Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Sminkért reális ár

Torolt_felhasznalo_773465
Torolt_felhasznalo_773465
Létrehozva: 2015. június 25. 20:31

 


Szerintetek mostanában mennyiért vállalnak egy próbasminket+egy sminket Budapesten kozmetikusok, sminkesek? Úgy értem az árat, hogy az elsőre, a próbára elmennék a helyszínre, a második sminkre pedig szeretném, ha a kozmetikus hölgy házhoz jönne, mivel télről lesz szó, és nagy eséllyel lesz eső, havas eső, hó vagy köd, ami nem tesz jót a festett arcnak az úton...


Azért kérdezem, mert decemberben lesz az esküvőnk, és mivel mindig mindenben jó előre szeretek tájékozódni, ma elkezdtem smink ügyben érdeklődni. Egy sminkes hölgyet kérdeztem meg, és 20 ezer forintot mondott ma. Elájultam, komolyan. Most lehet, hogy én élek több évvel lemaradva a mai árakhoz képest, ezért arra kérlek Titeketl, világosítsatok fel, legyetek szívesek, hogy tényleg ez lenne a reális ár két sminkért (1 próba+1 "éles" smink, utóbbi házhoz érkezve).


A 20 ezret azért is sokalltam, mert bevallom, nekem a ruhám nem kerül ennyibe, meg eleve mivel minimalista esküvőnk lesz, két tanúval, mindent a legegyszerűbben fogok kihozni, sminkesben se kellene híresneves szakoktató vagy nemtudommilyen profi személy, egyszerűbb, nem túl felkapott, szolidabb áron dolgozó is megtenné nekem. Ha egyáltalán érdemes ilyen után kutakodni. 


Ebben kérnék segítséget: Érdemes keresgélnem, hívogatnom, érdeklődnöm, kozmetikákban kérdezősködnöm, vagy fogadjam el, hogy alapáron ennyi Pesten egy smink, ez az átlagár, ez a norma? Soha életemben nem sminkeltek még, és valószínűleg nem is fognak, ezért állok értetlenül a kérdés előtt. 


Köszönöm a segítő hozzászólásokat, ne bántsanak a kötekedők, amiért sokallom a 20 ezret, és minimalista esküvőt tervezek- csak ennyit kérek! K. 

  1. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 18:4517.

     


     


    Jajj, de sajnálom szegényt, ez őrület. Agyon kéne ütni az ilyen "sminkes hölgyet". 


    Utóbbi 4 évben, amióta ezen a munkahelyen nálam alap a smink, azóta beszereztem jó minőségű dolgokat, főleg az alapozóra, nem sajnáltam. Én azt mondom, ez fontos, hogy jó legyen. Egy sminktetováló kozmetikus hölgytől vettem vagy 3 féle színű alapozót (évszakok szerint más és más kell), nem volt olcsó, mert 8-10 ezer körül volt darabja, de esküszöm, mintha nem is kopna, nem is fogyna, valami varázsszer, amit vettem, baromi jó fajta lehet. És tényleg tök természetes, nem vakolat, nem ráncosodik, nem "csúszkál". Imádom. 

    előzmény:
    KN18 (11)
    2015-06-26  12:24
  2. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 18:4016.

     


     


    Köszönöm az ötleteidet, aranyos vagy. Nem kell háromnapos smink, sőt, még túl tartós sem, mert a ceremónia kemény 7 perc lesz, a kajálás se lesz több másfél óránál, max kettőnél. Egy munkanapom hosszabb szokott lenni.:-)

    előzmény:
    Dáridóri (9)
    2015-06-26  11:15
  3. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 18:3815.

     


    Fotós igen, lesz. Közeli rokon srác rokoni áron, mondhatni majdnem hogy nászajándékba megcsinálja nekünk a fotózást. Egyébként hivatásos fényképész, gyönyörű munkákat készít, kreatív fotózásban szerintem csúcsszuper jó dolgokat hoz ki. Nincs sminkes ismerőse, nem tartozik ilyen a stábjához, sajnos. De azért köszi, hogy eszedbe jutott. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (7)
    2015-06-26  10:00
  4. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 18:3414.

