Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MIRENA

Giszka
Létrehozva: 2004. augusztus 12. 08:57
Sziasztok!

Tegnap ajánlotta a dokim a MIRENA-t. Ez egy speciális spirál. Azon túl, hogy fogamzásgátló eszköz, a spirál tartalmaz egy hormonkapszulát is, amiból 5 éven keresztül egyenletesen ürül az ösztrogén. Ennek hatására elsorvad a méhnyálkahártya így akár 2 naposra is lecsökkenhet a menzeszes napok száma, sőt némely esetben több hónapi használat után egyáltalán nem volt vérzés.
Ezeket a legfontosabb infókat a tájékoztató füzetből illetve magától a dokitól tudtam meg. Ezek így nagyon szépen hangzanak, kész áldás egy olyan nőnek aki már szült és vérzési problémákkal küzd. De mint minden új dolog, biztos vannak nem kívánt hatásai is. Ilyenekről nem beszélt a doki. Köztetek tud valaki bővebbet erről a spirálról, netán használja is?
Vakon nem merek beleugrani, tekintve hogy az ára is borsos, 35 ezerbe kerül.
  1. 2014. szeptember 1. 13:1319.

    Szia Giszka!


     


    Nekem is ezt a Mirénát javasolta a nőgyógyászom. Meglepődve tapasztaltam a 34 e árat. Én ahol utánna érdeklődtem a legolcsóbb 45-49 e közöttre


    saccolták. De volt olyan hely ahol pofátlanul 60 e mondtak.


    Megkérdezhetem ennek a gyógyszertárnak a címét ahol ilyen  baráti árréssel dolgoznak?


    Neked már felhelyezték? Kellett előtte plusz kivizsgálás?


    Köszi


     


     

    előzmény:
    Giszka (1)
    2004-08-12  08:57
  2. 2004. október 2. 22:5318.
    Sziasztok! Nekem 2 hónapja van, eddig csak előnyét tapasztaltam. Azelőtt nagyon sokáig tartott és nagyon fájdalmas volt a menstruációm minden hónapban. Ez most megszűnt. Igaz, megjön, de 3-4 nap alatt elmúlik. És végre nem görcsöl a hasam. A felhelyezés kicsit fájt, kellemetlenebb, mint a hagyományos spirál felhelyése, mert a Mirenának vastagabb a felvezetője. De ez a kis fájdalom megéri, sokkal több előnye van.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_116250
    Torolt_felhasznalo_116250
    2004. október 2. 22:4817.
    Sziasztok!
    Én nem túl régen konzultáltam a nőgyógyászommal a Mirenáról. Nekem a migrénes rohamok miatt kellett abbahagynom a fog. gátló tabletta szedését, és nekem nem ajánlotta a Mirenát, mivel hogy ugyan úgy hormontartalmú (a kapszula), mint a tabletta. Egyébként azt mondta, a felrakása kb. 2 perc lenne, de kórházi körülmények között megoldható csak, asszisztens kell hozzá az orvosnak. Csupán kellemetlen érzés szerinte, fájdalommal nem jár.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. október 2. 21:4416.
    Minden ciklus előtt depresszió jelentkezik nálad? Vagy csak kezdetben volt?

    Ez nem túl bíztató, mert nekem volt már komoly depim. Mondjuk a tablettától nem, és állítólag ennek a spirálnak még kisebb a hormontartalma.

    De jó, hogy azt írod, olyan a felhelyezés, mint kb. egy kenetvétel. Eddig azt hallottam, hogy meglehetősen kellemetlen. Tartok is tőle eléggé.
    Ám ha tényleg ehhez hasonló, akkor nincs mitől félni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_229256 (15)
     
  5. Torolt_felhasznalo_229256
    Torolt_felhasznalo_229256
    2004. október 2. 21:2315.
    Tetesd fel es felejtsd el -igaz. Nekem aprilis ota van. A felhelyezes kb annyi mint egy kenetvetel, nem veszes.
    Mellekhatas : nalam DEPRESSZIO - szetrobbannaas helyett ciklus elott. . . . . A verzes lenyegesen kevesebb meg szules utan is. . .
    előzmény:
    Cecvarek (10)
     
  6. 2004. szeptember 30. 22:3414.
    Írtam privit !
    előzmény:
    Cecvarek (13)
     
  7. 2004. szeptember 30. 21:2213.
    Szia!

