein csoki a lenyege, de nem az Atkins dieta, hanem Dr Hegedus Gyorgy csapata dolgozta ki. . . . bevalt modszer, csak ajanlani tudom.
    Mellette multivitamint kell szedni, hogy a szervezet ne hianyoljon semmit. . . . es lehet enni szenhidratot is. . . csak fokozatosan. A zsirbontast kell figyelni tesztekkel es persze ott a mozgas.

    Egeszseges es szepek az eredmenyek. Megszokod es nem is veszed vissza a rossz zabalasi szokasaid.

    Udv. zorcsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2005. március 24. 21:4374.
    Szia! Nem tette tönkre a gyomrodat, hogy sokat éheztél (járt üresen )?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_739344 (70)
     
  10. 2005. március 24. 21:4173.
    Lécci, írd le, milyen az a sejttáplálós fogyókúra!! KÖSZI!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_348728 (72)
     
  11. Torolt_felhasznalo_348728
    Torolt_felhasznalo_348728
    2005. március 23. 21:5772.
    Sziasztok,

    a sejttáplálós fogyókúráról már hallottatok? Nagyon egyszerű vele fogyni. Legalábbis nálam bevált.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. március 23. 20:5971.
    Szerintem tanulj be valami új koreográfiát. Pl. tiroli favágós :))))
    Éhezned sem kell, a tiroli gatyesz pedig jól áll akkor is, ha XXL-es. Jó ez csak vicc volt:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_143723 (61)
     
  13. Torolt_felhasznalo_739344
    Torolt_felhasznalo_739344
    2005. március 23. 19:1470.
    Sziasztok!

    Én is csomó fogyókurát csináltam. . .
    15-éves koromig 48-kg voltam és hirtelen hiztam meg 25-kilót a többit meg szépen lassan.
    Egészen 2004-május amig azt nem mondtam hogy vége.

    Kat rám nézzétek meg!

    Én egyben biztos vagyok, ÉN csak ugy tudtam lefogyni hogy nem edtem és kész. Volt olyan hogy 10-napig semmi csak ilyen port ittam amiben minden vit benne van. 10-nap nem evés után ment le 5-kg aztán megint ettem de nem örült mogyára!!!! Aztán megint 10-nap!
    Persze volt olyan hogy nekikeztem és nem birtam csak 5-napot.

    DE HA VALAKI VALAMIT AKAR ELÉRI!

    Sok sikert mindenkinek hozzá!
    Sziasztok.
    előzmény:
    Brissy (69)
     
  14. 2005. március 23. 18:4969.
    Az én bevált módszerem:

    Megfeleztem a kajaadagjaimat, étkezések között sok gyümölcsöt ettem, elkerülvén az éhséget, azaz a korgó gyomrot, így akadályozván meg, hogy a főétkezéseknél sokat egyek. Korán vacsoráztam, és sok folyadékot ittam. Néha mozogtam is, de nem rendszeresen, és sajna nem is kitartóan.

    Így adtam le 6 kilót. A szervezetem beállt erre, így a súlyomat tartom is.

    Az édességvágyamat cerbonával, Kinder tejszelettel, aszalt és rendes gyümölcsökkel elégítem ki. Ezekben nincs csoki, és kevesebb kalóriát tartalmaznak. Sőt egészségesek is. Azt tapasztalom, hogy idővel egyszerűen elmúlik az édességvágy.