    Hétfő reggeltől szombat du. 2-ig komoly alkalmi sminkben élem az életem, "munkahelyi alkalmi" sminkben. 

    előzmény:
    ntasi (5)
    2015-06-26  09:27
  5. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 18:3213.

    Rendszeresen, minden nap sminkelem magam. Szem, értem ezalatt szemhéj, szempilla, szemöldök igazítás, alapozó. Ez alap, minden reggel így indul. Néha szájfény is, nem rúzs, mert azt nem, csak fény. Utóbbi 3-4 évben kifejezetten mondják, hogy mennyire jól áll a smink, és hát már így 40 felett, főleg ahol én dolgozom, ott kell is. Kiemeli, ami jól néz ki az emberen, és elfedi, ami hátrányosabb. Főnököm is mondta már, hogy jól áll, előnyös, javasolja. Ez jólesett, amikor mondta. 


    Úgyhogy nekem a natúr arc lenne a tök feltűnő, most már, mióta itt dolgozok, ahol dolgozok, és betöltöttem a 40-et, csak vasárnap nem sminkelem magam, így tényleg nagyon meglepő lenne, ismerősök, barátok tuti kiakadnának, ha totál smink nélkül lennék fotózva a nagy napom.



    A fent írt smink alatt enyhébb, nappali, "komoly munkahelyre", egyenruhához való sminket kell érteni, ezt ne is kelljen mondanom, nem is engednék a hivalkodó papagáj fejet ott, ahol dogozok.


     


    Azért írtam, hogy most életemben először kipróbálnám, hogy a sminkes mit hoz ki belőlem, mert az esküvőre szerintem megérné, hogy profi készítsen el. Így gondolom, bár lehet, én magam is meg tudnám csinálni, ez kétségtelen.  

    előzmény:
    ntasi (5)
    2015-06-26  09:27
  6. 2015. június 26. 13:0612.

    Lehet ez a normál ár Bp-en, de biztos lehet találni olcsóbb megoldást is. Nekem a menyasszonyi sminkem ugyanannyiba került, mint a kísérőimé, és persze a próba is. 3500 Ft, igaz nem kellett házhoz jönnie, és a hajam is ott csinálták.


    Szóval keresgélj csak kitartóan, biztos találsz árban megfelelőbbet (viszont a december kicsit zsúfolt a kozmetikusoknak, fodrászoknak, mert karácsonyra/szilveszterre mindenki szép akar lenni).


    Másik megoldás (bár kicsit lutri), kereshetsz tanulót is, aki referencia munkaként olcsóbban megcsinálja a sminkedet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31
  7. 2015. június 26. 12:2411.

    Szerintem ez egy teljesen reális ár Budapesten. Főleg úgy, hogy házhoz is megy és egy olyan kozmetikusról van szó akihez te nem jársz rendszeresen. Meg abban is biztos vagyok, hogy nem gagyival dolgozik. Ahogyan Dáridóri is írta, nagyon nem mindegy, hogy hogyan is fogsz kinézni a képeken. Ha magad nem sminkeled, nincs gyakorlatod benne és most kell megvásárolnod a teljes smink felszerelést azért az 1 napért, hát az meg sokkal többe kerülne.


