Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Irigy vagyok - és te?

Tinúviel
Létrehozva: 2016. október 28. 21:38

Úgy érzem, az utóbbi 3-4 évben teljesen elhatalmasodott rajtam az irigység, folyton azt lesem, ki mit csinál, kinek mije van és állandóan másokéhoz hasonlítom a saját életem. Mivel nem igazán tetszik, folyton elégedetlen vagyok. Mire?


Rossz, szeretetlen családi légkörben nőttem fel - borzasztóan irigylem, amikor látom, hogy mások milyen szeretetben élnek, hogy a családjuk foglalkozik velük, büszke rájuk, közös programokat szerveznek. Az enyémek meg annyit nem mondtak pl. az eljegyzésemkor, hogy gratulálok, az esküvőmet is lesz*rták, jóformán a kapcsolatot sem tartjuk.


Szegény családban nőttem fel, nemhogy a mínuszról, a nulláról indultam, és már olyan borzasztó sok éve hajtok, egyszerre dolgozok és tanulok évek óta, alig van szabadidőm, életemben sosem voltam még nyaralni és most jutottam el egyáltalán odáig, hogy végre stabilizálódott a helyzetem. Külföldön, mert ki kellett jönnöm az anyagiak miatt, de utálok itt lenni, viszont az anyagiak miatt még sokáig nem tudok hazamenni.


Ééééés igen, egyszerűen ott van a környezetemben, rokoni, baráti, ismerősi körben az a sok ember, akinek "bejött az élet" úgy, hogy az égvilágon semmit nem kellett csinálnia érte. Az egyiknek a szülők fizetik az egyetemet, lakást, esküvőt, még nálam is fiatalabb, de anyagilag már az égvilágon semmiért nem kell aggódnia, én ennyit talán az életben nem érek el. A másik az a tipikus buta plázacica, tudjátok, aki kizárólag csak gazdag vállalkozókkal ismerkedik, kocsit, lakást és mindent a feneke alá tolnak a pasik, pedig olyan buta, hogy még az egyetemről is kibukott egy év után, de már mindene megvan, pedig mondhatni egy napot nem dolgozott még az életben, egyszer Spanyolországban nyaral, egyszer a világ túlsó felén. A harmadik tökömtudja honnan szerzett lakást, öröm-boldogság, már megvan az anyagi háttér gyerekhez, ésatöbbi. És NEM, mivel ezekt az embereket közelről ismerem, tudom jól, hogy nem igaz a szlogen, amivel az emberek magukat vigasztalják, hogy biztos nekik is megvannak a nehézaégeik - a francokat, virulnak, boldogok, gondtalanok, pozitívak, de hogyne lennének azok, ha egy szalmaszálat nem kellett tenniük azért, hogy sínen legyen az életük.


Tudom, hogy nagyon rossz tulajdonság az irigység, nem is akarok az lenni, éppen ezért írtam ki a kérdést, tanácsokat kapni, ki hogy győzi le azt, amikor sz*r helyzetben van önhibáján kívül és közben szembejön az a sok ember, aki meg mit sem tett érte, hogy mindene meglegyen? Sokszor azt érzem, gürcölök, gürcölök, de a felét sem kapom vissza annak, amit beleadok az életbe... :/ Másoknak pedig az ölébe hullik mindaz, amire vágyok, és olyan dolgok is, amikre sosem lesz már lehetőségem, pl. szerető, támogató családra. Ti mit tesztek, amikor így éreztek? Persze, azon kívül, hogy ne foglalkozzak mások életével, amit mondani könnyű, de folyton szembejönnek ezek a dolgok, akkor is, ha nem akarom és akaratlanul is elfog valamiféle kisebbségi érzés, hogy én kevesebb vagyok, amiért ezeknek a felét sem tudom elérni önerőből, a szomorúság, amiért nem tudok változtatni sok mindenen, az érzés, hogy én miért érdemlek kevesebbet az élettől, mint ezek az emberek? Dolgozok, tanulok, és mégis megkötnek pl. az anyagiak, ami miatt bizonyos szempontból parthelyzetben vagyok, és az egész életem arról szól, hogy várok, hogy majd eljutok egy szintre és akkor jobb lesz.


