Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Trükk vagy terápia?

tünde78
Létrehozva: 2015. július 28. 23:40

Olvasta valaki Simon Singh könyvét? Tudtok még hasonló témába vágó könyvet ajánlani? 

  1. 2015. augusztus 1. 17:1721.

    Köszönöm megint az ajánlásokat!


    Angolul tudok, olvasni is szoktam, igaz nem ilyen jellegűeket.


    Zacher Gábor könyvét is olvastam, sőt az gyermekeim kamaszkora előtt kötelező olvasmány lesz! Még kicsit ráérnek olvasni, de aztán ezt a könyvet mindenképpen kezükbe adom!

    előzmény:
    sabangela (20)
    2015-08-01  12:18
  2. 2015. augusztus 1. 12:1820.

    Ezt mar javasolta valaki Neked ?

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  3. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 31. 21:5119.

    Milyen nyelven beszelsz olvasol ?


    Boldogsag kemiaja is ragyogo konyv


     


    http://innermammalinstitute.org/

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  4. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 31. 21:3318.

    Tunde ha cikket akarsz irni van a szkeptikusoknal nem egy nagyon okos a temaban pl Dr Hrasko Gabor es itt is talalsz 


     


    https://www.facebook.com/boldogkoi?fref=nf


    meg itt is 


    https://www.facebook.com/zsolt.boldogkoi?fref=ts


    meg itt is 


    https://www.facebook.com/groups/szkeptikus.tarsasag/?fref =ts 


    es itt is  !!!!!


    Dr. Csupor Dezső 
    (kodpiszkalo)
    gyógyszerész, egyetemi adjunktus
    SZTE GYTK Farmakognóziai Intézet


    Ez azert jo hely mert az Dr Boldogkoivel ellentetben megnevezi azt a forrast is amibol az anyaghoz felhasznalt 


    SALAKTALANÍTÁS, MÉREGTELENÍTÉS

    2015.05.03., szerző: kodpiszkalo


     http://kodpiszkalo.blog.hu/2015/05/03/salaktalanitas_mere gtelenites

    előzmény:
    tünde78 (16)
    2015-07-31  15:48
  5. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 31. 21:2117.
    előzmény:
    tünde78 (16)
    2015-07-31  15:48
  6. 2015. július 31. 15:4816.

    Olyan olvasnivalót kerestem volna még, ami úgy hasonlít ehhez, hogy olyanokat leplez le, mint nincs is méregtelenítés, vagy pl. jobb-e  a barna cukor a fehérnél meg olyasmikkel amikkel most annyira elárasztják az embereket és valószínű a fele marhaság.... 


    Lehet a Száz kémiai tévhit jobban ilyesmikkel foglalkozik, de esetleg még Ti is tudtok ilyen témájú könyveket?

    előzmény:
    tünde78 (15)
    2015-07-31  15:45
  7. 2015. július 31. 15:4515.

    Ez magyarul is megjelent?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (13)
    2015-07-29  23:07
  8. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 29. 23:2014.

    Igaz hogy ez 2009ben jelent meg Spiritualitas es pszichiatria de akkor nagy vihart kavart szakmai berkekben , mert a pszichiatriaval foglakozok nagyon szuk retege ertett akkor vele egyet bar a spiritualis tatalombol a pszichiatriai betegek taplalkoznak es ezek ismerete diagnosztizalasnal ,mentalis gondozasban jelentosege van/lehet .


    Azota van egy jol mukodo vitaforumuk / csoportjuk is ami elfogulatlan vallasi szempontbol 


    Spirituality and Psychiatry Special Interest Group

    http://www.rcpsych.ac.uk/college/specialinterestgroups/sp irituality.aspx


     


    Erdemes beleolvasni !

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  9. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 29. 23:0713.

     Edzard Ernst re gondolsz ?


    Ot amiota felfedeztem olvasom


    2015ben megjelent konyve 


     


    http://edzardernst.com/


     

    előzmény:
    tünde78 (12)
    2015-07-29  18:57
  10. 2015. július 29. 18:5712.

    Tudom, hogy ketten írták! 


    Esetleg a másik írónak is ismertek más könyvét?

    előzmény:
    sabangela (11)
    2015-07-29  17:36
  11. 2015. július 29. 17:3611.

    2000ban a mesterseges intelligencia volt a kerdes mara a virtualis ember a fobb tema sziciologiai /kuturalsi / etikai ... szempontbol is 


    Martine Rothblatt Virtualis ember konyvet is kedvelem hiszen ez a ma kerdese is lesz nem csupan a jovoe

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  12. 2015. július 29. 17:2710.

    A konyvet ketten irtak am Simon Singh es  Edzard Ernst .


     


    http://www.neuraltherapie-blog.de/?p=6368 

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  13. 2015. július 29. 16:589.

