Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágneses rézkarkötő

Clarissa04
Létrehozva: 2004. augusztus 28. 14:23
Akinek van vagy hallott róla, szeretném kérni a tapasztalatát, véleményét!Én most vettem egy "Sabona" márkájú mágneses réz karkötőt egy orvosi műszerboltban. Azt mondta az eladó, hogy 2-3 hétig simogatva nagyon lassan alakítsam a csuklómra, mert egy hirtelen mozdulattól eltörhet.El sem tudom képzelni, mikor lesz pont jó a mérete.Szerintetek?Hallottatok-e, és ha igen, mit erről a karkötőről?
  1. 2017. február 17. 18:1943.

    Ha lötyögősen viseled a csuklódon, akkor nem fog hatni,hiszen a lényeg, hogy a bőröddel érintkeznie kell.Így szívódik fel a réz-és fejti ki jótékony hatását.


     

    előzmény:
    schagleh (29)
    2004-08-29  20:20
  2. 2010. május 20. 10:1742.
    Ezek szerint élezedik újra ez a topic. Nekem jól jöttek az infók.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. május 20. 10:0141.
    Köszönöm a cikket!
    előzmény:
    csutak51 (40)
    2010-05-19  23:23
  4. 2010. május 19. 23:2340.
    előzmény:
    jólvagyokma (38)
    2010-05-19  22:51
  5. 2010. május 19. 23:0439.
    Igen,ezt nem írtam,hogy mágneses rézkarkötővel kapcsolatban lenne kérdésem!Lehet rá allergiásnak lenni vagy egyéb reakció lehet?
    előzmény:
    Clarissa04 (1)
    2004-08-28  14:23
  6. 2010. május 19. 22:5138.
    Engem is érdekelne így 2 év után,hogy él-e még ez a topik,mert nekem is lennének kérdéseim!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_288418 (37)
    2007-03-28  11:18
  7. Torolt_felhasznalo_288418
    Torolt_felhasznalo_288418
    2007. március 28. 11:1837.
    Sziasztok!

    Nem tudom van-e még valaki, aki olvassa ezt a topicot, de van néhány hasznos tanácsom.
    Nekem is van Sabona Karkötőm.
    Még jó, hogy maszatos lesz a felülete a karkötőnek, mivel a levegővel érintkezve oxidálódik és kopik le az az anyag, amivel a tokban való oxidálódást akadályozzák meg. Ennek egy nagyon egyszerű megoldása van. Minden nap tisztítani kell Sidollal. Csak és kizárólag Sidollal, mert más megkarcolja a felületét.
    Az, hogy zöldre fogja meg a csuklót, egy természetes folyamat. Ez jelenti azt, hogy szükséged van a rézre, mert ez a felszívódásnak a jele.

    Nekem nagyon bevált ez a karkötő, csak ajánlani tudom mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 30. 21:0436.
    Egyáltalán nem lett karcos, sem a használatkor, sem pedig a gyapottól. Ha mégis fenntartásaid vannak, használd inkább a Ciff-et. Gondolom langyosabb vízben tussoltál, mint amilyen alatt én tisztítottam a karkötőt, azért hajlott jobban az enyém. Az is igaz, hogy én nem a mágnest igazítottam a csuklómhoz, hanem az átmérőjét próbáltam kisebbre venni.
    előzmény:
    Clarissa04 (35)
     
  9. 2004. augusztus 30. 20:3335.
    Én is eszeltem a tisztításon. Most úgy képzelem, hogy nem veszem le( a bal kezemen van), hanem egy nejlon zacsit behúzok a karkötő alá szépen körben, így nem ér a bőrömhöz a vegyszer, és szépecskén kisúkálom a jobb kezemmel. . . Ha kész, csap alá tartom a kezem, leöblítem, majd egy elegáns mozdulattal kihúzom a nejlont. . . :) Ez az elmélet, s a gyakorlatról majd beszámolok!:)Így mindenesetre nem kellene egyszer sem levenni. . . :)Figyi! Amikor kisíkáltad, nem karcolódott nagyon meg?Vagy már magától a használattól is karcolódik?A Tied ebből a szempontból hogy néz ki?A meleg vízben határozottan könnyebben hajlítható? Én a reggeli tusolásnál próbáltam egy kicsit jobban a mágneses végeket a bőrömhöz simítani, de nem nagyon engedett!
    előzmény:
    schagleh (34)
     
  10. 2004. augusztus 30. 20:2234.
    Igazad van, ezt a lakk-kopást néztem én mellé! Szerintem felesleges újból lelakkozni, ha a gyári olyan hamar rondára kopott, meddig tarthat a házi? Különben is, már tudjuk a "titkot", akár naponta csillogóvá lehet varázsolni. A melegvizes hajlítgatásra meg azért van szükségem, mert minden alkalommal leveszem tisztításkor. Valahogy nem kedveli a bőröm a szappanos gyapotot :o))
    előzmény:
    Clarissa04 (33)
     
  11. 2004. augusztus 30. 07:2433.
    Szia!Még az oxidációjával, foltosodásával kapcsolatban azt mondta az elárusítónő, hogy gyárilag úgy árulják, hogy a külső része le van lakkozva színtelennel, mert különben a boltban már beoxidálódna. Ezért lehet az, hogy idővel olyan ronda foltossá válik, szerintem akkor kopik, pattogzik le a lakk, és a csupasz részen oxidálódik. Természetesen csak a külső része van lekenve, belül nem, hogy ott áramoljon a réz a testünkbe. :)))A bőrt zöldre vagy feketésre festi, ami kívánatos folyamat. Ha zavaró, szappanos vízzel vagy esetleg citromos vízzel mossuk le a bőrt.
    Azt is mondta, hogy később is, tisztítás után a külső részt esetleg le lehet lakkozni, ez a belső részen nem akadályozza a réz kiválását.
    előzmény:
    schagleh (29)
     
