Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Milyen sminkeket??

Chilimosoly
Létrehozva: 2015. Április 30. 21:56

Eldöntöttem hogy elkezdem sminkelni magamat!! Soha életemben nem sminkeltem túlzottan... Mindig "natúr" voltam.... De most... Elsősorban azért támadt ilyen ötletem, mert a fejembe vettem, hogy szeretném fekete szemceruzával kihúzni a szemem. Igen ám, de, az önmagában (szempillafesték, alapozó és igazított szemöldök nélkül) mennyire hülyén nézne ki, nem gondoljátok? Úgyhogy ha szem ceruzát vásárolok, egyből kell hozzá szempillaspirál is, szerintem, de ha rosszul gondolom javítsatok ki!


Viszont ha már a szememet sminkelem, akkor mennyire hülyén néz az úgy ki, hogy ott van rajtam a festék, de a szemöldököm ritkás, össze vissza áll, nincsen formázva, kiszedve, nem gondoljátok? Légyszíves mondjátok meg!!


köszönöm!

  1. 2015. május 4. 16:3741.

    Az eredeti kérdésre visszatérve:


    Szemspirál, bb vagy cc krém, szájfény, pirosító.


    A szemceruzát önmagában felejtsd el. Egy jó spirállal sokkal jobban ki tudod hangsúlyozni a szemeidet. Gyakorolni kell és nem egyszerű megtalálni, hogy mi áll jól, de egy kis gyakorlás után menni fog. A kevesebb mindig több elve itt is igaz.


    Egy csomó videó van a neten, nagyon hasznosak. Sokat lehet tanulni belőlük.


    Ha tudsz angolul: Lisa Elridge videói. Sokféle sminket bemutat és persze sok mindent használ, de a smink alapjait meg lehet tőle tanulni.

  2. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. május 4. 14:2840.

    még valami - a szemöldöködet - pláne, ha ritkás - érdemes kozmetikusra bízni - formára szedi, befesti, kiigazítja - nagyon sokat tud korrigálni, és egy jól eltalált szemöldök nagyon kiemeli a szemedet is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_116774 (39)
    2015-05-04  14:26
  3. Torolt_felhasznalo_116774
    Torolt_felhasznalo_116774
    2015. május 4. 14:2639.

    Chilimosoly: Hát, ami belül van, azt neked kell helyreraknod (adott esetben segítséggel), a sminkelés terén tudok pár tippet adni:


    Először is, az alapokat tanuld meg, én anno kaptam egy könyvet (Colour me beautiful) címmel. Első lépés - ismerd meg magad (kívülről, belülről majd pszichomókussal).


    Színeid - hideg v. meleg árnyalatok állnak jól, milyen színskálából válogathatsz.


    Arcod, szemed formája, szemöldököd, szemhéjad, ajakaid stb. milyen formájúak - ez meghatározza, milyen színt, milyen mennyiségben és formában vihetsz fel.


    Ha megismerted a kereteidet, kikísérletezheted, mi tetszik magadon, és milyen mértékben akarsz önkifejezni.


    Én pl. 'melegszívű vagyok', melegbarna szemem van, mégis a hidegebb tónusú színek állnak inkább jól - sminkelhetem magam helyes, kedves nőhöz illően v. jégkirálynőnek - hangulatomhoz illően. Vagy szimplán nem teszek fel semmit, ha nincs időm - ez is az önkifejezés egy formája tud lenni:)

  4. 2015. május 3. 17:3038.

    Azt, hogy valakinek nincs kisugárzása, te is könnyen észreveszed. Ők a bizonyos szürke kisegerek. Nem feltűnőek, igyekeznek elvegyülni a tömegben, a hátuk enyhén görnyedt, a szemeikben félelem, a szájuk görcsösen összezárva, tétovák, minden cselekedetük a bocsánat hogy élek szerint történik. Ugyanakkor emiatt dühösek is önmagukra, és ezt másokon próbálják kiélni. A dolog működik is addig, amíg össze nem akadnak egy erős kisugárzásúval, legyen az akár negatív, akár pozitív. A pozitívat nem fogja érdekelni a szürke ember sérelme, a negatív viszont leordítja.