    Az én kislányom most ballagott a gimnáziumból és a szalagtűzőn nagyon megjárta, ami sajnos egy örök negatív emlék. Történt ugyanis, hogy a nagyon okos kislányok beszerveztek valami házhoz menő szuper olcsó sminkest + fodrászt. Mert mondva ha minden lány benne van akkor az nagyon megéri, ..hát persze, csak nem a lányoknak. Én mondtam, hogy nekünk van bevált fodrászunk, meg sminkesünk is (estee lauder) és ménjük ahhoz. De a lánykám akkorra már kifizette a szervezett dolgot. Lényeg, a haja egy szopott gombóc volt a feje tetejére csomózva, mintha balett vizsgára készülne kb. A sminkje meg über gagyi, majdnem sírtam mikor megláttam, de már nem volt idő másikra. Arról nem is beszélve, hogy 1 hétig merő pattanás volt az arca, mert valami primitív cuccot kent rá, pedig ő kérte, hogy a saját alapozóját kenje föl. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31
  8. 2015. június 26. 11:2810.

     


     Ja, esetleg a M.A.C-nál nézd meg a sminkelés árait, van többféle, annak az árát pedig a boltban levásárolhatod. Esetleg barátnővel karöltve. Csak ki kell kutakodni ki a számodra legügyeskezűbb. Volt régebben valami hétezer Ft körüli összeg, de nem tudom.


     

    előzmény:
    Dáridóri (9)
    2015-06-26  11:15
  9. 2015. június 26. 11:159.

     


    Nem csak a tartósságot fizeted meg, hanem azt, hogy olyan lesz a sminked ami a valóság mellett a fotón is és a videón is jól mutat. Tényleg számít! Én is sokallnék érte 19 ezret, de az árakat én sem tudom, szóval ha annyi akkor sajna annyi. Ha csak a tartósság lenne akkor mondjuk az EL Double wear alapozót fixáld le Final Seallal  (Ben Nye) és másnap ugyanúgy ott lesz a sminked. Sőt, harmadnap is . Ha szép akarsz lenni látszólag enyhe sminkben akkor mást javaslok, de azok meg olyanok, hogy ha utána nem használod akkor azért mégsem...


    Amire szerintem viszont ne sajnáld a pénzt, az, hogy előtte remek formába hozod a bőrödet. A tél miatt belecsaphatsz a hámlasztók közepébe, ilyen szempontból is jó az időpont. Sokkal szebben mutat egy szép bőrképen bármelyik smink, nagyon megéri a fáradtságot.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31
  10. 2015. június 26. 10:588.

    Hát volt benne fehér csipke meg gyöngyházszínű gyöngyök, ettől volt menyasszonyi... kössz, ezek testvérek között is megérnek vagy harminc forintot egyetlen csokorban.



     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (7)
    2015-06-26  10:00
  11. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2015. június 26. 10:007.

    Fotósotok lesz? Sok fotósnak alap, hogy a stábjához tartozik saját sminkes, aki fotózás előtt kisminkeli az alanyokat, és ez már benne van az árban.


    Ha viszont ilyen szerény esküvőtök lesz, ahogyan írod, és nem akarsz rá sokat költeni, én a helyedben megtanulnék addig magamnak sminkelni. Egy csomó technika fenn van interneten, még sminkvideókat is találsz akár a youtube-on is. Decemberig kikísérletezhetsz magadon jópárat, és a nagy napon azt teszed fel, ami a legjobban bevált. Az esküvői sminkek általában a vízállóságuk, tartósságuk miatt drágák, de sajnos az esküvő szó hallatán minden minimum a kétszeresébe kerül, de te magadnak is vehetsz tartós, jó minőségű sminkszereket, és azokat később is használni tudod majd. 


    Én a csokromon voltam leginkább kiakadva anno: nyári esküvő lévén egy csomó virágboltos szabin volt, alig találtam nyitott boltot. A csokor végül: elég ízléstelen lett, nagy, iszonyatosan nehéz, alig vártam az eldobását, de végül mégse dobtam el, mert nem akartam gyilkosságot elkövetni (ha azzal fejbevágtam volna valakit véletlen, ott esik össze... :D ), és nem utolsósorban háromszor annyiba került, mintha csak egy átlagos csokorért mentem volna be. Hát volt benne fehér csipke meg gyöngyházszínű gyöngyök, ettől volt menyasszonyi... kössz, ezek testvérek között is megérnek vagy harminc forintot egyetlen csokorban. Ilyenkor persze az ember nem filléreskedik, nem ezt nézi, de épp ezzel élnek vissza az esküvőiparból élők. Esküvői kiállításon még a szalvéta árától is hátast lehet dobni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31
  12. Torolt_felhasznalo_799254
    Torolt_felhasznalo_799254
    2015. június 26. 09:466.