  12. 2004. augusztus 29. 23:2732.
    Ok! Köszi. :)
    Jó, hogy mondtad, mert ez a képen pl. nem látszik.
    előzmény:
    Clarissa04 (31)
     
  13. 2004. augusztus 29. 22:3731.
    A mienk nem körbe mágneses, hanem úgy képzeld el, hogy ez egy "szalag", amit körré formálunk, és a "szalag" két végén van a mágnes.
    előzmény:
    bigacsiga2 (28)
     
  14. 2004. augusztus 29. 22:2030.
    Annyira örülök, hogy csillogóra tudtad súkálni, és mostmár újra viseled!:)))Ugye a lötyögősség miatt sem ér össze a karkötőd két vége?Mert azt mondták itt a fizikához értők, hogy azt nem szabad!Szerintem nekünk tök egyforma karkötőnk van, a két végében van a mágnes, és ezért kell 1-2 centi távolság a végek között. Egyébként jó erős mágnesek vannak benne, 1700 Gaussos.
    Ez a melegvizes hajlítgatás tuti jó ötlet!De Neked már minek hajlítgatni, ha már egyszer használtad?
    előzmény:
    schagleh (29)
     
  15. 2004. augusztus 29. 20:2029.
    Szia! Én lötyögősen a csuklómra csúsztatva viselem, így nem fog annyira. A tisztítószert tartsd készenlétbe, a klóros medencevíztől is rusnya lesz, de "egy húzás jobbra, egy balra. . . " A Ciff is jó. Ráadásul, ha jó meleg vízzel öblíted le, nagyon könnyen méretre igazítható.
    Ma láttam a Vega fesztiválon mágneses ékszereket, ezek nagyon esztétikusak voltak, de mikor megláttam a 14. ooo, - ft-os árakat, /drágább is volt/ gyorsan továbbléptem.
    Valaki kérdezte, hogy ebben a fajtában /Sabona / hol van a mágnes? Az enyémben a két végébe süllyesztve belülről.
    előzmény:
    Clarissa04 (25)
     
  16. 2004. augusztus 29. 15:4828.
    Közben én is nézegettem és valószínű az lehet amit te mondasz, hogy a tietek körbe mágneses.
    Amit én találtam ott meg hat darabka mágnes van elehelyezve körbe körbe. :)
    előzmény:
    Clarissa04 (27)
     
  17. 2004. augusztus 29. 08:1827.
    Ha körbeveszi, nem tudom. Itt eddig azt mondták, hogy nem szabad összeérnie a mágnesek miatt. Lehet, hogy a teljesen egyben kereknél az egész mágneses. Olyan tök vagyok a fizikához, hogy lövésem sincs, de hátha van itt valaki, aki jobban konyít ehhez.
    előzmény:
    bigacsiga2 (21)
     
  18. 2004. augusztus 29. 08:1526.
    Köszi, megnézem!
    A kísérőpapír alján: www. solstar. hu
    előzmény:
    bigacsiga2 (24)
     
  19. 2004. augusztus 29. 08:1325.
    Nagyon örülök, hogy sikerült megsúkálnod, mégpedig eredményesen!:) Ez nekem is jó hír!:)Erre a szappanos gyapotra nem is gondoltam, pedig a nyári festés után tapasztaltam, hogy mindent a világon lepucol. Az eladónő azt hiszem szidolt mondott, de én már azt sem tudom, hogy az létezik-e egyáltalán. De mostmár meg lesz oldva nekem is a szappanos gyapottal!Éjszaka már ebben aludtam, s reggelre egy sötét csík lett alatta, aminek örülök, mert akkor ez a vörösréz. Ha beütöd a google-ba, kidobja. Meglepődve láttam, hogy a magas koleszterinre is ajánlják. Te egésszen a csuklódra lecsúsztatva hordod vagy feljebb húzod?
    előzmény:
    schagleh (20)
     
  20. 2004. augusztus 29. 00:1424.
    Fórum: Éljünk egészségesen / Mágneses ékszerek
    http://www. nlc. hu/forumkifejt. php?id=74&forumid=34478#
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. augusztus 28. 22:4023.
    SABONA
    http://www. solstar. hu/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 28. 22:3522.
    SABONA of LONDON
    MÁGNESES KARKÖTŐK
    http://www. golfservice. hu/magneth. html
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. augusztus 28. 22:1221.
    Ez ugyan nem réz, de mágneses karkötő,
    arany és ezüst színű, ezt nem kell hajlítgatni,
    ez pl. körbe veszi a kezed, akkor itt mi lesz az összeéréssel?

    http://www. bionet. hu/termek_view. php?f_nyelv_kod=h2&f_termek_id=63
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 28. 22:0220.
    Visszajöttem, suvickolás megejtve, karkötő csillog-villog!! :o))) Nekiugrottam egy szappanos acélgyapottal, csodát tett. A szemüvegcsere is. Amit én bevonatnak néztem, az valami lehelletfinom lakkszerű akármi, gondolom az oxidációt volt hívatott megakadályozni, amíg az üzletben dekkol. Ez valóban gyorsan kopott, én meg nem mertem nekiugrani, holott ezt kellett volna, akkor nem hordtam volna egy jó ideig tarkán. Tanulság: ne öregedj meg, valamint ez a karkötő a látás javítását nem szolgálja.
    Most adok neki még néhány hónap haladékot a bizonyításra. . .
    előzmény:
    Clarissa04 (18)
     

Címlap

top