Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sportegyesülete k Bp-en!?

LadySweet
Létrehozva: 2004. augusztus 27. 10:56
Sziasztok!

Keresgélek erre-arra, de nem találok semmit!
Tekintve, hogy elég kényelmes ember vagyok arra gondoltam keresek egy egyesületet és mint gyerekkoromban járnék hetente x alkalommal edzésre!
Van elképzelésem, hogy milyen sport legyen, de nem találom a hivatalos budapesti egyesületet! Olyan egyesületről beszélek, ami valóban azt a sportot képviseli! Anno kosarazni és vívni a BSE-be jártam! Ilyenre gondolok! Akár még olyan helyre is mennék, amivel versenyre/meccsre is járnánk!

Tehát: ha valaki tudja, hogy pl. hol van olyan Squash egyesület, ahova 25 éves fejjel be lehet lépni bár lehet, hogy ezt a sportot magán órák keretében edzővel sok pénzzel lehet csak játszani.

Esetleg gondoltam valami nők által űzhető küzdősportra is!

Vagy valami ötlet, ami Nektek bejött! Mert egyszerűen nem mindig tudom magam levonszolni az edzőterembe! Így talán nagyobb lelkesedéssel járnék!

Köszi

  1. 2004. szeptember 1. 13:3216.
    Már azt hittem bedöglött a fórum. :-))))) Hívjad csak nyugodtan. A konkrét menet nem bonyolult szerintem. Biztos azt fogja mondani, hogy nyugodtan le lehet menni megnézni az edzést, aztán ha tetszik akkor simán be lehet állni legközelebb melegítőben. Semmi varázslat. Amúgy nekünk Kápon már holnap van edzés.
    előzmény:
    LadySweet (15)
     
  2. 2004. augusztus 31. 11:5915.
    Helló helló! Én újra itt! Megnéztem a honlapot, amit küldtél! Valamikor fel is hívom őket, hogy akkor konkrétan mi a menet! Köszi az infókat!
    előzmény:
    Neso (14)
     
  3. 2004. augusztus 30. 10:4614.
    Hahó! Nincs itt senki?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 27. 14:3713.
    Most mennem kell. Legközelebb hétfőn leszek. Mindenkinek jó hétvégét! Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 27. 13:5512.
    Egyébként nem csak magunkat akarom reklámozni. Harcművészetből millió egyet oktatnak Budapesten, szóval tuti találsz a közeletekben is. Iskolák tornatermében majd mindenhol van valami. Keresgélni kell, lemenni megnézni pár edzést. Ilyenkor kiplakátol mindenki és vannak bemutató edzések is pár helyen. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy harcművészetet tanuljon, mert általában bármikor el lehet kezdeni, jó szokott lenni a társaság is (na jó nem mindenhol). Van mindenki alkatának megfelelő: lágyabb, harcosabb, fegyveres, pusztakezes, kínai, japán, okinawai. . . Tényleg nagyon sok és sok helyen van, de a kóklerektől óvakodni kell. Ja és nézz körül a neten is (harcmuveszetek. lap. hu).
    előzmény:
    Neso (11)
     
  6. 2004. augusztus 27. 13:4711.
    Hát olyan ezdés, ahol kezdők szoktak lenni, nincsen ezeken a helyeken. Szeptemberbe indul az edzés mindenhol és most asszem lesz máshol is, de igazából eddig nem érdekelt a dolog, de utána fogok kérdezni jobban. Egy edzés másfél óra. Általában hetente 2szer jár a többség, vagy 3 szor a szorgalmasabbja. Edzés elején futás, bemelegítés, utána alaptechnikák gyakrolása (ütés, rugás, kombinációk), ez mindig van. Aztán vagy formagyakorlat, páros gyakorlat, küzdelem. Gyerek edzésen sok játékos feladat is van. Edzés végén erősítés, levezetés. Egyébként az edzés függ attól, hogy épp vizsgára készüléses időszak vagy versenyre készülés van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_136702 (10)
     
  7. 2004. augusztus 27. 13:4110.
    valahol bentebb a városban nincs? belváros vagy örs vezér tér?