A rosszindulatú és álszent kommenteket, amik arról szólnak, hogy "én még soha az életben nem voltam irigy senkire és semmire, mert tökéletes vagyok, te pedig nagy sz*r, mert így gondolod" inkább hagyjuk ki, rendben? Én ezen a dolgon változtatni akarok, mert korábban nem voltam ilyen, de az utóbbi években, mióta egyszerűen nem nagyon haladok, folyton jönnek a pofára esések, nem jutok közelebb a célomhoz, miközben mások mindent megkapnak, amire vágyom, azóta folyton rág az irigység. Úgy érzem, néha rámegy az életem... :/

  1. 2016. november 24. 01:02110.

    En is ismerek ,akik nem vettek semmit,elore kifizettek 25 evre a berhazat,vagy lakast,mert igy ereztek jol magukat,nem mindenki akar haracsolni,azt kell nezni ami van,es nem azt ami sose lesz.......

    előzmény:
    Sissi52 (108)
    2016-11-18  00:14
  2. 2016. november 18. 00:24109.

    Hat ez kiraly,  Sztalint megsiratni. A legnagyobb nepirtot. Osszes csaladtagjat is megolette, akiket nem, azokat eletfogytiglani bortonbe dugatta. Igy a kedvenc kislanyat is. Mielott meghalt, 3 napig fekudt eszmeletlenul a szobaja padlojan. Nem volt emberi lelek, aki ra merte volna nyitni az ajtajat.

    előzmény:
    kekelefant (107)
    2016-11-17  22:44
  3. 2016. november 18. 00:14108.

    Engem se erdekelt soha, hogy masnak mije van. En nem orokoltem egy lyukas mogyorot sem, az van nekem, amit a ket kezemmel, nem, inkabb eszemmel megkerestem. Megkeresek. Na, ez az, ami engem erdekelt, es erdekel. Igy van, itt van apartmahaz, szemben hazak, kisebbek, szerenyebbek, majd vaganyak, meg sokkal vaganyabbak, de ki tudja ki lakik bennuk, kinek ki a szomszedja? Aze, aki megveszi, vagy berli.


    Van, aki sosem vesz hazat, csak berel, kozben meg el, mint Marci Hevesen egesz eleteben.

    előzmény:
    kekelefant (105)
    2016-11-15  23:00
  4. 2016. november 17. 22:44107.

    A masik topikban leirta,hogy sirt a Sztalin halalan,nem tudom milyen iskolaba jart,mert nalunk ilyen nem volt.Ez sokat megmagyaraz,meg parttag is volt,es megse vitte sokra......


    En meg uttoro sem voltam,megmaradtam a kisdobosnal......az is untatott.Valaki felfogasa elmagyarazza mennyire agymostak gyerekkoraban...de csak azt lehet aki szereti....

    előzmény:
    Sissi52 (96)
    2016-11-09  09:02
  5. 2016. november 15. 23:06106.

    Sokan azt ertek el amit akartak!Es annyi eleg...ugy beszelsz mint egy 10 eves,itt nagyon jol megfernek a kis hazak a nagyok mellett,senki sem -razza a rongyot-ha te irigy vagy,ne altalanosits,mert nem mindenki  az, sot sokakat nem erdekel,es nem furja oket........


    Azok a rohadt karrieristak,majd a pokolban lesz a helyuk,ezt tenyleg elhiszed,mert lehet hogy csak jobban dolgoztak nalad????

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  6. 2016. november 15. 23:00105.

    Engem sosem erdekelt kinek mennyi van,ha haromszor annyi mint nekem,attol meg nem kell felnezni,dadogva,miert lenne kulonb?Ugyes volt,vagy orokolt kit erdekel?Tolem sem varja el senki,hogy essek hasra.....annak kell orulni ami van......akik zavarnak,azok akik nem vittek sokra,reszben a sajat hibajukbol,es most mindki mas tehet rola....es aki tele van keserusseggel,en tudom,hogy sajat repulom,vagy Yachtom nem lesz es akkor?

    előzmény:
    Sissi52 (102)
    2016-11-11  12:58
  7. 2016. november 15. 13:05104.

    Egyetertek. Hogy lehet egy lelegzettel ennyi badarsagot osszehordani. Irigy ember faragatlan, muveletlen, ostoba, rosszindulatu tusko. Ja, kihagytam, lelketlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (92)
    2016-11-09  07:16
  8. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2016. november 11. 13:23103.

    Ideig őráig lehet ezzel vígasztalódni, csak nem érdemes önálltatni magunkat.

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  9. 2016. november 11. 12:58102.

    Hat ja. Sok van, mi csodalatos, de az embernel nincs csodalatosabb. Olykor elborzasztobb szornyeteg sem.


