Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vegyes tüzelésű kazánok

mezsi
Létrehozva: 2015. november 3. 17:52

Sziasztok!





Valaki megtudná mondani, hogy érdemes-e vegyes tüzelésű kazánt venni, esetleg pellet kazánt? Lehet azzal olcsóbban fűteni?

  1. 2015. november 6. 13:258.

    A kéményből a tetőn itt-ott kimosta a habarcsot az eső.
    A kéményseprő: visszabontani a kéményt, újra falazni, 200 eFt.
    (Fölmásztam a tetőre, fugáztam pár fándli habarccsal; lent a kormot kikapartam, huzatot ellenőriztem).
    Szerelő: cirkó-szervíz 15 eFt.
    (Lekaptam a burkolatot, ecsettel, porszívóval kitisztítottam,
    légtelenítettem, lángot beállítottam).
    Nem nagy vaszisztdasz! Minden férfi, bátor nő képes rá!

    KONDENZÁCIÓS KAZÁN: MEGGONDOLANDÓ!

    A visszahűtéses gázkazán a füstgázok lehűtésével 45*C-ra még 5 - 10% hőt nyerhet vissza, amely különben elveszne a kéményen át.

    Ám számos hátránya van:
    * Drága (kétszeres ár!)
    * Különleges kéményt igényel.
    * Csapadékelvezető kell.
    * A hőnyereség nem szavatolt, többletfogyasztás is fölléphet.
    * A hőnyereség esetleg elvész, mert a keringtető szivattyú többet fogyaszt.
    * Gyakoribb az üzemzavar, rövidebb az élettartam.
    * A készülék védelme végett védőkeringtetésre van szükség, akkor is, ha nincs láng.

    Aki tehát ilyen kazánba akar befektetni, alaposan tisztázza a fenti kockázatokat.
    Egyébként egy jó hatásfokú normál-kazán is megteszi, ha optimálisan beállítjuk és visszafogjuk a hőveszteségeket.
    Azt a 10%-ot figyelmes fűtésmegtakarítással, a család fegyelmezésével is visszanyerhetjük.

    (Szelíd Energia Füzetek 4, FŰTÉS, 2004)


  2. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 4. 09:057.

    napkolletoros cuccra mééé nem gondolsz?


     

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52
  3. 2015. november 4. 08:176.

    lehet, hogy lehet, de rákkeltő a füstje:


    http://greenfo.hu/hirek/2015/02/28/ovatosan-a-fatuzelessel http://energiaoldal.hu/betiltana-az-eu-a-fatuzelest/


     


     

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52
  4. 2015. november 3. 23:015.

    Igen!


    Egy épületgépész tervező, aki az ingatlanod ÖSSZES egyedi adottságát és minden egyéb szükségest, valamint óhajod-sóhajod figyelembe véve megtervezi az ingatlanod fűtési rendszerét.


    Addig is, míg keresel egyet, olvasgass a neten, rengeteg infó van erről a témáról is!


    Például:


    http://www.kazan-tudastar.hu/101-kerdes-amit-kazancserekor-mindenki-feltesz/?utm_source=byebye_banner&utm_medium=banner&utm_campaign=byebye_banner_20150224


    keresgélj többféleképpen, például:


    fűtési módok összehasonlítása


    vegyestüzelésű-, vagy pelletkazán


     

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52
  5. Torolt_felhasznalo_412193
    Torolt_felhasznalo_412193
    2015. november 3. 22:104.

    A pellet kazánba csak pellettel lehet fűteni, az ár változhat. A vegyesben pedig minden elég, ezért általában olcsóbb, még akkor is, ha most a pellet ára az alacsonyabb. Én nem próbáltam, de egy ismerős igen. Az viszont igaz, hogy kényelmesebb a pellet fűtés, mert a kazán automatikusan adagolja a fűtőanyagot.

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52
  6. 2015. november 3. 21:533.

    Szia,


    hát, az attól függ. Minek az alternatívája lenne ? Lehet, hogy olcsóbb, mint a gáz, de elég sok munka van vele. Ha fával fűtesz, akkor is kell  tisztítani a csöveket, kéményt és magát a kazánt is, szénnel meg aztán pláne. Azt biztos tudod, hogy más ill. külön kémény kell a vegyes kazánnak és a gáznak is.


    Nekünk van gáz és vegyes is, nagy hidegekben szoktunk csak rásegíteni a gázzal, vagyis éjszakára, ha leég a fa a kazánban, bekapcsol a gáz.

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. november 3. 17:572.

    jó házba mindennel lehet "olcsón" fűteni


    szar házban, meg mindennel drága


     

    előzmény:
    mezsi (1)
    2015-11-03  17:52

Címlap

top