    A negatív sem jelent feltétlenül zord, taszító külsőt. A szemeket kell leginkább figyelni, a lélek tükrében gyűlik össze a kedvesség vagy a gonoszság. Sokan, akiknek nincs kisugárzásuk, csak néznek ki a fejükből, nem látják meg a környezetükben a szépet.


    Bocs, ezt muszáj belinkelnem, most találtam, és szerintem gyönyörű... én már nem köszönthetek senkit, de a többi édesanyát igen...a társam édesanyját is...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (37)
    2015-05-03  15:51
  5. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 3. 15:5137.

    Élénken el tudok képzelni dolgokat, ezek a magassarkús sztorik (főleg persze az első) zseniálisak lehettek. 


    "Kisugárzása bárkinek lehet, tulajdonképpen alkattól, és szépségtől független. Én megérzem másokét, a rosszat ugyanúgy, mint a jót, a teljes hiánya pedig látszik az adott emberen. Ez a gyakoribb, amikor az emberek gépiesen élnek, nem örülnek, nem szomorúak, teszik a dolgukat életük végéig. Meg lehet kövezni érte, de az ilyen életnél bármi jobb."


    Ez érdekes, ezen el fogok gondolkozni (azon ti., hogy sokan vannak, akiknek nincs).  

    előzmény:
    Nikita 666 (36)
    2015-05-03  15:32
  6. 2015. május 3. 15:3236.

    Én úgy vélem, és ez a természetes, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb.


    De a lányom valóban gyönyörű. Ha nem lenne ez a kisugárzása, átlagos szépség lenne, egy a sok közül. A kisugárzás alatt pedig nem nagyképűséget, gőgösséget, önteltséget értem, hanem azt a belső tartást, ami csodálatosan kedves, bájos, és egyben sziklaszilárd jellemmel párosul. A smink ezt sem elfedni, sem kiemelni nem képes, ez belülről fakad, az egész tartásán, mozgásán, mimikáján és gesztusain átjön. Nem vékony, és nem kövér, épp megfelelő az alkata. Tud is bánni a testével, a mozdulatai is beszédesek. Az öltözéke is kirívó a kortársai közül, nem a divatot majmolja soha, inkább egyedi, kissé franciás stílusú.


    A magas sarkú pokoli rajta. Egyszer szépen sétáltunk át egy nagyobb zebrán, középen a villamos sín. Ő hófehér öltözékben, fekete hajjal, én fekete öltözékben szőkén. A villamos síneknél megállt, a lámpa nekünk még zöld volt, szerencsére villamos sehol. Kérdeztem hogy mi van??? Kínjában vigyorgott, hogy nem tud tovább menni, mert beakadt. Azta. Mondtam neki hogy oké, semmi baj, vedd le a csizmát. A gyerek nem tudott kikászálódni belőle, én is húztam, tehát leült a sínre, és úgy húzta ki a lábát. Közben az autóknak zöldre váltott a lámpa, a mögöttünk lévő sor piszok lassan elhaladt, akik előttünk voltak, onnan viszont két autóból kiszállt két férfi, a többi a fejét kidugva bámult. A két férfiből az egyik elkezdte kicibálni a csizmát, a másik pedig nekiállt udvarolni a leánynak, mondta hogy szívesen ölbe veszi, ne álldigáljon fél lábon. Hát mit mondjak, kínos volt. A másik szituáció a buszon esett meg, ott is beakadt a csizma, a gyerek elkapott egy férfit, és körbe forgta, ahogy kanyargott a busz. Az utasok vihogtak, és adták a tanácsokat, a férfi pedig nem merte elengedni a gyereket.


    A magas sarkúról le is tiltottam, veszélyes dolog a lábon, hiába szép. Szerencsére hallgat rám, mindent meg tudunk beszélni.


    Kisugárzása bárkinek lehet, tulajdonképpen alkattól, és szépségtől független. Én megérzem másokét, a rosszat ugyanúgy, mint a jót, a teljes hiánya pedig látszik az adott emberen. Ez a gyakoribb, amikor az emberek gépiesen élnek, nem örülnek, nem szomorúak, teszik a dolgukat életük végéig. Meg lehet kövezni érte, de az ilyen életnél bármi jobb.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (35)
    2015-05-03  09:15
  7. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 3. 09:1535.

    Biztos nagyon szép. 


