Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A gyógyszer

Torolt_felhasznalo_665464
Torolt_felhasznalo_665464
Létrehozva: 2004. augusztus 26. 19:36
Sziasztok Lányok!

Olyan kérdésem van, ami már biztos előfordult ha máshol nem ,a szakértői részben, de én azért kíváncsi vagyok a frissebb és újabb véleményekre: 2,5 éve szedek fogamzásgátlót, és még jó pár évig szedni is fogom, mire oda jutok, hogy jöhet a baba, ha gondolja... :) nektek mi a véleményetek, ha semmi gondom nincs a gyógyszerrel, tartsak néha szünetet, vagy ne, max. mennyi ideig lehet szedni, ha szeretnék sok gyermeket, befolyásolja-e az ő megfoganási esélyeiket stb. stb. Hm?
  1. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2004. augusztus 27. 19:1910.
    Csak azért jutott ez a kérdés eszembe, mert az egyik ismerősnőm 8 évig szedte, és nem lehet gyereke, azt mondták neki azért, mert túl sokáig szedte. A másik ismerősnőm meg teherbe esett mellette. . . . no az igaz, hogy ahány nő, ahány gyógyszer, annyi sztori.
    Szerintem is az a baj ezekkel a gyógyszerekkel, hogy nincs letesztelve egyik sem 20-30-40 év távlatából. Ki tudja, később milyen nem kívánt hatásai lesznek. Három mell???? Ilyesmi???? :)))))
    előzmény:
    ppp (9)
     
  2. ppp
    ppp
    2004. augusztus 27. 00:469.
    Végül is nem csoda, hogy nem tudnak az orvosok határozott véleményt adni. A legtöbb fogamzásgátló csak pár éve van a piacon, és az igen valószínű, hogy kevés a rövidtávú mellékhatás - erre elég sok adat van. Viszont a hosszútávú mellékhatások felmérésére egyszerűen nincs lehetőség.
    előzmény:
    Shammash (7)
     
  3. Torolt_felhasznalo_240751
    Torolt_felhasznalo_240751
    2004. augusztus 26. 22:358.
    Szia!
    Én 7 évig szedtem fogamzásgátótablettát. Sosem tartottam szünetet közben. Az orvosom is feleslegesnek tartotta. 7 év után abbahagytam, és az utolsó tabletta beszedése után 2 héttel /a nászéjszakánkon:-)/ megfogant a mi kisfiunk. Mondanom se kell, tökéletes baba /egy anyuka mindig lehet elfogult!:-)))))/. Aki már annyira nem is baba, a maga 17 hónapjával. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     
  4. 2004. augusztus 26. 22:207.
    Szia, hát ez kb olyan kérdés, mint hogy mit szedjek. . . én legalábbis ahány helyről kérdeztem (orvosoktól!!!) mind mást mondtak. . Én Triodenát szedek amúgy. Az egyik azt mondta tartsak szünetet 1 hónapot, a másik szerint 3at, a harmadik szerint semennyit, mert az csak gond a testemnek, hogy egy jól bevált hormonszintről megint le, majd rögtön vissza. . . szóval hogy csak feleslegesen terhelném a változásokkal. Hát én szedtem 1, 5 évig, majd hagytam fél év szünetet, most több, mint 3 és fél éve szedem, de nem tartok. Már az orvosoknak se lehet hinni, már ők se tudják mi a jó. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     
  5. Torolt_felhasznalo_648979
    Torolt_felhasznalo_648979
    2004. augusztus 26. 20:546.
    A cafés doktornő is javasol szünetet, ha jól emlékszem 3-4 évenként 1-2 ciklusnyit. Szerintem jól mondja, érdemes megfogadni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     
  6. 2004. augusztus 26. 20:155.
    Szia, én kb. 4 éve szedek folyamatosan a fogamzásgátlót és évente szoktam szünetet tartani, de felesleges az orvosom szerint, mert a mostaniakban olyan kevés hormon van, hogy max. 2 hónap alatt kiürül a szervezetből, én akkor mondom hogy kell egy kis szünet, ha elfelejtek feliratni és a gyógyszertárban épp nem olyan van aki kiadja recept nélkül. . :o)
    Én mercilont szedek egybknt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_964764
    Torolt_felhasznalo_964764
    2004. augusztus 26. 19:554.
    Az én dokinénim 3 év után javasolt szünetet, és azt mondta, hogy ha minden rendben és simán megjön magától az első adandó alkalommal, akkor akár azonnal lehet utána folytatni. Tehát optimális esetben elég 1 hónap kihagyás, ha nem jön meg, akkor 2 hónap semmi után ki kell vizsgálni az ügyet:) Ez egyfajta tesztelése a szervezetnek, hogy mennyire borítja fel a gyogyi. Én hiszek neki.
    előzmény:
    AlinKat (3)
     
  8. 2004. augusztus 26. 19:513.
    Szia!
    szerintem semiképpen ne tarts szünetet. Éppen eléggé megterhelő lesz számodra, amikor végleg abbahagyod, ennek szerintem feleslegsen tennéd ki magad a szünetekkel.
    Viszont azzal számoljál, hogy miután abbahagyod előfordulhat, hogy több hónapon keresztül nem rendeződik ciklusod.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_408778
    Torolt_felhasznalo_408778
    2004. augusztus 26. 19:492.
    Talán az orosoddal kéne ezt megbeszélni, mivel ő irja fel és pontos választ tőle kaphatsz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     

Címlap

top