    Köszi az ajánlót!


    Visszatérve Simon Singhre is, a Fermat sejtés nekem itt a polcon, férjemnek vettem kb. 10 éve, amikor a nagyobbik született, mondván ne unatkozzon, amíg én a kórházban vagyok. 


    csak aztán teljesen megfeledkeztem róla... most került elő a másik könyv kapcsán, még a nyáron biztos, hogy elolvasom!


    Mostanában kifejezetten szeretek ilyen témájú könyveket olvasni, azért indítottam a topikot, hátha van ötletetek olyan könyvre, ami ehhez hasonkó szerintetek és kihagyhatatlan!!!


    Szerintem az Új polihisztor kötetek között akadnak jók, de a kedvenc az Száz kémiai tévhit volt, ami bár komolyan hangzik és bonyolult is, de egyáltalán nem olyan dolgokat vet fel, amivel ne találkoznánk nap, mint nap!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (8)
    2015-07-29  16:43
  14. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 29. 16:438.

    Dr Mesko Bertalannak konyve is van  Az orvoslas jovoje cimmel ha jol emlekszem 


     


    http://mediq.blog.hu/2013/08/03/az_orvoslas_jovoje_20_pon tban_elso_resz


     


    Ingyen letoltheto konyve volt mult evben a 


     


    Dr Boldogkoi Zsolt is irt e temarol a napokban de Dr Menskonal tobbet nagyon nem mondott 


     


    "Az új világ új embertípust is kíván: nem elegendő, ha a tudás privilégiumával csupán egy szellemi elit rendelkezik, mindannyiunknak el kell sajátítania a természettudományok és a racionális gondolkodás alapjait."
    http://www.origo.hu/…/20150726-gen-genetika-e- paciens-onlin…

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  15. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. július 29. 16:377.

    egyik nagy szerelmem a german / osztrak / angol orvoskutato aki felvette a kesztyut a parasztvakito alternativ orvoslassal  Tudos csodaorszagban 


     


    Edzard Ernst 


    http://edzardernst.com/


     


     

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  16. 2015. július 29. 13:126.

    Nekem nagyon tetszett ez a könyv, a többi könyvét is elolvasom majd. Pont azért nyitottam erről topicot, hogy ehhez hasonló témájút tud-e valaki ajánlani? Van-e olyan akit ez a téma érdekel?


    Nekem homepoátiás rész pl. nagyon tetszett.. addig fogalmam sem volt mi az a homeopátia, előtte se volt dolgom homeopátiás szerekkel, most így meg végképp nem értem, hogy is lehet erre üzletágat építeni... de lehet.


    Másik amin nagyon elgondolkodtató volt, hogy 100-150 éve az orvoslás még gyerekcipőben járt, azóta meg az emberek újra hinni szeretnének a varázslatokban félredobva azt amit már megtanultak. 


    Ami hasonló könyvet olvastam az a  Száz kémiai tévhit volt... (Új polihisztor sorozat) Olyat még írhatnának, másik százat, vagy akár biológia tévhitet is... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (5)
    2015-07-29  06:26
  17. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. július 29. 06:265.

    Simon Singh, Edzard Ernst: Trükk vagy terápia


     


    Napjainkban a hivatalos gyógyító eljárásokkal szemben egyre inkább teret hódítanak az ún. alternatív terápiák (pl. homeopátia, akupunktúra, aromaterápia, reflexológia). Ám e téren nagy a zűrzavar és a tanácstalanság. Mi hatásos és mi nem? Mi ártalmatlan, és mi veszélyes? Kiben bízhatunk, és ki az, aki csak meg akar gazdagodni rajtunk? A tisztánlátáshoz és a helyes döntéshez nyújt segítséget Edzard Ernstnek, a komplementer orvostudomány professzorának Simon Singh fizikussal közösen írt könyve, mely szigorúan tudományos szempontok alapján vesz sorra több mint 30 alternatív gyógymódot. Olvashatunk többek közt George Washingtonról és az érvágásról, a csontrakók ősi mesterségéről, az „imaterápiáról” és megtudhatjuk, mi a neurokalométer vagy a fájdalomhúzó.


    A szerzők éles kritikával illetik a tévhitek terjesztésében oroszlánrészt vállaló „tíz bűnös csoportot is”, így szólnak a média, a hírességek, az alternatív guruk káros szerepéről, a kormányok és az Egészségügyi Világszervezet mulasztásairól. Könyvüket, mely az alternatív gyógyászat híveinek és ellenzőinek egyaránt szól, a tájékozódni kívánó széles nagyközönség is haszonnal forgathatja.

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  18. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. július 29. 06:224.

