Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Segítség a fogyniszeretné!

Eviikee
Létrehozva: 2017. március 27. 07:40

Sziasztok!  20éves vagyok 175cm és jelenlegi súlyom 86.6kg ami viszonylag el is oszlik rajtam de inkább látszik, mostmár ott tartok hogy undorítónak találom magam és már a barátom előtt sem nagyon merek ruha nélkül lenni.  Narancsbőr stria  rezgős comb ,minden ami csak el lehet képzelni sajnos rajtam meg található.. Körülbelül másfél év alatt híztam majd + 20 kilót.   Fogamzásgátló tablettát fél évig szettem ez után pajzsmirigy problémáim lettek/vannak jelenleg is.  Az étvágyam az egekben és nem tudok letenni róla DE most végre elhatároztam hogy Ennek  vége  és a ti segitségeiteket és tapasztalataitokat szeretném kérni ,mit hogyan kezdjek el mit mozogjak hogy hatásos legyen,  sajnos edző terembe nem igen tudok el menni ugy hát itthoni megoldásokra gondolok,  illetve valami diétát szeretnék be vezetni..  Köszönöm a segítséget ♡

  1. 2017. március 30. 17:5545.

    Igen. Amit fruktóznak hívnak és ugyanúgy hizlal, mint a finomított cukor.

    előzmény:
    Nikita 666 (43)
    2017-03-29  23:06
  2. 2017. március 30. 16:3944.

    Sziasztok. Köszi a sok tanácsot, látta az orvos a problémát igen és meg kell műteni valószínűleg mert strumám van.  

  3. 2017. március 29. 23:0643.

    A gyümölcsben mi van szerinted?

    idézet:
    Inez_Alvarez (31)
    2017-03-28 15:46:15

    Netalántán kukac?

    előzmény:
    Inez_Alvarez (31)
    2017-03-28  15:46
  4. 2017. március 29. 23:0442.

    Ne poénkodjatok már.


    Ha valakinek pajzsmirigy problémái vannak, azt LÁTTA orvos. És talán feltűnt neki, esetleg a beteg megemlítette hogy hízik.


    Ez a pajzsmirigy probléma valószínűleg öndiagnózis, a kóros elhízást szolgál fedezni.


    Ha valakinek az étvágya az egekben van, az nem azt jelenti hogy parancsra kell zabálnia. Önmegtartóztatás. Ha egy férfi írná hogy hajtja a természet a nők után, simán azt javasolnátok hogy tartóztassa meg önmagát, gondoljon a nejére.


    De ha egy nő kövér, az már tabu, mert beteg. Tehát szedjen gyógyszert a falánkságára.

    előzmény:
    sabangela (39)
    2017-03-29  18:42
  5. 2017. március 29. 20:1041.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (40)
    2017-03-29  19:36
  6. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 29. 19:3640.

    Köszönöm, hogy ezt így leírtad ide.


    Én is hasonlót "tanácsoltam" neki, tekintettel az előzményeire.Csak én nem tanultam ezt - ahogy írod te igen - csak elolvastam  a topikindítóját.


    ironiával azért egy  kis séta hasznosságát is felvettettük.

    előzmény:
    sabangela (39)
    2017-03-29  18:42
  7. 2017. március 29. 18:4239.

    Igazad van Sheriff-2. bennunket kerdezett. 


    de !!!!!! itt van egy mondat az altala irottakbol   "....... Fogamzásgátló tablettát fél évig szettem ez után pajzsmirigy problémáim lettek/vannak jelenleg is.  Az étvágyam az egekben és nem tudok letenni róla DE most végre elhatároztam hogy  ...."


    En ugy tanultam hogy a  "beteg " beszamolojabol ki kell emelnunk a tenyeket/ lenyeget  .


    Marpedig itt  ez a lenyeg : "..... pajzsmirigy problémáim lettek/vannak jelenleg is.  ....." ezt nem lehet mozgassal , cukormegvonassal kezelni. /arrol mar nem is beszelve, hogy kezeletlen formaban sok mas egyeb 


    Ez a mondat es a tobbi tunetcsoport hormonhaztartas felbomlasat , illetve alulmukodo pajzsmirigy problemat  jelez.


    Ezert minden joszandeku laikus tanacs pusztaba kialtott szo.