    Olvastam, hogy többen szenvednek attól, hogy bár mozognak rendesen, nem fogynak, sőt inkább csak híznak. Ennek az az oka, hogy a mozgás, különösen az intenzív mozgás az izomtömeget növeli, azaz az izmaid súlyosabbak lesznek. Ettől függetlenül a zsírpárnák fogynak, hiszen muszáj valamiből fedeznie a szervezetednek a plusz energiaigényt, amit a mozgás jelent.
    Aki ezt a jelenséget szeretné elkerülni, annak olyan mozgásformákat kell keresnie, ami kevésbé növeli az izomtömeget. A fitness termek kínálatában szokott ilyen lenni. De a lényeg, hogy ha sétálsz, futsz, úszol stb. akkor ne egyből maratoni távot célozz meg, hanem a fokozatosság a lényeg: kezdetben kis táv, rövid ideig tartson, és heverd ki az izomlázakat, azaz néhány naponta mozogj. Az intenzív sport értelemszerűen növeli az izmok tömegét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2005. március 23. 17:3668.
    Azt, hogy milyen fogyit csinálsz azt neked kell eldönteni.
    Nézz itt körül, hátha megtalálod a neked valót:
    http://www. fogyipatika. hu/csoda. html
    előzmény:
    csibe232 (66)
     
  16. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 23. 17:2167.
    Bar a cim nem konkretan errol szol, de talan a "Fitnesz video - Melyiket" forumban talalsz errol infot.
    Nem onreklamnak szantam, de ma en is hozzajarultam a hozzaszolasokhoz:)
    előzmény:
    csibe232 (65)
     
  17. 2005. március 23. 17:1966.
    Bocsi, így lesz helyes a mondatom: Tud valaki ajánlani valami jó diétát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. március 23. 17:1865.
    Bocsi. Így lesz helyes: tud valaki ajánlani valami jó diétát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2005. március 23. 17:1664.
    Valaki ajánlani valami jó diétát?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_503640
    Torolt_felhasznalo_503640
    2005. március 23. 16:5863.
    ha interneten rakeresel, egy rakat hely arusitja

    Bar en egyaltalan nem vagyok hive ennek es az ehhez hasonlo termekeknek.

    Termeszetes modon nem lehetne?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_181676 (62)
     
  21. Torolt_felhasznalo_181676
    Torolt_felhasznalo_181676
    2005. március 23. 16:4262.
    Volna vkinek tudomása az ADIPEXRETARDRÓL ????

    Van - e még a piacon ???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_143723
    Torolt_felhasznalo_143723
    2005. február 7. 14:5261.
    Segítség!!

    3 hét, és táncversenyem van, és hát olyan vagyok jelenleg, mint egy kisebb tehén. . Így mégsem lehet színpadra állni. . :( Valami drasztikus és gyors módszert nem tudna valaki ajánlani nekem?

    Előre is köszönöm :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_162931
    Torolt_felhasznalo_162931
    2004. szeptember 6. 14:3460.
    Az említett 4 pont minden szava igaz!. Hasonló elgondolások alapján indultam neki május elején, és most 13 kg mínusznál tartok. Pedig nagyon halkan mondom, én nem is tornáztam. Az most jön, eddig nem tudtam beilleszteni a napirendembe. És most jön a neheze is: megtartani az elért eredményt. De ha már az eddig eltolt életmódon sikerült változtatni, ez is könyebben megy majd. /bízom benne. /
    előzmény:
    ppp (57)
     
  24. 2004. szeptember 5. 19:2059.
    Szia Lina!
    Amikor elvégeztem az Agykontrollt megvettem a Testkontroll c. könyvet is.
    Ebben a könyvben ajánlották előszőr, 14 éve, hogy reggel csak gyümölcsöt együnk.
    Ismerem ezt az étkezési módot is, sőt használtam is, és az egyik kedvelt étkezésem volt. Amit leírtam ennél sokkal előnyösebb a szervezet számára, és kevésbé megterhelő. Éppen azért, mert figyelembe veszi a nyugati, és a keleti orvostudomány által mindkét oldalon felfedezett tényt, hogy a szervezet délig gyorsan emészt, majd folyamatosan lassul ez a tendenciája.

    Ha neked kellemes és jó érzés a délig gyümölcs, akkor folytasd. S egyszer úgy érzed szívesen kipróbálod azt , amelyről írtam, akkor keress meg priviben akár, és elmondom hogyan kell, illetve könyvet ajánlok hozzá.
    előzmény:
    lina29 (19)
     

Címlap

top