Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kézfertőtlenítő ruha?

Niallita
Létrehozva: 2021. március 12. 17:45

Sziasztok! 


 


Az lehetséges, hogy a kézfertőtlenítős kezem kifogta a ruhám  színét? Van egy télikabátom, amit nagyon szeretek, tegnap még semmi baja. Ma vettem észre, hogy az elején több csíkban kivette valami a színét...


Domestos vagy ilyesmi nem érte... Arra gondolok, hogy esetleg amikor hazaértem és bekentem a kezemet kézfertőtlenítővel és vettem le, akkor kifoghatta... Pont a cipzárnál... Nem tudom, mert az biztos, hogy bekentem a kezem...


 


Vagy nem vettem észre és korábban történt vele valami? Esetleg valami tipp, mit lehet vele csinálni? Bocsi, hogy ilyen hülyeség miatt írok, de nagyon sajnálom a kabátot. Bár világos rózsaszín, nem annyira észrevehető, csak közelről, de akkor is figyelni kell... Nagyon bánt. Reménykedtem, hogy csak valami fehér folt lesz, de sajnos nem... Kijött a színe... Eskü tegnap nem volt ott, nem emlékszem, pedig mindig átnézem, nem-e lett koszos.. 


 


 

  1. 2021. március 12. 21:273.

    Sajnos semmit sem lehet :( 


     


    Nem annyira látszik, messziről legalábbis... Aztán veszek jövő télen egy újat... Biztos, hogy nem volt rajta mév tegnap szerintem. Gondoltam arra is, hogy mosásnál ráfolyt valami, de azt észrevettem volna korábban is... Az a szerencsém, hogy világos... Egyébként nekem a kezemet is szétmarja... 


    Pont stimmel is, hogy ott fogta ki, ahol hozzáért a kezem, de hófehérre, mint a hypo. Basszus, nagyon sajnálom, mert drága is volt, meg nem volt semmi baja még... 

  2. 2021. március 12. 19:232.

    "Az lehetséges, hogy a kézfertőtlenítős kezem kifogta a ruhám  színét?"


    Igen, lehetséges. Az "Aldi" bevásárló kocsiknál vettem észre, hogy fertötlenítés után a még nedves kezemmel megfogva a "fogantyút" a kezemet fekete festék "fogta meg". Elméletileg szinte lehetetlen, de a gyakorlatban megtörtént kétszer-háromszor. Különbözö boltok, különbözö fertötlenítö folyadékokat használnak ismeretlen összetevökböl. A "Rewe" fertötlenítöje pl. illatosítva van valamivel....
    Azt sajnos nem tudom, hogy a kabátodon hogyan lehetne segíteni...

Címlap

top