    Itt belgyogyogyasz, endokrinologus ,   diabetologus   szakorvos tud erdemi valaszt tanacsot adni .   / O lesz az aki a topic inditonak beallitja a pajzsmirigy mukodeset , ami utan megfelelo taplalkozasi tanacsat betartva megszunnek a tulsulyproblemai /

    előzmény:
    Sheriff-2 (36)
    2017-03-29  14:34
  8. 2017. március 29. 15:1038.

    Cukorkészítés, és ezzel befejeztem, mivel nem ez a téma.


                  How brown sugar (shakkar) is made. - YouTube


                  Difference Between Brown Sugar and White Sugar - YouTube

  9. 2017. március 29. 15:0137.

    A barna cukor pedig festett fehércukor. Ha-ha-ha.

    előzmény:
    Sheriff-2 (36)
    2017-03-29  14:34
  10. 2017. március 29. 14:3436.

    Biztos vagyok benne hogy egy hozzáértő orvos vizsgálat után sokkal többet tud segíteni mint mi itt, de nekem úgy néz ki hogy minket kérdezett.


    Pl. van itt egy cikk, ami sokkal jobban meg tudja magyarázni mint én.


              Mi a baj a fehér cukorral? | Egészséges életmódszerek

    előzmény:
    sabangela (33)
    2017-03-28  21:52
  11. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 29. 10:4535.

    Sok mindennel egyetértek, amit írtál, kivéve az első mondattal. Ha egy alapvetően egészséges, "csak" meghízott emberről van szó, akkor simán le lehet fogyni mindenféle külső segítség nélkül is. Ezt onnan tudom, hogy épp most fogytam pont húsz kilót mindenféle külső beavatkozás nélkül. Semmi különöset nem csináltam, pontosan ugyanazt ettem, mint korábban is, csak kevesebbet. Összesen 3 dolgon változtattam: bár reggel sosem vagyok éhes, rávettem magam, hogy ha kicsit is, de reggelizni kell. Ezenkívül a vacsorát egészen minimalizáltam (de sosem hagytam el). Sportolni nem sportoltam, de viszonylag sokat gyalogolok (ez csak annyit jelent, hogy ha megtehetem, tömegközlekedés helyett gyalog megyek). Édességet, cukrot nem kellett elhagynom, mert korábban sem voltam édesszájú.


    Én egy tanácsot adnék a fogyókúrázóknak: felejtsék el a gyors fogyást. A tartós fogyás titka, hogy hagyni kell a szervezetnek szép lassan hozzászokni a kevesebb kalóriához. Kitartás, önfegyelem, kevesebb étel és valamivel több mozgás. Ennyi kell csak egy tartós fogyáshoz.

    előzmény:
    Filemon (34)
    2017-03-29  05:54
  12. 2017. március 29. 05:5434.

    Akinek komoly súlyfölöslege van, az ne akarjon egyedül, szakember segítsége nélkül fogyni, mert nem fog menni. Mi is csak most jöttünk rá, hogy milyen alapvető hibákat követett el a férjem a próbálkozásai során, amik miatt nemhogy nem sikerült lefogynia, de még tovább hízott.


    Először is a dietetikus készített egy testösszetétel analízist, amiből pontos számadatokkal leírta, hogy mennyi zsírtól kell megszabadulni. Ez alapján kiszámolta, hogy mennyi a naponta bevihető kalória. Teljesen meglepő volt számunkra, hogy milyen ételek tiltottak (pl. olajos magvak) és milyenek engedélyezettek (pl. madártej, palacsinta - ezek persze cukor nélkül, de a kolbászfélék is).


    Nagyon fontos, hogy aki fogyni akar, az soha ne legyen éhes. Mert az éhség gyors raktározásra készteti a szervezetet, és így nem a fogyás, hanem a hízás fog beindulni. Tehát naponta 5-ször kell enni, néhány ételfélétől eltekintve semmit sem szabad megvonni a szervezettől (ugyanis a megvonás is raktározásra készteti a szervezetet), és nem szabad túllépni a meghatározott napi kalóriamennyiséget. Ja, és mozogni kell! Heti 3x1 óra elég.


    De ahogy már mások is írták: mindezt célszerű a háziorvosnál kezdeni, majd egy dietetikussal együtt folytatni.

  13. 2017. március 28. 21:5233.

