Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FEHÉR EMBER TUDOMÁNYA

hamupip
Létrehozva: 2016. január 14. 07:03

A FEHÉR EMBER TUDOMÁNYA
-Gyerek kezébe kést-
Ökocska Nr. 66

Mokének, dzsaravák, nyenyecek, yanomamik, inuitok vigyázzatok, jön a fehér ember!
Fölkutat és szétzúz minden ősi, intakt, harmonikus közösséget, ahol nincs szó az "akarni"-ra, az "aggódni"-ra,
és kultúrát hoz Nektek: filteres cigarettát és okos telefont.
"Szomorú trópusokat" hagy maga után.
Senki sem hozhat jobbat annál, amije van: ön- és mástgyilkoló, esztelen, pazarló életmódot.

Ha kihalászták a mindennapit: henyélnek, játszanak, nevetgélnek. ("Tengeri cigányok")
"Tinkora mlimo mingikala!" - mondja az afrikai Lukanga Mukara, "Én nem dolgozom, én vagyok!"
Mihaszna, analfabéta népség, mért nem emelik a dzsídípít?
 
Mit is ad ez a tudomány nekünk?
"Megkönnyíti az utazást járművekkel." - Hogy elfelejts gyalogolni és túlsúlyos legyél?
"Meggyógyít, ha beteg vagy." -Vagy azért leszel beteg, hogy meggyógyíthasson?
"Meghosszabbítja életed." - Meddő, keserves, magányos, kínnal teli évekkel?

Lehet, hogy nem volt szép, de így búcsúztam a kölni egyetemtől, 1982-ben:
Erényt és bölcsességet itt nem tanultam, de azt, hogy hogyan raboljam ki a természetet és embertársaimat!

Az ember fékezze meg az eszét és fedezze föl a szívét, kezét!

  1. Torolt_felhasznalo_854042
    Torolt_felhasznalo_854042
    2016. január 17. 07:206.

    82 az mar regen volt.
    Vannak olyan zoldek, akik tulleptek a robbantgatason es haladtak a korral...pl a baratod, Dusztblazi , a Filip .
    Te nem.
    Sajnalatos, hogy a munkad, amit annakidejen valoban vegeztel, s "zold" bibliad, a testapolo lexikonod , csak antalvali altal jutott be a mai vilagba... s Rad hivatkozva szerez felmilliokat egy piros honalj "kezelesevel" : eszebe sem jut azt mondani: mossad/szaritsad  rendszeresen s elmulik .


    Kulonben van egy rakas ellentmondas a "tudomany"-ellenessegedben...


    A cigit nem a tudomany talalta ki : szivtak mar az osregi samanok is... a tudomany csak a filtert tette ra...
    Telefonalt mar az indian oslako is : csak fusttel , dobbal/tam-tammal/haranggal, vagy galambot kuldott.
    Nekem is volt telefonom a balatoni kertben minden nyaron : edesapam dolga volt a  sparga kifeszitese es az uj konzervdobozok kilyukasztasa..
    Es a kozlekedes is halal regota nem labbal torteno dolog.
    Csak a masszajok futottak mezitlab , a "szines filmekben" , keresztul a szaharan tuzo deli napsutesben...
    A lo , a szamar , az elefant evezredek ota fel van hasznalva kozlekedeshez , a romaiak olyan utat epitettek , amin gyors kis kocsijaik roboghattak leigazni .
    Nem hiszem, hogy sok ember visszasirja a jarvanyokat... neztel mar archivumot csaladtag utan nyomozva ? 
    Gyerekem breton osei utan nezve vannak olyan evek , ahol egy verhas, egy pestis bekoszontott Bretagne-ba - es gondolom, hogy ez mindenutt igy volt a vilagon . Meg lettek tizedelve a lakosok. Alig temettek a babat, s szuletett uj , mar temethettek ujra...Eletemben nem olvastam/kutattam olyan nehez dolgot, mint az regi, egyhazi  anyakonyvi kivonatok .
    17 tagos egyutt elo csalad eltunese nehany honap alatt egy tengerparti faluban: Eloszor meghaltak a csecsemok, utana a nagyobb gyerekek, aztan a nok , aztan a ferfiak es maradt az idos nagyapa...akit ugyanabban az evben temettek , mint a tobbit. De O "megzavarodott" es kutba ugrott... megesett rajta a pap szive es megis eltemette : tul neheznek talalta a keresztet , amit az apoka hordott...
    Szoval a tudomany es a gyogyitassal kapcsolatban is hamis az uzeneted.
    Viszont arra ranezhetnel, hogy Rad tamaszkodva hany embert kenyszeritenek fogyasztasra

    előzmény:
    hamupip (1)
    2016-01-14  07:03
  2. 2016. január 15. 09:085.

    Mi meló lehetett ezt a zagyvaságot összerakni...

  3. 2016. január 14. 19:394.

    Az összes topikja ilyen!


     


    Az Indexen már kapásból törlik az agyament baromságait... :-D :-D

    előzmény:
    liat (3)
    2016-01-14  19:04
  4. 2016. január 14. 19:043.

    Bocs, hogy igy rakerdezek...mit szivtal? Mert ez valami nagyon hagymazas, zavaros szoveg.. 

    előzmény:
    hamupip (1)
    2016-01-14  07:03
  5. 2016. január 14. 09:452.

    en most jottem Pakistanbol ,Indiabol es nagyon orulok annak amit az un  "feher emberek " tettek.


    + erenyt a szuleitol bolcsesseget meg gyakran eletkoraval szerzi meg az ember 

    előzmény:
    hamupip (1)
    2016-01-14  07:03

Címlap

top