    Megkérdezhetem, hogy nem okozott-e nálad valamilyen mellékhatást? Mennyire csökkent a havi vérzés mennyisége?
    A "tetesd fel és felejtsd el" jól hangzik. Azért a felhelyezésre emlékszel, vagy abban sincs semmi különös, fájdalmas, így szintén felejthető?
    Milyen gyakran kell kontrollra járnod?
    Előre is köszi a választ.
    előzmény:
    Cat68 (12)
     
  8. 2004. szeptember 30. 21:0512.
    Nekem 1, 5 éve van Mirenám. "Tetesd fel és felejtsd el!" Tökéletesen igaz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. szeptember 30. 20:5811.
    Senkinek sincs tapasztalata a hormonális spirállal kapcsolatban? De kár. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. szeptember 30. 16:5210.
    Erősen hajlok rá, hogy kipróbálom a Mirenát. Akinek van már, elmondaná, milyen volt, amikor felhelyezték? Mennyire fájdalmas, meddig tart?
    Ettől a részétől tartok kicsit. Illetve nem is kicsit.
    Köszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 15. 14:439.
    Én is már régóta érdeklődöm iránta, de nem tudodk dönteni, te megpróbálod?
    előzmény:
    Giszka (8)
     
  12. 2004. augusztus 12. 10:498.
    Elolvastam az oldalt amit megadtál, nagyon alapos és részletes leírás. Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (6)
     
  13. 2004. augusztus 12. 10:317.
    Most beszéltem a forgalmazó tanácsadójával, pontosan a trombózis-hajlam miatt (genetikai eredetű) nem javasolja.
    Egyébként a tájékoztatás korrekt volt, nem arra hajtottak, hogy mindenáron befűzzék a jelentkezőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (6)
     
  14. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 12. 10:166.
    A Mirena intrauterin rendszer eggyesíti a spirál és a hormon előnyeit (és hátrányait). Az alkalmazott progestogen hormon (levonorgestrel) régóta használt a különböző hormontablettákban.

    Itt is fokozottan figyelni kell, trombózis-hajlam esetén.

    Tájékoztatója elérhető itt:
    http://www. drinfo. eszcsm. hu/index. php?oldal=gy_inf&param=0100000017560
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. augusztus 12. 09:555.
    Nálam az a gond, hogy tablettát nem szedhetek, mert mélyvénás trombózisom volt-van a rosszabbik fajtából. A hagyományos spirált nem bírom, volt már és le kellett venni. A végleges elkötés ellen tulajdonképpen nincs kifogásom, de az a menstruációs gondjaimat nem oldja meg. Ez a Mirena a hallottak alapján ideálisnak tűnik, és ezért szeretnék hallani tapasztalatokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_282374 (4)
     
  16. Torolt_felhasznalo_282374
    Torolt_felhasznalo_282374
    2004. augusztus 12. 09:464.
    Én is kérdeztem az orvosom róla, de nem ajánlotta. Amúgy is idegengednék attól hogy állandóan ott van és a szervezetem ellen dolgozik. Más mint a tabletta. A doki szerint kevesünknél működik mellékhatások nélkül, azok pedig nem rögtön jelentkeznek ebben az esetben, csak mikor már a szervezeted túlterhelte.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 12. 09:403.
    Ha elsorvasztja a méhnyálkahártyát, akkor csak minimálisan vagy sehogy sem tud megjönni. Mondjuk ez nekem csak jó lenne, mert már unom, hogy az első három nap csatatér vagyok.
    itt nem kísérletezésről van szó, mert ez már egy engedélyezett, hivatalos eszköz. Mindjárt megnézem a forgalmazót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_413212 (2)
     
  18. Torolt_felhasznalo_413212
    Torolt_felhasznalo_413212
    2004. augusztus 12. 09:192.
    Én is gondolkodom rajta, mert nekem is ajánlotta a doki. De nem mertem még belevágni. Ez az öt évig nem jön meg, azért kicsit fura szerintem, abszolút természetellenes. Meg elég friss, új fogamzásgátló eszközről van szó, igazából még nem ismerik szerintem a mellékhatásait. Nem szeretnék kísérleti alany lenni.
    Meg mondjuk ha nem jön be, akkor azért az ára miatt elég rizikós dolog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top