    tényleg nem kell tudnia a sminkesnek, hogy hova lesz a smink. mondd, hogy fotózásra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (3)
    2015-06-26  06:22
  13. 2015. június 26. 09:275.

    Szia!


    Sztem, ha nem szoktad magad soha sminkelni, nyugodtan felejtsd el a komoly alkalmi és menyasszonyi sminkeket, m nagyon idegen leszel magadnak és párodnak is, valószínűleg nem fogod jól érezni magad benne, és rossz szájíz marad az esküvődről.


    A menyasszonyi smink azért kúva drága, m az esetek többségében 12 órát minimum bírnia kell abban az állapotban, ahogy felkenték. Plusz még ugye házhoz is megy aznap. Ettől függetlenül mondjuk sztem 10ezernél így se ér többet, de az esküvő mindig jó biznisz :)


    Ha kérsz egy nappali sminket, azzal simán elleszel pár órát, és nem egy vadidegen arc fog visszanézni a tükörből. Én így tennék a helyedben.


    Sok boldogságot


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (3)
    2015-06-26  06:22
  14. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. június 26. 09:094.

    jó nagy a különbség! te is ilyen csumpi vagy hétköznaposan?


    ha nem akkor kár a festegetéssel foglalkoznod


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31
  15. Torolt_felhasznalo_773465
    Torolt_felhasznalo_773465
    2015. június 26. 06:223.

    A mamám (ha az édesanyámra gondolsz) meghalt nagyon fiatalon, tüdőrákban. Apukám új felesége pedig nagyon messze él apummal. 


    De egyébként örülök, hogy írtál, jó tanácsot adtál, nekem valóban nem kell sok smink, csak szem, száj, és alapozó, főleg az utóbbi, mert foltokra hajlamos a bőröm. 


    Épp este nézegettük a smink árakat a leendő férjemmel, hát mit mondjak, kiakadtunk szépen. Példa: Szilveszteri smink 7 ezer, koszorúslány smink 6 ezer, nappali smink 3 ezer, menyasszony smink 19 ezer. 


    Épp mondja párom, hogy meg se kell mondani, hogy menyasszony vagyok. Igaza is van. Meg tényleg, eleve nekem egy sima nappali smink is jó, nem lesz rajtam két órahosszáig max. Kemény 7 perces ceremónia, aztán egy kajálás a két tanúval, és jövünk haza. Nem lesz lagzi meg buli meg tánc meg ilyesmi. Hülyeség lenne megmondani, hogy esküvőm lesz, mert egyből kattan a számláló a szolgáltatóknál. Virágosnak se fogom mondani, mire kell a csokor, hülye lennék. 


     


    Kösz, hogy írtál, szép napot Neked!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585929 (2)
    2015-06-26  04:13
  16. Torolt_felhasznalo_585929
    Torolt_felhasznalo_585929
    2015. június 26. 04:132.

    Semmikepen sem enged  hogy kihasznaljanak es atejtsenek!!


    Kulonben  is,  "Smink"-et  manapsag  alig  hordanak  a no"k.  Amit  csinalhatsz  az  az,   hogy  egyszeruen  elmesz egy  helyi  kozmetikushoz,  es  kerd  meg  szepen,  hogy  fesse  ki  a  szemedet es  a  szadat.  Mas  nem  kell.


    A  mamadat  miert  nem  kered?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_773465 (1)
    2015-06-25  20:31

Címlap

top