    Ö, hát a magassarkú elég kemény műfaj. (Főleg a tűsarok.) Elég ronda látvány, amikor egy nő félretaposott magassarkúban szerencsétlenkedik. 


    Nekem az alakom simán megvolt ahhoz, hogy modell legyek, csak a kisugárzás hiányzott. 

    előzmény:
    Nikita 666 (34)
    2015-05-02  22:59
  8. 2015. május 2. 22:5934.

    Semmi probléma nincs azzal, ha valaki nem sminkel. Sőt, előfordul, hogy a természetes sokkal vonzóbb, mint a sminkelt arc.


    Nem minden modell szép a szó szoros értelmében, viszont a kisugárzásuk erős, és ezt nagyon jól ki lehet emelni. Én ha modell lennék, ugyanígy öltözködnék mint most. Amiben totál jól érzem magam.


    A gyerekem modell alkatú, sminkel, és mindegy mit húz magára, gyönyörű, és mindehhez erős kisugárzása van. És sokszor könyörgök neki, hogy ne sminkeljen. Sokkal szebb smink nélkül. Felhúzza a magas sarkúakat is, de olyankor komédiába illő jeleneteket élünk át.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (30)
    2015-05-02  16:59
  9. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 2. 17:2633.

    Szerintem ruhával, hajjal (frizurával) jobban meg lehet mutatni a lázadást. Raszta haj forever! No meg ugye piercing, tetoválás. Bár el tudom képzelni, hogy ha valaki gésa módjára hófehérre lemázolja az arcát, az azért elég feltűnő lehet. 

    előzmény:
    Chilimosoly (29)
    2015-05-02  16:47
  10. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 2. 17:0432.

    Értem. 


    Azt viszont már nem, hogy ezt miért sminkkel akarod megmutatni :)

    előzmény:
    Chilimosoly (29)
    2015-05-02  16:47
  11. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 2. 17:0031.

    Na akkor nem véletlenül feszegettem, hogy tulképpen miért akarsz sminkelni. 

    előzmény:
    Chilimosoly (27)
    2015-05-02  14:18
  12. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 2. 16:5930.

    Igazat adok, hogy az erős smink nem való utcára. Személy szerint semmiféle sminket nem kívánok utcára hordani.


    Egyértelmű, hogy egy jól elkészített smink nagyon sokat javít(hat) egy nő külsején, de én ezzel a lehetőséggel nem kívánok élni a hétköznapokban.


    Ha modell lennék, tuti kifestetném magam, meg a leggyönyörűbb ruhát venném fel, meg magassarkút, szóval akkor minden jöhetne. 

    előzmény:
    Nikita 666 (26)
    2015-05-02  14:14
  13. 2015. május 2. 16:4729.

    akkor nem kemény, hanem vad. vad életet élek. vad dolgokat teszek. lássa a világ, mi lett belőlem. tépjen ki a bánat, vérrel írom a falakra, engem nem lehet behúzni semmi emberi kapcsolatba. nem vagyok antiszociális, csak lélegezni szeretnék. lázadás van!!!


     
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (28)
    2015-05-02  16:27
  14. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 2. 16:2728.

    A topikjaid alapján baromira nem vagy kemény, sőt. Egy önmagáról teljesen fogalmatlan, unatkozó fiatal képe rajzolódik ki rólad. 


    A zenei ízlésnek miért kellene a sminkben megnyilvánulnia? A smink NEM erre hivatott, hanem az előnyök kiemelésére.


    Azt hiszem, így már sejtem, hogy mire gondoltál a fekete szemceruzával, tiszta '90-es évek, amikor minden második kamaszlány Nirvanás volt. Ne tedd ezt magaddal, senkinek nem állt jól. Ne tégy olyat az arcoddal kozmetikai kellékekkel, ami csak elcsúfíthat annak ellenére, hogy meg is szépíthetne!

    előzmény:
    Chilimosoly (27)
    2015-05-02  14:18
  15. 2015. május 2. 14:1827.

    én nem akarom sminkelni magam, és semmiképp sem divatozásból vagy nőiségből tennék az arcomra feketét, hanem azért hogy látszon a zenei világom, hogy kemény vagyok.


    úgyhogy nem akarom úgy sminkelni magamat mint ti, nők, csak szimbolikusan akarom magamat festeni.