    Aki allandoan azt lesi, mas mit csinal, az nem er ra a sajat eletevel foglalkozni. Felolem aztan elhet mindenki olyan boldogan, ahogy csak bir. Az en szenam legyen rendben, aztan tudok orulni mas oromenek. De jo neki, ha valakinek nagyon fut. Aztan, jo lenne nekem is, ha... Haha. De az van, ami van, annak orulok, es kalap!!!!  Ajandek vagy szinhaz az egesz elet, mindenki csinalhat belole komediat vagy tragediat maganak, ha egyeb kulso okok nem akadalyozzak. 'Szinhaz az egesz vilag!!!' Jon a karacsony, kedves irigyek, lehet lesni, kinek van szebb karacsonyfaja. Van, akinek par centisre jut csak, de a szive tele van szeretettel, orul a pici fanak. Ilyen ember is van. Irigyek meg vicsoritanak a fa alatt, mert a szomszednak par centivel magasabb van.

    előzmény:
    kekelefant (101)
    2016-11-11  01:00
  10. 2016. november 11. 01:00101.

    Szerencsere,de o azt hiszi,minenkinek van egy hite ez az ove.......


    Boldogok a lelki szegenyek,mert ovek a mennyek orszaga,egyeb hasznuk nincs ......belole

    előzmény:
    Sissi52 (96)
    2016-11-09  09:02
  11. 2016. november 11. 00:58100.

    Ha ezt a baromsagot egy kutyanak beadjak megdoglik!!!!Honnan tudod,hogy ki volt boldog es ki nem?Ott voltal Beethovennel teazgatni,vagy a tobbiekkel,nagyon egy  elfuseralt fazon vagy,probalj ertelmesen irni,ha meg nem megy akkor hagydd abba.....

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  12. 2016. november 11. 00:5599.

    Te csak tudod ,mert te is az vagy,mit keresel a noi topikon oreg csorika?????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (90)
    2016-11-09  06:31
  13. 2016. november 9. 09:3598.

    Volt fonokom pl Manhattanban szuletett, gazdag csaladban, vilageleteben tomve volt penzzel, a csaladjaban mindenki egeszseges, gazdag, boldog. O talalt egy szinten gazdag pasit, es el sem tudja kepzelni, hogy neked pl nincs x osszegu (nagy), megtakaritott penzed a bankban.


    Vagy egy magyarorszagi baratnom, aki egy gazdag hazaspar egyetlen gyermeke, felesegul ment egy gazdag hazaspar egyetlen gyermekehez, aki foglalkozasat nezve is jol szitualt.


    Nos, nekem soha eszembe nem jutott, hogy irigykedjek. En igy fogom fel, hogy ilyen ember is van, van, aki csipkebokorban szuletett es ott is hal meg. Tulkeppen minden ember megerdemelne, hogy emberhez melto eletet eljen, csak sajna ez nagyon nem igy van.


    Az irigy ember gondolatban elveszi, ami a mase. Szerencse, hogy vannak torvenyek, es a valosagban ez nem mindig sikerul.

  14. 2016. november 9. 09:2097.

    Ennyi mocsok utan mennyi kedve van az embernek. Tavaly lett volna erdekes, erdemes beszelni San Diegorol, amikor meg friss volt az elmenyem. Igy igaz, kinek mi tetszik, van, akinek semmi, az azert nem is utazik, eleg neki, ha megeszi reggelire a rantottat, dolgozik, ebedre ott a megszokott rantotthus, este TV nezes es kezdodik elolrol. Ja, ez a mindennapja. De az eletben ettol kicsit vagy nagyon tobb kell. Legalabbis nekem. Mult heten egyeblent Kentuckyban voltunk pl, Lexingtonban, a loversenyek vilagvarosaban. Erdekes volt Amerika egy masik arca, de mint minden, ez is csodalatos volt ebben a hatalmas orszagban. Legalabbis nekem, mert nekem nagyon sokminden tetszik, rengeteg dolognak tudok orulni. Emlekszem, az Olymposzon talalkoztunk egy hazasparral, az asszonyka imadta az egeszet, a ferje meg a fakat vette csak eszre, hogy milyen jo butort csinalna belole. Tenyleg milyen igaz, hogy ki milyen szemuveggel nezi a vilagot.

    előzmény:
    évi* (80)
    2016-11-08  13:54
  15. 2016. november 9. 09:0296.

    Mar az elso 5 szavad utan dobtam egy hatast. Remelhetoleg sajat magadrol irsz, no, de, te nem vagy minden ember.