    másfél órásak az edzések? milyen nehézségü? miket csináltok?
    előzmény:
    Neso (9)
     
  8. 2004. augusztus 27. 13:089.
    Nem nem uncsi. Asszem felkeltettem az érdeklődéseteket, ami a sok príviből tűnik ki. Akkor inkább itt írok egy kicsit többet a dologról. Na szóval én wado-ryu karatézom 10 éve. Ez az egyike az 5 legismertebbnek Magyarországon, de gondolom nem mond sokat :-) A stílus lényege a kitérés és visszatámadás, önvédelem. Edzés több helyen van így lehet akár heti 3-4-szer is járni. Egyik hely Káposztásmegyeren van a másik Budafokon. De vannak ismerős edzők máshol is úgyhogy utána tudok kutatni. A társaság nagyon jó, családias. A kor tényleg nem probléma, mert bizony van aki úgy jött le, hogy a gyereke járt hozzánk és ő is kedvet kapott. Gyerekek olyan 6 éves kortól szoktak jönni. Szokott lenni hétvégi és nyári tábor, általában 1-2 japán istruktorral. Vannak akik versenyeznek, de ez abszolút nem kötelező. Én pl. nem versenyzek. Mit meséljek még?
    előzmény:
    LadySweet (8)
     
  9. 2004. augusztus 27. 12:478.
    Ennyire uncsi topikot nyitottam vagy ilyen sokat nyralnak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 27. 12:087.
    Na látom mégsem vagyok egyedül!
    Triatlon az jó lehet, bár én azért vizes cuccban nem tekernék vagy futnék hosszabb ideig! Tudom löködt vagyok, de én ezeket is igyekszem számba venni, mert azért a jövőre is gondolni kell!
    előzmény:
    orsilany (6)
     
  11. 2004. augusztus 27. 11:546.
    Sziasztok! de jó hogy nyitottál ilyen topikot!! Én is szeretnék eljárni vhova sportolni, én a triatlonra vagy kosárra gondoltam, elsősorban fogyás szempontjából, mert ott nincs mese, csinálni kell! A barátom kosáredző de abból már én is kinőttem:((
    18vagyok! szerintetek még elkezdhetek triatlonozni? A másik kérdésem hogy hol??
    Köszike előre is!
    előzmény:
    LadySweet (5)
     
  12. 2004. augusztus 27. 11:215.
    Oké, köszi! Várom priviben!
    előzmény:
    Neso (4)
     
  13. 2004. augusztus 27. 11:154.
    Szia!
    Én küzdősportot tudok neked ajánlani. Nálunk szeretettel várják a felnőtt kezdőket is. Nagyon jó a társaság. Edzés több helyen is van Bp-n. Ha érdekel, príviben írok részleteket.
    előzmény:
    LadySweet (3)
     
  14. 2004. augusztus 27. 11:073.
    Tehát a lényeg, hogy némi szakmai vezetéssel kísért edzés, hol fejlődhetek, űznek, hogy ennyi kör bemelegítés. . . stb. Mert eljárnék én társasággal kosarazni meg minden, de csak szegényeket hátráltatnám, amíg újra belejönnék a pattogtatásba!

    A gond az, hogy a hivatalos sportegyesületekben (az előbb hívtam a BSE-t, a hapsi szerintem jót röhögött, miután letette a telefont) ilyen "öregen" annyi a válasz, hogy ááááá, 25 éves? Pedig állítom, hogy keményebben edzenék, mint a "kényszerből " járó lurkók :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 27. 11:072.
    Tehát a lényeg, hogy némi szakmai vezetéssel kísért edzés, hol fejlődhetek, űznek, hogy ennyi kör bemelegítés. . . stb. Mert eljárnék én társasággal kosarazni meg minden, de csak szegényeket hátráltatnám, amíg újra belejönnék a pattogtatásba!

    A gond az, hogy a hivatalos sportegyesületekben (az előbb hívtam a BSE-t, a hapsi szerintem jót röhögött, miután letette a telefont) ilyen "öregen" annyi a válasz, hogy ááááá, 25 éves? Pedig állítom, hogy keményebben edzenék, mint a "kényszerből " járó lurkók :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top