    Szacharoz /etkezesi cukor = nadcukor vagy repacukor  / egy diszachar id  =  ket egyszeru cukorbol all  : fruktoz / gyumolcscukor /es glukoz  /szolocukor /


    Jut eszembe a kukoricaszirup ami ugyan fruktoz, de veszelyesebb az etkezesi cukornal ;)


    Lenyeg a lenyeg. Topic indito siessen szakorvoshoz kivizsgalasra!!!!!! /belgyogyasz, endokrinologus /akik majd ellatjak jotanacsokkal.

    előzmény:
    Sheriff-2 (32)
    2017-03-28  19:07
  14. 2017. március 28. 19:0732.

    A gyümölcsnek a cukorjában a cukron kívűl van antioxidáns, rost, és ásványi anyagok, stb.....ami a finomított cukorból hiányzik. A finomított cukornak csak kis részét tudja feldolgozni a szervezet, a "feleslegeset" pedig raktározza zsír/háj formájában.


    A finomított cukor 2-részből áll, glucose és fructose.


    Tehát a nagy különbség az, hogy a szervezetünk másképpen dolgozza fel. Van aki az egyiket természetesnek nevezi, a másikat pedig mű, sőt plasztiknek.


    Amit én akarok mondani, röviden az, hogy csak cukortól, vagy csak kövérségtől nem lesz nagy problémánk, de ha mindkettőt kombináljuk, az már "más-kápszta".


    Inni is lehet, meg vezetni is lehet, de a kettő együtt nem megy.


    Remélem kicsit érthetőbb az egész.

    előzmény:
    Inez_Alvarez (31)
    2017-03-28  15:46
  15. 2017. március 28. 15:4631.

    A gyümölcsben mi van szerinted?

    előzmény:
    Sheriff-2 (23)
    2017-03-27  22:33
  16. 2017. március 28. 15:4330.

    Pontosan!


    Teljes körű kivizsgálás (mindenhová kapsz beutalót, kifogás nem lehet), szakorvosok által!


    Senki másra ne hallgass!

    előzmény:
    sabangela (19)
    2017-03-27  20:32
  17. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 28. 13:4629.


    Tényleg, tiszta dili volt.Voltak akik meghívták őket..........

    előzmény:
    antironia (9)
    2017-03-27  13:44
  18. 2017. március 28. 13:1328.

    Szia,


     


    az ilyen gyors hízások mögött inzulin rezisztencia is szokott állni, ezt vizsgálták Nálad?


    Ági

  19. 2017. március 28. 13:0327.


    Az ördögfióka stimmel.

    előzmény:
    Sheriff-2 (24)
    2017-03-27  22:35
  20. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2017. március 28. 13:0026.

    Szia, ha pajzsmirigy-problémáid vannak, akkor orvos és dietetikus. Hozzájuk fordulj, segíteni fognak. Első körben jó a háziorvos is, mondd el neki, hogy nincs rendben a pajzsmirigyed + fogyni szeretnél, és ő majd továbbküld a megfelelő helyre, ahol segítséget kapsz hozzá.

  21. 2017. március 27. 22:3625.

    Pár óra dóóóógom van, de majd jövök.

  22. 2017. március 27. 22:3524.

    Ide figyelj ördögfióka.


    Igazad van, különböző ételeknek különböző a kalória tartalma.

    előzmény:
    Nikita 666 (22)
    2017-03-27  20:47
  23. 2017. március 27. 22:3323.

    Feltételeztem hogy az életformáját nem változtatja meg, akkor elég a fogyáshoz ha felére leviszi az étel mennyiségét, reeeengetegen azt csinálják. Pontosabban a felesleges kalória az, amit a testünk tartalékol, háj formájában.


    A cukor mindíg méreg volt, a cukor most is méreg, a cukor méreg marad. Ne helyettesítsük mézzel, mert a méz is cukor.

  24. 2017. március 27. 20:4722.

    Ilyen tanácsot ne adj.


    Egy kiló füstölt hal nem egyenlő tápértékű egy kiló olajos hallal. Például...


    Másképp kell táplálkozni, nem pedig kevesebbet enni. Kövér nők jegyzik meg, hízom pedig csak csipegetek. Mit csipegetsz drága? Hát tokaszalonnát, de csak fél szelet kenyérrel. De eszem hozzá paradicsomot is, hiszen az könnyű étel, és mellé egy kis sajtot mert az meg ugye fogyaszt. Mégis hízom, biztosan hormonális problémám van.


    az viszont egyik töknek sem jut az eszébe, hogy nem a hormonális problémától híznak el, hanem attól amit elfogyasztanak. Éljenek zöldségen, gyümölcsön, nem híznak tovább.

    előzmény:
    Sheriff-2 (13)
    2017-03-27  16:21

Címlap

top