    Simon Singh: A nagy Fermat-sejtés


    „Igazán csodálatos bizonyítást találtam erre a tételre, de ez a margó túl keskeny, semhogy ideírhatnám.” A 17. században élt Pierre de Fermat-nak e szavai felcsigázták az emberek képzeletét, s különös matematikai küzdelemre készítettek az eljövendő nemzedékeket. Jóllehet a problémát igazán egyszerű megfogalmazni (nevezetesen: az xn+yn=zn egyenletnek, amennyiben x, y, z és n pozitív egész számok, n>2 esetén nem létezik megoldása), a matematikusok 350 éven át sikertelenül próbáltak megbirkózni vele. A nagy Fermat-sejtés a matematika szent Grálja lett. Voltak, akik egész életüket a bizonyításnak szentelték. Akadt, aki kétségbeesésében önkezével vetett véget életének, másvalakit pedig épp a nagy Fermat-sejtés mentett meg az öngyilkosságtól, ezért végrendeletében óriási díjat ajánlott fel a megoldásért. És akkor jött egy princetoni professzor, Andrew Wiles, aki már tízéves kora óta álmodozott a bizonyításról. 1993-ban, hét évi magányos és titokban végzett kutatómunka után szenzációs bejelentéssel kápráztatta el a világot: megvan a bizonyítás!

                    Minden idők leghíresebb matematikai problémájának megoldása egy hősies küzdelem története: a nagy ábrándok, szellemi nagyság és különleges eltökéltség emberi drámája. A könyv – mely eddig 22 országban jelent meg, és heteken át vezette az angol bestseller listákat – izgalmas megvilágításban mutatja be a matematikatörténet kiemelkedő pillanatait, a matematikai kutatás szépségét.


     



    Simon Singh: A Nagy Bumm


    „A világmindenséggel kapcsolatban az a leginkább fölfoghatatlan, hogy meg lehet érteni." Albert Einsten

    Simon Singh hisz abban, hogy nem csak az Einsteinhez hasonló géniuszok képesek fölfogni a világegyetem természetét meghatározó fizika lényegét. Mindnyájan képesek vagyunk rá. Könyv­e az ókori teremtésmítoszoktól a görög filozófusokon és későbbi évszázadok gondolkodóin át kiváló, olykor hóbortos tudósok sorával ismertet meg, akik a világ keletkezésének megértéséért küzdve már-már megszállottan szegültek szembe az örökkévaló, változatlan kozmoszt hirdető akadémikus tudományossággal. 


    Könnyed és világos stílusban magyaráz el bonyolult tudományos gondolatokat. Megérthetjük például mi rejlik a kozmikus tágulás, a vöröseltolódás, a gravitációs tér vagy a szférák zenéje kifejezések mögött, s közben nagy ívű és lebilincselő történeti áttekintést kapunk a világegyetem létrejöttét magyarázó ősrobbanás-elmélet kialakulásáról.



    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  19. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. július 29. 06:183.

    Simon Singh: Kódkönyv




    A rejtjeles kommunikáció egyidős az írásbeliséggel. Ez a rögeszmés titkolódzás az idők folyamán drámai hatással volt háborúk kimenetelére, birodalmak sorsára és egyéni életekre egyaránt. A nagy Fermat-sejtés szerzőjének könyve számos kódrendszer matematikai, nyelvészeti és technológiai leírásán, valamint a mögöttük rejtőző nem mindennapi egyéniségek bemutatásán keresztül követi nyomon a rejtjelezés és rejtjelfejtés lebilincselő történetét az ókori Görögország katonai kémkedésétől a modern számítógépes titkosírásokig.


    Részletesen elmeséli többek között Mária skót királynő esetét, aki saját titkosírásának csapdájába esett, és ezért életével fizetett. Bemutatja a furcsa történetű Beale-kódot, amely a 19. században Virginiában elásott, és máig elő nem került aranykincs titkos rejtekhelyét írja le, és megismertet azokkal a nagyszabású rejtjelező és rejtjelfeltörő erőfeszítésekkel, amelyek a két világháború végkimenetelét befolyásolták. A rendkívül szerteágazó kérdéseket élvezetes stílusban boncolgató könyv egyszer s mindenkorra megváltoztatja a történelem mozgatórugóiról alkotott nézetünket, és hatására komolyan elgondolkodhatunk: vajon a legutóbb elküldött e-mailünk tartalma mennyire maradt titokban?


    Simon Singh könyve 2000-ben elnyerte az olasz Cortina-Ulisse Európai Díjat, melyet kétévenként ítélnek oda a legjobb európai tudományos témájú, ismeretterjesztő könyvnek.


    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40
  20. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. július 29. 06:172.

    Ha jol latom tobb konyve megjelent magyarul.


    Irhatnal nehany szot az altalad olvasott konyvrol...


    Itt keresgelj


     


     

    előzmény:
    tünde78 (1)
    2015-07-28  23:40

Címlap

top