     
     
    előzmény:
    Chilimosoly (1)
    2015-04-30  21:56
  16. 2015. május 2. 14:1426.

    Most komolyan, ez a smink utcán úgy néz ki, mint egy útszélié.


    Fotózásra, filmezéshez tökéletes, de már alkalomra is meg kell gondolni hogy valaki feltegye-e. Bizarr, túl erős.


    Nem a lapok fotóit és tanácsait kell alapul venni, hanem minden nőnek saját magának kell kikísérleteznie, hogy nappali fényben, és lámpafénynél hogyan néz ki. Milyen színű ruhát, kiegészítőt használ. Nagyon mellé lehet lőni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (17)
    2015-05-01  20:12
  17. 2015. május 2. 14:1025.

    Aki sminkel, az pontosan tudja, színpadi sminket nem teszünk fel az utcára, mert valóban idétlen. Egy sírból kikelt hulla néz ki ilyen kontúrral.


    Nekem már mondta sminkes hogy hozzá sem nyúl, mert tökéletes. Egy másik pedig megkérdezte hogy hogyan is csinálom, mert az átmenetet nem tudja elkészíteni. Tanult szakmája. (???)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (16)
    2015-05-01  20:11
  18. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 2. 10:2224.

    Hát a szőrnek már sajnos csak ilyen a természete... 


    A rorschach teszt topikodba már többet nem jössz? 

    előzmény:
    Chilimosoly (23)
    2015-05-01  22:11
  19. 2015. május 1. 22:1123.

    sajnos hiába igazítom meg, visszanő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (21)
    2015-05-01  21:40
  20. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 1. 21:4822.

    opardon... szempillasPirált

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (21)
    2015-05-01  21:40
  21. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 1. 21:4021.

    Engem meg soha a legcsekélyebb mértékben nem érdekel a szemöldök téma (az enyém gyönyörű, úgy, ahogy van), soha nem használok sminket, max. évente egyszer szempillasirált. Ha a topiknyitó jót akar magának, akkor először a szemöldökét igazítja meg, aztán jöhet a többi. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (20)
    2015-05-01  21:37
  22. Torolt_felhasznalo_306285
    Torolt_felhasznalo_306285
    2015. május 1. 21:3720.

    Engem különösebben nem izgat, hogy hány mázsa vagy tonna smink van rajtuk. Jól néznek ki, ez a lényeg!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_979457 (19)
    2015-05-01  20:30
  23. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 1. 20:3019.

    Annie Lennoxon annyi smink van még a fekete szemceruza mellett, hogy a Notre Damera is elég lenne. 


    Winona Ryderen is elképesztően sok smink van. Ahogy a bőre textúráját elnézem, egy tonna kiegyenlítő primer, alapozó, fél arcán korrektor (homlok, orr, szem alja, áll), arccsont, orrnyereg és hajtő kontúrozva, szemöldök porral korrigálva, valami krémes cuccal fixálva. Szemhéjon mélyítővonalban erős sötét szín, szélek halványabbal összemosva, szemöldök alatt highlighter. Vízvonal feketével, pillasor fekete púderrel erősítve, azt követően elmosva. Nem soros műszempilla, csak néhány tincs, szempillaspirál. Szája durván túlkontúrozva a saját vonalán túl, alapozva, rúzsozva. Arcsonton lehelletnyi highlighter, de nem túl hivalkodóan. A ráfordított idő kb. 1,5-2 óra. 


    Topikindító NEM erre gondolt, hanem arra, hogy csak fekete szemceruzával húzná ki a szemét. Ezek a példák nem jók erre. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306285 (16)
    2015-05-01  20:11
  24. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2015. május 1. 20:1418.

    A mostani trendeknek megfelelően semmi szükség kozmetikusra, csak az a lényeg, hogy inkább kevesebben szedjen ki, mint többet. Évek óta divat a természetes szemöldök, aminek nincsenek nagyon éles szélei, csak a természetes ív van meghagyva, ha szükséges (mert ritka, egyenetlen), esetleg némi korrekció, de abban is a természetes hatás a lényeg - szerencsére! A negyvenes-ötvenes korosztálynak rendesen megritkult sajnos a szemöldöke az állandó vékonyra szedéstől.

    előzmény:
    HataMari (12)
    2015-05-01  18:09

Címlap

top