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 9. 08:0895.

    a génhibás emberekkel (ről) meg nincs mit beszélni


    megtanulni nem lehet normálisnak lenni, ha már nem annak nevelték


     

    előzmény:
    évi* (93)
    2016-11-09  07:51
  17. 2016. november 9. 07:5794.

    Ez az elképzelés is pont abból származik, hogy próbálsz találni valamit, amiért a másiknak is szar, vagy ha nem is szar neki, de legalábbis szemétláda. Olyan nincs, hogy csak azzal foglalkozol, hogy neked miért JÓ? Neked mit adott az élet? (Szigorúan nem mellétéve, hogy "amit másoknak nem".)


    Nm is tudom, hogy ez tanulható-e, talán igen, de nem kis munka.

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  18. 2016. november 9. 07:5193.

    Nem okulok belőle, hanem simán érdekel. De ezt folytassuk az utazósban, ne itt offoljunk.


    Ide az a része tartozik csak, hogy nem alszom tőle rosszul, ha valaki messzebbre / többször jut el, mint, hanem simán érdeklődve hallgatom. És az sem kell a jó hangulatomhoz, hogy én jussak messzebbre, mint a környezetem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (89)
    2016-11-09  05:59
  19. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 9. 07:1692.

    ez is jó szar önámító duma

    előzmény:
    szizsuzsóka (91)
    2016-11-09  06:45
  20. 2016. november 9. 06:4591.

    Minden emberben megjelenik az irigység, ha valami olyat lát, ami nem megszokott, túl nagy a siker, az anyagi jóllét. Ezt le tudjuk győzni, vagy csökkenteni, ha arra gondolunk , mit fizetett érte az életben . Mennyi gerinctelenséget, mások becsapását , elárulását tette le a sikerét. De azt is el kell ismerni, hogy vannak kivételes tehetségek, akik nagy sikereket érnek el. Biztos, hogy tehetségük arányában boldogok is ?  Beethoven zsenialitása vitathatatlan, boldog volt ??? Akik pedig nem tehetséggel, hanem gerinctelenséggel boldogultak, tettükkel szembesülni fognak abban a folyamatban , amikor életük megszűnőben lesz és lepereg előttük.nekem az volt az elvem, mikor elszáguldtak mellettem karrieristák, hogy amit elértem , azt saját munkámnak köszönhetem .Természetesen én is irigykedtem életemben nem is ritkán, de igyekeztem végiggondolni, biztosan indokolt-e ez a rossz érzés ?


    Vannak szerencsések is, de az életben nem érhető el minden a számukra sem .


    Természetes érzés az életben az irigység , csak azért kell ellen fellépnünk, mert elsősorban annak árt, aki érzi .

  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 9. 06:3190.

    attól még génhibás vagy mert félkegyelműek is írogatnak az enelcén


    53.


    57.


    "akiknek még nálam is sz*rabb lehet,"


    nyomorult lélekszülte beszéd ez

    előzmény:
    Tinúviel (86)
    2016-11-08  21:02
  22. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2016. november 9. 05:5989.

    igen aki tudja, hogy csináltak remek filmet


    és persze sok nincs fenn


    mások véleménye meg nem igazán érdekes, mert valami egyiknek jó a másiknak meg nem


    csak lásd azt amikor írod milyen fasza x hely, mennyit kutyagoltál


    sokan meg utálnak gyalogolni


    vagy imádnak az adott néppel kajálni, neked meg mindegy mitől nem korog a hasad


    vagy egy másik írja milyen fasza bécsben karácsony előtt, te meg irtózol tőle

    előzmény:
    évi* (85)
    2016-11-08  15:09
  23. 2016. november 8. 22:4688.

    Ez a lenyeg, nem tudod, ki vagyok, de ujra meg ujra belem marsz. Tevedsz, nekem abszolute nem szar. De hidd nyugodtan, amit akarsz, nekem aztan nem artasz vele.  En speciel irigy nem vagyok, mar ezert sem szarabb nekem, mint neked. Kulonben sem szokasom senkit sem hasonlitgatni, kinek szar, kinek szarabb kinek a legszarabb es igy tovabb. Hiaba hiszed, nem tudod, en hogyan erzek. Tovabbi kellemes irigykedest.

    előzmény:
    Tinúviel (86)
    2016-11-08  21:02
  24. 2016. november 8. 21:2287.

    Akkor már megérte indítani ezt a topicot. :-)


    Következő lépés, amikor már úgy is jól érzed magad, amikor nincs szükséged viszonyításra ("másnak is sz...r").

    előzmény:
    Tinúviel (86)
    2016-11-08  21:02

Címlap

top